Laura ja Sibilla

Tõhud meie kodudes

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Laura ja Sibilla

PostitusPostitas Diana (Teema autor) » 07. november 2007, 14:00

Tere!

Alates augusti lõpust olen ka mina tuhkruomanik.

Laura on emane tuhkur Vorsti ja Lutiku pesakonnast, heledam soobel, sünd. 9.06.2007.

Enne tuhkru võtmist olin kindel, et tuhkrud armastavad kurki ja banaani, magavad vahel süles ning kuna nad ei oska hüpata nii kõrgele kui kassid, on riiulid neile kättesaamatu koht, ja et suurem probleem on tualett. Vähemalt nii palju olen ennast harinud foorumeid lugedes. Kõik oli ekslik. :roll: Laura tegi meie kodu korda (oma korda, loomulikult), lemmikmaiuseks on koera kausist varastatud koerakrõbinad ning süles magamine ei tule jutu allagi. Iga uus loom on uus kogemus ja otsast peale alustamine, nagu lastegagi - tead teoreetiliselt palju, aga tegelikkus on hoopis teine. Aga samas on väga palju ruumi enda täiendamiseks ja koos loomaga midagi uue avastamiseks!

Laura elab meil peamiselt vabalt, puur on vaid magamiseks öösel ja ajaks, mil kedagi kodus pole, ning söömiseks.

Kaaslaseks on Laural labradori retriiveri tüdruk Gerla, keda tuhkur terroriseeris esimese kuu jooksul. Nüüd on rahu majas ning mõlemad ei tunne teinetesise vastu erilist huvi. Küll aga siis, kui keegi neist mänguasjaga tegeleb - siis on alati nii, et kas koer läheb tuhkrult mänguasja võtma või tuhkur püüab koera nina alt seda varastada. :-)

Potil käimisega meil polnud probleemi sellepärast, et ma ei teinud sellest suurt numbrit. Ferplasti nurgaliivakast talle eriti ei meeldinud, seega eelistab ta lihtsalt maisigraanulite sisse puuri nurka käia. Toas on tal kaks kohta endal välja valitud ning see mind enam-vähem rahuldab, kuigi koristamine on seal üsna tülikas.

Väga huvitav oli see, et umbes 1,5 kuud Laura ei saanud endale valida parajat magamiskohta toas. Magas vaid puuris, seega pidime kogu aeg jälgima tema käitumist, kas ta on väsinud või mitte, ning reguleerima tema päevakorda. Nüüd magab ta püksesääres, mis on spets tema jaoks tugitoolile jäetud. :8

Pilte Laurast:

Esimesed päevad uues kodus - kohanemine magades
Esimene ja viimane kord magab kassimajakeses
Väike, aga kuri : )
Portree (tehtud mõni päev tagasi)
Mängides
Kõik koos, va abikaasa ; ) (tagaplaanil tuhkru kord majas : )) )


PS Järgmine aasta plaanime võtta perre veel ühe tuhkru, kuid pole veel otsustatud kas Venemaalt, Lätist või siis Eestist.
Viimati muutis Diana 09. juuni 2008, 22:07, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Gerly » 07. november 2007, 17:18

Väga armas tegelane teil. :happy:
Meie siit tervitame teid.
Marcus ja Nublu tuhnivad siin ringi!
Gerly
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 2
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Marbeia » 07. november 2007, 18:47

Soovin edu tuhkru puhul !
Nunnukas on ta , nagu kõik tuhkrukesed :-)
:paw:
Kaks nuhkrut: Marbeia ehk Kratt ja Zea ehk Mõmm !
Kasutaja avatar
Marbeia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 6
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn!
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Diana (Teema autor) » 08. november 2007, 13:46

NaNa kirjutas:Väga super, ta on päris suureks juba sirgunud, aga jahh värvuselt on ta tavaline soobel ja mul on selle üle ainult hea meel, et Vorsti poegi järjest siia foorumisse takerdub ja oma pisikeste pilte näitavad ja nende elulugu ning toimetustest vatravad :-)



Täna ta on just tavaline soobel, kuigi paar päeva tagasi oli tal palju rohkem heledat külgedel ja seljal. Nii imelik, kui kiiresti tuleb tal karva talveks juurde! Iga päevaga on kasukas märgatavalt kohevam!
Viimati muutis Diana 08. november 2007, 20:25, kokku muudetud 2 korda.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Sun » 08. november 2007, 17:26

Väga armas!
Milly&Volf
Sun
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 206
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Jõhvi
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Diana (Teema autor) » 08. november 2007, 20:05

Gerbil, kui Sa pole tähele pannud, siis need olid minu (Diana) ja NaNa postitused. :shock:
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Nirk » 09. november 2007, 11:45

Tore, et ka minu tuhkru õde siia on tulnud.
Kasutaja avatar
Nirk
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 1
Pildid: 4
Asukoht: Vihasoo(harjumaa)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Lizard » 15. november 2007, 11:42

Meie Lizardi õeke :)
Meil ka talvekarv peal ja nii ilusat värvi läks. aluskarv on praktiliselt täitsa valge, muidu oli seline tumedam ja kollaks pruun.
Aga meie poiss sööb kurki ja banaani, ta sööks vist kõike kui ainult annaks. Hapukapsa ja herkula pudru peale läheb täitsa lolliks. Hüppamis koha pealt niipalju, et sinna kuhu pole vaja saavad nad suurepäraselt. :-D
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Diana (Teema autor) » 01. detsember 2007, 22:51

Selle aasta pesakonnal läks nüüd steriliseerimise/kastreerimise teema. :-) Meil on lõikuse aeg kah kinni pandud - 8. dets.
9. detsembril saab Laura 6-kuuseks. Selline on siis tema sünnipäevakingitus. :-D

PS Meid Lauraga valiti Parimaks Detsembri Tuhkrupidajaks rahvusvahelisel (Venemaa-Läti-Leedu) tuhkrulehel inFerretGroup. :happy:
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Lizard » 02. detsember 2007, 19:32

No õel-vennal siis ama sünnipäeva kink. Me ka kaheksandal lõikusele.
Ja õnnitlused tunnustuse eest!!!
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Diana (Teema autor) » 08. detsember 2007, 10:25

Aitäh, Lizard! :happy:


10:25 Täna on Laural lõikus... Olen mures... :umm:
Kirjutan hiljem, kuidas meil läks.

~ 10:40 Lõikuse algus. Tehti kaks süsti. Laura uinus mul kaisus. Operatsiooni jälgida ei lubanud, kuna peremehe juuresolekul kipuvat loom närvitsema ja võib ka narkoosis ootamatuid liigutusi teha. Lõikus ei kestnud kuigi kaua, võrreldes näiteks koeraga. Rõõmsad arstide hääled teatasid, et ongi kõik. Vaatasin, kuidas Laurale tehakse bandaaži. Jäeti üks pihustusvedelik, millega haava puhastada, kui bandaaž ei püsi.

11:55 Laura on toibumas, magab teki sees. Viis minutit tagasi oli ta täiesti liikumatu, nüüd liigutab käpasid ja pead üsna aktiivselt. Narkoosi mõju väheneb. Tundub seal teki all nii õnnetu ja kaitsetu.

12:10 Hakkasin muretsema, kui Laura oli mõni hekt jälle liikumatu. Tundus isegi, et ta on külm... Mul on häbi, kuid ma ei tea, kus tuhkrul pulssi kontrollida. Paitasin teda ja sain vastuseks üsnagi energilist katset kätt hammustada. :) No see on juba rohkem tuhkru moodi. Liigutab pidevalt käppa nagu oleks liiva kaevanud. Püsti tõusta veel ei saa, kui püüab külili teki alt välja saada.

12:13 Kolme minutiga aktiivsemaks muutunud ja püüaks nagu ära joosta, kuid jõud pole veel endised.

Jätkub...
Viimati muutis Diana 08. detsember 2007, 12:14, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Sun » 08. detsember 2007, 11:59

Hoiame pöidlaid Laurale!
Milly&Volf
Sun
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 206
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Jõhvi
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Diana (Teema autor) » 08. detsember 2007, 12:45

12:42 Püüab juba tõsiselt minema joosta, kuid ei orienteeru veel nii hästi. Kindlasti kukub ta diivanilt alla, kui jätkab samas vaimus. Hoidsin ta kättes, kuid ma ei tea, kas see on talle päris mugav ja valutu. Laura on rahutu. Panin ta sülle selili, toetan pead, lasi tõmmata talle sooja salli peale. Nüüd rahunes. Ning mina olen rahulikum. kui tunnen ta süda tuksumas.

13:11 Tunnen, kui ta süda hakkab kiiremini tuksuma, nagu alati. Hingamine on sügavam ja märgatavam. Silmad on pool lahti, ei saa aru, kas ta magab või lihtsalt ootab, kuni tal paremini hakkab. Aga vähemalt ei tõmble ja ei närvitse, hästi rahulik on. Ning minu rõõmuks nüüd jälle mõnusalt soe nagu tavaliselt. :-) Nüüd annab ta mulle sooja ka vastu.

13:57 Jätkame samas vaimus. Perenaine (ehk mina) tahab juba süüa! :-) Vähemalt said tuhkrul kõrvad üle vaadatud.

14:10 Sirutab ennast veidike, tõstis pead ja näoilme pole nii ükskõikne, vaid selline.. noh, nagu igale korralikule tuhkrule omane. :roll: Silmad on nüüd kinni, magab vist nüüd tõesti. Arvestades seda, et talvel magab tuhkur peaaegu 20 tundi ööpäevas, ei tea nüüd, millal mina siit püsti tõusen. :-D

15:05 Bandaažist on juba poolenisti välja saadud. Kusjuures Laura pole veel seda meelega teinud...

~ 16:10 Ärkas ja kõndis põrandale. Käis joomas, söömas ja läks lõpuks oma nurka magama. Bandaaž jäi minule... :huh:
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Lizard » 08. detsember 2007, 17:49

Head paranemist!!!
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Misty » 08. detsember 2007, 20:13

Paranege! :roll:
Diana, kus te oma loomadega arstil käite? Mina pole suutnud siiani Narvas häid loomaarste leida... :mellow:
Kasutaja avatar
Misty
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 526
Teemad: 6
Pildid: 7
Asukoht: Narva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Sun » 08. detsember 2007, 20:35

Terviseid Laurale!
Ja küsiks,et miks te nii vara ta kätte saite?
Meie viisime meie oma kl 12 ära ja saime kell kuus õhtul tagasi.
Milly&Volf
Sun
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 206
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Jõhvi
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Lizard » 08. detsember 2007, 21:40

Meie saime enda oma juba poole tunni pärast kätte. Aga eks isastel ole kergem lõikkus ka.
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Diana (Teema autor) » 08. detsember 2007, 22:38

Sun, kuus tundi ei võinud ju lõikus igal juhul kesta :wacko: Kas te olite sealsamas kliinikus need 6 tundi? Mida arstid ütlesid, miks nii kaua? Tegelikult ei kesta emase steriliseerimine rohkem kui 30-50 minutit, kui arvestada aja sisse veel seda üürikest aega, millal ta süste saab ja need mõjuma hakkavad, siis 1-1,5 tundi kokku.
Minu puhul sai Laura sedatiivse ainega süsti (seda palusin ma ise) ning 5 minuti pärast narkoosi. Mõju avaldus 3-5 minuti pärast ning ta jäi mu kättes magama. Andsin ta siis arstile kohe, sest ainevahetus on tuhkrutel kiire ning narkoosist ärkavad nad samuti kiiremini, kui nt koerad, seega me ei viivitanud. Veel 15-20 minutit pärast oppi kuulus bandaazhi meisterdamisele ja juhendite andmisele. Sel ajal jälgis arst ka Laurat, kas kõik läheb hästi. Eraldi narkoosist äratamise süsti talle polnud tehtud. Niisiis alles 5 tunni pärast tundis ta söögi vastu huvi ning läks ise oma nurka magama. 5-6 korda võtsin teda sealt vett pakkuda. Praegu tuli ta mulle sülle magama tekikese all. Võib-olla oodati teie kliinikus täielikku narkoosist toibumist? -kuid siis oleks võinud ju eraldi süsti teha. Ning minu arvates on loomal turvalisem tunne ja vähem stressi, kui ta kiiresti tagasi koju tuttavasse kohta saab.

Lizard, aitäh! Ja Sinu tuhkrukesele sama! :wink:

Misty, vastasin privasse.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Sun » 08. detsember 2007, 23:00

Muidugi ei kestnud lõikus 6 tundi :-D Me andsime Milly kell 12 ära-pidime ta puuri jätma.Opp kestis vist ikka nii nagu peab pool tundi või rohkem(me ei uurinud täpselt :mellow: )Kuna me oleme pärit Jõhvist ja käisime opil Tartus oli arsti arvates parem kui me ootame ära millal ta narkoosist toibub-juhul kui midagi juhtuma peaks kuna kliinikuni tee on pikk.Me muidugi ei ootanud teda kliinikus 6tundi.Kui õhtul talle järgi tulime,siis ta magas veel.Kui ta ärkas,siis vaatas arst ta üle ja andis meile väikseid näpunäiteid,siis võisime alles kodupoole minema hakata :roll:
Milly&Volf
Sun
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 206
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Jõhvi
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Diana (Teema autor) » 09. detsember 2007, 00:37

Meie puhul polnud vaja pikka teed sõita, nii et saime ta kohe pärast oppi kätte. Miks te Jõhvis kliinikusse ei pöördunud? Pole usaldusväärseid arste?

Täna on ta täesti sületuhkur. :-D

Pilt
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Sun » 09. detsember 2007, 09:39

Ega ei oile jah-nad vist ei teagi kes need tuhkrud on :-D Meil on nendega juba kogemusi olnud-ainult mitte tuhkruga vaid koertega.

Laura on nii armsake pildil :-) Kuidas ta täna ennast tunneb?
Milly&Volf
Sun
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 206
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Jõhvi
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Marilin » 09. detsember 2007, 11:42

Tervitused Laurale.
Ja see pilt sületuhkrust on väga armas! :-)
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Diana (Teema autor) » 10. detsember 2007, 03:14

Tänud kõigile soovijaile!

Täna varahommikul kl 4 panin ta lõpuks oma puuri magama, sest ta ei ärganudki kordagi alates kella 20-21st ning jäi ka puuris silmi avamata magama. Hommikul kell 8.30 äratas mind vali krigin ja mürin - Laura nõudis vabadust, väristades puuri võre. Ignoreerisin teda, kuna minu põhimõte on selline, et ma ei mängi tema reeglite järgi, vaid tulen alles siis, kui etendus on läbi. Etendus oli suht pikk. Kui ta rahunes ning ma vaatama läksin, oli ta jälle kiiges lebamas. Paari minuti pärast kordas ta oma juriöö ülestõusu ( :-D ). Välja sai ta paar tundi hiljem, nina oli roheline, kõht brilliantrohelisest puhas ja ilus roosa, kuid haava ta ei puudutanud, sest lõng oli samas seisus nagu eilegi.
Täna on ta ikka selline ülirahulik ja tundub laisk ning ükskõine. Sokke ei jahi, kööki ja esikusse ei trügi, hüpata ja ronida ei viitsi, isegi süüa minna ei taha, vaid limpsib kätt. Selline on ta mul esimene kord elus. Paraku mul on kodus palju kohti, kuhu ta saab vaid hüpates või ronides, näiteks oma puuri saab ta vaid niimoodi, kusjuures peab tegema mitu hüpet erinevatele pindadele. Tänaa siis kasutas ta mind liftina. :-)

Mul on temast nii kahju. Kahju on ka sellest, et lemmikloomi loodus eriti ei mõjuta. Kui mingil tuhkrul poleks looduses paarilist saada, siis reguleeriks loodus ise tema jooksuaega ning lõpetaks see ära. Pealegi ei sünni ju igaühel metsloomal iga aasta pesakonda. Paraku on meie lemmikute elu ja tervise vastutajaks meie, nende omanikud ning ainuke viis, kuidas saame aretusprobleemiga hakkama, on lõikus.
Öeldakse, et tuhkur muutub pärast oppi rahulikumaks ja pole enam agressiivne ega hammusta. Minul polnud sellega ennegi probleeme. Noh õigemini olid küll, kutsikas väike, tahab mängida ja hammustab, kuid praegu mul pole minu Laurale midagi ette heita. Ma tahan tagasi oma aktiivset energilist tuhkrut, kes jahib jalgu, lipab rõõmsalt ringi, kas või hammustab vahel mängides kätt ja varastab mu sokke ja laualt leivatükke!!! Tahan äkšenit! :bang: :-D
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Lizard » 10. detsember 2007, 12:48

Ma usun, e5t saad oma mürgli tagasi. isastel see lõikus vähe kergem ka. Emased vast pikemat aega taastuvad. Ma mäletan kui meie kassid steriliseeriti ja kastreeriti. isasle polnud midagi häda aga emane oli ikka tükk aega rivist väljas.
Lizardil on nii, et ainult siis tuleb talle midagi meelde kui ta oma tagumiku maha toetab. Ei tea kas tal siis on natuke kipitust või lihtsalt palja pepuga laminaadi peal jahe, aga vupsti on kohe tagumik püsti.

Küll saab ka Lauraga kõik korda :-) . Tervitused meilt väikesele õele!!!!
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Diana (Teema autor) » 11. detsember 2007, 17:30

Normaalne tuhkurlik tuhkur on tagasi! :-D Täna tegi pahandusi, mitte küll nii nahaalselt kui tavaliselt, aga usun, õpib selle tagasi. Kui ta juba komme laualt varastab ja viib välgu kiirusega diivani taha, siis on temaga kindlasti kõik korras.

Loomaarsti sõnul esimene hea märk oligi eilne puuri väristamine. See näitas, et aktiivne vajadusel võib ta olla. Kuna kandsin tema eest hoolt (viisin teda ise süüa ja juua, ei lasknud hüpata ja ronida ning aitasin ta), siis polnud tal vajadust aktiivsust näidata. Loom on pärast oppi stressatud ning ei taha mängida, kuid see ei tähenda, et aktiivsus on langenud ja temaga on midagi viltu. Kui oleks vaja ennast kaitsta, siis ei märgaks me mingit erinevust - kuidas oli enne oppi ja pärast.
See vahel üleliigne hoolitsemine annab (minu puhul vähemalt) sellist psühholoogilist efekti, et tuhkur ei huvitu ümbruskonnast, vahel liikumisel takerdub nagu mediteeriks, sest teab, et temal pole vaja pingutada. Küll peab ta ise pärast oppi joomas ja söömas käia, sest siis kui organism täidab oma normaalseid ülesandeid (nt toidu otsimine), läheb toibumine ja paranemine kiiremini ja kergemini. Kuid peab kindlasti pöörata tähelepanu sellele, ega loomal haige pole! Sellele võivad viidata näiteks ühele küljele vajumine, kehahoiaku selge muutus (tõmbub kõverasse vms), lihaste krambid või nt ühe käpa iseeneslikud liigutused, ootamatu piiksatus jms. Siis on küll abi vaja ja kindlasti loomaarstile teatada, kui need sümptomid on ka 2. või 3. päeval pärast lõikust!
Veel üks positiivne nähtus on väijaheidete olemasolu. See tähendab, et soolestik on korras ja hakkas jälle tööle.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Marbeia » 11. detsember 2007, 19:13

Siis on hea kui kõik korras :wink:
Kaks nuhkrut: Marbeia ehk Kratt ja Zea ehk Mõmm !
Kasutaja avatar
Marbeia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 6
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn!
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Lizard » 16. detsember 2007, 21:12

Tuli äkki selline mõte. Vorstil oli ju viis kutsikat. Kolm neist on siis Laura, Lacuna ja Lizard. Aga kas keegi ülejäänutest ka midagi teab. Et mis nende nimed ja kus elavad. (Kirjutasin selle siia laura teemasse, võib ka ära kustutada kui keegi ei tea)
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas NaNa » 18. detsember 2007, 09:10

Vorsti teiste poegade nimed olid Lexis ja Lecter, Lecterist ma tõesti ei tea midagi aga Lexis tema elab teiselpool lahte Soomes, seega ega tema käikudest targemax me selles foorumis ilmselt ei saa, aga mulle endale pakub ka huvi millega tegeleb Lecter või kuidas tal läheb, sest 3 kutsika käekäiku näen ma selles foorumis siin.
NaNa
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Asukoht: Tln
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Laura

PostitusPostitas Diana (Teema autor) » 18. detsember 2007, 11:16

NaNa, aga nende kutsikate omanikud võiks foorumisse kutsuda, kui nad on jätnud oma e-mailid ostu-müügilepingusse. :wink:
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas NaNa » 18. detsember 2007, 13:12

nad on jätnud küll oma andmed ostu-müügilepingusse, ma olen mõelnud küll ja küll, et peax kirja või midagi saatma, aga ma ei jõua kunagi teostuseni, nagu sa ise näed saadan ma sulle juba 100 aastat Laura sugupuud :ups: . Lecterist isegi võix äkki asja saada, kuid Lexis ma ei usu, et vedu võtab ,sest tema omanik oli vanem naisterahvas ja vaevalt tal pole muud teha kui siin tuhkrufoorumis chatida. Aga ex ma üritan ennast kokkuvõtta ja kõik asjad ära korraldada, kuid kindlasti mitte selle aasta numbri sees, sest toimetused kasvavad lihtsalt üle pea. :-)
Viimati muutis sindrinahk 18. detsember 2007, 17:01, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Teeme nii et x, y ei kasuta, vaid kirjutame ilusti ks, i või ü välja. Eesti keel on vahva keel ja seda tuleb hoida.
NaNa
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Asukoht: Tln
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Meie tuhkrud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist