Pet Centrumi (Võru tn. loomapoe) tuhkrukutsikatest

Tõhulised pajatused

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Pet Centrumi (Võru tn. loomapoe) tuhkrukutsikatest

PostitusPostitas sindrinahk (Teema autor) » 17. mai 2008, 13:21

Eraldasin teemast "Loomapoodides müüdavad tuhkrud".

Täna Tartu Sõbrakeskuse loomapoed käies leidisin ühest väikses puurist eest 3 pisikest tuhkrukutsikat - imestus oli mul suur. Ei taipanud nende kohta küsidagi kohe. Hinda väljas ei olnud. Ehk keegi tuhkruteadja inimene uurib veidi lähemalt nende kohta, kes oskab ka vastavaid küsimusi küsida.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas cuiza » 19. mai 2008, 08:55

Misasja????
Lähen peale kooli kohe vaatama :umm:
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas cuiza » 19. mai 2008, 14:18

Täitsa lõpp, see oli täiesti jube kuidas need pisikesed seal olid :sad:
Nad olid nii pisikesed, liiga väikesed et ema juurest ära võtta, üks oli neist kolmest veel pisem ja tundus ka nõrgem olevat,teised kiusasid ka teda seal rohkem ja tagakeha oli ka tal ka kuidagi kahtlane.
Ja ma ei saa aru sellest, et kuidas üldse viiakse looma poodi kui isegi müüjad ei tea mis tingimustes need loomakesed olema peavad.
Peaks nagu iga looma kohta olema mingi juhend vms mis antakse kaasa kui loomake viiakse poodi, et mis tingimustes peab olema.
Loodame nüüd kõike paremat ja et loomakesed saaksid seal ära viia...
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas lamanda » 19. mai 2008, 18:07

Vaesekesed:( Aga kas neil olid paberid ja küsisid sa ka hinda?
Tuhkru, koera, kassi, küüliku ja hobusearmastaja inimene!
Kasutaja avatar
lamanda
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 167
Teemad: 3
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas -aigi- » 19. mai 2008, 19:52

Hinnaks oli 3000.-
Neil oli kaasas tavaline vaktsineerimis tunnistus. Oli kaks emase ja üks isase oma, kuigi kõik kolm olid isased.
Lisaks läks kolm looma ka Narva.
Ja kas nad pole mitte liiga väikesed, et neile süste teha?
Haisupallid Nöpsu, Peedu ja Preili Tigedik :)
-aigi-
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 87
Teemad: 4
Pildid: 13
Asukoht: Espoo, Tuomarila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas marekl » 20. mai 2008, 08:38

Käisin tuhkru-poisse vaatamas nii eile õhtul kui ka täna hommikul. Eile puuri pandud kiik on ilusti kasutusele võetud - kõik kolm magasid selle sees. Uut infi on nüüd niipalju, et pärit on nad hoopis Tšehhist ja hinda ollakse nõus alla laskma 2200 kroonini, kuna saadi vähemalt niipalju aru, et kiibistamata passideta kutsikaid nii kallilt ei müüda.
Palusin müüja-tädisid, et kui tekib ostja, siis andku minu kontakt või rõhutagu pisi.ee olemasolu, et vastne tuhkruomanik ei teeks heast meelest midagi niisugust, mis tegelikult põnnile hoopis halba teeb.
marekl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas ayaly » 20. mai 2008, 12:08

sindrinahk kirjutas:Täna Tartu Sõbrakeskuse loomapoed käies leidisin ühest väikses puurist eest 3 pisikest tuhkrukutsikat -


Eile minu palumise peale mõõdeti see puur üle - 78x48x78 cm. Nii et otseselt totaalses ruumipuuduses nad vist siiski ei vaevle?
Ja müüjad teadsid rääkida, et lähipäevil saavad need kutsikad endale kiibid ja europassid.
ayaly
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas cuiza » 20. mai 2008, 14:50

Olin täna seal poes pea 2 tundi, paitasin ja kussutasin neid.
Üks pisike oli täna ära ostetud, üks inimene naine, kes oli vist Tinkerbeli pesakonna järjekorras olnud ja oli müüjatele rääkinud et oli kutsikat pool aastat juba oodanud ja, et tal olid kõik puurid,söögid jne.. olemas.
Loodan väga et pisike sai heasse ja hoolitsevasse perekonda.
Omme mul kahjuks neid aega ei ole vaatama minna.
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas lamanda » 21. mai 2008, 15:23

sindrinahk kirjutas:Täna Tartu Sõbrakeskuse loomapoed käies leidisin ühest väikses puurist eest 3 pisikest tuhkrukutsikat - imestus oli mul suur. Ei taipanud nende kohta küsidagi kohe. Hinda väljas ei olnud. Ehk keegi tuhkruteadja inimene uurib veidi lähemalt nende kohta, kes oskab ka vastavaid küsimusi küsida.


Kuid kus see Sõbrakeskus asub?Kas see on mingi suur pood, et seal loomapood on?
Tuhkru, koera, kassi, küüliku ja hobusearmastaja inimene!
Kasutaja avatar
lamanda
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 167
Teemad: 3
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas marekl » 21. mai 2008, 15:33

Suuremat sorti renoveeritud punastest tellistest maja Võru tänaval, endine külmhoone. Sisaldab mitmeid kauplusi ja muid esindusi, näiteks kindlustusmaaklerid. Loomapood selles on Tartu suurim.
marekl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas triinabelle » 21. mai 2008, 20:41

Aitäh, Mare, et Sa jaksad hoolida!
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas marekl » 22. mai 2008, 07:48

Tänud, aga eks minuga ole seesama juhtunud, mis teistegi tuhkruomanikega ehk et ma ei saa üldse aru, kuidas ilma tuhkruteta võimalik elada oli.
Edasiminekut on nüüd niipalju, et kutsikatega käidi eile loomaarsti juures ning nad on kiibistatud ja passiga. Üks naisterahvas oli huvi tundnud nende vastu ja mõtleb, ehk võtab mõlemad. Müüjad küsisid minu arvamust korraga kahe kutsika võtmise kohta, mille peale tunnistasin, et mul on siiani piinlik oma esimese tuhkru ees, et ta minu lolluse pärast üle aasta üksi pidi olema. Ikka kaks.
marekl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas helen125 » 22. mai 2008, 13:58

Kahe loomaga ei ole üldse kerge, teevad topelt pätti.
Lisaks sellele peab inimene sellega arvestama, et kui saabub suguküpseks saamise aeg siis on vaja kindlasti kastreerida/steriliseerida, ja kui on eri soost siis ei tohi sellega üldse viivitada. Ja 2 looma korraga opile on suur rahaline väljaminek. Et kindlasti peab rõhutama inimesele, et ei saa looma pärast minema visata, et raha pole, sest sellega peab ikka kohe alguses arvestama, et kulukas loom. Ja kindlasti rõhutada, et lähevad kirjaks ja haisvaks, kui viivitada operatsiooniga, äkki see paneb mõtlema, et liiga kergekäeliselt ei võetaks looma.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas cuiza » 22. mai 2008, 15:16

Kui ma eile õhtul käisin siis eile olid kaks allesjäänud kutsikad ära kiibistatud ja mai kujuta ette muidugi milliseid, aga ka vaktsineeritud neid.
Nad ju nii pisid alles.
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas marekl » 23. mai 2008, 07:18

helen125 kirjutas:Kahe loomaga ei ole üldse kerge, teevad topelt pätti.
Lisaks sellele peab inimene sellega arvestama, et kui saabub suguküpseks saamise aeg siis on vaja kindlasti kastreerida/steriliseerida, ja kui on eri soost siis ei tohi sellega üldse viivitada. Ja 2 looma korraga opile on suur rahaline väljaminek. Et kindlasti peab rõhutama inimesele, et ei saa looma pärast minema visata, et raha pole, sest sellega peab ikka kohe alguses arvestama, et kulukas loom. Ja kindlasti rõhutada, et lähevad kirjaks ja haisvaks, kui viivitada operatsiooniga, äkki see paneb mõtlema, et liiga kergekäeliselt ei võetaks looma.


Kõigest sellest rääkisin ja müüjad lubasid infi edasi anda. Lõpuks leppisime kokku (kuna ma vist nii palju seletasin ja õpetasin), et müüjad annavad tõsistele ostuhuvilistele minu telefoni numbri.
marekl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas cosmical » 23. mai 2008, 07:55

Nii palju tean, et esimene ostja sai tõesti ka sinu numbri kaasa. Ning tean ka seda, et see loomake sai väga hea kodu :) Kuna tegu on minu tuttava tuttavaga siis hoitakse ka mind loomakese käekägigua kursis :)
Loodan, et ka teised saavad endale hea ja armastava kodu.
Kuid kahjuks jah nüüdsest selle poe tuhkruvabrik on käima läind ja eks neid tuhkruid tuleb sinna kindlasti ka edaspidi kui nähakse, et turgu on. Loodame siis, et vähemalt järgmistel lastakse natuke kauem ema juures olla ning ei võeta neid nii noorelt ära.
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas cuiza » 23. mai 2008, 08:20

Müüjad lubasid ka mitte igale suvalisele müüja ja ikka inimesele näkku vaadata, kes loomakest soovib.
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas cuiza » 30. mai 2008, 08:58

Teatan siis, et eile suri üks Tartuu Sõbrakeskuse müüdavatest tuhkrukutsikatest ära :sad:

Põhjus joodeti neile piima, debiilikuid leidub siin maailmas veel palju :mad:

Mis sellest ühest allesjäänust saab seda ma veel ei tea.
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas ayaly » 30. mai 2008, 14:52

Kui täpselt ei tea, ei maksa enneaegu hõikuda.
See tuhkrukutsikas, kes haige oli, ei saanud piima MITTE TILKAGI.
SEE, kes sai piima, sai spetsiaalset kassipiima, mis on töödeldud, et mitte põhjustada loomadel kõhulahtisust ja on elus ja terve.

Ma arvan, et see "debiilikust" müüja, kes kutsikut oma käte vahel ööl ja päeval ennast säästmata põetas, on ära teeninud vabanduse...
ayaly
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas cuiza » 30. mai 2008, 16:25

No ma ikka olen päris kursis kogu seal toimuvaga ,kõik see aeg mis kutsikad seal on olnud, olen ikka võimalikult palju neid vaatamas käinud ja teised tuttavad tuhkrupidajad samuti ja ka nendega suhtlen.

Ja nüüd juttu aint ühele kutsikale sisse joodetud piimast, olen ikka päris kindel et mõlemale joodeti piima sisse(laktoosivaba piima).
See et kassipoegadele antakse piima, ei tähenda et tuhkrutele võib anda.

Ja olen teadlik ka nendest müüjatest kes nende eest hoolitsesid ja tean ,et nad kõik väga toredad ja muretsevad nende pärast seal,mängivad ja tegelevad nendega seal.

Aga oli näha tagajärgi tuhkrukutsikale piima andes.
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas ayaly » 30. mai 2008, 17:17

Oeh... võtame algusest.

See tuhkrukutsikas, kes laktoosivaba piima sai, on terve, kui purikas. Ilmselt piim talle midagi olulist kasulikku ei andnud, aga kahju ka ei teinud. Praegu sööb, magab ja hullab vaheldumisi.
Haige titt oli haige juba enne, kui piim üldse jutuks tuli ja ei saanud seda mitte tilkagi.

Kas olid kohapeal, et vastupidist väidad?
ayaly
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas cuiza » 30. mai 2008, 18:32

Oot misasja, tahad väita et mõlemad kutsikad on elus.
Ma karanteerin et üks on surnud ja juba maha maetud :sad:
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas ayaly » 30. mai 2008, 22:09

Mina ei väida midagi ja kõige vähem kavatsen hakata kellegi elule või surmale garantiisid andma.
Kirjutama ajendas mind see vale ja tõeliselt haigettegev väide, millega sa siin lagedale tulid.

cuiza kirjutas: ...
Põhjus joodeti neile piima, debiilikuid leidub siin maailmas veel palju :mad: ...


Kes nende tuhkrupoegade loo vastu tõsist huvi tunneb, saab poest kindlasti ammendava info ja ma arvan, et ei ole pikemalt vaja urgitseda teemas, mis loomakestega reaalselt tegelevatele inimestele tõepoolest haiget teeb.
ayaly
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas Kissu » 30. mai 2008, 22:23

ayaly kirjutas:Eile minu palumise peale mõõdeti see puur üle - 78x48x78 cm. Nii et otseselt totaalses ruumipuuduses nad vist siiski ei vaevle?
Ja müüjad teadsid rääkida, et lähipäevil saavad need kutsikad endale kiibid ja europassid.


Mina loen sellest postitusest välja, et sa ise ei tööta selles loomapoes, ega oma seal isegi mitte häid tutvuseid müüjate seas - "palumise peale" jne. Samas aga võtad sa seda teemat kuidagi väga isiklikult, mind huvitaks, mis suhe sul selle loomapoe ja nende tuhkrukutsikatega siis on, et kõik nii täpselt teada on. Teised on siin kirjutanud, et nad käivad pea iga päev kutsikaid vaatamas ja suhtlevad müüjatega tihedalt.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Pet Centrumi (Võru tn. loomapoe) tuhkrukutsikatest

PostitusPostitas siil » 31. mai 2008, 10:31

Mina töötasin varem seal poes ja nüüd käisin üleeile ühte inimest asendamas. Siis olid mõlemad tuhkrupojad veel elus ja kolleeg toitis ja süstis haiget tuhkrut iga kolme tunni tagant. Pisikesel aga ei olnud silmnähtavalt enam elutahet, suud ta lahti ei teinud toitmise ajal, pidime jõuga kangutama ja süstimisest ei teinud väljagi, kuna tal ei olnud lihtsalt jõudu, et ennast liigutada. Hommiku poole oli tal parem, kuid õhtuks läks asi aina hullemaks ja kolleeg helistas tuttavale loomaarstile, kes ütles, et midagi enamat polegi võimalik ära teha kui sööta ja süstida. Seega me andsime endast kõik võimaliku, et loomakest päästa, kuid kuidas päästa kedagi, kes on lihtsalt alla andnud. :sad: Vähemalt mina poetan selle tuhkrupoja pärast küll pisaraid ja loodan, et vähemalt viimane allesjäänu omale korraliku kodu saab. Kõige rohkem avaldan aga kaastunnet kolleegile, kes pisikese nimel mitu ööd magamata veetis ja kes oleks selle tuhkrupoja ellujäämise korral endale võtnud!
Kasutaja avatar
siil
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 110
Teemad: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pet Centrumi (Võru tn. loomapoe) tuhkrukutsikatest

PostitusPostitas sindrinahk (Teema autor) » 31. mai 2008, 10:41

Ma loodan, et on õppetund olemas (mis on tegelikult ääretult kahju) ja enam ei võeta poodi müügile tuhkrukutsikaid, kes ei ole oma olemuselt ja eluviisilt samad, mis pisinärilised.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pet Centrumi (Võru tn. loomapoe) tuhkrukutsikatest

PostitusPostitas Kissu » 31. mai 2008, 10:43

Kahtlustan, et kõige suuremaks probleemiks oli ikka pigem see, et kutsikad ema juurest liiga vara ära võetud. Loomulikult see mulje võib vale olla, tuhkru inimesed teavad paremini seda asja. :mellow:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Pet Centrumi (Võru tn. loomapoe) tuhkrukutsikatest

PostitusPostitas siil » 31. mai 2008, 13:14

Liiga vara olid nad ära võetud ilmselgelt ja sama lugu oli ka rotipoegadega. Kahjuks ei saa poes töötavad müüjad asja suhtes mitte midagi ära teha. Poeketi omanikud küündivad Saksamaani välja ja nemad teevad otsuseid. Meil ei jää muud üle, kui loomakestele võimalikult head hoolitsust pakkuda. :umm:
Kasutaja avatar
siil
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 110
Teemad: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pet Centrumi (Võru tn. loomapoe) tuhkrukutsikatest

PostitusPostitas Heleri » 01. juuni 2008, 23:14

Võtan ka sõna. Mina arvan, et vanus ei mängi siin rohkem rolli kui see, et väiksel kutsikal on haiguseid raskem taluda. Liiga vara ema juurest ära võtmisega tuhkrukutsikas ei sure, kui ta on võimeline ise sööma. Pigem ma arvan, et põhjused on sügavamal. Me ei tea ju tegelikult kust ja kelle käest need kutsikad on toodud. Neil võib olla nt mingeid arengupatoloogiaid, just sisemistes organites, mistõttu teatud vanusest kauem ei suuda nad elada. Samuti võib tegemist olla mõne viirusliku haigusega ja tuhkrud võisid haiged olla juba enne poodi tulemist. Lisaks võib tegemist olal ka nt immuunsüsteemi puudulikkusega, mida ka esineb tuhkrutel. Pärilikud haigused jne, kõike võib olla. Mina arvan et peamine põhjus surmaks ja haigestumiseks peitub nende sünnikodus, vanemates. Me ei tea ju mida ja kuidas nt nende ema tiinuse ajal söödeti või mitu suguluspaaritust nende sugupuusse sisse jookseb. Kui on tehtud valed valikud, õigemini mõtlematud valikud, siis igasugused geenidefektid, immuunsüsteemi nõrkus, üldine nõrk vastupanuvõime on täiesti reaalselt olemas ja võimalikud.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pet Centrumi (Võru tn. loomapoe) tuhkrukutsikatest

PostitusPostitas Zmile » 04. juuni 2008, 08:24

Minu ema töötab seal poes ja tõesti nemad ei saa midagi teha, et neile need loomad nii noorelt tuuakse. Ka nemad on selle vastu. Samuti pole selle tuhkrukutsika surma põhjus mitte piima jootmine vaid haigus. Tuhkrukutsikale tehti kõik võimalik, et ta ellu jääks ning korraks läks asi ka paremaks....
Kuid enam pole midagi teha..
Viimati muutis Zmile 05. juuni 2008, 15:22, kokku muudetud 1 kord.
Tuhkrupoiss Sipsik :)
Kasutaja avatar
Zmile
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 141
Teemad: 2
Pildid: 4
Asukoht: Espoo/Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron