Enne kui ostad tuhkru

Tõhulised pajatused

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas Steve (Teema autor) » 04. märts 2009, 23:03

Tervist et olen siin uus liige aga olen juba veidi aega siin ringi tuuseldand ja lugude üle naernud aga endal polnud võimalik veel looma soetada endale kuid nüüd oleks soov endale loom hankida et järsku saaksite mulle mõningaid juhtnööre anda sest ma internetist olen leidnud paar kuulutust kuid jah ei sa kindel olla nendes http://www.kuldnebors.ee/kuulutused/kuulutused.mec?pob_post_id=7079008&pob_action=show_post&pob_cat_id=10815 üks näiteks selline ei oska midagi arvata sellest kirjutasin sain ka vastuse paari tunnipärast .
sisu oli umbes selline mis ma saatsin
Mis on müügi põhjus?
Kas loom on terve?
Kas loom on kastreeritud või mitte?
Kunas ja kus on sündinud?
Nimi?
Mis värvus?
Kuipalju (orienteeruvaltki) kaalub?
Millised vaktsiinid ja kunas on tehtud ja kas parasiiditõrje on tehtud?
Kuipalju maksab?


ja vastus :

> Subject: Re: TUHKUR
> Date: Wed, 4 Mar 2009 22:46:53 +0300
>
> tere,
> kolme kuune tuhkur. müüme sellepärast, et nad sündised meil.
> loom on terve
> ta ei ole kastreeritud, sest see tehakse kui on juba 7 kuud
> sündis 20 novemberil. tartus
> nimet ei ole veel
> sobol värv
> võib olla 300-500g
> veel pole paktsineeritud. oli väike veel. kui võttate siis on vaja teha vaktsiin
> hind on 2600


et mis te arvate ?

ja teine asi et kui kevadeni oodata kas siis kindlalt saaks kuskilt 1-2 tüdrukut ( tumetat värvi ) :happy:
ja palju steriliseerimine maksab ?
palju läheb kuus umbes toidule , sest mul ka vaja ise süüa ja teisi loomi sööta ;)
Koera kasse ja papagoisid :)

PS. palun ärge kohe lukku pange :A:
Steve
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Asukoht: Aegviidu / Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkru soov :)

PostitusPostitas Marilin » 04. märts 2009, 23:10

Nagu sa ise ütlesid, et väljaspool ETL-is olevaid "kasvatajaid" ei saa kindel olla, et sealt korraliku looma saab.
Võta ühendust kasvatajaga, ja broneeri endale kutsikas ära, kui on kindel soov endale loom võtta, tulemas mitu pesakonda see aasta: http://www.ferret.ee/?id=10351
Ja kõikidele oma ülejäänud küsimustele saab teistest teemadest vastused..tuleb veidikene vaeva näha ja otsida ja lugeda!!!
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru soov :)

PostitusPostitas Heleri » 05. märts 2009, 09:54

Teemast mööda, aga ma ise tegelen just selle sama pesakonna tausta uurimisega, kuna pakub huvi üks selle pesakonna kutsikas ja ka ema, kes on haruldast värvi ja markeeringut. Põhjus ei ole selles et see värv oleks väga lahe ja mulle meeldiks vaid pigem selles, et see teatud markeering üldjuhul viitab kurtusele või siis selle geeni kandmisele. Ei tee rutakaid järeldusi ja soovitan teistel ka mitte teha, kuid ma arvan et paljud niiöelda kasvatajad üldse ei teagi mis värve või markeeringuid millistega tohib kokku panna ja millistega ei tohi. On ka üldlevinud tavad keda kellega ei paaritata jne. Kuna meil Eestis sellisel tasemel teadjaid on vähe ja palju on selliseid et meil-on-emane-tahame-paaritada, siis tasuks kutsika ostmisel väga ettevaatlik olla.
Selle antud pesakonna kohta küsiks kohe kasvatajalt, et kui vana oli emane tuhkur kui kutsikad sündisid. Kui see oli selle emase esimene pesakond, siis aastaaeg sünnitamiseks on küll väga varajane, juhul kui tegemist eelmise kevade kutsikaga....

Teemasse:
Küsige müüjalt palju küsimusi ja oodake ka vastuseid. Tuhkrukutsikat võib vaktsineerida juba 7-nädalaselt ja 3-kuune kutsikas ei ole kaugelti noor et teda süstida. Nii vanale tuleks juba teine süst teha.
Uurige tuhkru vanemate kohta, mis värvi ja kust toodud, kas ostetud loomapoest või saadud kasvataja käest, kes on kasvataja jne.
Küsige palju, uurige palju ja enne kutsika ostmist tehke kõva kodutöö. Kui on endal soov kunagi kasvatamisega tegeleda, siis tasuks kutsika otsingutesse palju aega panna. Ka pisikese tuhkru puhul on võimalik suurest pesakonnast see kõige parem välja valida, et tal oleksid head eeldused kasvada vähemalt keskmise suurusega tuhkruks, kes on hea välimikuga ja on mida oma lastele edasi anda.

Värvikombinatsioonidest: need ei ole mingid reeglid, kuid tavad, mida enamasti järgitakse

*Ei paaritata omavahel kahte albiinot
*väga harva kasutatakse aretuses mustasilmseid valgeid (DEW) ja panda markeeringuga tuhkruid (peast kuni õlgadeni valge). Kui kasutatakse, peab sugupuu ikka ülihea olema ja haiguste suhtes peab kasvataja väga kindel olema
*Ei kasutata aretuses nn lauguga tuhkruid ehk et neid kellel on pealael valge triip (kurtus)
*Eelnimetatud markeeringute ja värvustega tuhkruid ei paaritata kunagi omavahel. On nn kirjutamata reegel, et kahte eksootilist värvust omavahel kokku ei panda (albiino ei ole küll eksootiline, aga kuna albiino geen on retsessiivne ja albiino ise nagunii mingit värvi edasi ei anna, siis teda ka eksootilistega kokku ei panda).

On kasvatajaid, kes toodavadki ainult huvitavaid värvuseid ja tervis pole oluline, palju selliseid on Hollandis, Madalmaades, Saksamaal. Seal on ka suured farmid, kust saab odavalt tuhkruid, mida müüakse massiliselt nt Soome loomapoodides.

Kui leiate pesakonna, mis teid huvitab, kuid vanematest üks on nö kahtlase värvusega, siis tasub kasvatajalt alati uurida, et miks seda tuhkrut kasutatakse, mis on paarituse eesmärk, mis haigused on sugupuus, kui vanaks tuhkrud seal suguvõsas elavad, millesse surevad jne.

Lisan siia juurde veel et kuna tuhkru puhul ei ole tegemist just kõige odavama loomaga, siis on ju väga kurb kui kallis loom väga varakult teadmata põhjustel sureb või teatud vanuses mingit haigust põdema hakkab (nt suhkruhaigus, lümfivähk, osades liinides on need mõlemad haigused tugevalt sees ja löövad tihti välja, eriti kui on Lielvarde farmist või lemmikloomapoodidest tellitud või ostetud tuhkrud). Tuhkur võiks vastu pidada ikka 5-7 aastat.

Muutsin teema pealkirja ära ja loodetavasti täiendavad asjalikud tuhkruomanikud seda teemat ka omapoolsete soovitustega, et mida tähele panna ja jälgida.

Jälle lähen liiga pikale omadega, aga loodetavasti loevad seda veel paljud kutsikate soovijad.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas Lizard » 06. märts 2009, 12:01

Väga huvitav jutt ka neile kel tuhkur juba olemas ;)
Üle pika aja lugesin kohe täiesti huviga...
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas marekl » 06. märts 2009, 14:53

Minu osadele küsimustele vastati:
tere,
kirbit ei ole. vaktsineeritud ka veel pole. veel olid väiksed, inimesed kes võttavad lähevad juba ise vet klinnikusse.
passi ka pole.
keda te tahate emast või isast?
pildil on tuhkur internettist.
kui tahate ma saadan teile nendest pilti, emast või isas tahate?
ema tuli soomest. isa-leedust.

Kirbi all, nagu aru saan, on mõeldud kiipi, sest küsisin kiibistamist. Värvuse ja mustri kohta ei vastatud üldse.
marekl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas Bridgestone » 07. märts 2009, 20:58

Minule vastati nagu teistele,öeldi veel,et 5 tuhkrut oli ja nüüd on üks emane alles,õnnestus sellest emasest kutsikast paar pilti ka saada.

http://www.rate.ee/albums/chethy/p6009078
http://www.rate.ee/albums.php?act=pictu ... =1#content
http://www.rate.ee/albums.php?act=pictu ... =1#content
http://www.rate.ee/albums.php?act=pictu ... =1#content
Aidata tuleb neid,kes ennast ise aidata ei saa!
Bridgestone
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 231
Teemad: 3
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn,Lasnamäe
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas tirinipi » 08. märts 2009, 13:20

Minu plika on sama kuulutuse pesakonnast, ning see haruldase markeeringuga, kelle kohta Heleri uurib :-)
Meile öeldi, et selles pesakonnas oli 4 kutsikat ning et nad sündisid 26.11.2009 Tartus :shock:

sündis 20 novemberil. tartus


Minule vastati nagu teistele,öeldi veel,et 5 tuhkrut oli
Tuhkruplika Bonita (uues kodus). Zelda R.I.P.
Väike kutsu Zayka
kontakt tirinipitiri@gmail.com
Kasutaja avatar
tirinipi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 582
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas Bridgestone » 08. märts 2009, 19:39

Siin siis see kiri,mille mina vastuseks sain.

tere,nad sündisid 26 novembril.tuhkur ei ole veel vaktsineeritud.passi ka ei oleema on soomest, isa- läätisttuhkru hind 2600.muidugi terved. meil jai emane. oli 5 tuhkrut. kõik inimesed kes ostsid juba. käisit vet arsti vaktsiini tegema. ja arst ütles, et terved.
Aidata tuleb neid,kes ennast ise aidata ei saa!
Bridgestone
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 231
Teemad: 3
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn,Lasnamäe
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas tirinipi » 08. märts 2009, 23:49

Bridgestone kirjutas:. kõik inimesed kes ostsid juba. käisit vet arsti vaktsiini tegema. ja arst ütles, et terved.


meil olid kõrvadega probleemid (lestad), abstsess ja tõbine...
Tuhkruplika Bonita (uues kodus). Zelda R.I.P.
Väike kutsu Zayka
kontakt tirinipitiri@gmail.com
Kasutaja avatar
tirinipi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 582
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas Bridgestone » 08. märts 2009, 23:57

Siis pole kahtlustki et raha tegemise koht!Valetavad,sellel eesmärgil,et ainult kutsikatest lahti saada. :nono:
Aidata tuleb neid,kes ennast ise aidata ei saa!
Bridgestone
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 231
Teemad: 3
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn,Lasnamäe
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas Piks » 18. märts 2009, 14:38

Minu tuhkur ka pärit samast perekonnast:)Ja täitsa terve ning mängulustiline tüdruk:)
Arsti juures ka käidud ning kõik korras...
Sündisid, siis 26.11.2008.a...vaktsiin tehtud ning nüüd kolm nädalat oodata, ennem kui õue saab...siit ka üleskutse minu tuhkrul oleks kindlasti vahva kohata oma õdesid ja vendi...
Piks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas N2nnu » 01. aprill 2009, 13:49

Ei tea mis segadus selle sünniajaga õieti on.... Meie kutsikad ka samast pesakonnast aga sünniajaks öeldi 15.01 (Ehk et peaksid olema 3 kuused) Vaatas telefonist järgi :huh: Arvu kommenteerida ei oska. Kui mulle näitama tuli neid, siis kaasas oli 4 aga mõned olid veel kodus ka.... vat ei tea. Mis kutsikatesse puutub, siis meie omad tunduvad ka pealtnäha terved ja väga toredad. Arstile lähme 15.04
Piksi ja tirnipiga peaks meil siis olema ühe pesakonna kutsikad? Kui mul on 2 ja teie omad ka sinna juurde on kokku 4... minust jäi neid järgi veel vähemalt 2
Segane värk
Kasutaja avatar
N2nnu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas Heleri » 02. aprill 2009, 09:09

Äkki on tegemist üldsegi inimesega kes müüb kellegi teise kutsikaid? Toob neid näiteks sisse kuskilt?
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas N2nnu » 02. aprill 2009, 10:41

Selle peale ei osanudki tulla.
Minu kutsikate ema olevat Lätist ja isa Soomest. Peaks üle helistama ja nimed ka küsima. Lihtsalt et teaks, kust mu kutsikad pärinevad.
Kasutaja avatar
N2nnu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas Heleri » 02. aprill 2009, 11:22

Kui vanemad Lätist ja Soomest, siis seda rääkis ta eelmise pesakonna kohta kah. Kahtlaselt tihedalt sünnivad need pojad. Nii tihedalt ei saa isegi pärast kutsikate sündi uus jooksukas tulla ja uus tiinus lõpuni kantud olla. Võib-olla on tal mitu emast-isast? Kellel on tema käest ostetud kutsikad, oleks väga tore kui saaksite asja lähemalt uurida. Kes täpselt on vanemad, mis värvi, kust ostetud, kui võimalik siis ka kasvatajate nimed, kelle köest need ema-isa toodud on. Mind isiklikult huvitab :-)
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas N2nnu » 02. aprill 2009, 17:41

Sain teada järgmist:
Isa hoopis Lätist ja valge, nimega Napoleon
Ema Soomest, soobel, nimi Missi

Kasvatajate nimesi enam ei mäleta.

Meie Turts'u vanaisa oli ka beez, sealt ilmselt ka tema värv, sest pesakonnast rohkem selliseid kutsikaid ei olnud.

Rohkem infot kahjuks ei oma.
Kasutaja avatar
N2nnu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas reimokiss » 27. jaanuar 2011, 19:24

steve mul samad loomad :D
reimokiss
Õigekiri longab
 
Postitused: 51
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas Axxu » 16. november 2012, 17:48

Tere. Olen siin uus ja tahaksin teada kus kohast oleks kõige targem tuhkur endale soetada ? Kui suur peaks puur olema ? (mõõdud) Kas teda peaks algusel puuris hoidma või mitte ? Missuguseid sööke ta sööb, millised üldse sobivad :D ? Kui palju umbes kastreerimine maksab ? (ei tea kas see on õige sõna nüüd :D )

Aitäh ! Kõik kes vastasid. :D :D
Axxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 2
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas Ailen » 16. november 2012, 18:12

Tegelikult, kui korralikult surfata siin foorumis, siis leiab absoluutselt kõikidele küsimustele vastused:
Puuri teema - viewtopic.php?f=62&t=3836
Söögi teema - viewtopic.php?f=172&t=1339
Steriliseerimine/kastreerimine - viewtopic.php?f=61&t=3838
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas Axxu » 17. november 2012, 17:02

Aitäh :D
Axxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 2
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas Mari8 » 19. juuni 2013, 13:43

See, mida ma nüüd kirjutan, ei sobi hästi ühegi teema alla siin, aga loodan, et võin seda teemat "laenata" ja oma probleemist rääkida,tahangi lihtsalt südamelt ära rääkida.
Pidin saama oma esimese tuhkru nüüd juba nädala- paari pärast, aga olen hakanud selles kahtlema. Nimelt kutsikate praegune omanik toidab oma tuhkruid ja kutsikaid põhitoiduna kohupiimaga.. Lisaks sellele söövad nad keedetud muna, kõrvitsat, paprikat ja kurki. :nono: Omanik ei taha hästi mu küsimustele vastata, informatsiooni kutsikate kohta pean lausa välja pinnima.. Ei ole mingit sugupuud, ei vaktsiine, passi, kiipe, kutsikate ema on üldse tänavalt leitud. Ilmselt sellisel menüül kasvanud tuhkrud ei ela kuigi kaua ega tervelt. Lisaks kõigele muule öeldi mulle alguses, et selle pesakonna isased kasvavad väga suureks, nüüd tuleb välja, et täiskasvanud isase kaal on vaid natuke üle 1 kilo. Soovin endale just sellist võimalikult suurt 2 kg+ kaisumõmmit. Olen lihtsalt suhteliselt ahastuses ja tühja koha peal, kuna kodus ootab hiiglaslik ja sisustatud puur, külmik on juba külmutatud lihakraami täis, kapis ootab tuub Nutrit, kogu majas on täielik ümberkorraldus tehtud, et kõik oleks tuhkrukindel, ukse juures ootavad tuhkrutraksid jalutuskäiku jne. Kõige olulisem, et tõesti arvestasin juba tema tulekuga ja see on päris kurblik olukord. :( Ma ei tea ka millal ja kas üldse selliseid Matu poegade Bo, Ritteri ja Ferrero suuruseid kutsikaid enam on tulemas ja tunne on selline, et mine või ja hakka loomapoode läbi kammima.. Samas kui ma teaksin, et näiteks järgmiseks aastaks on planeeritud jälle sellised suured poisid, siis ma ootaksin ja arendaksin oma kannatlikkust. :umm:
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas Heleri » 19. juuni 2013, 14:18

Kindlasti ei saa soovitada sellisest pesakonnast kutsika võtmist. Kui kutsikaid on maast madalast toidetud vale toiduga, siis tulemused või või kõrvalmõjud sellele võivad olla väga rasked ja kindlasti tehakse sellega karuteene tuhkru tervisele ja tulevikule.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas postituvi » 19. juuni 2013, 17:55

Hei, Mari!
Mina pigem tõesti ootaksin, kui et ostaksin kutsika inimeselt, kes vastustest kõrvale põikleb ja on tunnistanud, et toidab oma loomi kohupiimaga(ja muu mittesobilikuga). Nende loomade pikka eluiga mina paraku ei usu. Lisaks sellele on kindlasti kehvemapoolne ka potitrenn(kui üldse seda on) ja ka sotsialiseerimine.
Samas on kasvatajatel hetkel just "tittede hooaeg", seega soovitaksin ferret.ee lehelt võtta kasvatajate kontaktid ja uurida, kellel mida hetkel kodus kasvamas on.
Mina oma esimest tuhkrut Deelit ootasin üle poole aasta ja Allit lausa peaaegu, et aasta- sügisel sai Helerile( kasvatus Valgetuhkur) bronn tehtud kevadel sündivale pesale :)
Sa oled tubli, et oled end ja oma kodu ette valmistanud uue kodaniku vastuvõtuks, kuid katsu siiski natuke veel kannatada ja omale kindlast pesast titt koju tuua. Võttes tolle paljundaja käest- inimene, kes ei tea elementaarseidki tõdesid tuhkrutest, on lihtlabane paljundaja; saad sa küll korraks tunda rõõmu uue pereliikme üle, kuid peatselt asenduks see murega tema tervisliku seisundi pärast... ja tervisemured ei jää tulemata sellise toidu peal kasvades...

OT: kui selle inimese müügikuulutus on kuskil ka üleval, siis ehk jagaksid ka teistele ostjatele hoiatuseks - nt SIIA
Paljud ostjad arvavad, et kasvataja tuhkrud sisaldavad ainult pabereid ja et mis vahet on, kust loom osta (et tahetakse ju aint sõpra.. et mis sellest sugupuust)... Sinu juhtum on tõestuseks, et on vahe... asi pole ju aint paberites...
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas Mari8 » 19. juuni 2013, 18:01

Suur aitäh teile! Kirjutasin Helerile ja bronnisin järgmiseks aastaks endale kutsika ära. :) Ei tee paha seda kannatlikkust natuke endas treenida senikaua. :D
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne kui ostad tuhkru

PostitusPostitas väike kuradike » 20. juuni 2013, 08:31

Aga kas Heleril mitte ei ole paar kutsikat selle aasta pesakonnast üle, nägin just kuulutuste all. Kolm armsat albiinoneiut :)
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist