Vedru pesa

Tõhud meie kodudes

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Vedru pesa

PostitusPostitas vedruke (Teema autor) » 20. november 2014, 21:37

Tervist,

Võtsime eile perre esimese tuhkru, 5 kuune neiu :)

Vedru on üsna krutskeid täis ega pelga midagi. :devil: Kui puuri lahti teeme siis lippab rõõmsalt toas ringi ja uurib elamist.
Vahepeal tuleb nuusutab ka inimesi ja siis läheb nuusib edasi. Kui üritad kätte võtta siis hammustab, vahel tuleb nuusutab varbad ja näksab. Olen lugenud, et peab nipsutama vastu nina, kuid kuidas ma seda teen, kui ta kohe minema jookseb tema poole kummardudes.
Isegu kui kätte saan siis sipleb ja hammustab uuesti. Oleksin õnnelik kui jagaksite õpetussõnu ja soovitusi.
Kas peaksin laskma tal lihtsalt ringi lipata ja kui ise initsatiivi üles näitab alles siis näppima? Või näiteks proovima käest toita?

Mis sobib talle üldse maiuseks anda? Kasvataja soovitas banaani :)

Küsimusi on veel palju aga jätan midagi ka teisteks korraks. Olen lugenud siin mitmeid teemasid, kuid uurin igaksjuhuks siiski üle :)

Ettetänades Vedru :)
vedruke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vedru pesa

PostitusPostitas viirpapagoi2 » 20. november 2014, 21:46

Tere tulemast Tuhkrutetelki! ;)

Lase tal mõnipäev veel ümbruskonnaga tutvuda.
Kui hammustab siis võta ta kätte ja anna ninale nips.
Ja ära ennem teda lahti lase,kui ta maha rahuneb.
Kui üritab uuesti samalajal hammustada anna uuesti nips ja ütle valjusti Ei ;)
Ja nii iga kord,kui ta hammustab.
Igal kodul ei pea olema lemmikloom,kuid igal lemmikloomal peab olema kodu !!!
Kasutaja avatar
viirpapagoi2
Tuhkrud :)
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 320
Teemad: 19
Pildid: 0
Asukoht: Rakke vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Mees
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Vedru pesa

PostitusPostitas 3rika » 20. november 2014, 21:46

Mina võtsin oma poisil kratist kinni ühe käega ja teise käega tegin talle järjest mitu tugevat nipsu vastu nina. Mina õpetasin algusest peale, et süles tuleb normaalselt olla. Iga päev võtsin sülle ja enne lahti ei lasknud kui oli juba normaalne. Iga päev hoidsin kauem. Premeerimiseks sobib imehästi ka kurk, Beaphari tuhkrute vitamiinipasta ja Nutrigeel.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vedru pesa

PostitusPostitas Mari8 » 20. november 2014, 22:21

Banaan kindlasti mitte! Pole vaja anda midagi taimset, see teeb ainult halba. Premeerimiseks vali parem väikesed lihatükid, näiteks fileetükid mingist lihast, mida ta tihti ei saa. Näiteks sea sisefilee maitseb neile väga, hästi pehme. Mõned annavad maiuseks ka näiteks kuivatatud liha, see pole nii hea kui värske, aga palju parem kui taimne värk. Pea meeles, et nooruses antud taimne ja suhkrurikas toit viib kõrgemas eas vähi tekkeni. Pole mõtet ju riskida sellega.

Ninanipsutamine on hea ja kiire viis õpetada, aga mitte liiga kõvasti seda teha, sest tuhkrute väike roosa ninake on ikkagi õrn, eriti selle vahesein. Proovi endale ninanipsu teha, väga valus on, aga neil on nina palju õrnem. Nad saavad väga hästi aru ka mõõduka tugevusega nipsutamisest, see on väga ebameeldiv nende jaoks. Võid alustada nõrgemalt ja kui ta aru ei saa ja hoopis vihastab selle peale, siis teha tugevamini kuni aru saab. Kratist kõnni võtmine ja sakutamine on ka väga mõjuv, niimoodi nad ju karistavad teineteist ka ja sellepärast on see neile lihtsalt arusaadav.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vedru pesa

PostitusPostitas vedruke (Teema autor) » 20. november 2014, 22:45

Aitäh armsa vastuvõtu eest :)


Hetkel on nii, et kui ta näksab (pole eriti valus) ja selle peale üritan talt kratis kinni võtta , et karistada siis ta satub nagu paanikasse vms ja hakkab ennast kaitsma ja hammustab palju valusamalt. Kas poleks parem alguses ta lihtsalt puuri pista ? Kas see pole piisav karistus? Vb on hetkel veel liiga vara karmimalt raputada/Nipsutada. Alles teine päev uues kodus siiski.

Vedru ;)
vedruke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vedru pesa

PostitusPostitas viirpapagoi2 » 21. november 2014, 07:15

Mida varem hammustamisest lahti saad seda parem ju :)
Mida varem sa sellega alustad seda kiiremini tuhkur õpib!
Igal kodul ei pea olema lemmikloom,kuid igal lemmikloomal peab olema kodu !!!
Kasutaja avatar
viirpapagoi2
Tuhkrud :)
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 320
Teemad: 19
Pildid: 0
Asukoht: Rakke vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Mees
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Vedru pesa

PostitusPostitas BLackRat » 21. november 2014, 10:27

Minna kippus ka alguses näksama, just eriti varbaid. Mulle soovitas kasvataja anda nii tugev nips, et see võtab ta nina korraks limpsama. Ja nüüd igakord saab ta aru, et kui näksab saab nipsu ja ta teab see on nii ebamugav talle, et tavaliselt mõtleb enne näksamist ruttu-ruttu ümber. Samuti on turjast üles tõstmine. Mina muud ei oskagi soovitada kui jaksu ja järjepidevust teile :) Ja teretulemast tuhkruomanike sekke! :)
Minna & Diesel
Until one has loved an animal, a part of one's soul remains unawakened ― Anatole France
Kasutaja avatar
BLackRat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Vedru pesa

PostitusPostitas 3rika » 21. november 2014, 12:01

Kratist kinni võtmine sekundiga vajab harjutamist, kohe alguses ei saagi teda kiiresti kätte, kuid sellegi poolest on turjast tõstmine ja nipsutamine parim variant. Mari8, selle maiuse teema peale ma ütleksin, et sõltub loomast. Minu looma pole mõtet premeerida lihaga, sest ta ei seosta, et see oleks nüüd mingi hea tegevuse eest, sest ta sööb mul niigi liha ning võtaks seda tavalise toiduna. Nii pole sellel premeerimisel ka mõtet. Taimseid asju võib anda küll aga lihtsalt VÄGA minimaalsetes kogustes. Minagi annan oma poisile harva näiteks imepisikese tüki pirni, kui ta on ülimalt hästi käitunud. Looduses saavad nad taimset täpselt nii palju, kui ohver oli seda enne oli söönud. Seega, pisikene tükikene aeg ajalt ei tee küll mitte midagi halba. Aga need kogused on tõesti väikesed. Mina ei anna ühtegi taimset asja suurema tükina kui minu väikese sõrme "pea" osa. Ning peale sellist saamist ei saa ta kohe kindlasti midagi taimset umbes nädal. Üldise preemiana kasutame meie näituselt võidetud Beaphari tuhkrute pastat. Sellega on sama asi, palju ei tasu korraga anda. Mina pigistan tuubist umbes 0,5 cm välja ja lasen tal selle ära lakkuda.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vedru pesa

PostitusPostitas Mari8 » 21. november 2014, 15:19

Mul tuli veel üks hea asi meelde, mida maiusena kasutatakse. Ühepäevased tibud. Neid saab külmutatuna loomapoest osta. Tuhkrud enamasti jumaldavad neid. Nimetataksegi tuhkru kommiks, kuna neis pole eriti mingit toiteväärtust, aga maiusena suurepärane.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vedru pesa

PostitusPostitas vedruke (Teema autor) » 05. detsember 2014, 21:41

Pole olnud mahti pikalt kirjutada :)

Kuid Vedru on kodus vaikselt harjunud. Kuid on taas tekkinud mõned küsimused :dry:
Kui ta maja peale lahti laseme siis ta ei taha ennast enam kätte anda, arvatavasti sellepärast, et äkki pistetakse puuri.
Kuidas asja parandada?

Teine murekoht on pissil käimine, kohe üldse ei taha kastis käia. Panin ta oma pabulad sinna, kuid ikka laseb parem nurka.

Veduke
vedruke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vedru pesa

PostitusPostitas BLackRat » 06. detsember 2014, 13:16

Ma arvan, et tema jaoks on see ikkagi nii uus koht, et ta veel avastab seal ringi. Samuti pole ta veel teiega täielikult harjunud. Proovi temaga mängida ja tegeleda samal ajal, kui ta vabaduses on ja las ta vahepeal niisama nuusib ringi ;)

Proovige ka seda, et pange ta WC sinna nurka kuhu ta koguaeg käib. Vahest nad valivad lihtsalt ise meelepärase koha välja ja ega muu ei aitagi, kui paned WC sinna, kus talle meeldib :)

Minna ka ei tahtnud algul üldse seal WC käia, kuhu ma selle panin. Ta oli oma koha välja valinud ja kui ma WC sinna panin, siis sai kõik korda ;)
Edu tirtsu kasvatamisel ja järjepidevust! :D
Minna & Diesel
Until one has loved an animal, a part of one's soul remains unawakened ― Anatole France
Kasutaja avatar
BLackRat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Vedru pesa

PostitusPostitas 3rika » 06. detsember 2014, 18:10

Vedruke, uuri veidi tuhkrutelgis ringi. Neid liivakasti ja potitamise teemad on täitsa olemas ja läbi/risti läbi arutatud.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vedru pesa

PostitusPostitas BLackRat » 08. detsember 2014, 22:12

Kas me neiust pilte ka saame? :)
Minna & Diesel
Until one has loved an animal, a part of one's soul remains unawakened ― Anatole France
Kasutaja avatar
BLackRat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Vedru pesa

PostitusPostitas Marilin » 08. detsember 2014, 23:23

Siin oli maiuse teema eespool. Mina näiteks annan enda omadele premeerimiseks natuke nutrigeli limpsida. Kõigi tuhkrute lemmik :happy:
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vedru pesa

PostitusPostitas vedruke (Teema autor) » 14. jaanuar 2015, 14:43

Kirjutan taas üle pika aja :)

Vedru on vaikelt harjunud ja õppinud oma häda tegema (üldjuhul) oma kasti. See on suur võit :-D
Kuid muret tekitab endiselt see, et ennast ilma maiuseta kätte anda ei taha. Kui püüdma hakkad siis näksab.
Kui aga võtad maiusega kätte siis ei hammusta aga ega talle seal väga olla ei meeldi, ainult vingerdab.

Eelpool mainisite, et tuleb proovida rohkem mängida temaga. Milliseid mänge te mängite? :D meie ainuke mäng on karvaste loomade sikutamine.

Vedruke
vedruke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vedru pesa

PostitusPostitas mesimummu » 20. jaanuar 2015, 15:47

Palju sa oled temaga kontaktis? Äkki oleks abiks see, kui samal ajal mil ta vabalt ringi jookseb(võiksid valida mõne väiksema ala, nt tuba, maja peal liiga palju muud nuuskimist), istud või lamad ise ka tema seltsis ja kui ta tuleb sinu juurde, annad maiust. Pole mõtet vast hakata teda pidevalt 'püüdma', see võib negatiivselt mõjuda ning on talle ebameeldiv. Kuid samas jäta talle aega ka iseseisvalt ringi siblida ja nuuskida.
Selle nö meelitamistaktikaga peaks teie vahel tekkima tasapisi usaldus ja arusaam, et omanik polegi koguaeg paha nipsutaja, ole sihikindel ja õpi teda tundma.
Kui ta üldse sinust välja ei tee, siis püüa ta tähelepanu mõne piiksuva mänguasjaga- kutsu mängima. Ja kiida teda! :)
Mängu kohapealt Ritterile näiteks meeldib kui ma talle pallikesi või muid mänguasju viskan, siis ta jookseb järgi ja 'murrab maha' või siis on midagi paela otsas, mida saab taga ajada.
Igast tunnelid ja (kile)kotid on ka väga in.
Ehk leiad ka siit ideid: viewtopic.php?f=63&t=15679
Valgetuhkur Ritter Sport &
Moonshine Evil Princess Vesuuv ♥
Kasutaja avatar
mesimummu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1097
Teemad: 7
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Meie tuhkrud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 8 külalist