Ferrily & Baileys

Tõhud meie kodudes

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Ferrily & Baileys

PostitusPostitas Liisukas (Teema autor) » 21. märts 2011, 13:28

Tere!
Ka minu perre lisandunud 3 kuune tuhkrur. Tuhkru võtmise mõte tekkis novembris, eile siis sai see mõte lõpuks teoks. Peale väikese mõtte tekkimist olen internetis palju lugenud ja ringi tuulanud.
Eile koju tulles oli tuhkrur veidi hirmunud ja tundus, et proovib ''põgeneda'' Puuri tõstes lõi ta ka kohe hambad kätte. Hakkas kohe tublisti sööma ja jooma ning ringi susserdama.
Täna tundub, et ta tunneb ennast paremini. Eile magas ainult oma pesa all, täna pikutab juba rahumeelselt selle peal.
Pissimise-kakamise koha pealt on ta praegu väga tubli- esimene häda tehti nurka, mille ta ise valis. Seejärel transportisin väljaheite pissimisnurka ja tõstsin ka selle sinna. Täna hommikuks oli edukalt sinna kakamine-pissimine toimunud ja siiani on kõik toimunud just sinna spetsiaalsesse nurka.

Siit siis tulevad minu abipalved teile kõikidele, kes te olete minust palju teadjamad.

1. Soovitage palun head tuhkru puuri! (Hetkel on ta jänese puuris, mis talle tulevikus kindlasti väikeseks jääb, tahaks see nädal talle uue ära osta)

2. Millal võiks alustada tuhkruga aktiivse tegelemisega? (Ostes anti soovitus, et esimesed päevad ei tasu teda väga traumeerima hakata- õpetama jne. Suurim mure on see, et ma ei tahaks kindlasti et ta tige oleks, hammustamiskommetest tahaks kindlasti vabaneda)

3. Millal teda tuppa jooksma võiks lasta?
Viimati muutis Liisukas 21. juuni 2013, 18:16, kokku muudetud 5 korda.
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas LoveIsbestMagic » 21. märts 2011, 13:36

1. Tuhkrupuur nt. Ferplast Furret. Müüakse peaaegu igalpool.
2. Ei ole aimugi, ei ole tegelnud tuhkruga.
3. Ma arvan, et paari päeva pärast, või siis kui ta ise on valmis puurist välja tulema.

Tervita siis oma tuhkrut, ja tere tulemast.
Ilma loomadeta poleks elu, aga ilma eluta poleks ka loomi.
Cesare - kiisupoiss ja Pisike - deegupoiss, R.I.P: Dumbo - väike ja väga noor deegupoiss ja Lötu - ka deegupoiss
http://kuldneretriiver.forum.co.ee/
http://koerakuut.forum.co.ee/forum
Kasutaja avatar
LoveIsbestMagic
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 520
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas Angoora » 21. märts 2011, 13:43

Tere tulemast.
Puurikohapealt nii palju et head on ferplasti tuhkru puurid .:Klik:. neid leidub minuteada suuremates Bosse lemmiklooma poodides.
Hamuustamisest on juttu seal .:Klik:. ültse käitumise kohta on seal palju juttu .:Klik:.
Tuppa jooksmise kohapealt nii palju et ma arvan et kõigepealt peaksite omavahel klappima hakkama ja siis juba võiks mõelda jooksmise peale :happy: .
Ferrets like Moonshine
Kasutaja avatar
Angoora
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2087
Teemad: 30
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas väike kuradike » 21. märts 2011, 14:51

Tore, et jälle üks tuhkruke loodetavasti hea kodu saanud.
Sinu küsimusele, milla temaga tegelema võiks hakata - mina ütlen, et tegelema peab kohe. Ei saa vast võõrasse keskkonda toodud tuhkrut täiesti üksi jätta puuri konutama, see paneb teda ilmselt sind võõristama.

Ja jänesepuur on juba praegu liiga väike! Eriti kui ta veedab seal rohkem aega kui ainult magamisaja.

Alustuseks võiks ta ühte tuba nuhutama lasta. Las tegutseb seal mõned päevad koos sinuga. Paku talle mänguasjadega mängimist, neile tunduvad meelidvat igasugu krõbisevad ja piiksuvad asjad. Eelistatavalt kummi otsas, et sa saad seda liigutada. Samuti, kui see on hammustamiskonbega tuhkur, siis tuleb majareeglid kohe paika panna. Ei mingit hammustamist, mida kauem viivitada, seda hullemaks võib asi minna. Aga kindlasti mitte ainult karistada, vaid siis kui pailt käitub, siis seda tasustada paide ja maiusega näiteks. Trikke muidugi on natuke vara õpetada, aga hammustamis ja potikool peab algama kohe algusest.

Muidugi kui on näha, et ta silmnähtavalt hirmunud on, siis tuleb võibolla lähenemist ajutiselt muuta. Sest siis võib hammustamine sellest tingitud olla, ja siis teeb karistamine ainult halba.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas Heleri » 21. märts 2011, 17:16

Jooksma võib teda kasvõi kohe lasta. Kui ta on ühe päeva oma koduga juba harjunud ja nii hirmul enam ei ole, siis võib teda puurist välja lasta küll. Aga enne kui ta niisama jooksma saab, võiks teda sülle ka võtta. Siis ta harjub inimesega ja ei page kohe kuskile kapi alla ja ei hakka omasoodu möllama.
Puuri kohta ma jälle ütleks et ei maksaks selle suurusega üle pingutada. Kui pole teise tuhkru võtmise mõtet tulevikus, siis minu arust on see Furet XL liiga suur puur. Tuhkur ei viitsi nagunii puuris ringi möllata ja mängida (emased ei viitsi, isased isegi natukene hullavad üksinda ka puuris).
Furet KD, endine Furet Plus on väga hea puur tuhkrule.
Tuhkru õpetamine ei ole traumeeriv, traumeeriv on ainult karistamine. Kindlasti tuleb seoses karistamisega tuhkrut väga palju sülle võtta ja teda süles hoida, võiks isegi temaga tube mööda ringi jalutada, et tal poleks seda suurt maha mineku soovi. Hammustamise eest karistamine käib täpselt nii kaua, kuni ta enam ei võta näpust kinni, st et kui ta hammustab, saab nipsu ja hammsutab kõvemini, siis eelmine nips oli järelikult kehv nips. Kui hammustamine jätkub samas hoos, jätkuvad ka nipsud. Sülest maha saab alles siis kui rahuneb. Mõnel tuhkrul hammustamise puhul aitab aeg ja ue kohaga harjumine, perenaise usaldamine jne. See on suhteliselt pikk protsess.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas Liisukas (Teema autor) » 21. märts 2011, 19:32

Esimene sülesessioon leidis aset täna päeval. Hammustama ja näksima kippus ta just näpust kuid kõva ''Ai'' peale lasi enamasti lahti. Teine variant mida proovisin oli nipsu tegemine.
Süles on ta väga aktiivne ronib ja turnib mööda mind ringi. Ta ei rabele ja ei proovi põgeneda vaid on pigem koguaeg liikumises, uudistab, nuusutab jne.
Hetkel magab mõnusasti oma puuris, enam mitte pesakese all, vaid pooleldi sealt alt väljas. Eriti nunnus poosis, pea puuri põrandal. Kodus olevast õhtusest askeldamisest ei lase ennast üldse segada.
Kui ta üles ärkab, siis teeme tutvust uue mänguasjaga ja proovin teda siis veel süles hoida ja ka tuppa uudistama lasta.

Kui kaua selline esimene uudistamine, jalutamine toas võiks kesta?
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas Heleri » 21. märts 2011, 19:45

Kasvõi nii kaua kuniks hakkab ära väsima.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas väike kuradike » 21. märts 2011, 20:50

Nooremate tuhkrute puhul mitu-mitu tundi, täpselt niikaua kuni ära väsib. Vanematel tuhkrutel tund-paar, olenevalt sündmusest :happy:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas ferret111 » 21. märts 2011, 20:51

Tere tulemast!
kas on ka pilte tulemas?
:).
Pärl,Yogurt,Sprite,Jaffa,Tsester,Mizzy ja Hipi ♥
They make me happy ...
Kasutaja avatar
ferret111
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 726
Teemad: 12
Pildid: 0
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas Liisukas (Teema autor) » 21. märts 2011, 21:33

Nii tore, et teid on siin nii palju juba mulle vastamas käinud.

Annan teile siis siin teada kuidas meil täna õhtul läks.

Enne, kui temaga tegelema hakkasin turvasin ka korralikult oma kodu ära- suurimaks raskuseks on hetkel integreeritud köögimööbel, kus on põranda liistude jaoks jäetud väikesed vahed. Sinna toppisin hetkel tuugalt suure saunalina. Uksed pani vahepealt kinni, magamsituba jääb tema keelatud tsooniks ja kolmandas toas on hetkel liiga palju ninni-nänni, mida ma ei ole veel tema jaoks ära suutnud võtta. Kuid ka siin niiöelda ühes toas on tal päris palju joosta, sest kodu planeering on nii, et ta saab korraga joosta niiöelda esikus, köögis ja ka suures toas. Seega ruumi on talle minu arvates piisavalt.

Teine sülesessioon leidis aset täna õhtul, tüdruk on süles ikka mega aktiivne. Pidevas liikumises koguaeg. Ma ei oskagi seda tõlgendada, kas see on nagu hirm või lihtsalt on ta oma loomu poolest supper aktiivne olevus. Süles olles hammustas ta oluliselt vähem kui hommikul, naksas vaid paar korda sõrmest kinni. Selleks, et mul ei tekiks tema ees hirmu kasutan ma kindaid, mis on piisavalt paksud, et ta mulle haiget ei teeks kuid samas nii palju õhukesed, et ma saan aru kui hammustatakse.

Hoidsin teda umbes 5-10 minutit süles, jalutasin natukene korteri peal ringi ja siis lasin ta lahti. Alguses hakkas üks suur nuusutamine, ainult nina maas ja käis mööda seinaääri. Ilmselt tutvus siis oma uue keskkonnaga. Märkasin, et tema saba on turris. Mõne aja pärast hakkas ta siis mööda tuba ringi jooksma, tegi selliseid ''jänesehaake'' ja jooksis edasi-tagasi. Samuti tundis väga huvi minu tossude vastu, ronis sinna ninapidi sisse ja siis tagurpidi uuesti välja. Jooksmise ajal läks vahepeal ka jooksuga puuri ja siis tuli sealt uuesti välja ning kappamine jätkus. Ilmselt on ta ikkagi aru saanud, et see on tema turvaline koht.
Istusin tema juures maas, ei kutsunud teda ega midagi, vahepeal tuli minu juurde, nuusutas ja siis läks uuesti minema. Vahepeal lasi endale isegi möödaminnes pai teha. Imelik on see, et ta hammustab mind just käest. Täiesti suvaliselt tuleb, võtab kinni ja siis kui ma talle nipsu teen, laseb uuesti lahti. Vahepeal tundub, et see on isegi päris kurjalt, võtab ühest kohast kinni ja siis kohe teisest. Millest selline käitumine? Kardab ta äkki kindaid? Kuid sellise käitumise juures ei taha ma küll ilma nendeta ka toimetada... Nipsu tegemise puhul tundub mulle, et see ärritab teda veelgi- võtab kohe niimoodi kurjemalt kinni ja ei lase lahti. Võimalik, et ma ei oska korralikult ka nipsu teha?!

Ringi sai ta joosta umbes 40 minutit, lõpetasin siis kuna külla tuli 4 aastane laps, kes ka teda ilmselgelt kartis. Panin oma tüdruku puuri tagasi, mis talle ilmselgelt ei meeldinud. Nägin siis nüüd esimest korda kui vihaselt see puuri närimine ikka käib. Kuid otsustasin, et ei anna ka järgi. Kuna muidu hakkabki niimoodi tegema. Muidugi rahunes ta mõne minutiga maha. Käis ilusti oma ''wc's'' ja sõi. Praegu käib üks suur haigutamine ja ilmselt hakkab vaikselt uni tulema.

Ilmselgelt on temalt liiga palju tahta, et ta esimesel päeval eeskujulikult käituks, eks uus keskkond, uus inimene jne. Imearmas on ta küll. Kuid siiski tahaksin ma juba praegu, et ta ei hammustaks. :)

Pilt



Saate siis aimu, milline tüdruku-tirts mul kodus on. Ja kui kellegil on nime suhtes ideid, siis ootan ka neid lisaks teie headele nõuannetele.

Tervitustega,
Liisu ja unine tuhkru-tüdruk.

Lisasin pildid
Viimati muutis Liisukas 04. juuli 2011, 16:10, kokku muudetud 4 korda.
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas Marilin » 21. märts 2011, 21:40

Ma soovitan sul küll kindad käest ära võtta. Olen tähelepanud, et läbi kinda hammustatakse veelgi meelsamini. Võib jääda tõesti mulje, et peale nipsu tegemist see ärritab teda veelgi rohkem. Aga karistus-karistus-karistus. Küll ta aru hakkab saama, et nii ei tohi teha :-) Kannatust vaja, sest imed ei juhtu ju üleöö. Ning kui sinust lahti ei lase, siis pane näpp tema ninasõõrmete peale, siis laseb lahti. Ja eks selline käitumine on lihtsalt tingitud sellest, et ta on noor ning ei oska lihtsalt kuidagi muud moodi inimesega mängida ja suhelda.

Jõudu, jaksu ja palju kannatust teile ja anna ikka teada, kuidas teil läheb seal! :hi:
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas Misty1 » 21. märts 2011, 23:03

Jah kindad nagu sokidki meelitavad naksama miskipärast:) Pikka kannatust ja see naksamine kaob u aastaselt ikka .Saab suureks.:)Meil muidugi ninanips tegi asja hullemaks ja turjast t6stmine. Hoidsin teda lihtsalt siis kinni ja ajasin head rahulikku juttu. Noh nagu püüaksin kisma teema mujale viia :wink: Aga kaua see saunalina seal liistuvahel sai olla? Huvipärast küsin. :)Tundes tuhkruid. Ära aja segamini puuri panekul karistust ja magama panekut.St kui ta sul puuris magaja on, siis karistuseks sinna ära pane. Muidu ta ei m6ika. Igaks juhuks mainisin :-)
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas Heleri » 22. märts 2011, 09:33

Tuhkrut tuleb kohe esimesest päevast peale harjutada oma lõhna ja oma nahaga. Kui kindad on käes, siis ta ei saagi aru et see sina oled. Kinnastel, eriti nahkkinnastel, on alati selline ebameeldiv lõhn, mis neid ärritab ja kutsubki purema.
Hammustamisega on kõige lihtsam see et nii palju kui võimalik, siis ennetad seda ja juba eos keelad igasugused katsed.
Mul oli eelmisel aastal 25 kutsikat ja mitte kunagi mitte ühegi tuhkruga ma ei kasuta kindaid. Ikka paljaste kätega. Ainuke kaitsevahend, mida mina kasutasin, olid sokid :D. St et paljaste varvastega ma kutsikate mängu-ja jooksualale kunagi ei läinud (hilisemas vanuses sai paar korda isegi seda ulmet kasutatud, et käsin paljajalu). Ütleks et terve selle kamba peale oli mingi 2-3 tegelast, kes aegajalt mu varbaid testisid, teised olid kõik okeid ja mind ei puudutud. Muidugi kui võõrad tulid vaatama, siis ripus terve see mees uustulnukal küljes ja prooviti iga kandi pealt nii hambaga kui käpaga. Mina kui OMA, sain selle suure karja sees väga normaalselt olla, nendega mängida ja suhelda.
Oluline ongi kohe algusest peale olla võimalikult loomulik, sisi tuhkur harjub sellega kohe alguses ja hiljem on probleeme vähem.
Kindlasti on oluline ka tuhkru ostmisel viibida emakodus nii kaua, et uus omanik näeks, mismoodi kasvataja suhtleb loomaga, kuidas käitub naksamise puhul jne.
Elise võiks oma Daimi kogemustest siinkohal rääkida, aga see läheks juba vist mingi muu teema alla
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas Liisukas (Teema autor) » 22. märts 2011, 20:07

Teisipäev tuhkruga ehk päästeoperatsioon bassikõlarist

Panen siis siia kirja, mis meie kodus täna päeval toimus. Otsustasin siis kindad nurka visata ja lasta tal täna nii palju joosta kui ta vähegi tahab. Kuna täna oli mul vaba päev, siis oli selleks ideaalne variant just täna.
Hommikul kui mina ärkasin magas tüdruk veel puuris ja ma otsustasin, et ei roni talle kättpidi puuri kui tema magab. Kui ta ärkas, siis võtsin oma julguse kokku, viskasin kindad nurka ja aitasin ta puurist välja. Nuusutas mõned korrad ja siis korra näksas. Kasutasin kõva häält ja ütlesin kohe EI, mille peale ta muidugi lasi kohe lahti.
Toas ringi joostes oli täna täna tunduvalt aktiivsem. Kuid alguses oli saba ''paks'', karvad laiali. Mis tähendus sellel võiks olla? On ta kuri? Hirmunud?

Kui ta korteris ringi jooksis, siis istusin ka lihtsalt põrandale, vahepeal ja vaatasin tema toimetamist pealt. Vahepeal tuli ta minu juurde, ronis sülle, nuusutas ja jooksis edasi, ei mingit näksamist. (Eile kinnastest hakkas kohe hammustama)
Arvasin, et ei hakka teda ahistama ja teda nii hirmsasti süles väntsutama. Äkki on temast liiga plaju nõuda, et ta oleks kohe rahulik süleloom ja mind ei hammustaks selle peale?

Enda arvates korjasin oma oma korterist kõik tuhrkule ohtlikud asjad ära kuid, ühel hetkel oli tuhkur kadunud- ta oli roninud kodukino keskuse bassikõlarisse. Ma teadsin küll, et seal on mingi auk, aga ei teadnud et sealt kaudu on võimalik täitsa kõlari sisse ronida. Ja oh seda häda siis- siis oli tal sealt ju raske välja saada, vahepeal tundus et ta ei tahagi sealt välja tulla :). Kiire kõne mehele, kellelt saada näpunäiteid kuidas kõlar lahti kruvida- kuid ka tema pole seda enne teinud. Õnneks kõne ajal otsustas tuhkur sealt siiski välja ronida. Panin selle augu siis kinni ja ootan, et ta otsiks mõne muue koha leiab, mille asukohast minul veel aimu pole.

WCs käimise koha pealt on ta tõeliselt eeskujulik! (Pean nüüd vist kolm korda üle õla sülitama). Jookseb korteris ringi, läheb oma puuri, ajab oma wc-nurgas asja ära ja siis tuleb uuesti jooksma-mängima.

Kui ära väsib (hommikupoole jõudis ringi joosta 1 tunni, õhtupoole 2 tundi), siis läheb ise oma puuri ja hakkab seal rahulikult oma asju toimetama- sööb/joob ja keerab magama. Tundub, et puuri näol on ta endale oma turvalise koha leidnud, selle üle on mul väga hea meel.

Pilt

Aitäh teile kõikidele, kes meie tegemistele kaasa viitsivad elada! Nii suureks abiks olete :)

Lisasin pildi
Viimati muutis Liisukas 30. märts 2011, 13:37, kokku muudetud 2 korda.
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas krisdiana » 22. märts 2011, 23:13

Tere tulemast!
Kena on näha, et peale minu keegi veel eile uue päti koju sai. Kust sa ta said/ostsid?
Kasutaja avatar
krisdiana
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas Kellykaazz » 22. märts 2011, 23:16

Tere tulemast Potsu, Memmekese ja Kreveti poolt ( Diablo, Skippy ja Rocco )
Mis puutub bassikõlarisse-pole vaja auku kinni toppida, leia lihtsalt kõrgem koht kõlarile, nii ei saa tuhkur sinna sisse ja sina saad endiselt nautida head tümmi :-D Meil oli see sama teema koju saabudes Potsuga, peale esimest bassisisu külastust on meil bassikõlar telerikapi peal ja rahu majas.
Tuhkrukindlaks teed veel kaua oma kodu. Küll sa aja jooksul näed, kui palju asju tegelikult tuleb nende haardeulatusest ära panna :shock:
Puhvis saba näitab pigem tema erutust -uus koht, uued lõhnad... samas see kuusesaba tekib neil millest iganes ja millal iganes- ka siis kui juba kodu ja lõhnad omaks saavad. Vii õue-kohe kuusk olemas :rofl:
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas Liisukas (Teema autor) » 23. märts 2011, 09:44

Misty1 kirjutas:Aga kaua see saunalina seal liistuvahel sai olla? Huvipärast küsin. :)Tundes tuhkruid.

Muideks, rätik on endiselt oma kohal :wink: . Ta käis seal rätiku juures küll nuuskimas, aga seal ei alanud kaevamisprojekt. Nädalavahetusel mees korraldab selle rätiku asemele midagi korrlikumat.

krisdiana kirjutas:Tere tulemast!
Kena on näha, et peale minu keegi veel eile uue päti koju sai. Kust sa ta said/ostsid?

Tere! Oi, kui tore! Kas sul ka esimene kogemus tuhkru kasvatamisel? Vana ta on sul? Minu pliks on Petcenter'i poest pärit.

Kellykaazz kirjutas:Tere tulemast Potsu, Memmekese ja Kreveti poolt ( Diablo, Skippy ja Rocco )
Mis puutub bassikõlarisse-pole vaja auku kinni toppida, leia lihtsalt kõrgem koht kõlarile, nii ei saa tuhkur sinna sisse ja sina saad endiselt nautida head tümmi :-D Meil oli see sama teema koju saabudes Potsuga, peale esimest bassisisu külastust on meil bassikõlar telerikapi peal ja rahu majas.
Tuhkrukindlaks teed veel kaua oma kodu. Küll sa aja jooksul näed, kui palju asju tegelikult tuleb nende haardeulatusest ära panna :shock:
Puhvis saba näitab pigem tema erutust -uus koht, uued lõhnad... samas see kuusesaba tekib neil millest iganes ja millal iganes- ka siis kui juba kodu ja lõhnad omaks saavad. Vii õue-kohe kuusk olemas :rofl:

Tervitus! Ma pean ja organiseerima selle kõlari kuskile kõrgemale, hetkel oli ta meil maas. Äkki tuhkrud on nii musikaalsed, et lähevad kohe luurele, kus see muusika pärit on :rofl: . Nüüd siis saba müsteerium ka lahendatud, ei pea muretsema et ta hullult kuri või midagi sellist on. Eks talle parasjagu ikka meeldib ka kindlasti ringi joosta.


PS. Peale eilset tegusat päeva oli pliks ikka nii väsinud, et toimus suuremat sorti magamine. Eks ta väsitas ennast nii ära.
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas krisdiana » 23. märts 2011, 10:40

Meil on täiesti esimene kogemus. Tuli tibi Elina käest. Meie esimese kogemuse teeb ainult oluliselt raskemaks see, et tibi on 8-9 kuune ning kipub hammustama. Ja ta ei hammusta mitte nii, et näksab, vaid pureb ikka täiesti verele. Täna võtsin julguse kokku või pigem sai siiber, et pean enda korteris hiilima nii väikese olevuse eest ning umbes 2 minutit tagasi kükitasin põrandale ning ta tuli nuusutama. Alguses oli väga rahulik ja hakkas oma pead mu peopessa toppima. Ja oi jumal, kui ma siis julgesin oma kätt liigutada. Pures mõnsalt. Paarist kohast on veri väljas, paarist kohast nii kehvasti ei läinud.
Ta on meil kuskilt pisut metsikute geenidega ja tööd temaga tuleb VÄGA palju.

Kuidas Sinu titel olukord on? pureleb ka nii meeletult?
Kasutaja avatar
krisdiana
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas Heleri » 23. märts 2011, 11:56

Krisdiana: võimalik et sellises vanuses ei saa enam kutsikapõlves tegemata tööd lihvida ja parandada. Sellised tuhkrud tavaliselt on ainult ühe inimese või ühe pere tuhkrud ja harjuvad ainult nendega, võõraste puhul võivad eluaeg olla agressiivsed. Võimalik et pika töö tulemusena õnnestub ka temast korralik tüdruk oma pereringis teha. Kindlasti tasuks eelmise omaniku käest uurida, et milline tuhkur nende peres oli, mismoodi temaga käituti, milline karistus talle mõjub jne. Võimalik et ta tahab harjuda ja siis on sõbralikum, aga võimalik, et talle tuleb lihtsalt iga hammustamise ja puremise katse puhul lihtsalt korralik keretäis anda. Võimalusi on mitmeid ja kõik sõltub sellest, et miks ta hammustab, kas ta kardab, kas ta ei usalda, või on lihtsalt ülbe ja kasvatamata. Ninanipsud ei pruugi sellise hammustamise puhul üleüldse aidata.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas krisdiana » 23. märts 2011, 12:20

Kahjuks pean tõdema, et Elina ilmselt nendega üleüldse ei tegelenudki. Lähiajal tuleb meile külla Triinu-Liis ehk kasutaja bblondie, ja õpetab meid tuhkrut õpetama.
Aga Sulle, Liisukas, edu ja jaksu enda tite kasvatamisel :)
Kasutaja avatar
krisdiana
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas Liisukas (Teema autor) » 23. märts 2011, 13:53

Ega mina ka enda tuhkrut väga hästi veel ei tunne, kuid ta ei ole mind käest siiani veel purenud. Kindast hakkas küll korralikult kinni. Aga eile hommikust ma kindaid temaga tegelemisel ei käsitle. Puurist välja laskes korra näksas nii eile kui ka täna.
Aga kui ta niisama ringi jookseb, siis tuleb minu juurde, ronib sülle ja nuusib, niisama suvaliselt ei tule purema.
Varbad meeldivad talle ka, tuleb naksama. Mulle tundub, et see on pigem see vihje, et ''mängi minuga''.
Proovisin just nii, et panin ühe karvase mänguasja nööri otsa ja oh seda õnne siis. Hakkas seda taga ajama, hammustama ja murdma. Ta läheb kohe nii aktsiooni, et mina ainult naeran. Ja siis ka jooksu pealt ka korra näksas varbast mind, aga kui kõvasti EI ütlen, siis jookseb kohe minema ja mängib oma mänguasjaga edasi. :)
Muidugi ega ma teda väga ei väntsuta ka, lasen tal ise minu juurde tulla ja siis ei hakka teda ka kohe silitama vaid lasen tal pigem ise toimetada. (Ta ju liigub ka nii kiiresti, et selleks polegi väga võimalust olnud) Ma ei tea kas see on õige?

Edu sullegi! Mina ajan kõik hammustamised praegu selle kaela, et ta tita on ja tahab mängida.
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas ferret111 » 23. märts 2011, 13:54

Väga armas pojuke!:D.
Pärl,Yogurt,Sprite,Jaffa,Tsester,Mizzy ja Hipi ♥
They make me happy ...
Kasutaja avatar
ferret111
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 726
Teemad: 12
Pildid: 0
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas Heleri » 23. märts 2011, 14:48

KUni 4-kuune tuhku rnaksabki vähemal või suuremal määral. See ongi nende mäng. Naksamisel ja hammustamisel on vahe. Kui lüüakse hambad ikka täiega sisse nii et augud järel ja ise ruttu minema joostakse, siis see on selline oma ülbuse näitamine ja soov saada mingisugsut tähelepanu (ka negatiivne tähelepanu on tähelepanu). Kui tuhku naksab ni et ei tee haiget, siis selle üle ei tasu väga paanitseda. Tuhkrukutsikad omavahel mängides ripuvad pidevalt üksteise kõrvade või turja küljes. See ongi nende mäng ja nii noore tuhkru puhul onnaksamine normaalne.
Võta teda ikka kätte ka ja hoia teda. Siis ta õpib ka peos ja süles olema ja õpib, et saab vabaks sisi kui lastakse, mitte siis kui tema tahab ja naksama hakkab.
Kust kohast sa tuhkru said? Välimjuse poolest tundub ta olema kuskilt Pärnu kandist :) Aga ehk eksin.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas Liisukas (Teema autor) » 23. märts 2011, 15:48

Eks ma õhtupoole proovin teda siis ka korralikult sülle võtta. Eks ma siis katsun ka aru saada, kas ta näksab või hammustab mind. Ma peaks vist laskma tal ennem natuke ringi joosta, sest puurist välja lastes on ta nii ähmi täis, et ei püsiks mul ilmselt süles. Kavalam variant tundub teda süles hoida siis kui ta juba natukene väsinud on.

Tuhkur on mul Tallinnast PetCenteri poest. Nad olid sinna tulnud eelmine päev kui mina enda oma koju tõin :). Seda ma küll küsisin, et ta on Eestist pärit, aga kas Pärnust, seda ma tõesti ei tea.
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas Heleri » 23. märts 2011, 16:35

Ok, no selge siis :) Minu arust lihtsalt jubedalt meenutab Arnoldit ja Sylvesteri kutsikana, Karin parandagu mind kui ma eksin. Suured kõrvad muidugi pole väga tavaline ja enamasti need kutsikad keda ma olen näinud Eestis müügil olevat ei ole nende poolest silma paistnud väga.
Ma ei mõtle midagi halba sellega, lihtsalt see on väga omapärane tunnus.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas Liisukas (Teema autor) » 23. märts 2011, 17:22

Tead, ma ise ei oskagi neid kõrvnu niimoodi hinnata. Aga jube nunnud tunduvad need kõrvad mulle igaljuhul. :bunny:
Äkki ongi Pärnus sündinud tuhkru-tüdruk mul?
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas Liisukas (Teema autor) » 23. märts 2011, 21:44

Natukene nukker kolmapäev

Tervitus kõikidele, kes meie tegemistel siin silma peal hoiavad!

Täna ma siis üritasin teda käes hoida, see lõppes muidugi sellega, et mul käed mitmest kohast verised.
Kui meil päevane ringi jooksmine oli, siis oli kõik suurepärane. Ta käis ise vahepeal oma wc's häda tegemas, mängimisime mänguasjadega. Hammustamisest ja pahast tujust polnud märkigi. Kui ta ära väsis läks ise oma puuri ja jäi magama.
Õhtul kui uuesti koju tulin otsustasin siis algust teha katsetusi tema süles hoidmisega. Kõigepealt tegin puuri ukse lahti, hoidsin oma kätt puuri ukse juures- lasin tal seda nuusutada ja vajadusel olek ta saanud mulle ise käe peale astuda. Näksas korra niisama, ütlesin kohe kõvasti EI, mille peale ta natuke kohkus ja läks puuri tagasi. Kuna ta on supper uudishimulik, siis tuli muidugi hetke pärast uuele katsele, jälle väike amps, mis ei olnud valus. Siis katsetas ta minu kätt endale puuri ''tirida'' võttis hammastega kinni ja nagu sikutas puuri poole. Hoidis hammastega juba kõvemini kunni kui esimesed korrad. Niimoodi mõned korrad. Ja siis hakkas puurist välja tulema, võtsin ta siis endale kätte. Ja OI kui vihaseks ta minu peale siis sai! Saba läks turri, hakkas rapsima ja rabelema. Üritasin temaga siis rahulikult rääkida, kuid tema oli ikka üliärritunud selle peale. Ja sain siis esimesed verised hammustused oma kätele. Päris valusalt hammustas. Ja tegi ka sellist kõrgemat häält- ilmselt suurest ehmatusest või vihast.

Lasin ta siis maha ja hakkas jooksmine ja mängimine jällegi. Sidusin ühe vana nõmeda erkroosa pehme jänese mänguasja nööri külge ja vedasin seda mööda oma põrandat. See talle väga meeldis. Lisaks lohistab ta endiselt spetsiaalselt talle ostetud väikest kummist hiirt. (Lisasin ka pildi hiirega oma siinsesse albumisse)

Jooksis siis mööda korterit ringi ja mingi aeg hakkas ta minu juurde tulema (istusin diivani peal) ja mind jalast näksama. Mitte kõvasti, aga ikkagi ütlesin talle mitmeid kordi EI. Kui temaga siis mängima hakkasin, siis ta muidugi jättis järgi. Sellise näksaise tõlgendaksin ma pigem selle alla, et ta tahab mängida, kuidi siiski suhteliselt ebameeldiv.

Asjale pani siis punkti see, kui ta ronis diivani peale, tuli minu juurde, nuuskis ringi ronis sülle. Niimoodi mõned korrad ja siis lihtsalt tuli ja hammustas mind näpust. Miks küll? Ma ju ometigi ei teinud talle mitte midagi?! :devil:

Selle peale tegin ma siis katsetuse teda käes hoida ja tõstsin ta puuri- mitte karistuseks vaid lihtsalt lasen tal seal nüüd asjde üle järele mõelda. Nüüd ta muidugi magab mõnusasti oma puuris.

Ja minul on suht kurb tuju. Miks ta teeb niimoodi mulle? Ta on ju ometigi nii armas ja nende paari päevaga mulle juba nii kalliks saanud :( Loodan, et see oli kõigest ''Vale jalaga puurist välja astumine'' Sest nii pole ta küll enne käitunud.
Muidugi üritan ma olla väga järjekindel ja iga hammustuse peale ütlen EI, mille peale ta ehmatab ja laseb lahti, tavaliselt ka jookseb kohe eemale. Ja ma saan aru, et ta on väike alles... kuid kurvaks teeb pratamatult.
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas maris2 » 23. märts 2011, 22:02

See on nii pisikese kutsika puhul täiesti ok käitumine. Ilmselt on ta sinuga juba harjuma hakanud ja näitab et just tema on peremees. Minu esimesed kuud väikse kutsikaga olid ka valusad ja verised.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas Liisukas (Teema autor) » 23. märts 2011, 23:04

Mis sa siis tegid sellise käitumise peale? Kas see on nüüd möödunud?
Keelasid koguaeg ja ei lasknud endale ''pähe istuda''?

Viimane asi,mida ma tahan on see, et ta kurjaks jääks- tahaks endale ikka sõbrakest kasvatada.
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru-tüdruku tegemised

PostitusPostitas Heleri » 24. märts 2011, 09:19

Ei lähe kurjaks. Tuhkrud ongi väiksest peast sellised, kes vähem, kes rohkem. Kindel on see et kui ta teeb sulle haiget, siis sa pead talle sellest märku andma ja ta peab sellest aru saama, st et talle jõuaks see kohale. Tuhkrud on äärmiselt tuimad loomad, mis puudutab valu ja karistamist jne, mõtlen siinkohal just füüsiliselt, mitte hingeliselt. Solvuda oskavad nad kõik väheml või rohkemal määral.
Tuhkrukutsikad on omavahel väga jõhkrad ja teevad ka kõvasti haiget üksteisele mänguhoos. Niimoodi teeb tuhkrukutsikas inimesega ka. Paraku inimene ei ole nii tuim kui tuhkur, sest selline hammustus, mis meil näpu veriseks teeb, ei ole teisele tuhkrukutsikale isegi eriti valus mitte.
Ise tuleb olla järjekindel ja kui mänguhoog läheb liiga ülemeelikuks, siis saab ta kasvõi puuri rahunema panna.
Hammustamise teema alt saad kindlasti palju häid nõuandeid, ei tea kas ma peaksin neid siia uuesti kirjutama või mitte.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Meie tuhkrud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 9 külalist

cron