Kirbu/parasiiditõrje.

Kuidas tõhukeste eest hoolt kanda - küüntelõikusest jalutamiseni.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas kkrissu (Teema autor) » 03. oktoober 2009, 13:44

Ehk siis, kui siin on algaja küsimused, et ma ei leidnud, selle teema alt "tuhkru hooldamine", sealt alt ma ei leidnud sellist asja, et siis tahaksin küsida, et palju maksab hea kirbu/parasiiditõrje ? Ma ei ole kunagi ostnud seda :) , tahaksin teada nüüd, ja missugust te soovitaksite ? Ja seda ka, et kui mu tuhkur sööb, siis ajab koguaeg selle toidutopsiku maha :S , ja toit on kõik maas, kas müüakse selliseid toditopsikuid ka, mis kinnituvad puuri külge ja palju need võiksid maksta ? :)
kkrissu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas Marilin » 03. oktoober 2009, 13:55

Paradiisitõrje kohta võib leida infot siit: viewtopic.php?f=61&t=3136
Ning nende toidutopside kohta seda, et on täitsa müügil olemas selliseid. Soovitan sul kuskil poest läbi käia ja küsida müüja käest. Ma ei kujutaks ise üldse ette, et nad sööks mul tavalisest toidukausist. See oleks siis vist koguaeg ümber :-D Ja täpset hinda ei oska öelda. Ei tohiks väga kallid olla.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas maris2 » 03. oktoober 2009, 14:17

Väike metallist tops oli vist 32 kr. Ja parasiiditõrje advocatet 149.-
( üks toos) vähemalt meil Rakveres,oli viimati selline hind.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas kkrissu (Teema autor) » 03. oktoober 2009, 14:44

Üks doos ? :O
Kui tal oleks kirbud, kas siis sellest ühest korrast piisaks või ?
kkrissu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas maris2 » 03. oktoober 2009, 15:20

Ikka piisab ma panen seda mingi 4 kuu tagand, kui sedagi. Kuid kui tal kirbud, siis peaks ka kirbu allika üles otsima. Kas ta siis puutunud kokku kasside või koertega kellel kirbud? Soovitaks arsti juurest läbi käija ja lasta kõrvu ka vaadata ehk tal lestad ka. Bullil olid lestad ja ta jubedalt kratsis.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas kkrissu (Teema autor) » 03. oktoober 2009, 18:09

Ei tea koertega ei ole kokku puutunud, aga ta on mul õues käinud ja nüüd sügab end. Ma arvan, et need kirbud, rohu seest .
kkrissu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas väike kuradike » 03. oktoober 2009, 19:42

Muide, tuhkrute puhul on täiesti tavaline et nad ennast tihti kratsivad. Mõnikord karatakse lausa sügavast unest üles ning kukutakse end ennastunustavalt kratsima :lol: Aga see ei tähenda, et neil on tingimata kirbud, või muud parasiidid.

Kui sa oled algaja loomaomanik, siis esialgu võiks tuhkruga loomaarsti juurde minna, kes uurib siis täpsemalt, kas tegemist on parasiidiga, või lihtsalt tuhkrutele omase kratsimisega :happy:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas Kassu- » 23. märts 2010, 13:38

Mul Mozart sama moodi, hüppab pesast alla ja hakkab kratsima, ikka täiega. Kuigi regulaarselt parasiidi tõrje tehtud.
Kasutaja avatar
Kassu-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 203
Teemad: 6
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas väike kuradike » 24. märts 2010, 10:04

See on tavaline. Dr Abel kutsub seda naljaga tuhkruplahvatuseks. Ehk siis, ka keset sügavaimat und hüpatakse pesast välja ja kratsitakse ennastunustavalt :lol: Muretseda pole vaja.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas Kellykaazz » 24. märts 2010, 11:46

:-D jaa. Me oleme juba mõelnud nendele plastkorrustele summutuseks riiet peale liimida. Mõnusalt kajab, kui ta öösel haudvaikses majas järsku plahvatab ja sügama hakkab- nagu keegi koputaks uksele :rofl:
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas triinabelle » 24. märts 2010, 18:50

Jahah, meil Kuts vahest ehmatab end unest selle peale üles ja läheb, õiendab pahaselt kratsijaga. Täiesti õigustatult mu meelest sest vahel ehmatad isegi.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas bblondie » 06. mai 2010, 11:30

Meil ka on nii, et keset und jookseb pesast välja kratsib nagu hull ja siis jookseb pessa tagasi magama. See on täiesti normaalne, parasiiditõrje on ilusti tehtud :lol: Vahel ärkan ka ehmatusega üles "mis kolin see nüüd oli" aga ega läbi une kohe ei tulegi selle peale, et üks väikemees ennast lihtsalt meeleheitlikult sügab. Siis keeran lihtsalt teise külje ja magan edasi :happy:
All of the animals except for man know that the principle business of life is to enjoy it.
Kasutaja avatar
bblondie
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 579
Teemad: 8
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas Liia814 » 22. august 2010, 19:41

Appikene ja mina mõtlen, et kas minu tuhkur on imelik, et ta nimodi unepealt tõmbleb :D Et kah kirbud. Läheme järgmise kuu alguses arstile, siis ta 3 kuud täis... Lausa hirm tuli peale juba ... aga jah, see on kohati väga naljakas ...
Kasutaja avatar
Liia814
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas Kassu- » 22. august 2010, 20:24

Hirmu pole vaja tunda, endal oli ka algul, et isssand mis nüüd!? :D
Kasutaja avatar
Kassu-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 203
Teemad: 6
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas väike kuradike » 22. august 2010, 21:19

See plahvatuskratsimine suureneb enamasti ka siis, kui tuhkrul on karvavahetus. Siis uued karvad kasvavad ja ilmselt sügelevad veidike.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas Liia814 » 19. oktoober 2010, 19:27

Kusjuures, minu Snoopy kartsib ennast nüüdseks niiiiii meeletult,et maitia kohe mida teha...
näiteks kui ta ärkab, siis esimese asjana ta niii meeletult sügab ennast- ühelt poolt ja teiselt poolt ja igaltpoolt, kohe nii et puur väriseb! Aga kirpe tal kohe kindlasti pole! Käisin taga reedel arstijuures, tal võeti "munad maha" ja siis ma olin ise nii ähmi täis et mul läx lausa meelest arstile rääkida seda sügamise asja.
Selle opile minekuga oli ka nii, et helistasin mingi enne lõunat 10.30 rääkisin ära et tahax tulla mingiaeg- ja nemad kohe et tulge siis täna kell 14.00- et samal päeval läxime siis juba opile, ja sellepärast ma olingi nii ähmi täis et see nii kähku käis, otsisin meile autojuhti ja sada asja oli peas...
Aga kirpude kohapealt siis veel niipalju, et kui Snoopy narkoosist toibus, võtsin ta sülle- sest ta tahtis ise ka ei tea kuhu minna- siis ta jäi mul süles magama- siis sain teda rahulikult vaadata, ja ei näinud ma kirpu ega kirbukakat ka mitte...
Ise ma veel mõtlesn pärast kodus, et siin ikka olen lugenud, et loomaarstid kasutavad võimalust ja vaatavad loomadel siis kõrvu ka kui nad narkoosis on- aga minu snoopyl küll seda ei tehtud. Aga noh, ma pean taga nagunii veel arstile tiiru minema, et eks ma siis räägin seda asja! Ja minu shampanjavärvi Snoopyl tulevad täiesti musta värvi karvad tema kreemika kasuka alt... äki ta lähebki mul tumedaks ära ja sügab end ka sest karvavahetus on ... Loodan ikka et ta värvi ei vaheta, kuigi sellist asja pole varem kuulnud küll! Eks annan teada mis selle sügamise kohapealt siis sai arstijuures!
Kasutaja avatar
Liia814
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas Kellykaazz » 19. oktoober 2010, 19:37

Sügamine on normaalne ju, eriti karvavahetuse ajal. Sellepärast küll muretseda pole mõtet. Las laps sügab, kui sügeleb :-P
Mis puutub kõrvapuhastusse opi narkoosi ajal, siis see ei ole ju kohustuslik arstile.Pigem sõna otseses mõttes kasutatakse võimalust,et veenduda,et lestasid kõrvas ei oleks.Seda sina ju vaadata ei oska. Aga sellega arvestada sa küll ei saa,et arst tõhu kõrvad puhtaks teeb. Ikka kindlam endal neid regulaarselt puhastada-siis ei teki lestasid ka :-)
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas Liia814 » 20. oktoober 2010, 17:58

Jah seda muidugi! ma tegelikult tahtsingi arstile öelda, et ta kontrolliks kõrvu ka. Aga kuna see op tuli niii ootamatult, samal päeval kui helistasin, ja läxin vähe närvi siis läkski meelest ära!
Aga ei ole hullu, homme läheme uuesti, seekord siis kõrvu kontrollima! :)
Aga see keha sügamine on jah naljakas... ju ta siis jah ikka karva vahetusega rohkem seotud. Kahju lihtsalt kui ta ennast nimodi sügab et terve puur väriseb :D :S
Kasutaja avatar
Liia814
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas Kellykaazz » 20. oktoober 2010, 18:14

Oh mina ootasin täna oma 3-4 minutit, enne, kui sain ta sülle võtta. Siit, siit, siit ja sealt ja sealt oli ka vaja sügada :rofl:
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas triinabelle » 20. oktoober 2010, 19:20

Liia814 kirjutas: Kahju lihtsalt kui ta ennast nimodi sügab et terve puur väriseb :D :S


Ma arvan, et tal endal on pigem ikka mõnus, kui kratsib :-D
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas väike kuradike » 21. oktoober 2010, 11:42

Ja sa võid teda ka muul ajal aidata - kui sülle võtad, süga teda mõnuga. Minu omadele meeldib eriti kukla pealt sügamine, sest nad ise ei pääse sinna väga hästi ligi :happy:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas maris2 » 21. oktoober 2010, 12:08

Bullile meeldib ka kui teda sügatakse, ja ta oskab vääriliselt tänada ka. Peale sügamist haisutab ta tavaliselt sügaja täis :lol:
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas Kellykaazz » 21. oktoober 2010, 12:10

Meil Potsu kaifib seda ainsana.Viskab vaibaks ennast ja mõnuleb.Ma kratsin vahest nii usinalt, et endalegi märkamatult on hambad ka lausa ristis :-D pärast sügamiskuuri tal hea olla, aga mul klahvid valutavad :rofl:
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas Liia814 » 21. oktoober 2010, 20:18

Noniii... käisime siis täna arsti juures kõrvu kontrollimas ja sügamist arutamas...
Meie arst aga ütles, et kõrvad korras ja lesti pole! Kuid arvas, et Snoopyl on toiduallergia! :shock:
Ta küsis, et mida ta sööb. Ma siis ütlesin, et royal canin babycat kuivtoitu ja lisaks siis juurde kanafileed, veisehakkliha, vutimuna jne. Arst siis küsis et kust ma babycati ostan, et kas pet centerist? Ma sis ütlesin, et viimati ostsin sealt jah.
Siis ta rääkis:
Royal Canin toite toodetakse mitmes kohas, ka venemaal! Need partiid, mis on venemaal toodetud, pidid sisaldama mingeid "halbu" aineid ja need ei ole nii kvaliteetsed kui need mida toodetakse mujal ( ma ei mäleta täpselt kes veel toodab) ja pet center näiteks pidigi royal canini sisse võtma venemaalt!
Et ühesõnaga meie vahetame toitu ja vaatame kas siis see sügamine väheneb...
homme lähen uut toitu ostma- arst soovitas ühte, aga neil oli see otsa saanud (spets tuhkru toit) homme siis tuleb kaup neil ja saan osta.
Annan siis teada kas sügamise kohapealt muutub midagi ja mida me siis sööma hakkame!
Kasutaja avatar
Liia814
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas Marilin » 21. oktoober 2010, 20:29

Ma arvan, et see sügamine on ikkagi sellest karvavahetusest. Minu omadel ka kõrvad puhtad ja mingeid elukaid küljes pole. Aga sügavad ennast praegu meeletult!
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas Kellykaazz » 22. oktoober 2010, 09:04

Ma arvan samuti, et jutt mingist toiduallergia ja sügamise seosest ei ole päris õige!
Las sügab muretult :-D
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas Heleri » 22. oktoober 2010, 10:32

Vihjeks ütlen kohe, et kui te ei käinud oma tuhkruga Västriku loomakliinikus, siis ma ei usuks eriti mingit toiduallergia jutte. Tuhkrutel pole toiduallergia väga levinud, vähemalt mitte nii levinud kui koertel ja kassidel.
Niisama ei soovita tuhkrul toitu vahetada. Kui kardad et Pet Centeri oma on halb, siis osta Bosse poes, nendel on Prantsusmaal toodetud Royal, mis on hea. Venemaa oma ei oska kommenteerida.
Tavalised loomaarstid ei tunne tuhkrute spetsiifikat ja sügamist ja võivad veidikene udujuttu ka ajada. Sügamine karvavahetuse ajal on väga okei. Igakls juhuks võid teha talle tõrjet kas Strongholdiga või Advocateiga. See halba ei tee ja kui talle pole varem tehtud, on see omal kohal ja soovitan. Isegi kui mingeid mutukaid kuskil ei ole, parandab see naha üleüldist olukorda ja vähendab kratsimist.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas Liia814 » 02. detsember 2010, 14:46

Niisis, tervelt 1 kuu teise toidu peal olnud... Mingisugune padovan vms- viskasin karbi ära, ei mäleta täpselt kuidas kirjutatakse!
Sügamise kohapealt niipalju- et ... Mitte kui midagi pole muutunud :D Nii et jah, see toiduallergia jutt on tõesti jama- Aga seda toitu ta sööb väga hea meelega, parema meelega kui babycaty... !
Arstijuures saime mingi rohu ka, mida kuklasse määrida, igasuguste parasiitide vastu, seda siis lihtsalt profülaktika mõttes kuna talle polnud varem tehtud sellist asja.... nii et jah... peaks korraliku kammi talle ostma ja teda kammima hakkama mingi nädalas paar korda, arvan et talle meeldiks :D äki siis sügab vähem ennast :D
Kasutaja avatar
Liia814
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas Kellykaazz » 02. detsember 2010, 18:41

Ta ei süga ennast siis ka vähem...See ongi tuhkru puhul tavaline tegevus.
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kirbu/parasiiditõrje.

PostitusPostitas väike kuradike » 02. detsember 2010, 23:25

Ja kammimine ei aita küll millegi vastu. Isegi karvavahetuse ajal pole kasu, sest tuhkrukarvad ei jää enamikesse kammidesse/harjadesse kinni lihtsalt.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline