Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

Kuidas tõhukeste eest hoolt kanda - küüntelõikusest jalutamiseni.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Liivakast

PostitusPostitas postituvi » 26. veebruar 2012, 19:53

Palun loe seda sama antud teemat- siin on palju erinevaid nõuandeid, mida ei ole mõtet uuesti üle kirjutama hakata :)
Loe mu 13.06.2011 postitust eelmisel lehel.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Gunnar » 26. veebruar 2012, 20:53

Puuris tuleb liivakast ära fikseerida, st puurid liivakasti augud ning traadiga seod puuri varbade külge.
Aga vastus küsimusele "milles asi võib olla?", oleks "tuhkrutele pole kaasasündinud harjumust liivakastis käia, vaid seda tuleb õpetada"
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas AlbinoFurets » 08. juuni 2012, 22:50

Mitu liivakasti oleks ühele tuhkrule vaja?
Kas tasub osta ränikristallliiva saepuru graanulite asemel? Meil maksab 1L Kitty Friend saepurugraanuleid 5.00€
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Sipsuka » 09. juuni 2012, 11:37

Meil on 3 toa peale 2 liivakasti- puuris ja magamistoas. Kasutab korralikult. Meie kasutame saepuru graanulite asemel ammu juba kristalle. Palju lihtsam koristada ja ei ole liivakasti ümbrus sodi täis.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 09. juuni 2012, 11:54

Kes tahab puidugraanuleid kasutada, siis kordades odavam onn osta kütteks mõeldud graanuleid ehituspoest. 16kg kott maksab vist vist 4-5 eurot.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Gunnar » 11. juuni 2012, 21:59

AlbinoFurets kirjutas:Mitu liivakasti oleks ühele tuhkrule vaja?

Algul pigem rohkem, igasse tuppa, kus tõhk vabalt jookseb, tuleb üks panna ning toa kõige kaugemasse nurka. Võib juhtuda, et saad hiljem mõne ära koristada, kuna lihtsalt ei kasutata. Tänapäevaste "avatud planeeringuga" korterites on lihtsam, vähem uksi, vähem potivajadust. Saepurugraanuleid osta jah ehituspoest.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas wunderbar » 06. september 2012, 11:25

Mina olen täiesti hädas oma loomakesega.. ta teeb junnid kõik poti kõrvale! Lihtsalt läheb sinna kõrvale ja laseb sinna.. ma ei jaksa enam.. peaaegu kuu on juba möödas. Õnneks olen ma kodune ja mul on võimalus teda sinna potti tõsta, aga paratamatult ei käi ma terve päev tal sabas ning 2-3 korda päeva jooksul jõuab ta häda juba ära teha. Ma hakkan juba vaikselt kakatädina end tundma, koguaeg käi korja neid junne sealt poti kõvalt. :(
Kasutaja avatar
wunderbar
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Adelle » 06. september 2012, 12:00

Ma ei tea kas see nüüd lohutab ja on üldse õige. Meie esimene tuhkur Arabella on ka kangekaelne preili ja talle lihtsalt ei meeldi liivakast ja just selle äär. Ta tiris kasti eest ära või surus tagumiku seina ja kasti vahele ja tegi junni ikka põrandale. Lõpuks me andsime alla ning toa nurka panime linoleumi tüki ja sinna peale ajalehe ja oligi kogu moos. Puuris oli tal kolmnurk maha saetud esiäärega ja kassiliivaga.

Keeruliseks läks siis kui tuli teine tuhkur-poiss, kes jälle käib puitgraanulitega kastis :-D Läks ikka nuputamiseks. Ühesõnaga meil on nüüd graanulitega kastid, millel on kaks äärt madalamaks saetud :-) ja kui Arabellal on halb tuju siis ta ikkagi tirib liivakasti eest ära, et vabale maale junni teha.
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Gunnar » 06. september 2012, 12:45

Kas sul on võimalik erinevaid potte katsetada? madalamaid, kõrgemaid, kolmurkseid, kuusnurkseid, kinniseid, lahtiseid... Kas pole võimalik kaks potti kõrvuti panna? kuhu ta siis teeb, kui pott üldse ära võtta?
Kuna tal on üks tuba ja üks nurk kus pott, kas pole võimalik (ajutiselt) tal piirata juurdepääs sinna nurka, vaata kuhu ta siis häda tegema läheb?

Mul õnneks pole suurt muret olnud, seega niisama lahmin ideid, meie oma on potisõltlane :)
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas wunderbar » 06. september 2012, 12:49

Adelle, kusjuures, ma arvan, et Jackil sama asi.. sest ta üritab ka sinna seina vahele minna ja puuris lasi ta alati nii, et tagumik vastu kolmnurga äärmist äärt! :D Oh.. ma saen siis meie kastil ääre maha ja vaatan kuidas asi edeneb :)
Kasutaja avatar
wunderbar
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas maris2 » 06. september 2012, 13:28

Mina alguses lõin ka käega, sest koristamine tundus lihtsalt kergem olevat. Aga mingil hetkel sai villand. Ja ma lihtsalt panin Bulli potile ja enne ära ei last kui häda tehtud. Eriti lihtne oli seda peale ärkamist teha. Mingi kuu läks ja siis juba maandusid 85% hädadest kasti, enamaks ta suuteline ei olnud :) Samuti lisasin ka mina linaleomi tubasesse kastide alla et kui kasti eest lükkab siis laseb linaleomile. Aga maiuse andmine peale kastis käimist aitab ka. Kui kasti tähendus selgaks sai siis kiitsin iga kord kui kastist välja tuli.
Õnneks Bindi ja Edison on algusest peale kasti kasutanud.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas wunderbar » 06. september 2012, 13:50

Ma ei lase puurist enne välja kui häda tehtud..
Aga hea on kuulda, et ma pole ainuke, kes 3 päevaga hakkama ei saa..

Hetkel Jack teeb lõunauinakut mu süles.. küll on ikka nunnu loom.. :)
Kasutaja avatar
wunderbar
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas wunderbar » 07. september 2012, 09:58

Täitsalõpp.. lõikasin ääre ära liivakastil.. ja tuhrik jookseb iga kord sinna hädale.. sellise nöoga, et mida sa imestad.. ma ju alati teadnud, et sinna peab tegema häda... :D

Aitäh kõigile kes nõu andsid!
Kasutaja avatar
wunderbar
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas ptakopishka » 12. november 2012, 08:52

ränikristallidest -
katsetasin igasugu erinevaid liivu ja allapanekuid, kuni leidsin kristallid - Peko hakkas kohe rõõmuga kastis käima ja Poku on kastis käinud esimesest päevast alates. Meie kasutame Sanicati kristalle, mis tuhkrutele väga meeldivad (näiteks saepurus keeldus Peko täiesti käima)Küll aga sattusin lugema üht välismaist artiklit, mida sa lugeda siit http://cypresskeep.com/Ferretfiles/LitterBox.pdf ning seal hoiatatakse just ränikristallide vastu. Uurisin edasi ning mujal ka - loogika on selles, et kuna need kristallid on hüperimavad, mõjuvad nad väga kahjulikult loomakesele, kui kristall satub kontakti mõne limaskesta või niiskema kehaosaga.

Kas mõni teadjam inimene oskab seda kommenteerida tervise seisukohast?
ptakopishka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 61
Teemad: 7
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas väike kuradike » 13. november 2012, 01:08

Vastan mitte viimasele postitusele, aga neile eelnevatele.
Mõni tuhkur ei olegi potivõimeline :D Minul on ka üks selline väänik kodus, keda ma 5 aastaga ei ole suutnud potile saada. Jah, ajutiselt hirmsa potitreeningu ja järelvalve all sain ta käima, aga kohe kui kontrolli lõdvemaks lasin, läks asi vana rada pidi edasi. Õnneks teatud kohtades potil ikka käiakse, mujal ma lihtsalt ohkan ja kasutan ajalehti, või käin ja koristan selle harva junnikese mis kuskile nurka ilmub (kohad on teada).
Mõnikord on närvide säästmise mõttes õigem lihtsalt loobuda ja lasta loomal teha mis ta tahab :D
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas LEM » 13. november 2012, 14:01

Vastan küsimusele kristallidest.
Mul oli probleeme kassiga, kas oli allergiline või läks tagumikuga vastu, lugu läks kalliks ja närvesöövaks. Kõige targem on jälgida, et ei tekiks põie põletiku sümptomeid (sage pissimine). Mind ei hoiatand keegi ja diagnoosid olid: põie kivid, neeru kristallid aga allergiat ei nimetand toometi kliinik.
Kõige tobedam kui neid hulgi sisse sööb, tulevad ka seedehäired.
Samas mitmed mu tuttavad kasutavad ja on väga, väga rahul.
Kasutaja avatar
LEM
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas AlbinoFurets » 26. veebruar 2013, 16:09

Mure enda 3 aastase tuhkruga, varem suutsin õpetada potil käima korralikult puuris ja enamjaolt ka väljaspool. Nüüd tagurdab koguaeg toa nurkadesse ja jookseb saba küürus ära mu eest. Olen võtnud kinni ja potile tõstnud, teeskleb ja üritab ära joosta. Kuigi hoian käed ees ja tõstan tagasi.

Puuris oli pleed põhjaks ja 2 potti, teeb ikka keskele maha või poti kõrvale. Nüüd panin kõik 4 kasti puuri ja enne välja ei lase kui hädad tehtud. Loodan et see ka õnnestub..
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas väike kuradike » 26. veebruar 2013, 23:42

Sellel, et tuhkur potti ignoreerib, võib olla mitu erinevat põhjust:
1) tervislik põhjus - ei jõua potile
2) pott on puhastamata - on olnud ka sellseid tuhkruid kes peale ühe häda tegemist enam potile ei suvatse minna
3) temaga pole piisavalt potitreeningut tehtud - jah, puuris oskab tuhkur potil käia, aga kui ta saab tuppa jooksma, siis vajab ta selle jaoks eraldi treeningut
4) pole piisavalt potte - mul on suures toas kolm potti, sest tuba on lihtsalt nii suur, et tuhkrud leiavad lähima nurga ja lähevad sinna häda tegema.
5) lihtsalt kiusu pärast - näiteks poti kõrvale tegemine. Siis ei aita muud kui potikoolitus ja valvsa pilguga tuhkru jälgimine. Iga kord kui tahab poti kõrvale teha, tõsta potile ja pärast häda tegemist premeerida

Nippe kuidas tuhkrut potile harjutada leiad siit teemast küllaga. Leia enda ja tuhkru jaoks sobivaim, ja seejärel varu kannatust ja visa meelt et tuhkur potile õpetada. Maiustega premeerimine on üsna tõhus viis. Ainuke tuhkru treenimise viis ongi aeg ja järjepidevus.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas Mikii » 20. august 2013, 09:09

sooviksin nippe, kuidas saada tuhkur oma häda tegema õigesse kohta?
Praegu teeb ta oma häda puuri kasti kõrvale, kuigi kast on koguaeg puhas. Olen proovinud puhastada äädikalahusega, see ka ei aita ... olen pannud sööginõu sellel kohale, aga siis teeb ta isegi sööginõusse :S ei oksa enam midagi ette võtta.. ei ole koguaeg ka kodus,et suunata teda ise potile käima
Mikii
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas hele » 15. oktoober 2013, 09:28

Kas oskate öelda, on tuhkrutel mingi vanus ka kust maalt võib öelda, et ei ole lootustki enam teda potilkäijaks saada? Või jääb lootus siiski lõpuni välja. Mõtlen siis toas vabalt olles, mitte puuris.
Kasutaja avatar
hele
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas Harleyquin » 19. oktoober 2013, 10:10

Julgen siiski enda kutsu pealt vaadates öelda, et lootus potil käimine ära õppida ei sõltu vanusest, kuid ehk mõni kogenum teab täpsemalt rääkida!
Kasutaja avatar
Harleyquin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Kelmikas
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas maris2 » 19. oktoober 2013, 17:00

Sinu enda järjekindlusest olene kas ta hakkab kastis käima või mitte. Vanus üldiselt pole nii määrav.Kui vanast loomast üldse jutt?
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas hele » 19. oktoober 2013, 18:20

Tuhkur praegu 6-kuune. Meie juures on ta elanud umbes 4 kuud. Siiani olen näinud teda ainult paaril korral õiges kohas asju ajamas. Pean pidevalt ise teda asjale ajama. Lihtsalt tekkis küsimus, et kas nii jääbki, et äkki ta on varsti sellises vanuses, et ei õpigi seda ära.
Ta on meie esimene tuhkur ja eks kogemusi napib. Teadsin, et ega see treenimine kerge ei ole, aga see osutus siiski raskemaks kui arvasin. Ta on ikka nii isepäine tegelane. :D
Kasutaja avatar
hele
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas maris2 » 19. oktoober 2013, 18:56

No 6 kuune on alles titt ju. Kui ärkab siis paned ta potile ja enne välja ei lase kui häda tehtud. Kui toas jookseb siis jälgi kuidas ta käitub kui hakkab häda tulema. Järgmine kord pista juba ise ta potile. Enne välja ei lase kui häda tehtud. Võid teda kiita ja premeerida nutriga näiteks, kui kõik kasti kukub. Järjekindel peab olema. Mina oma praeguseid tuhkruid pole eriti pidanud treenima. Bindi on 98% alati kasti teinud, ta on printsess tema pole trenni vajanud, vahel teeb viha pissi, kaka nurka vaid. Edison laseb ka 95% kasti. Vahel laseb mööda, kui näiteks kaka ees.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas hele » 19. oktoober 2013, 20:11

Ega selle esimese laadungiga ei olegi jah probleemi. Paistab, et seose leidmine vabaduse ja kastil käimisega on neile lihtne. Just see edaspidine korra hoidmine on keeruline. Tõstan teda iga 30 min tagant kastile. Vahel tuleb ja vahel ei tule sinna midagi ja siis tuleb see hoopis kuskile nurka. Mingeid märke ma küll ei näe, et nüüd oleks aeg ta sinna panna ja ise ta sinna ei lähe.
Eks need ole jah alguse rõõmud. Kadedaks teeb kui kergelt teil on läinud. :)
Kasutaja avatar
hele
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas maris2 » 21. oktoober 2013, 16:39

No kuidagi teisiti ikka käitub ju. Tavaliselt valivad nad omale lemmikkoha kuhu häda tehakse. Siis veel kui häda tegema hakkab läheb ta nurka saba püsti, tagumik ees. Meil tavaliselt uuritakse ega kastis midagi ees ei ole, nuusutavad. Kui jälgid teda siis leiad ka märke mille järgi kindlaks teha et nüüd minek
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas väike kuradike » 21. oktoober 2013, 21:18

Mina üritasin ka terve kutsikaea potikoolitust teha enda pättidele. Ei mõjunud. Minu närvid andsid alla, kasutasin lihtsalt pikalt ajalehti, mille peal neile tundus sobivat käia. Kuni üks hetk kuskil paariaastasena ise loomulikust intelligentsist vedas üks ennast potile, ja see jäigi potil käima kohusetundlikult. Ja teine käis elu lõpuni kohusetundlikult poti kõrval. Intensiivne potikoolitus mõjus täpselt nii kaua kuni enam kurja silma peal ei hoidnud :D
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas Harleyquin » 22. oktoober 2013, 18:30

Järjepidevust ja pikka kannatlikkust sulle!Mul poiss oli juba 6kuuselt potilkäimise äraõppinud, tegelikult juba varemgi!Aga eks vahest ikka unise peaga ta laseb mul kas välisukse nurka, või hiljuti remonditud tuppa parketi peale, aga seda väga, väga harva, kui peale ei satu!Olen teda karistanud siis nagu inimlast, pepu peale laksu andmisega, kusjuures tema tõlgendab seda mänguna ja hakkab peale seda oma häält tegema ja hullult tantsima, seda on nii naljakas vaadata, aga mõnikord saab aru kah, et nii ei tohtinud teha ja palub justkui vabandust kätt limpsides! :biglove:
Kasutaja avatar
Harleyquin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Kelmikas
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas hele » 23. oktoober 2013, 09:09

Kardan, et meil läheb nii nagu väike kuradike ütles. Nähtavasti ei ole meie poiss paipoisiks sündinud :D
Korra ta küll üritas taset näidata ja päris WC-s käia, oli mulle poti kaanele kringli jätnud, vot oleks pidanud vist kaane ülesse jätma. :D
Kasutaja avatar
hele
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas maris2 » 23. oktoober 2013, 10:31

Mina lõin ka alguses käega. Lihtsam oli koristada kui teda valvata. Aga kui selle tulemusena parkett pekk läks võtsin asja uuest ette. Ma arvan et Bull oli siis juba üle aasta. Ja ta hakkas kastis käima 90% . Samuti kui hoidsin naabermaja pätti, tema ka kasti ei tunnistanud. Aga kui ta minu juures oli sundisin teda kasti ja ta suutis oma häda ikka enamus ajast kasti teha. Nii et lootust on ma ütlen. Ole järjekindel. Aga eks neid kangeid erandeid leidub ikka ka.;-)
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist

cron