ussid,vaglad !

Kuidas tõhukeste eest hoolt kanda - küüntelõikusest jalutamiseni.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

ussid,vaglad !

PostitusPostitas reimokiss (Teema autor) » 25. veebruar 2011, 11:49

Kust kohast võivad tuhkru puuri sattuda vagla sarnased ussikesed ? On see võimalik et need on pärit puu graanulitest ?
reimokiss
Õigekiri longab
 
Postitused: 51
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: ussid,vaglad !

PostitusPostitas Heleri » 25. veebruar 2011, 11:58

Äkki on kärbsed ellu ärganud talveunest ja juba toimetavad? Äkki on miskit puuri roiskuma jäänud ja need vaglad maiustavad sellega? Minul mingi põrnikas munes 1 aasta koera kuivtoidutünni mingid elukad... terve tünn oli krõbuskitest ja vakladest läbisegi ja nad sõid koera krõbuskeid suure isuga.... See oli muidu suvine aeg ja tegemist oli sellise väiksema musta mardikaga. Me saime neist lahti lihtsa laiaks litsumise meetodiga....
Aga parasiiditõrje tuhkrule ka vist paha ei tee.
Ehk keegi targem oskab öelda mis elukatega tegu on.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ussid,vaglad !

PostitusPostitas reimokiss (Teema autor) » 25. veebruar 2011, 12:05

kui ma sain tuhkru teise omaniku käest siis mõtlesin et peaks samasuguse uue puuri tegema ja tegin siis ja võtsin kõik asjad ära ja siis nägin mingid valged sitikad ja maitea mis seal veel olid õnneks ,et hakkasin uut puuri tegema muidu oleks tuhkrule peale läinud :S aga ma arvan et äkki puu graanulitest äkki võis need sitikad tulla ? kunagi ei tea mis seal sees võib olla ! öeldes Reimo !
reimokiss
Õigekiri longab
 
Postitused: 51
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: ussid,vaglad !

PostitusPostitas triinabelle » 25. veebruar 2011, 12:07

Mehhaaniline tõrjemeetod :rofl:
Ma pakuks ka, et mõni unine kärbes. Kuigi selliseid asju on rohkem suvisel ajal. Tee puhtaks, vaata, et roiskuvaid toiduosiseid ei jääks kuskile ja edaspidi jälgi iga päev. Kärbse elutsükkel käib küll väga kiiresti.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ussid,vaglad !

PostitusPostitas reimokiss (Teema autor) » 25. veebruar 2011, 12:09

okei jälgin !
reimokiss
Õigekiri longab
 
Postitused: 51
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: ussid,vaglad !

PostitusPostitas Misty1 » 25. veebruar 2011, 20:34

Olen mitmelt inimeselt kuulnud, kelle töö seotud saepuru ja sellesarnase puidu jääkidega, et elutsevad küll hulganisti suured mardikad selles, aga poe kaup ju töödeldud -pressitud. Oma merisea eluajal saepurus seda ei täheldanud. Ta sai hoopis mõned korrad sellest lestalised, aga need on silmale nähtamatud. Su juhtum on hämmastav:) No uuri seda saepuru enne puuri puistamist. Kärbse vastsetel nt pole saepuru seest justkui midagi süüa, kui keskond on puhas ! Hmm :dunno:
Oot-aga ma ei saanud aru- kirjutasid et tegid puuri? (Või sain valesti aru?) Millest tegid? Kui mingist koorimata materjalist. mis külmast kuuri alt tõid nt, siis võivad need ka ärganud kooreüraskid olla.
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ussid,vaglad !

PostitusPostitas väike kuradike » 28. veebruar 2011, 20:14

Ma sain nii aru, et ta tegi uue puuri, ja siis vanast asju ära võttes avastas selle jama.

Vaglad võivad tekkida ka siis, kui looma puuri ei ole pikka aega puhastatud, ja siis väljaheite, niiskuse ja muude asjaolude toimel sinna need siginevad. Ilmselt peab olema oma osa ka kärbestel. Aga tuhkru puhul ma väga ei tahaks uskuda, et puur nii kaua puhastamata saab olla, et sinna vaglad tekkida võiks. See peab ikka paar nädalat järjest kasutuses ja puhastamata olema. Tuhkur ei ole nõus mustale potile väga minema. Muidugi, kui teda seal puuris kinni ei hoitud ja tal mujale minna ei olnud.

Kunagi tuli mul merisea toiduga kaasa mingid taimetoidulised vaglad, kes seal kotis siis nahistasid ja paljunesid. Mingi hetk suutsid nad kotist välja saada ja tekitasin mulle öäkk olukordi umbes kuu aega enne kui nende allika leidsin. Seega, siht tõenäoline on, et midagi tuli poest kaasa.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist