Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

Kuidas tõhukeste eest hoolt kanda - küüntelõikusest jalutamiseni.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 29. aprill 2005, 21:06

taavikask kirjutas:kas neid tuhkru liiva kaste peab olema tõsti igas toas

Liivakast ei pea olema igas toas, kui sa viitsid tuhkru järelt koristada, sest paraku on nii, et ta ikka eriti ei viitsi teise tuppa asjale minna ja isegi kui viitsib, siis iga kord ta sinna ei jõua. Kui liivakast on igas toas, siis on tuhkur ise puhtam ja hoolikam ja ei pea peremees äpardusi likvideerima.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Liivakast

PostitusPostitas cosmical » 28. juuni 2005, 11:53

Mul selline probleem, et tuhkur ei taha koguaeg oma häda liivakasti teha ... iga päev laseb vähemalt paar korda ka voodi alla taha nurka ... liivakast on siinsamas toas ja ta käib enamasti ilusti liivakastis hädal aga vahel kakab ka voodi alla. Kuidas talle selgeks teha, et voodi alla ei tohi lasta? (Paar korda kui olen ta teolt tabanud siis olen öelnud EI ja ta mõneks ajaks puuri pannud). Kas see on õige või peaksin midagi muud tegema?
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sandra » 28. juuni 2005, 12:48

Sa peaksid selle koha voodi all lahja äädika lahusega puhtaks tegema, et seal seda lõhna ei oleks, ja ta ei tee häda ka sinna kust ta sööb nii et pane sinna mõni krõbin ka. Ja kui sa näed, et ta hakkab ennast nurka sättima siis tõsta ta kähku liivakasti kuni ta lõpuks ise sinna läheb. Algusel tegi minu Sydny ka päris tihti mööda aga siis hakkasin teda ise liivakasti tõstma ja praegu käib ta seal ise ma ei pea enam teda sinna tõstma kuigi ta on mul ainult kolm päeva olnud. :)
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 28. juuni 2005, 15:20

teen selel koha kohe täna äädika lahusega puhtaks :) aga kahjuks on asi nii, et kui ma isegi näen, et ta sinna teeb (mida juhtub väga harva st. tavaliselt ma ei satu peale) siis ei saa ma teda sealt kohe kätte kuna pean enne voodi eest ära tõmbama ja sellega läheb aega ning siis on ta juba oma häda ära teinud
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 28. juuni 2005, 18:02

mul muidu suhteliselt väike tuba, liivakastini jõudmisega ei tohiks probleeme tulla ... vaiba tegin äädikalahusega puhtaks ... kui ta veel sinna nurka teeb siis panen sinna ka liivakasti
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sandra » 29. juuni 2005, 09:04

Algusel oli mul nii et Sydny tegi puuris oma häda ühte kohta liivakasti kõrvale ja ma puhastasin selle sealt veega ära ja ta tegi jälle uuesti oma häda sinna aga kui ma äädikalahusega ära puhastasin siis ta sinna oma häda enam ei teinud.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 29. juuni 2005, 09:18

mina tegin voodialuse äädikalahusega puhtaks ja ülla-ülla nii kui Tinkerbel üles ärkas hopp-hopp kohe tegi uuesti sinna häda ... panin nüüd sinna liivakasti ... teeb ilusti sinna liivakasti nüüd ... enam teise liivakasti ei tee ... ju talle siis meeldis too koht rohkem
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 29. juuni 2005, 09:25

:D vahest on jah nii, et ta valib endale ise koha, kuhu hakkab hädasid tegema. Nüüd jääb vähemalt vaip puhtaks :)
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 30. juuni 2005, 22:02

ja probleem tagasi ... teeb ikka sinnasamma voodi alla liivakasti kõrvale kõik oma hädad :S .. kuna see liivakast minu jaoks suhteliselt raskesti ligipääsetav ja igakord kui seal häda koristan siis pean voodi eest ära tirima (mis ei ole just kõige kergem) ... enam ei oska mitte midagi ette võtta :S iga päev äädikalahusega pesta ka ei jõua ja pealegi vaevalt et see enam midagi muudab kui jälle sinna tegi ... vaip sealt juba suht ära rikutud ... sellest küürimisest, kakast ja pissist ... voodit muajle ka ei saa liigutada kuna tuba suhteliselt väike ja pole kohta kuhu panna ... ande nõu mida peaksin veel proovima
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 01. juuli 2005, 08:33

Milline kast sul seal on? Kas see kolmnurk või kandilise kujuga? Kui kolmnurk, siis ei ole see üldsegi tuhkru süü, et hädad mööda lähevad, sest tuhkur ise võib ilusti liivakastis oma häda teha, aga kuna selle kolmnurga ääred on nii madalad, siis ta tõstab oma tagumiku lihtsalt nii kõrgele, et kõik läheb mööda. Siis oleks üks lahendus suurem liivakast panna. Kui sul juba ongi suurem, siis on veel paar lahendust. Kõigepeale pane sinna koha peale, kus ta oma hädasid teeb, midagi süüa, nt võidki toidukausi sinna panna. Tavaliselt on nii, et toidu juurde nad oma hädasid ei tee. Kui see variant ka ei aita, siis on veel üks variant, mida eriti ei soovita, kuid on efektiivne. Nimelt: aitab ka selline variant, kui ta ühekorra ninapidi oma häda sisse panna. Tean, et see on väga ebasoovitatav, kuid kui muu enam midagi ei aita, siis see aitab.
Üks lahendus on veel vaip maast ära võtta....
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas katjuushake » 01. juuli 2005, 09:23

No kuulge...kas te tõesti arvate, et teil on kolm päeva tuhkur olnud ja juba on ta nii tubli, et muudkui aga jookseb iga kord liivakasti ja õiendab asja korralikult ära. Need on lapsed..ja alles päris pisikesed...veel aasta pärast olete te sunnitud vahel loigukesi pühkima ja junni koristama, sest ka suurematel juhtub. Natuke naiivne arvata, et väiksekesed kohe tip-top korralikud on. Sellega peab lihtsalt toime tulema, peab olema aega, et märgata, millal tuhkur ärkab, millal sööb, et saaks jaole, kui häda võiks hakata tulema. AEGA on vaja ja natuke õpetust ka. Kui näen, et meie pisike hakkab nurka taganema, siis vaatan, et kiiresti järele saan ja ta õigel ajal kasti tõstan. Kui ei õnnestu, siis istume koos pisikesega junni juurde maha ja arutame asja. Suurema treenisime väga hästi välja sõnaga "EI". Kui juba kaugelt röögatada, et "ei tee", siis mõtles ta tihtipeale ümber ja jooksis nurga poole. Pisikesega samamoodi...hoian teda loigu ääres ja räägin, et "ei tee siia"...selle juures on aga see nipp, et tuhkrutele ei avalda see mitte mingit mõju, kui temaga riielda hiljem. Juba minuti pärast on tema ammu unustanud, et midagi halvasti läks ning ei saa enam aru, mille eest temaga riieldakse. Teda peab teolt tabama. Loodetavasti saame oma pisikesega sama hästi hakkama kui suurega. Esimesega õnnestus kõik hästi. Pisike on aga võrreldes suurega palju tublim olnud oma vanuse kohta..naisterahva asi :D
katjuushake
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 01. juuli 2005, 09:49

Katjuusha jutt ka täiesti õige, et juhtub ka suurematel (see tuhkur on uues kodus olnud veitsa kauem kui 3 päeva, kuskil paar nädalat, lihtsalt teadmiseks). Muidu vast ei olekski Cosmicalil see probleemiks, aga talle teeb muret see, et vaip saab rikutud. Vaiba puhul ongi jama asi see, et küüri, kuidas tahad, aga mingi lõhn jääb sinna ikkagi juurde ja see lõhn meelitabki pisipreilit sinna. Paraku on see üks loomapidamise "võlu", et kodu ei saa olla kogu aeg perfektselt puhas ja korras, õnnetusi juhtub.
Kuna tegemist foorumiga, kus saab abi küsida, siis üritame kõik siin ühisel jõul midagi soovitada. Muidugi on tuhkru puhul märksõnaks kannatlikus ja järjepidevus, mida ei tohiks ka unustada.
Mul kutsikad (kaheksa nädalased) käivad väga ilusti liivakastis, aga on üks neist, kes just põhimõtte pärast teeb kogu aeg mööda. Näen, et hakkab häda tegema, tõstan ta kasti ja ta hüppab nagu vedruga sealt kohe välja. Vahest pean teda sinna 10 korda panema, enne kui ta lõpuks ei suuda kannatada ja liivakastis oma asjad ära toimetab. Niimoodi me sõdime mitu korda päevas, lootuses, et ta hakkab ka varsti kastis käima :) Sama probleem oli ka veel ühe teise kutsikaga, kuid tema käib juba ilusti ja ei mingit vastu vaidlemist.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 01. juuli 2005, 11:52

Kutsikas jah meil olnd 2 nädalat. Aga asi selles, et oleks teeks veel harva aga peaaegu koguaeg teeb voodi alla ... päevas ikka 3-4 hunnikut laseb sinna. Kast on kandiline aga jah, ääred suht madalad. Ja asi selles, et kui läheb sinna kõrvale häda tegema siis ei saa teda kuidagi keelata, sest enne kui voodi eest öra tirin on juba häda maas ja tuhkur ise õnnelikult mängima jooksnud. EI olen kasutanud juba algusest peale, kuid ei tee kuulmagi. Lükkasin nüüd kasti veel hästi-hästi nurka, et enam pole tal võimalik sinna taha teha ja panin ajalehe ka kasti alla, et siis ei tee vähemalt vaiba peale. Kuna praegu tuhkur emaga kodus ning mina alles esmasp. koju siis saan alles esmasp. edasi proovida (panen sinna nurka süüa kui ta sinna veel teinud on).to katjuushkake: kahjuks ei ole alati võimalik juures passida kui ta ärkab aga püüan teie õpetuste järgi toimida :)
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas katjuushake » 02. juuli 2005, 19:02

Kui kõrge su voodialune on? Üks võimalus on näiteks üldse takistada tema voodi alla pääsemist. Meie pisike näiteks magas vahel hea meelega diivani all, aga kui üks kord avastasime, et peale unise Pätu leiame sealt ka mõnusa junniaia, siis keerasime lihtsalt diivanil jalad alt ära, nii et ta sinna enam no kohe kuidagi ei mahu. Ja see on ju ainult ajutine meetod. Kui ta natuke suuremaks kasvab, ei mahu ta sinna niikuinii. Sama asja kasutamise ka nurga jaoks, kuhu kõik meie juhtmed on kogutud. Kuna kartsime, et järksu läheb pisike neid närima, viisime nurka riiuli, mille tagaseina lõime papi, nii et nüüd pole enam midagi karta. Sina võiks ju samamoodi proovida kuidagi selle voodi aluse üldse blokeerida, kas või mõneks ajaks, et ta ära unustaks, et selline koht eksisteerib. Hiljem, kui teda jälle voodi alla lasta, ei pruugi ta enam kunagi sinna häda teha.
katjuushake
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 03. juuli 2005, 22:39

Voodialust pole kahjuks kuidagi võimalik blokeerida, see suht kõrge ja jalgu pole ka võimalik alt ära lõigata :D ostsin talle täna uue ja suurema liivakasti ning kui homme koju lähen siis vaatan kuidas olukord on ... vb. ei teegi enam voodi alla või on suuremast kastist abi :)
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 04. juuli 2005, 11:59

Nüüd ma siis kodus ja üllatusi leidsin igalt poolt ... panin paika suurema liivakasti voodi alla nurka ning sinna lähedusse (kuhu ta vaiba peale lasi) panin paar purgikaant kassikonserviga ... eks ootame ja loodame kas jätab nüüd sinna kakamise järgi
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. juuli 2005, 22:57

Varu veidi kannatust.Mul Juss valis ise koha välja ,kus ta tahab käia.Selleks panin kassiliivaksti ja 50 % laseb ikka liivakasti kõrvale.Selleks panin linoleomi liivakasti alla ja puistasin liiiva peale,nüüd vähemalt põrand jääb puhtaks.tavaliselt mul söögi-ja magamiskohta oma häda pole teinud.olen ka Jussi nina uriini sisse kastnud,mis talle üldse ei meeldi.Peale Jussi ärkamist"viskan" ta kohe liivaksti ja üldiselt on ta kohe oma häda ka sinna teinud.Mul hakkab ta enne liivaksti minekut pool meetrit enne tagurpidi minema ja ,kui takistus tagumikule vastu tuleb ,siis sinna ka laseb.
Korja esialgu sealt vaip ära ja pane mingi muu materjal. Olen isegi proovinud neid kibedaid aerosoole aga tuhkrutele nad ei mõika.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 05. juuli 2005, 07:14

Niih ... sai just jälle üks hunnik kasti kõrvalt ära koristatud. Panin seekord ta ninapidi peaaegu sisse. Kahjuks pole mitte kuidagi vaiba võimalik ära võtta, kuna vaip üle terve põranda ja põranda külge kinni pandud.
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 05. juuli 2005, 08:11

Tibukene ju ikkagi nii väike alles. Peaksid rõõmus olema, et ta vähemalt osa oma hädadestki liivakasti teeb. Puhtuse hoidmise õppimine/õpetamine võtab aega, kuid isegi täiskasvanud tuhkur võib vahetevahel mõnda täiesti suvalisse kohta oma häda teha. Tikril käib see periooditi: on nädalaid, kus ta üldse ühtegi häda liivakastist mööda ei tee ja on päevi, kus ta järjekindlalt läheb ja teeb ühte ja samasse kohta, kuid mitte liivakasti. Siiamaani oleme saanud talle ikka korra majja. Tavaliselt on nii, et kui keegi on kodus, siis ta on hästi korralik, kui ta on üksinda, siis võib õnnetusi ikka juhtuda. 90% maandub ikka liivakasti.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 05. juuli 2005, 08:51

eks ma muidugi olen rõõmus ja saan aru, et ta ju alles kutsikas ja ikka juhtub. Aga püüan teda lihtsalt õpetada, et enam seda nii tihti ei juhtuks :) Olen väga rahul oma tuhkruga ja ei annaks teda mingi hinna eest ära, olen temasse tõsiselt kiindunud :)
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 06. juuli 2005, 17:56

niih ... nüüd pesin vaiba puhtaks ja otsisin keldrist mingid võred ning blokeerisin ligipääsu voodi alla ... loodan, et nüüd teeb oma hädad rohkem liivakasti :D
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küsimusi tuhkrute kohta.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. august 2005, 08:47

Minul on suur probleem sellega. Minu tuhkur käis esimesel päeval liivakastis, nüüd pole seda enam kordagi teinud. ta läheb alati just sinna nurka, kus liivakasti pole. hoiame teda ühes toas- kahes nurgas on liivakastid... aga ikka läheb ta just teistesse 2 nurka või siis ajab oma asju otse liivakasti kõrvale või isegi mitte nurka, vaid lihtsalt seina äärde või ukse ette. tõstame koguaeg liivakaste ümber, aga see ei aita. oleme tema järelt koristanud nii äädikalahuse, loomade peletamise vahendi... muude desinfitseerivate vahenditega ja muu sellisega- ei aita! ei aita ka see, kui oleme nurkadesse mingid asjad ette tõstnud--- teeb oma häda selle asja ette... ei aita ka sööginõude nurka panemine, ikka teeb sinna samasse. ei aita ka tema liivakasti tõstmina ega mitte midagi muud!!!
kas keegi oskab veel midagi soovitada???
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küsimusi tuhkrute kohta.

PostitusPostitas katjuushake » 25. august 2005, 09:02

:lol: Kannatust ja rahu! Mina ei usugi tegelikult, et mingi vahend üldse kunagi tuhkrule mõjub. Vaja on lihtsalt võtta tiba aega ja püüda talle peale sattuda. Kui näed, et saba tõuseb ja tagurpidikäik sisse pannakse, röögata juba üle toa talle midagi kõva häälega, mis teda võibolla mingil määral ehmatab või paneb teda hetkeks oma ülesannet unustama. Selle ajaga jõuad ta loodetavasti kastile tõsta ning tuhkruke õpib tõesti üllatavalt kiiresti, kui talle juba üks kord ette on näidatud. Kui aga jääd hilja peale ja junn juba nurgas, aga satud tegemisele peale, siis karista teda leebelt. Turjast kinni, natuke maad ligi surudes ja junni ligi tõstes, korda talle käskiva häälega ühe ja sama lauset nagu näiteks "ei tee", et see talle meelde jääks.
Su parim võimlus on talle peale passimine! Edu!
katjuushake
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küsimusi tuhkrute kohta.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. august 2005, 09:14

mina õpetasin rikit liivakastis käima nii et algul ma lasin ta ainult sinna tuppa kus on liivakast nädal aega umbes siis lasin ta järgmisesse tuppa kui häda tuli läkski teise tuppa sinna kus on puur liivakasti häda tegema ja nii ma teda tubade kaupa harjutasingi :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas helen125 » 25. august 2005, 09:20

ma tean omadest kogemustest, et tuhkru junni lähedale panemine ei mõju, olen mitu korda peale sattunud ja siis kohe ta sinna junni juurde pannud ja noominud aga ta läheb pärast jälle ja laseb sinna samma, ma loodan, et see läheb üle kunagi
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küsimusi tuhkrute kohta.

PostitusPostitas katjuushake » 25. august 2005, 09:28

Järjepidevus?
katjuushake
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küsimusi tuhkrute kohta.

PostitusPostitas katjuushake » 25. august 2005, 09:37

Pealegi sul Helen oli vist see päris metsamarakratt. Kui sa juba räägid, et ta su lähedasi verele hammustab :eek: , siis tundub küll, et tegemist võib olla pisut kangema tegelasega :D. Tal ega ta vanematel ju siiski ei ole inimestega mingit kokkupuudet olnud. See muidugi ei tähenda, et teised tuhkrud oma junni nähes kohe järgmine kord kastile lähevad, aga see on lihtsalt osa nn. karistusest. Mis sa siis teed? Vaatad, et oi, tegi junni, viid teise tuppa ja räägid talle seal, et nii ei tehta või?
katjuushake
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas helen125 » 25. august 2005, 09:51

tuhkur on ruhkur, vahet pole kas metsa või aretatud mingi, mina sain ta siis kui ta veel kõndidagi ei osanud..
jah ta on noor alles 12 nädalane, selle pärast ta hammustabki..
kus kohas ma olen öelnud, et ma teda teise tuppa viin ja räägin, et nii ei tehta???
ma lihtsalt räägin, et ega see kohe mõjuma ei hakka see junni juures istumine, sest nagu ma aru sain, siis siin tahab keegi teada kuidas see tuhkru kasvatamine välja näeb... ma alguses arvasin ka, et kui ühekorra nina pidi juurde panna siis enam ei tee nurka, aga ikkagi teeb isegi kui 100 sinna juurde pistad.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küsimusi tuhkrute kohta.

PostitusPostitas katjuushake » 25. august 2005, 10:09

Nii..rahu, rahu nüüd..ärrituda pole mõtet. Metsatuhkrul ja kodutuhkrul siiski vaks vahet on, kuigi see polegi ABSOLUUTSELT oluline. Teiseks, keegi pole sinu kohta ju midagi öelnud, et sa teise tuppa läheks või nii :lol: . Loe ikka ka, mida kirjutatakse. Pealegi, kui sul paar kuud on kodus tuhkruke olnud, ei anna sulle kahjuks veel erilist kogemust, nagu sa sellest räägid :D . Ära pahanda, samas ei ütle ma, et ka minu pooleteise aastane kogemus suurem asi oleks...vastupidi...kuid olen näinud, kuidas vähemalt üks tuhkur on suureks sirgunud. Paari kuu jooksul ei oska veel tõesti kahjuks öelda, et üks või teine asi ei aita, sest pikas perspektiivis sa ju seda ei tea.
katjuushake
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas helen125 » 25. august 2005, 10:19

kes siin ärritunud on?? kui ma tühiste asjade peale peaks ärrituma siis ma oleks juba ammu surnud :lol:
ja ma räägin nagu oma kogemusest jah, nii palju kui mul neid on, see tähendab 7 nädalat umbes...
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline