Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

Kuidas tõhukeste eest hoolt kanda - küüntelõikusest jalutamiseni.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Liivakast

PostitusPostitas Misty1 » 28. november 2010, 01:15

:-D nooh meie panime lõpuks potid tuhkru meeliskohtade järgi:). Aga olen kuulnud kus mitu tuhkrut peres-kui teise kringel ees, siis ei taheta sinna minna jahh. Äkki kassi oma tõesti vastukarva.:) Ega saagi muidu teada kui katsetada ja katsetada:)
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas väike kuradike » 28. november 2010, 22:37

Väga paljud tuhkrud lasevad peale esialgset tubli olekut "lõdvalt" selle potindusega. Selle vastu saab ainult korduva ja pingsa potitreeninguga - st et käid tal koguaeg järgi ja tõstad ta kohe potile kui häda valesse kohta hakkab tegema.

Ma kahjuks ei loe välja, kas sul on ikka majapidamises mitu potti. Sest kui on ainult üks pott, siis tuhkrud otsivad lithsalt häda hetkel lähima nurga. Mul näiteks on korteri peale 10 poti ringis :rofl:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 30. november 2010, 17:31

KUi tuhkur siiski teab kus pott on ja et tuleb potil käia, aga ei viitsi ja teeb nahaalselt poti kõrvale, sisi vahest mõjub ka füüsiline noomitus värskendavana ja tuletab kombeid meelde. Noomitust saab teha ainult siis kui tabad tüübi otse teolt või jõuab sekund enne ennetada.

POtte soovitaks jah panna meeliskohtade järgi ja terve elamise peale võiks siiski olal rohem kui 2 potti, ka sel juhul kui ta neid kassiga jagab.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Johhike » 04. märts 2011, 09:58

Meil on vetsumure ja minul on mõistus otsa saanud :dunno:
Nimelt juba pikemat aega laseb tuhkur põrandale teatud kohta. Oleme seda kohta pesnud erinevate vahenditega (lisaks proovisime ka äädikat panna sinna) ja ka krõbuskeid maha pudistanud - kumbki ei aidanud. Kui WC sinna nurka tõsta, siis ta kraabib vetsu ära ja laseb ikka sinna kõrvale. Vahepeal aitas see, kui magamisaseme sinna nurka panime.. nüüd aga kraabitakse see ka eemale sealt.

WC on puhas (oleme ka kogu sisu ära vahetanud ja kasti korralikult puhtaks pesnud) ja saepurugraanulid on ikka samad, mide me muidu kasutame. Imelik on just see, et mulle tundub, et tal vetsu minemise vastu pole midagi. Nimelt ta läheb kõige pealt vetsu (tagurdab ja võtab asendi sisse) aga ei tee sinna midagi. Vahest käib isegi mitu korda järjest ja siis läheb ikka ning laseb põrandale. Muidugi me püüame ikka silma peal hoida ja ennetada (kui peale satun siis tõstan ta kohe wc-sse; teolt tabades olen püüdnud ka riielda ja nina sisse pista).

Kas on kellelgi veel mingit kavalat nippi või ideed?
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Marilin » 04. märts 2011, 10:39

Hmmmm, see liivakast on ikka kandiline jah?
Kas seda potti kuidagi sinna kinnitada ei saa? Ma mäletan, kui mul Maasikas väike oli, siis puuris oli tal kombeks liivakasti nurgast eemale nihutada ja siis sinna teha. Kuni ma lõpuks liivakasti traadijuppidega sinna puurinurka kinni panin. (nüüd ta õnneks käib isegi siis ilusti kasti peal, kui see keset puuri on)
Toas on veits keeruline seda vist kinni saada sinna. Aga äkki mingi kahepoolse teibiga?
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 04. märts 2011, 12:04

MIna olen näinud, et mõned inimesed panevad selle tugeva halli MacGiveri teibiga liivakaste seina ja põranda külge kinni.
Aga sellise tegevuse puhul mina kasutaks ikka seda vana füüsilist noomitust. St et ise passid järjepidevalt peale ja nii kui tabad ta ainuüksi mõttelt, et teha valesse kohta, siis kratist kinni, mis iganes käramine või asi tuhkrul töötab ja liivakasti. Piirad kätega ja liivakastist enne välja ei luba kui asi on aetud. Vahest see võtab aega nii mõnedki minutid, aga point on selles, et kui viskab kõhuli ja ei kavatse häda teha, siis läheb puuri või transportpuuri või kuhu iganes, aga vabalt joosta ei saa. Kui on häda tehtud, ükskõik kas siis sinna liivakasti, või puuri panekul puuri liivakasti, siis kiidad ja lased uuesti jooksma.
Minul selline tegevus töötab.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas postituvi » 04. märts 2011, 13:11

Mina kasutasin Deeli puhul ka väiksena seda sama- kui teadsin et tal on häda(pidevalt jälgisin ja käisin sabas; ja teatud aja möödudes panin ta ka potile, isegi kui ta ei vihjanud, et häda oleks)- pistsin ta puuri potile, ja ütlesin "pissile", nii kui häda(ükskõik kumb) tehtud sai, sai mult kiita ja oma vabaduse tagasi. Õppis suht kähku ära, et kui ta puuri potile panin, et tuleb häda teha. Nüüd aga pole mul seda sunniviisilist potitamist vajagi- käib ise 100% potil.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Johhike » 04. märts 2011, 13:53

Meil on suur kandiline katusega wc (ukse olen nüüdseks ära võtnud, et kindel olla, et miski teda ei takista sinna minemast). Põranda külge kinni ei saa panna, sest ta laseb täpselt ukse alla. Midagi väga kapitaalset ei saa sinna panna, muidu ei saa uksest käia.

Päeval kui ma kodus olen, siis on muidugi lihtne tal silma peal hoida. Pahatihti juhtuvad need õnnetused just öösiti (v kui kedagi kodus pole), sest siis pole ju kedagi, kes karistada saaks. Vetsus kinni hoidmise tehnikat olen proovinud ka, aga minu viga võib olla sellest, et olen ta lõpuks siiski lahti lasknud, kui ta peale mitmeminutilist vetsus konutamist pole häda ära teinud. Püüan kurjem olla ja transakasti kinni panna, kui häda ära ei tee?
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Marilin » 04. märts 2011, 14:10

Äkki katus ei meeldi talle? Katust ära võtta ei saa? Ehk nii läheb meelsamini?
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Johhike » 04. märts 2011, 14:55

Saab ikka ära võtta, aga ma ei tahaks väga uskuda, et asi katuses on sest see wc on meil algusest peale olnud ja siiani pole see katus teda muidu häirinud. Pealegi vahepeal käib ta ju ilma probleemita seal :huh: . Korra ma isegi proovisin katuse ära ka võtta, aga see nagu ei mõjutanud.
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 04. märts 2011, 19:17

Kui ta sul vabalt elab ja öösiti enamasti neid pahandusi teeb, siis mina soovitan sul mingi aeg teda enda kodust äraolekul kinni panna. Võib vabalt sel ajal ka transpordipuuris olla, kui see on sellise suurusega, et ta mahub seal magama ja ka liivakast on olemas.
UKse ette tegemine tuleb enamustel tuhkrutel mingi aeg, see on selline strateegiline koht ja minu praktikas ainuke mis selliste kiiksude puhul mõjub on nahatäis õigel ajal... Ma olen kuri mutt ja kui tuhkur teeb tahtlikult sigadust (nt lükkab liivakasti ära ja teeb sinna taha), siis sellel on tagajärjed. Koputab mõistuse pähe tagasi :-)
Enda järjekindlus ongi kõige olulisem. Kui häda ei tee kasti, siis läheb kinni, vahet siis pole kuhu sa ta paned, puuri või transasse.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas väike kuradike » 05. märts 2011, 01:05

Mina pean häbiga tunnistama, et ühes kohas pigistan ukse ette tegemisele silma kinni. Mujal korteris nad mul enamvähem käivad ilusti potil, aga magamistoas käib potil ainult Sylvester. Ülejäänud bande laseb ukse ette. Ja kui aus olla, siis ma ei viitsi nendega enam maid jagada, andsin alla. Nüüd ilutseb ukse ees alumise kihina prügikott ja selle peal ajalehed. Korra päevas vahetab lehed ära ja nii on täitsa elatav elu.

Muide, minu omad ka mingi esimese aasta ei käinud üldse potil, ainult ajalehel. Ja siis mingi hetk tuli see kiiks, et hakati ise potil käima. Ja nii see jäänudki on. Enamikes tubades käiakse ilusti potil. Ja magamistoa ukse ette lastakse mõnuga.

Minu teooria on see, et uks on see halb asi, kuhu perenaine iga päev ära kaob ja neid üksi jätab. Ja nii seda ust siis "karistataksegi" :lol:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Ruslik » 21. märts 2011, 11:19

Mina olen kah avastanud et uks on paha asi kuhu kinnipannakse sest minul elab ka Ruslik üldjuhul kogu aeg vabalt elamises ni pääval kui ka öösel. Aga olen ka seda tähelepannud et ta kakab valedesse kohdadesse siis kui ta tahab tähelepanu. Üldjuhul ta ka seda saam sest siis ta saab tukast sugeda. Lillepodidega on kah meil sama lugu ei puutu ta neid üldjuhul ainult siis kui on mängutuju ja keegi taga ei aja, ta paneb käpad peale ja jookseb minema ja nii mitu korda ja kui keegi välja ei tee siis läheb juba kaevamiseks. Vahest on ka nii et ajab saba kiki ja tagurdab nurka ja kui kõik karjuvad ja jooksevad siis nalja kui palju temal sest ega ta tegelt tahtnutgi sinna äda teha. Nendega peab olema kannatust ja palju tähelepanu.
Kasutaja avatar
Ruslik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 2
Pildid: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Nöpsukas » 06. mai 2011, 14:28

Minul on ka täiskasvanud tuhkruga probleem - nimelt potil käimist tema ei tunnista. (Muidugi ma ei tea mida talle noorena õpetati) Elamises mitu potti ja ikka nahhaalselt laseb ta poti kõrvale. Ühe poti ta lükkab iga kord eemale, et just selle koha peale maha oma häda teha. Olen proovinud äädikat, kui ta end nurka sätib siis olen ta potile tõstnud.... lõpuks juba noominud kui talle vahetult peale olen sattunud. Ja see kestab juba nii mitu nädalat, vaikselt hakkab mõistus otsa saama :/
Nöpsukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 06. mai 2011, 14:31

Ega ta ise ei hakkagi potil käima. TUleb kogu aeg ainult jälgida. Kui on häda, paned potile ja enne sealt ära ei lase kui asjad tehtud. Ilma järelvalveta ei lase üldse puurist välja. Kui väljas on, siis 100% käid järel ja valvad. Muidu asja ei saa.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas postituvi » 06. mai 2011, 14:39

Mul vahepeal kui Deeli potil ei käinud- sai kah sabas käidud. Kui hiljaks jäin ja kringel juba põrandale maandus, sai tibi nipsu vastu nina ja korraliku pragamise osaliseks. Kui aga nägin tagurdamist ja ta potile tõstsin, ei lasknud enne minema kui häda tehtud sai- siis aga kiitsin teda.
Hetkel käib Deeli jällegi 100% potil( esiku viltvaip on rahule jäetud; ja esikus üldse ühtegi potti ei ole)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Nöpsukas » 06. mai 2011, 15:26

Eks ma varun siis kannatust. Kuigi vahel tundub, et ta teeb seda ainult, et mind endast välja ajada. Mõnikord ta tuleb kohe siis kaissu ka pugema kui on sigadusega hakkama saanud ja ma pole veel märganud :)
Nöpsukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Johhike » 07. mai 2011, 18:15

Muideks, mul on ka vahest tunne, et junn tehakse tähelepanu võitmiseks, oma seisukohtade näitamiseks. (või äkki hoopis ukse karistamiseks, et too teda toast välja ei lase?)
Arutasime juba elukaaslasega, et peab maalt puuri ära tooma ja poiss hakkab meil öösiti ja päeval kui meid pole, puuris elama. Aga nüüd on see nurka laskmise probleem meil (peale pikka potikooli perioodi) palju paremaks läinud.
Enam pole ammu juhtunud, et sinna nurka midagi maandunud oleks. Vähest ta ikka üritab ja kui tõhk hakkab nurka tagurdama piisab sellest kui peale käratadada "ei tohi!!! mine vetsu".
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas karvasuslik » 08. mai 2011, 11:10

Mul on elamisse poetatud kringli teema lahendanud Rets - ta ei lase Debbsul rahulikult nurgas kössitada, läheb segama ning ainus võimalus Debbsul oma häda teha, on transapuuris (mis ongi toas ilma ukseta liivakastiks) või siis ta oma puuris :) Kui Viljandis oleme, siis siin siiski ikka vahest juhtub seda, et muud nurgad on olulised märgistamiseks aga seda tuleb ka üliharva ette - enamasti minnakse ikka voodi alla oma kasti, sest seal rahulikum toimetada :)
I'm not young enough to know everything...
Slk Rety päris oma lemmik - tuhkruplika Debby
http://wretchferret.weebly.com/
Kasutaja avatar
karvasuslik
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 7
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Ines6 » 31. mai 2011, 21:43

Meie Ossu on täna alles teist päeva meiega ja ka pole õnnestunud kordagi veel õigesse kohta häda teha, olgugi et liivakaste kolmes kohas :D
Kasutaja avatar
Ines6
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 189
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Liisukas » 02. juuni 2011, 15:09

Olen siiani kasutanud neid saepuru graanuleid (kollases kotis, Eesti omad), mida ei tohiks WC'st alla lasta. Kuid kuna ma seda teha tahan, siis ostsin talle kassiliiva Easy Clean, mis on maisi baasil ja selline hästi väikene klibu. Sellega aga avati meil puuris kaevandus ja koristamist oli veelgi rohkem. :D

Oskab keegi soovitada mingeid suuremaid graanuleid, mida võiks WC-potist alla lasta? Ma ei taha seda kaevandust ka endale siia tuppa. Äkki peaks kristall-liiva proovima?

Heleri, kui suured tükid sellel Cats Bestil on?
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 02. juuni 2011, 15:25

See Cats Best on suuremate tükkidega kui need maisikad, aga puuris on seda pudi piisavalt ka selle liivaga. Ma ei kasuta seda liiva juba vist umbes aasta. Tavalised saepurugraanulid on kõige normaalsemad mu arust, ei tekita nii palju sodi ja mul ei kaeva küll ükski tuhkur liivakastis.
Kristall-liivaga räägivad et hakkab haisema, eriti vihmaste ilmadega jne ja need tükid pidid ka mööda põrandat ringi veerema ning käpa külge jääma.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Liisukas » 02. juuni 2011, 15:32

Aa, okei. Peaks vist siis ikka saepuruka peale jääma, nendega ei ole jah mingit sodi toas laiali. Ja ka puuri põrand on suht puhas tavaliselt. Suurimaks plussiks on see, et seda ta mul ei kaeva laiali ka.

Kas sa kasutad ka praegu tavalist saepuru graanulit?
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas postituvi » 02. juuni 2011, 15:49

Minu plikadel on puuris räni-kristall liiv. Täiesti suvaline firma Selverist ostetud(ei ole dr. Stern). Meil küll miskit ei haise(peale junnide enda :P). Kristalli eelis on just see, et puidugraanulid lagunevad(saepurustuvad) kohe kui niiskeks saavad ja jäävad ikkagi käppade külge, kuid kristallikad on meil küll harva potist välja sattunud.
Nüüd esimesel korral kui titt tassis kanakaela potinurka hoiule, siis sinna külge kleepusid need küll( ja siis oli ka puuripõhi neid täis, sest kana oli vaja ju ära süüa, kuid ilma kristallideta)
toa pottides(2tk) on ka tavaline puidugraanul, sealt ikka aeg ajalt kui kimaga minema pannakse, siis mõni sodi ikka pudeneb põrandale...
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 02. juuni 2011, 16:04

Ma kasutan tavalist jah. Ma mingi aeg uurisin ja puurisin neid nö kassidele mõeldud graanulite koostist ja tavalist ehituspoe graanuli koostist ja see oli sama. Enamus teevad graanulit okaspuidust ja sellest samast on graanul ka ehituspoes, hind on lihtsalt umbes 3 korda odavam.
Cats Best tehakse kindlasti okaspuust, lugesin järgi :)
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Liisukas » 02. juuni 2011, 16:09

Ostad täitsa ehituspoest? Ma pole kunagi isegi märanud, et seal seda müüakse :). Aga peaks vaatama, mul K-Rauta päris lähedal.
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 02. juuni 2011, 16:34

Ma ostan ehituspoest jah, talvel müüdi seda K-rautas kohe sissepääsu juures, aga paljudest poodidest on suve tulekuga graanulid ära kadunud. Võimalik et need suured poed ikka müüvad. Läbipaistvas kiles on 15 kg graanuleid. Ma ostan tavaliselt 2 kotti korraga ja selle kogusega saan läbi umbes kuu:)Eesti kroonides oli 15 kg koti hind alla 60.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Liisukas » 02. juuni 2011, 16:39

Sul kulub seda ikka paalju rohkem kui minul :). Ferru on minu juures olnud nats üle 2 kuu ja meil on käsil alles kolmas kott, ühes kotis on 5kg. Ja ma puhastan tal seda nurka iga päev, vahest harva jätan ühe päeva vahele. (Kaks kotti maksis seal Bosse laopoes minu mäletamist mööda 6 euri). Päris korralik hinna vahe.
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Johhike » 02. juuni 2011, 20:05

Need saepurugraanulid on tõesti head, meie kasutame ka neid juba päris pikalt. Odavamad on ka kordades ja tuba pole puru täis (muidu ikka paar korda päevas käisin harjaga vetsu esist pühkimas, et tuba räpane välja ei näeks). WCst laseme pidevalt alla ja siiani pole meil ummistust olnud :D.

Nagu Heleri juba ütles on graanulid hooaja kaup. Kahjuks tegin mina selle avastuse liiga hilja. Tartus vähemalt pole neid enam nii kerge saada. Käisin vaatamas bauhofis, K-rautas, decoras ja espacis ning kõigis olid graanulid otsas nii pidingi see kord kalleid graanuleid lemmikloomapoest ostma.
Tahaks loota, et kusagilt ikka neid saab, esmaspäeval lähen uuesti Tartusse vaatama, äkki saab küttekeskusest?!
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas kylliki » 03. juuni 2011, 08:57

Me ostsime ka viimanekord puitgraanuleid firmast, mis tegelikult tegeleb küttepuudega.
Kasutaja avatar
kylliki
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron