ilma liivata wc kast

Kuidas tõhukeste eest hoolt kanda - küüntelõikusest jalutamiseni.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

ilma liivata wc kast

PostitusPostitas Fretipesa (Teema autor) » 28. jaanuar 2010, 22:51

Soomes näitusel nägin selliseid kaste millel oli rest põhjas, umbes 2 cm kõrgusel.Piss voolab sinna põhja restist läbi. Moskva ja Läti tuhkrutel olid sellised kastid. Hakkasin huvi tundma ka sellise vastu kuna seda oleks odavam pidada (ei pea liiva ostma) ja ei tule liiva või puu tolmu ja tükke tuppa. Kui on lõigatud loomad siis nende piss ei lõhna ka. nüüd ka küsimus:kas Tallinnas on ka selliseid müüa? Ei oska isegi kusagilt otsida.Kas keegi teab?
Kasutaja avatar
Fretipesa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ilma liivata wc kast

PostitusPostitas triinabelle » 29. jaanuar 2010, 18:43

Pole näinud. Aga ma ei usu, et see ei haise. Või peab seda siis iga päev pesema?
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ilma liivata wc kast

PostitusPostitas Fretipesa (Teema autor) » 29. jaanuar 2010, 20:38

Jah, seda pestakse iga päev.Muidu peab ju ka liiva puhastama iga päev. Meil on 3 tuhkrut ja me peame ikka mitu korda päevas liivakaste puhastama. Nad meil vabalt liiguvad mööda maja ringi.Ennem kasutasime tavalist kassiliiva see aga tolmas.Siis hakkasime kasutama kristalle need aga jäävad käppade külge (kui käpad on niisked) ja muidu ka lendavad üle kasti ääre.
Läti ja Moskva tuhkru kasvatajad kiitsid neid restiga kaste väga.Kui aga pojad on siis pannakse nendele natuke liiva või puugraanuleid põhja.Suured aga käivad "resti peal".
uurime veel...
Kasutaja avatar
Fretipesa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ilma liivata wc kast

PostitusPostitas väike kuradike » 30. jaanuar 2010, 10:31

Hmm, ma arvan, et minu omad vaataks sellele restile küll kõõrdi. See on ju käppade all imelik ja puha.
Ja mõtle, kui vahepeal enne puhastamist ümber juhtub minema mänguhoos, siis on ju kõik toas laiali.

Liiva pühid ka vaiba pealt kokku, aga ümber läinud pissi vaibast kätte saada on juba kõrgem pilotaaž :lol:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ilma liivata wc kast

PostitusPostitas triinabelle » 31. jaanuar 2010, 15:44

Meil on ühes kastis graanulite peal peen betoonivõrk. See on otse graanulite pinnal. Selleks, et seda saepuru vähem käppadega laiali kantaks ja kuna meil on natuke teistmoodi liikuv Villu, siis ilma selle võrguta nurka tagurdades on tal ebamugav kui graanulid jalgade all libisevad. Algul arvasin, et neil on ebamugav selle peene võrgu peal käia -käppadel valus vms aga see on otse graanulite pinnal ja nad ei saa sellest nagu arugi. Kringlikesed jäävad võrgu peale ja märgunud saepuru kivistub võrgu alla.
Puurides olevaid kakakaste puhastame umbes kaks korda nädalas. Haisema nad selle ajaga küll ei lähe.Lihtsalt endal on paha vaadata kui seal nagu kondiitritöökoda on - teine peab seda ju oma koduks ja kindluseks.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ilma liivata wc kast

PostitusPostitas Kassu- » 24. märts 2010, 10:46

Ja ma arvan, et pigem haiseb rohkem, kui tavaline ,kas liivaga vms täidetud pott.
Kasutaja avatar
Kassu-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 203
Teemad: 6
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ilma liivata wc kast

PostitusPostitas kuku22 » 04. jaanuar 2011, 23:20

Vana teema, aga kirjutan oma kogemusest ka.
Lätis näitusel käies oli enams tuhkrutel selline restitaoline asi ilma liivata. Ka meie naaberpuuris oli selline ja see hais, mis sealt tuli ajas südame pahaks. Lisaks pidi omanik peale igat loigukest seda puhastama, sest tuhkur ei olnud nõus sinna teist korda minema vaid tegi kasti kõrvale. Ega ise ka ei läheks mingisse kasti kus juba märg loik ees ootamas (liiv imeb selle vähemalt sisse). Mõndadel tuhkrutel oli lihtsalt väike vaksututükk puuri pandud (kohutavalt kahju oli nendest). Eestlastel ja soomlastel oli liiv ja mina kindlasti soovitaks liiva/puidukraanuleid lihtsa plastresti asemel!
Üks on laisk ja teine on loll, aga mõlemad südames nii kinni!
Life is hard...and then you nap!
Kasutaja avatar
kuku22
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 577
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna lähedal
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ilma liivata wc kast

PostitusPostitas Heleri » 05. jaanuar 2011, 14:49

Mul omal on ka selline plastrestiga kast olemas. See tuli mul poistega Venemaalt kaasa. Mina vahest kastide puudusel kasutan seda ka, aga ma panen selle resti alla alati liiva.
SElline kast on hea siis, kui tuhkrul on rumal komme liivakasti sisu välja kraapida. Piss läheb liiva sisse läbi resti, junnid tuleb resti pealt ära korjata. Paha asi on see et need restiga kastid on jube madalad.
Olen pannud transportpuuri põhja ka terve põhja ulatuses suure kandilise liivakasti, tavalise. Tuhkrul põrandal ruumi pole, aga on mugav hädasi teha ja haisu suhtes mõistlik. Sellisel juhul peaks transas olema võrkkiik või midagi, et ta saaks kasti pinnast kõrgemal mugavalt aega viita.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ilma liivata wc kast

PostitusPostitas Lyysu » 05. jaanuar 2011, 16:33

Meie Nellyl on ka plastrestiga kast, mis käib puuri külge. See on küll väga mugav ja midagi ette ei heida, kuid sama jutt, meil on kassiliiv seal resti all. Ja puhastame seda kord nädalas. Ei haise ega midagi.
Roby ja Sid
Kasutaja avatar
Lyysu
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 336
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Norra Kirkenes
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist