Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

Tõhulised pajatused

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas Marbeia (Teema autor) » 12. oktoober 2007, 14:03

Hoia kahe käega peast kinni ja hüüa appi !!! :bang:
Kaks nuhkrut: Marbeia ehk Kratt ja Zea ehk Mõmm !
Kasutaja avatar
Marbeia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 6
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn!
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas Scratchy » 12. oktoober 2007, 18:11

Mind ajab narma see, et kogu see läbu ja sõim algas tänu mõnele pildile kuulutusest. :D
Nende piltide põhjal ei saa päris kindlaks teha, kuidas nad seal elavad, kuid igaüks teeb omad järeldused.

Nõustun, et saepuru ei ole sobilik ka niisama tuhnimiseks. Lemmikute aluspanuks müüakse poes siiski saepurulaaste, enamus osatavad just neid, kuigi ka need tolmavad veidi ja ei ole eriti tervislikud (Eestis lihtsalt ei müüda paremaid, mõni küll on, aga need on pidevalt ostmiseks liiga kallid).

Pole nagu eriti vahet, kas tuhkur elab soojustatud tallis (piiratud ruumis), heades tingimustes või korteris, kus tal on oma tuba ja terve korter uudistamiseks.
Liiv seal pildil võib küll tuhkrule huvitava keskkonna luua, kuid kui see just spetsiaalselt ostetud puhas liiv pole, siis ei pruugi see eriti tervislik olla ja võib sisaldada igasugu mutukaid ja parasiite.

NaNa kirjutas:Põhi mõtteliselt ma teengi oma tuhkruga mida ma tahan ja kui tõesti tuhkrul nii hea inimese juures korteris olla on või puuris, siis miks nad üldjuhul esimesel võimalusel väljas plehku üritavad panna.
See ei käi küll iga isendi kohta, kuid nagu Helen ütles, plehku panevad sest hirmutab kõik mis uus. Samuti on nad ju väga uudishimulikud ja nad on veel sisimas ikkagi metsloomad, neid meelitab ju kõik see ümbrus. Eks siis ikka uudishimust lähevad tuhkrud jalutama. Nagu nt. verekoer- kui ta mõne jälje üles võtab, siis ei suuda teda enam takistada, ta on täielikult keskendunud jälgedele ja ei kuule ega näe ümbritsevat, selle tõttu leiavad paljud seda tõugu koerad ka kiirelt otsa (jäävad nt. auto alla). Veel võiks tuua näiteks siberi husky- koer võib olla ka kõige parema elu peal, aga siiski võib ta igaveseks plehku panna. Kuid kuna tuhkur siiski kodustatud lemmikloomana ei ole ta võimeline looduses ellu jääma.
kurisool kirjutas:mõelge nüüd ise.. kui mina oleksin tuhkur/kass/koer/rott.. mis iganes kodu loom.. 100% oleksin ma õnnelikum.. tervem.. kui ma saaks vabalt ringi joosta.. mitte, et ma peaksin kuskil korteris tolmuma.. ja ootama ja ootama, et keegi tuleks tegeleks minuga.. et keegi tuleks ja teeks mulle pai.. annaks süüa..
Koer/kass/rott/tuhkur, nad ju kõik kodustatud, nad ei ole enam metsloomad, nad tahavad inimese seltsi ja ei oleks õnnelikumad kuskil vabalt joostes. Rott ei jääks vabalt looduses joostes ellugi. Ja kindlasti ei oleks nad tervemad. Nõustun, et koeral oleks parem elu, kui ta saaks joosta vabalt aias, mitte ei peaks enamus päevast üksi korteris olema. Kuid osad kassid on ka väga õnnelikud lihtsalt tubaselt elades ja ei ole õues käinudki. Tuhkrute kohta aga ütleks, et nendega võiks küll õues jalutamas käia, kuid nad leiavad ka toas endale piisavalt tegevust, eriti kui neid peetaks kahekaupa. Nad ei oota ju iga päev ukse taga, millal lõpuks inimene koju tuleb ja pai teeb. Nad on rohkem iseseisvamad, mitte nagu koerad, kes tahavad inimese meele järele olla.

kurisool kirjutas:paraku aga sinu tuhkur ei teagi, et on võimalik elada teisiti.. ja see ongi tema õnnetus..
ja inimene arvab ju, et kui loom ei paista õnnetu on ta kindlasti õnnelik.. või et kui on nn koduloom siis ongi hea kui ta elab korteris.. ei ole nii ju..
kui loomal on valik, et kas korter või oma maja.. tallis elad mingi aeg jne.. siis ikka valib loom selle, kus ta saab vabalt ringi joosta.. loogiline, et ta vajab inimese hoolitsust.. ja sööki jne.. aga ega see ei tähenda, et kui ta joob kuskilt vee ämbrist, et tal on selle pärast paha kohe..
kui minu kass maal on näiteks.. siis.. loogiline, et tal on koguaeg kättesaadav tema kuiv toit.. liivakast.. puhas vesi... aga mida minu kass eelistab?? joob kraavist vett.. või otse kaevust(ometigi on seal ju settinud vesi) jookseb ringi, on vaba.. ja kui ma ta talveks linna toon jälle on kohe näha kuidas ta poel enam see vaba kass..

Kui tuhkur pole teistsugust elu kogenud, ei oska ta seda ka taga igatseda. Seega ei ole see tema jaoks ühtki pidi õnnetuseks.
Muidugi meeldiks loomale, kui ta saaks kuskil tallis vabalt ringi joosta, kuid tallides ei ole tuhkrule sobivaid tingimusi. Teda ei saaks tallis vabalt pidada, ta ei saaks vabalt joosta, kuna oma uudishimust kaoks ikka ära.
Ja ei ole ju vahet, kas tuhkrul on korteris/majas oma tuba, kus on igasugu huvitavaid asju või tallis loodud tuhkrule sobivad tingimused (ehk siis samad, mis toas). Loom võib eelistada teistsugust elu, kuid see ei pruugi talle hea olla, omanik siiski ise otsustab, mis on loomale parim. No näiteks on palju asju, mida tuhkur tahaks süüa, kuid need ei ole talle tervislikud ja seega keelab omanik tuhkrule selle söömise.

Aga mida mina ka tean, avaldan lihtsalt oma arvamust. Pole mina ju kunagi tuhkrut pidanud ega nendega ka otseselt kokku puutunud. :)

Huvitav, miks need tuhkrud üldse maha müüakse? :huh:
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas helen125 » 13. oktoober 2007, 12:22

kurisool kirjutas:tuhkur on nii kiire loom, et tema juba aeglase hobuse kabja alla ei jää..
ja hobune kardab sellist looma üldse... ja ilmselt need tuhkrud elavad tegelikult kuskil toas.. aga neid lastakse sinna ka jooksma..
ja isegi kui elaksid tallis.. siis seal on neil heina kuhjad kus hullata.. liiv.. mis iganes.. neil on põnev.. tallid on soojad.. ja puhtad.. sa ei saa hobust sita sees pidada... talle pestakse, puhastatakse kogu aeg..


Ma ei tea kiire loom ja alla ei jää, tuhkur läheb uudistama/nuusutama ja hobune paneb kabjaga (teatavasti on see refleks kui midagi ei meeldi), kumb on kiirem?

Ja et hobused on puhtad, paraku ei tea, et oleks selline aparaat leiutatud et kui junn kukub siis haihtub ära, ja ei tea ka seda, et keegi inimene passib päev otsa ja ootab millla junn tuleb, et ära pühkida. Loomulikult koristatakse aga piisab vaid hetkeks kui looma sinna sisse satub ronima.

Ja kui sa väidad, et neid loomakesi lastakse sinna jooksma, siis miks heapärast siis need suured puurid seal on? Kui mina metsa lähen, siis ma küll ei viitsiks mingit megasuurt puuri vedama hakata kaasa....Isegi maale minnes ei vea kaasa, pisab väiksest pesakesest.

Ja kust sa üldse järeldad, et nad seal lahtiselt elavad, mina arvan küll, et nad on seal puurides kinni. Sest tallis on igasugused ohud, heinte sisse magama minnemises on oht, et hobune hammustab nt, või torkad ise vigla sisse. Sa ei tea maaelust tuhkagi ma eeldan.
Ja mina olen kuulnud sellistest tallidest ja lautadest ka, kus loomad on räämas ja on külm.

Ja üks loom on see, kes on sul juba lemmik, teine asi, kui sa kasvatad neid aretuseks ja müügiks. Kas tõesti on neil vaktsiinid jne tehtud, et nad ei saaks külge omale mingit haigust kui püherdavad ringi, ja kas heinast või saepurust pole tekkinud allergiat, mis astmaks on edasi arenenud. Kui sa loomad müüd pead tagama, et ta oleks terve. Ja kui ma peaksin müüma, siis ma ikka peseksin nad ennem puhtaks, et näeksid ilusad välja, ja kui nüüd keegi väidab, et vb need albiinod olid puhtad siis peaks mõtlema äkki on siis mingi haigus, et kollased on.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas Heleri » 13. oktoober 2007, 20:06

Wow milline teemaarendus siin on vahepeal toimunud!!!! Käed nii hirmsasti sügelesid sellele teemale vastama, et kohe kuidagi ei saa oma arvamust kirjutamata jätta, loomulikult toon ka omapoolseid näiteid.
Kõigepealt, hobune ei ole lemmikloom, vaid põllumajandusloom, seetõttu ei saa tuhkru ja hobuse pidamist võrrelda. Loomulikult peaks lemmikloom elama inimeste juures tema elamisruumides, kuid kui vaadata lahtiste silmadega maailmas ringi, siis tuhkrukasvatajad kasvatavad oma tuhkruid sageli spetsiaalsetes ruumides/puurides/majades. Tuhkrutel pole pidevat kokkupuudet inimestega, vaid saavad seltskonda nautida mõned tunnid päevas. Vaid priviligeeritud isendid lastakse oma eluruumidesse möllama ja uudistama. Teised elavad kõik kuskil puurides või aedikutes ja ei näe pidevalt inimesi ja ei kola mööda elamist ringi. Miks ei või tuhkur elada siis kuskil tallis? Nt Euroopas peetakse väga palju tuhkruid üldsegi välistingimustes, kas siis aastaringselt või osa aastast. Loomulikult on väga hea ja soovitatav pidada tuhkrut ikkagi toas, koos inimestega, sest tegemist siiski lemmikloomaga jne.
Muidugi see on eraldi teema, et tuhkur ei tohi saepuru sees elada, kuna tal tekivad igasugu hingamisteede haigused/ärritused/astma jne. Joogivees saepuru pole küll mingi katastroof, sest mu tuhkrutel on ka päris sageli kassiliiv joogivees ja siiamaani kõik elavad. Ega nad sodi endale sisse ei joo, kui seda kardad.
Siis, Kurisoolale ütleks, et mitte kõigi loomade unistus poel elada oma majas/aias ja vabalt ringi joosta kus süda lustib. Mul kodus nii koerad kui tuhkrud. Vanem koer on neljaaastane ja alles sellel suvel harjus maaeluga ära. Varem kui maal käisime nädalavahetuseti, siis ta viitsis seal aint ühe päeva ringi joosta ja sama päeva õhtul hakkas end juba autosse nuiama, et davai, lähme nüüd koju, kaua see pull kestab siin. Iga kord kui lõpuks koju, oma kahetoalisesse korterisse jõudsime, oli ta väga rahul ja magas suures õndsuses terve järgmise päeva veel takka otsa. Kui oled lugenud, siis eksperimenteerisin sel suvel tuhkrutega, lasin nad maale lahti, neil oli vabadus käia üks kõik kus, nii majas kui õues, mingeid piiravaid aedu või uksi ei olnud. Üks tuhkrutest kasutas olukorda ja rändas ringi igal pool, kaasaarvatud 800m kaugusel naabertalus, põldudel, metsas jne. Teine tuhkur sai sellest vabadusest sellise stressi et keeras täitsa ära. Õue läks ta väga harva, kuigi uksed olid lahti. Tegi maja ümber tiiru ja läks tuppa teki alla magama. Kui ta sunniviisiliselt õue toodi, läks ruttu tuppa tagasi. Samas hakkas ta maal olles iniemsi hammustama, ründama, iga krõpsu peale pani plehku ja oli üldse väga kergesti ärrituv. Oli näha et talle ei meeldi see asi. Tulime sügiseks maalt linna tagasi ja tuhkur oli kohe rahul oma eluga. Omanik näeb ja tunneb seda.
Nii et ei saa kõike nii must-valgelt võtta. Nii kaua kui loomal on vabadus liikuda mingi osa päevast (kasvõi tallis hobuseboksis), võimalik suhelda inimestega (ei pea olema 24 h päevas inimesega koos), saab süüa ja juua, tal on puhas ase, kus magada, siis milles probleem???

Ja ärge unustage, et lemmikloom tuhkur (spetsiaalselt aretatud ja looma ametlik nimetuski on kodutuhkur)on ikkagi midagi muud kui looduses elav tuhkur. Nende elutingimusi ja vabadust ei pea võrdlema, samamoodi me ei võrdle ju hunti ja koera.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas NaNa » 14. oktoober 2007, 18:13

Väga meeldiv, et keegi saab point`ile pihta millest jutt, mitte ei loe ridade vahelt ega ei domineeri tappev ema armastus :wink:

helen125 kirjutas:
kurisool kirjutas:tuhkur on nii kiire loom, et tema juba aeglase hobuse kabja alla ei jää..
ja hobune kardab sellist looma üldse... ja ilmselt need tuhkrud elavad tegelikult kuskil toas.. aga neid lastakse sinna ka jooksma..
ja isegi kui elaksid tallis.. siis seal on neil heina kuhjad kus hullata.. liiv.. mis iganes.. neil on põnev.. tallid on soojad.. ja puhtad.. sa ei saa hobust sita sees pidada... talle pestakse, puhastatakse kogu aeg..


Ma ei tea kiire loom ja alla ei jää, tuhkur läheb uudistama/nuusutama ja hobune paneb kabjaga (teatavasti on see refleks kui midagi ei meeldi), kumb on kiirem?

Ja et hobused on puhtad, paraku ei tea, et oleks selline aparaat leiutatud et kui junn kukub siis haihtub ära, ja ei tea ka seda, et keegi inimene passib päev otsa ja ootab millla junn tuleb, et ära pühkida. Loomulikult koristatakse aga piisab vaid hetkeks kui looma sinna sisse satub ronima.

Ja kui sa väidad, et neid loomakesi lastakse sinna jooksma, siis miks heapärast siis need suured puurid seal on? Kui mina metsa lähen, siis ma küll ei viitsiks mingit megasuurt puuri vedama hakata kaasa....Isegi maale minnes ei vea kaasa, pisab väiksest pesakesest.

Ja kust sa üldse järeldad, et nad seal lahtiselt elavad, mina arvan küll, et nad on seal puurides kinni. Sest tallis on igasugused ohud, heinte sisse magama minnemises on oht, et hobune hammustab nt, või torkad ise vigla sisse. Sa ei tea maaelust tuhkagi ma eeldan.
Ja mina olen kuulnud sellistest tallidest ja lautadest ka, kus loomad on räämas ja on külm.

Ja üks loom on see, kes on sul juba lemmik, teine asi, kui sa kasvatad neid aretuseks ja müügiks. Kas tõesti on neil vaktsiinid jne tehtud, et nad ei saaks külge omale mingit haigust kui püherdavad ringi, ja kas heinast või saepurust pole tekkinud allergiat, mis astmaks on edasi arenenud. Kui sa loomad müüd pead tagama, et ta oleks terve. Ja kui ma peaksin müüma, siis ma ikka peseksin nad ennem puhtaks, et näeksid ilusad välja, ja kui nüüd keegi väidab, et vb need albiinod olid puhtad siis peaks mõtlema äkki on siis mingi haigus, et kollased on.

Ja kust sa üldse järeldad, et nad seal lahtiselt elavad, mina arvan küll, et nad on seal puurides kinni. Sest tallis on igasugused ohud, heinte sisse magama minnemises on oht, et hobune hammustab nt, või torkad ise vigla sisse. Sa ei tea maaelust tuhkagi ma eeldan.
Ja mina olen kuulnud sellistest tallidest ja lautadest ka, kus loomad on räämas ja on külm.

Ja kust sina võtad kus nad seal elavad, kiludana ämbris või kus iganes ja ainult ohmoon paneb tuhkru koos hobusega ühte ruumi, et see oli nüüd küll hiilgav arvamus, et tuhkur koos hobusega elab ja sellel teemal pole vaj aka sõna võtta kes kui palju maaleust teab, tean rohkem kui sa arvata oskad :razz: ja mina olen kaasaegsemaid lautasid ka näinud, õnnex järjest vähemaks jääb talle mis olid nagu nõukogude ajal j a üldjuhul on tallid juba kaasaegsed ja soojendusega, et võix mainida, et tundub, et sina ei tea kasaegsest maaelust midagi :wink: . Leian, et kui inimest ei tunne pole mõtet maha teha kui palju ta millestki teab, ex
Viimati muutis Kissu 14. oktoober 2007, 18:16, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Liitsin su kaks järjestikust postitust kokku. Edaspidi palun kasuta "Muuda" nuppu! :)
NaNa
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Asukoht: Tln
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas helen125 » 14. oktoober 2007, 18:51

Ma ei saanud viimasest postitusest mitte midagi aru:)
Ja see, et ma 21a maal elanud olen, ei tee minust jah maaelueksperti, ega ka 5a linnaelu.
No saidki aru, et ohmoonid seal kasvatavad loomi koos hobustega:)
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas Marbeia (Teema autor) » 14. oktoober 2007, 21:43

Ühinen Sinuga :lol: ! Pointi sellel ei olnud.
Kaks nuhkrut: Marbeia ehk Kratt ja Zea ehk Mõmm !
Kasutaja avatar
Marbeia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 6
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn!
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas NaNa » 15. oktoober 2007, 08:08

helen125 kirjutas:Ma ei saanud viimasest postitusest mitte midagi aru:)
Ja see, et ma 21a maal elanud olen, ei tee minust jah maaelueksperti, ega ka 5a linnaelu.
No saidki aru, et ohmoonid seal kasvatavad loomi koos hobustega:)

Kui sulle tehti nüüd liiga selle jutuga, kus sa tampisid maha et peale sinu ei tea maaelust keegi mitte midagi, siis maaeluekspert nagu sa väidad ennast olevat peaksid ju teadma et tallid on tänapäeval juba suures osas soojustatud ja kaasaegsed, mitte nagu NSVL ajal ning kust otsast sa võtad et hobune ja tuhkur seal ühes boxis on?????, see et seal on ühesugused talli boxid ei tähenda et hobused ja tuhkrud on ühte boxi pandud. Või suutsid vähe selgetnägijat mängida ja pildilt välja lugeda et nüüd tuhkur ongi hobuse kabja all? Õpeta mulle ka neid võimeid

Marbeia kirjutas:Ühinen Sinuga :lol: ! Pointi sellel ei olnud.

Point`i jutt oli Heleri jutu kohta mõeldud, aga see et teie seal pointi ei näinud see on ju arusaadav :lol: miks te loete ridade vahelt ja aretate jutule selliseid asju juurde millest polnud algselt juttugi
Viimati muutis Kissu 15. oktoober 2007, 08:43, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Liitsin su järjestikused postitused kokku.
NaNa
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Asukoht: Tln
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas helen125 » 15. oktoober 2007, 09:51

Loe minu postitusi, nendes pole mitte ühtegi sellist asja väidetud, mida sina praegu väidad või välja loed.

Jutt on muutunud väga segaseks, ja ei näe üldse postituste vahelisi seoseid.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas NaNa » 15. oktoober 2007, 11:29

Millest see mõttetu teema vaidlus üldse alguse sai, et siin mõned kaasvaidlejad lugesid kuskilt ridade vahelt selliseid asju millest pole juttu olnudgi, aga ikka oli vaja ju vaidlema hakata ja nüüd ei saa keegi enam aru millest jutt j amida üldse jutug amõeldaxe.
NaNa
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Asukoht: Tln
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Müügikuulutused ja kahtlase väärtusega info

PostitusPostitas Marbeia (Teema autor) » 15. oktoober 2007, 12:08

NaNa kirjutas: aga see närune puur seal, seda ju ei tea kas neid hoitakse seal kinni või siis tõesti on nende kasutuses selline ala mis piltidelt paistis kus on kõik saepuru ja liiv jne.


Need olid ju Sinu sõnad. Ja siis selline postitus

NaNa kirjutas: ja kust sa üldse järeldad, et nad seal lahtiselt elavad, mina arvan küll, et nad on seal puurides kinni


Väike vastukaja Sinu jutus! Ja tundub nagu Sulle tehakse liiga selle jutuga, keegi pole kedagi süüdistanud oma arvamus avaldamises ja pole mõtet minna tigedaks jne.
Kaks nuhkrut: Marbeia ehk Kratt ja Zea ehk Mõmm !
Kasutaja avatar
Marbeia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 6
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn!
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Müügikuulutused ja kahtlase väärtusega info

PostitusPostitas NaNa » 16. oktoober 2007, 13:20

Väike vastukaja Sinu jutus! Ja tundub nagu Sulle tehakse liiga selle jutuga, keegi pole kedagi süüdistanud oma arvamus avaldamises ja pole mõtet minna tigedaks jne.


See jutt oli kirjas heleni postituses, aga minu väikse näpu vea tõttu sattus see nagu oleks minu kirjutatud see lause, vaata vähe tagasi ja leiad selle lõigu Heleni tekstis ülesse :wink: ja tige on see viimane asi mis ma olen :lol:
NaNa
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Asukoht: Tln
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas cosmical » 17. oktoober 2007, 12:44

Nüüd hakkas asi ka mind huvitama. Kus on võimalik seda talli tuhkruelu pilti näha? :P
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas NaNa » 17. oktoober 2007, 14:21

:lol: Mine vaata müügikuulutsused ja kahtlase väärtusega info, alt kolmas postitus Marbeia poolt
NaNa
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Asukoht: Tln
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas Gerbil » 17. oktoober 2007, 19:18

Cosmical, selle teema esimeses postituses on link olemas. :wink:
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas cosmical » 17. oktoober 2007, 20:21

Selle eelmise teema leidsin jah üles aga ei saand algul aru millise lingi üle vaidlus käib. Aga nüüd leidsin üles ja viisin ennast asjaga kurssi.
Ka minu arvamus selline, et sellised tingimused pole kodutuhkru kasvatamiseks just kõige sobilikumad aga kuna me ei tea kas tuhkrud tõesti ka elavad seal nii või on nad sinna aind pildistamise ajaks pandud siis ei oska rohkem midagi kommenteerida.
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas Lizard » 08. detsember 2007, 22:12

Tuhkrutele meeldib ju praktiliselt igalpool olla. Ma usun, et end oma vaadates meeldib talle nii toas, keldris ja ka tallis. Olen ise 10 aastat tegelenud hobustega ja võin öelda, et tean vist saepurudest kõike. osad tolmava, osad mitte. On ta väga ilusate tükkidega saepuru mida paljud pole näinudki. Mul muuseas madu elab selle aluspanuga kuna see ei tolma mitte üks teps.
Ja 100% võin öelda, et tuhkrutele meeldib saepuru. loomulikult tuhkur ei pea elama kuskil kuuris. aga kui mul oleks mingi väga mõnus ja hubane eurotall, siis miks mitte ei võiks ta seal aega veeta. Ma arvan, et looma ei pea mitte steriilselt hoidma, vaid pakkuda talle ka seda mis talle endale meeldib. Minu omale meeldib saepuru, meeldib vesi, liiv, pori, basseinist joomine, teki all magamine ja ma ei keela ka.
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas Pinto » 11. detsember 2007, 15:26

Ei osanud seda kuskile mujale teema alla tõsta aga ära tahtsin mainida, kuidas mõningad oma tuhkrudi peavad.

Nimelt kuulsin täna juhuslikult lihaleti ääres kuidas üks tüdruk rääkis müüjaga, et tal kodus tuhkur, Lätist loomapoest ostis. Käib ta tal toa ja õue vahet ja vahest on mitu päeva kadunud :huh: Tea kust ta sel ajal siis süüa saab.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas helen125 » 11. detsember 2007, 17:04

Ei no, kus kohas see tüdruk elab, hea, et tal loomake ikka tagasi tuleb ka. Söögi pärast pole vaja muretseda, küll saab mingi väikse eluka kätte või siis tuleb koju, kui teed mäletab.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas cuiza » 12. detsember 2007, 16:30

http://fotoalbum.ee/photos/tiuks17/sets/188846/?page=2

Ma nägin kuulutuses aint üksikuid pilte kui neid loomakesi müüdi aga leidsin lehekülje kus neid hulgil.
Ei oska enam midagi komenteerida :nono:
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas helen125 » 12. detsember 2007, 16:38

Kas need pole mitte 2 looma lihtsalt paljudel piltidel?
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas cuiza » 12. detsember 2007, 21:33

Täitsa võimalik..
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas NaNa » 13. detsember 2007, 09:08

Need on minuarust ka need samad 2 tuhkurt kelle elutingimuste üle vaidlus käib ja vb on see omanik kelle tuhkrud hulkumas käivad oma loomakestele maja juurde või kuskile süüa jätnud ja siis aegalat käivad söömas või nii ja sellest ka järeldus pole nad nii kaitsetud ja saamatud midagi nagu siin mõned arvavad.
NaNa
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Asukoht: Tln
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas Lizard » 13. detsember 2007, 20:41

Mina arvan, et kui tal tuhkur ise vaatab kus elab (otseses mõttes vaba pidamisel), ju siis tuhkrul pole sellise elutingimuse vastu midagi. Kui talle väljas ei meeldiks tuleks ta kindlalt ju tuppa.
Näitesk mina käin enda omaga tihti väljas, aga lõppeb see iga kord sellega, et tupsu tahab ikkagi tuppa saad.
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas helen125 » 14. detsember 2007, 08:08

Kas siis tuhkur polegi suur unustaja, et unustab kodutee ära kui natuke kaugele kolama satub?
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas Diana » 14. detsember 2007, 14:31

helen125, linnas või metsas läheb ta suure tõenäosusega laia maailma avastama ja tagasiteed ei mäleta (õigemini ei mäleta, et ta peab ka tagasi tulema). On teada mitmeid tuhkrupidajaid, kes elavad oma talus ning nende tuhkrud käivad vabalt, isegi hiiri püüavad ise söögiks, aga tulevad regulaarselt hoovi ja majja tagasi. Nagu ka looduses, on sellise pidamistingimustega tuhkrul oma areaal, kust reeglina kaugemale ta suure vajaduseta ei lähe.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas Heleri » 15. detsember 2007, 22:36

Kui on vastav elukoht siis võib tuhkrut ka vabalt pidada ja palju oleneb ka tuhkrust. Minu kaks pätti elasid peaaegu terve suve vabalt. Aura hakkas alles suve lõpupoole trikitama. Õhtuks muidugi otsisime nad kokku ja panime kinni, sest maja juures luusisid võõrad koerad/kassid ja öösel igasugu metsloomi/kiskjaid ka liigub (rebased, kullid jne). Tuhkrutel on saagiinstinktid väga hästi säilinud nii et nälga nad looduses minu arvates ei jää. Aint loomade ja inimeste mitte kartmine võib saatuslikuks saada.

Arvan ka et nende piltide peal on kaks tuhkrut ainult ja minu teada on need ikka väga pikka aega müügis olnud.

Ma ei poolda ka steriilseid elutingimusi. Pigem selline suhtumine et mis ei tapa teeb tugevamaks ja mida rohkem baktereid ja erinevat sorti keskkondi, seda parem. Organism harjub. Kui tuhkrul söök ja jook, hea mõnus ase on olemas, temaga suheldakse ja võimaldatakse vabalt liikumist, siis kõik ok. Siia alla ei kuulu tuhkru kastis ja sõnnikus pidamine. S..ta sees elamine on teine teema, see ei kuulu paljude bakterite jne alla. Elamistingimused peaks ikka sellesmõttes puhtad ja mugavad olema. Tallis ringi möllata on paljude tuhkrute unistus ma arvan. Reeglina pole tallides ka tolmav peenike saepuru, pigem mõnus suur laast, kus hea tuhnida.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaidlus tuhkrute elutingimuste üle *läbu*

PostitusPostitas NaNa » 18. detsember 2007, 08:57

Soo mis toimub????? ei olegi vaidlust et ikka paha paha on kui tuhkur möllab kus iganes näitex saepuru sees ja elaks kuskil kaasaegses tallis????Kust see ime tuleb või on see äkki et kui mõni targem poetab sõnakese siis vaidlust enam ei toimu ve :lol:
NaNa
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Asukoht: Tln
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline