Tuhkruga reisimine

Tõhulised pajatused

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Oliivia » 15. juuli 2010, 21:33

Ikka kasvataja käest jah :) (ja kaitsesüst olemas !)

Aga neile , kes ei taha oma looma autosse või mingisse muud hoiukohta panna, siis Lindalinega minnes võib looma endaga istuma võtta ! Mina võtsin ta välja ka isegi :D
Oliivia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Heleri » 20. juuli 2010, 20:57

Soome ei lubata alla kolmekuuseid tuhkruid üldse. Soome minekuks peab olema tuhkrul tehtud marutaudivaktiin vähemalt vanuses 12 nädalat ja sellest süstist peab olema möödas 21 päeva et saaks loomaga legaalselt soome minna. Lisaks peab olema tal kiip ja europass. Aga kuna piiri peal enamasti ei kontrollita, siis käiakse nii nagu oma südametunnistus lubab.

Eestisse võib sisse tuua loomi alla 3-kuustena ja ilma süstideta, kui on tehtud kiip ja pass, aga Soome on väga range riik ja sinna ei lubata nii noori ja ilma marutaudita. Vot nii on lood. Kuna mul lähevad mitmed kutsikad Soome, siis tean rääkida. See on ka põhjus miks ma neid kutsikaid pea 4 kuud enda juures pean hoidma, kuna vanus ei luba neil varem reisida....
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Oliivia » 29. juuli 2010, 11:47

Ahsoo, siis mul vedas, et mind ei kontrollitud!
Ma sõitsin lindalinega ja sellega oli väga hea. Sain temaga koos istuda ja võtsin trantsport kotistki välja. Enamus reisi ta muidugi magas.
Aga soovitan lindaline, kes ei taha oma looma käest ära anda reisi ajaks ! ;)
Oliivia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Jaanus » 02. september 2010, 21:50

Läbi suurte raskuste saime omad loomad Inglismaale. Jutt selline: otse Inglismaale lemmikloomaga reisilennukiga ei saa. Punkt. Peab pöörduma transiidifirma poole, kes korraldab loomade transpordi kaubalennukiga. Mulle pakuti kahest erinevast firmast hindu vahemikus 20000-23000+ käibemaks kahe looma (kogukaaluga 7,5 kilo, koos puuriga) lennutamiseks Tallinnast Londoni Stanstedi. Seda raha polnud aga võtta, siis pidi natu nupukamalt käituma. Niisiis, kuna ma olin juba Londonis ja teinepool pidi loomadega tulema, siis leiutasime nii, et Karmen lendas reedel viimase lennuga Tallinnast Brüsselisse (odav lend on see, sest sel ajal vist ei ole minejaid eriti), koos kahe loomaga oli pileti hind mingi 2200 krooni. Ma sõitsin autoga Londonist Doverisse, sealt praamiga Calaisi ja edasi autoga Brüsselisse. Sõidu ja praami peale kokku 1500-1600 krooni. Korjasin Karmeni peale ja viimase praamiga Calaist tagasi Doveri suunas.Öösel hilja jõudsime koju.
Muidu lihtne aga keeruline oli loomakesi Estonian Airi lennule saada. Nad nimelt nirke ja naaritsaid lubavad oma lendudele, pagasi hulka ent tuhkur ei ole lubatud loomade nimekirjas. Pean end kiitma, oma veenmis- ja ähvrdusoskusega saime lõpuks loa tõhudki kaasa võtta. Kend kulges rahulikult, kutid ilmselt olid veits hirmul seal mürarikkas ja natuke kõledas-jahedas pagasiruumis, aga ellu jäid:) Teine moment kui süda saapasäärde vajus, oli Prantsusmaalt lahkudes, Calais praamijärjekorras, kus passe kontrollitakse. Monsieur vaatas kraede passe ja ütles: musjöö, juu haev de big probleme. Dis deit have du bii 6 manths fo le dög. Viitas vist sellele, et koerad peab vaktsineerima kuus kuud enne Inglismaale sisenemist. Niipea, kui ma kuulsin sõna "dog", siis oli selline kergendusohe, et vähe pole. Ma siis selle peale: ei ole koerad, tuhkrud on. Siis ta veetis järgnevad kümmekond minutit telefoni otsas, rääkis valjusti ja kiiresti prantsuse keeles kellegagi ja siis naeratas meile ning ütles, et võime praamile sõita.
Niisiis, mingi 4000-5000 krooniga, ma väga täpset arvestust ei pidand, saime tehtud selle, mida meile pakuti 20000+ eest.
Kasutaja avatar
Jaanus
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 139
Teemad: 8
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Kellykaazz » 03. september 2010, 14:51

:rofl: siinkohal tervitame kõiki le döge!!!
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Lyysu » 11. veebruar 2011, 15:23

Ma ei tea, kas see õige koht, aga:

Sõidame märtsis Norra. Laevaga Rootsi ja sealt autoga edasi. Küsimus selline, et mis süstid ja asjad peavad tuhkrul tehtud olema, et Rootsis probleeme ei tuleks.
Roby ja Sid
Kasutaja avatar
Lyysu
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 336
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Norra Kirkenes
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas triinabelle » 12. veebruar 2011, 18:38

Kuna need tingimused pidevalt muutuvad, on kõige õigem reisile minnes uurida järgi kõigi läbitavate maade saatkondadest, mis parajast vaja on. Soome, Rootsi, Norra ja Suurbritannia on sellised kahtlased maad, mis võivad nõuda päris rangeid asju.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas karvasuslik » 21. veebruar 2011, 12:23

Koera puhul tahab Norra saada marutaudi ja ka ehhonikoki (mingi ussindus) tõrje tõestust, minu arust verepildi kaudu suisa (marutaud siis). Minu arust kehtis Norras ka garantiin...ühesõnaga mingi keeruline ja segane kamm oli, niiet otsustasin koeraga mitte Norra (puhkama) minna. Liiga palju sebimist-jebimist. Soome ussindust ei soovind aga marutaud pidi kindlalt tehtud olema. Kass peaks minema samasse auku nõudmiste poolest. Pakun, et tuhkur siis ka.. Aga kuitargemaks selle koha pealt saad - anna ka siin teada ;)
I'm not young enough to know everything...
Slk Rety päris oma lemmik - tuhkruplika Debby
http://wretchferret.weebly.com/
Kasutaja avatar
karvasuslik
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 7
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Lyysu » 21. veebruar 2011, 12:51

Tuhkruga on lood nii, et peab olema ussitõrje tehtud. Lisaks marutaud 3kuud peale marutaudi on vaja verepilti ja tõendit.(ca 1000 EEK) Kiip on nagu enesest mõistetav, et peab olema.
Tallinki laevad nõuavad, kas loomakajuti ostmist või, et loom pandaks nende jaoks mõeldud loomade ruumi, mida saab reisi ajal külastada.
Kui Rootsis kontrollis Teid maha võetakse ja mingi asi pole korras võidakse loom pooleks aastaks garantiini panna. Kõige hullem, aga mis juhtuda võib on eutaneerimine.
Roby ja Sid
Kasutaja avatar
Lyysu
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 336
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Norra Kirkenes
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas karvasuslik » 21. veebruar 2011, 13:04

Jah. ühesõnaga suht keeruline ja nõuab palju planeerimist - sebimist. mitte just kõige parem koht loomaga puhkusele minemiseks (samas mäed on võrratud!)
I'm not young enough to know everything...
Slk Rety päris oma lemmik - tuhkruplika Debby
http://wretchferret.weebly.com/
Kasutaja avatar
karvasuslik
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 7
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Lyysu » 21. veebruar 2011, 13:21

Veel on varjant saata tuhkur lennukga. Siis on nõueteks: kiibi olemasolu ja ussitõrje. Kuid see maksab suht korralikult. (ca 3000 EEK)

No reisile minek on üks. Meie perel on plaan Norra elama minna...

Nüüd on selgeks saanud, et Nelly jääb 4kuuks Eestisse, sest Rootsi tahab verepilte ja lenukiga saatmine on kulukas ja me peaks autoga ka siis tiiru tegema... Parem ootame ja saame oma verepildid tehtud ja tõendid kätte. Siis on turavline jne...
Roby ja Sid
Kasutaja avatar
Lyysu
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 336
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Norra Kirkenes
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Tutipluti » 09. mai 2011, 12:42

Kas ma olen õigesti aru saanud, et alates 1. jaanuar 2012 muutuvad Lemmikuga Rootsi sisenemisel mingid tingimused? Olen suht nõrguke rootsi keeles. :ups:
Kuid kas on täiesti kindel see verepildi küsimus? Kuna võtma peaks ju analüüsiks ca 5ml verd ja see arvestades tuhkru kehamassi on koletu kogus :scr: Või piisaks regulaarsetest vaktsineerimistest ja nende kannetest passi ?

Oli plaan Eesti kasvatajalt 2012 kevadel pisike muretseda, aga see paneb juba mõtlema, et targem siis vbl hoopis Rootsi kasvatajalt. Kuigi jah, siinne üks kasvataja oma tuhkrutega silma hakanud ja meeldima hakanud.
Minu pere ja muud loomad:) Taksid Bosse, Lily, Luuna, Jänks Hugo, tuhkrutest rõõmupallid Desiree ja Pipa ning kari loomahulle inimesi :)
Kasutaja avatar
Tutipluti
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 10
Pildid: 8
Asukoht: Stockholm
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas triinabelle » 10. mai 2011, 09:37

Veres marutaudi antikehade tiitri määramiseks piisab umbes milliliitrist verest. Seda, millised reeglid maale sisenemiseks mingi riik endale kehtestab, saab kõige aktuaalsemalt teada konkreetse riigi saatkonnast.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Liisukas » 12. juuni 2011, 20:36

Mul tekkis selle küsimus, et kas ma võin Ferrily'ga Hiiumaale lennukiga minna?

Mis te, targemad sellest arvate? Ilmselt see lennuk väga kõrgelt ei lenda. Millised ohud võivad tekkida?

Tahan ta kaasa võtta, sest ei taha teda mitmeks päevaks üksi koju jätta ja kahjuks just nendel päevadel pole teda võimalik ka kellegi tuttava juurde viia.
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas triinabelle » 12. juuni 2011, 21:03

Seda, kas teda lennukisse võetakse või ei, otsustab lennufirma - sealt tuleks uurida. Muidu pole peale hirmu ja ebamugavuse muid ohte karta.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Liisukas » 12. juuni 2011, 21:06

Siis on hästi, uurin homme täpsemalt lennujaamast.
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Heleri » 13. juuni 2011, 21:53

Mina ise arvan, et sellistele lendudele loomi ei võeta. Loomadega Hiiumaale pääsemiseks on ka teisi võimalusi.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Liisukas » 14. juuni 2011, 13:55

Helistasin kõigepealt Kärdla lennujaama, kus öeldi, et nende teada võib. Kuna mind suuanti koguaeg edasi ja kindlat vastust ei saanud, siis uurisin Tallinna Lennujaama kodulehte. Seal on kirjas, et loomade ülevedu toimub lennufirmaga kokkuleppel. Helistasin lennufirmasse, sealt sain kohe nõusoleku. Tingimuseks oli see, et loom on sõidu ajal kinni (transpordi puuris või kotis).
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas postituvi » 14. juuni 2011, 15:32

Et Ferrust saab lendtuhkur? :D Lase tal siis enne lendu end tühjaks joosta, siis on suurem tõenäosus, et lennukis end kandekotist välja ei murta vaid magatakse.
Kas nad lubasid Ferru võtta salongi? Et mitte ei panda kuhugi pagasi hulka? ( ma pole muidugi kunagi moosiriiuliga lennanud- kas neil üldse on pagasiruumi...)

Saarlased kutsuvad neid väikelennukeid moosiriiuliteks
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Liisukas » 14. juuni 2011, 15:36

Ikka salongi jah, see on ju ainult 30 minutit. Ma ei teeks temast lendtuhkrut kui mul oleks ta kuskile viia. Aga kolmapäevast laupäevani on natukene liiga kaua üksi kodus olla ma arvan.

Moosiriiul on see muidugi, mu sõbrad kommenteerisid, et testamenti oleks tahtnud kirjutada, sest nii hirmus lennuk pidi olema. :D
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas salchicha » 01. august 2011, 21:00

Meil on plaanis minna praamiga kõrval asuvale saarele puhkama.... Ei taha oma kallist loomakest võõrastele hoida anda ja otsustasin ta kaasa võtta. Usun, et praamisõidul probleeme pole, kuna meil on suur auto kuhu saab ta ilusti ära peita. Küsimus aga selles, kas kellegil on kogemusi hotellidega.... Ilmselt hotell pole sellega nõus, et loomad kaasas, aga kuidas on lood "sisse smuugeldamisega" Ta on ju nii pisike, et vaevalt keegi tema kohalolekut märkab.... Kindlasti loobuksin igasugu toakoristajatest ja teeksin seda ise, et mitte vahele jääda :) Kui kellegil on kogemusi ja häid nippe, siis loeksin meeleldi!
Lapsehoidja 24/7, aina hullemaid pättusi tehakse :)
Kasutaja avatar
salchicha
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Pildid: 9
Asukoht: Gran Canaria ja Hiiumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas triinabelle » 02. august 2011, 12:02

Tegelikult tasub uurida, kas hotell ikka on nii loomavaenulik. Meie oleme paaris kohas oma loomaaiaga käinud. Tõsi, sisse registreerime ainult koera, kes on nähtaval. Tuhkrud oleme tagauksest sisse viinud ja nendega sealtkaudu ka jalutamas käinud. Majutame nad tavaliselt vannituppa ja uksele riputame päevadeks sildi: "Mitte segada!" Siiani on õnnestunud. Pärast koristame ise ära ka. Vaheśt on prügikastis siis saepurugraanuleid ja mullamättaid aga... on ju igasuguseid inimesi.... :-D
Meil on peale transportkasti ka selline seljakott, millega neid siis sisse-välja viia. Akendega küll aga seni pole ebameeldivaid kogemusi olnud. Õhtuti, kui suurem liikumine lakanud, oleme ka tuhkruid koridori jooksma lasknud, et vähegi korvata seda aega, kus nad peavad vannitoas magama - kui me ise spaas vms. Kuid tavaliselt käime nendega siis ka pikkadel jalutuskäikudel ning isegi paar päeva pärast kojujõudmist on siis suurem magamine.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas salchicha » 02. august 2011, 14:31

:ot: vaatasin just selliseid väikseid loomakohvreid, näevad välja nagu reisikohvrid :) See oleks hea... Aga igaljuhul proovin siis järgi selle reisi asja ja oma musirulli ma koju ei jäta :biglove:
Lapsehoidja 24/7, aina hullemaid pättusi tehakse :)
Kasutaja avatar
salchicha
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Pildid: 9
Asukoht: Gran Canaria ja Hiiumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Tuhkur43 » 07. detsember 2011, 14:58

Plaanis tuleva tuhkruga reisida (Eestis), kui on vaja ja kaugemale pikemaks lähen. Bussiga tahan minna, et tuhkur transportpuuris ja lähen. On kellegil kogemusi? Kas selle jaoks peab steliriseeritud, kiibistatud, vakstineeritud vms olema bussiga sõites? Kas tuleb eraldi pilet osta maaliinides? Ja kuidas on asi rongidega? Kas on võimalik ka nö "ära peita" et tuhkur transportpuuris ja lina vms peal ja muud kotid-asjad teises käes, et ei peaks maksma, või ikka uuritakse ja küsitakse? Kus peaks tuhkur reisi ajal olema, istmel, põrandal või süles puuriga? Olen kasse/koeri reisides näinud, mis vahe siis tuhkruga on?
J'aime les furets, le soleil et l'air, l'amour, comme vos animaux, mais pourquoi, je ne peux pas èntre mon veritable amour- furet, qui ouvre la voie vers le soleil, un
ami, à moi et le bèbè. Furet, L' amour Du Soleil
Kasutaja avatar
Tuhkur43
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 74
Teemad: 1
Asukoht: Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Marilin » 07. detsember 2011, 15:28

Bussiga/rongiga sõites mitte keegi seda kontrollima ei hakka, kas ta on sul steriliseeritud/kiibitud/vaktsineeritud. Ma olen paar korda bussiga sõitnud, piletit pole pidanud ostma. Transpordipuuri olen võtnud kas sülle või maha mahutanud jalgeette. Rongis on parem, seal on rohkem ruumi, siis vastavalt sellele palju rahvast rongis on, olen kas kasti pannud pingile või pingi alla. Rongis aga olen pidanud maksma ka tuhkru eest. See läheb nö pagasi hinna alla. Suur see summa ei ole. Aga vahel on piletimüüjad ka käega näidanud, et ah las olla. Nii, et see kas pead maksma ta eest või mitte oleneb piletimüüjast endast. Rongis nt pingialla pannes piletimüüja seda vast tähele ei panegi, aga sel juhul jääb see su enda südametunnistusele, kas ostad pileti või mitte.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Sipsuka » 07. detsember 2011, 15:30

Minul on kogemusi igale poole sõitmisega. Rongis võidakse küsida piletit aga ei pruugita. Rongides nõutakse ka passe ja vaktsiine. Muidugi ka transport puuri. Maakonna liinides üldiselt ei küsita piletit ja saad enda kõrvale võtta. Maakonna vahelistel liinidel aga asi nii roosiline ei pruugi olla- bussiga Hiiumaale minnes pidin korra sülle võtma, kuna kohti pole. Muidugi võib võtta talle lapsepileti või tühjapilet- siis koht olemas. Samuti saad kõik need kogemused ja piletite asja olud teada siis, kui reisima hakkad temaga. Siin samas küsitakse siin samas ei küsita.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Heleri » 07. detsember 2011, 15:57

STeriliseerimist ei nõua keegi, mitte kuskil, vahet ei ole kuhu riiki reisid jne. Aga vaktsineeritud peab tuhkur olema igal juhul, kui temaga reisida, vahet siis ei ole, kas reisid riigisiseselt või välisriikidesse. Välismaale minnes peab olema loom ka kiibistatud ja EU passiga. ERinevatel riikidel veel erinevad lisanõuded. Bussijuht võib üldse keelduda looma peale võtmast, nii et enne tasuks järgi uurida. Vähemalt kunagi oli küll piletit kassast ostes teema, et bussijuhi käest tuleb üle küsida, kas võetakse looma bussi või mitte.

Rahvusvaheliselt rongiga reisides nõuavad osad firmad nt ka seda, et loomaga reisija võtaks omale kupee. Eriti oluline on see pikkade reiside puhul, kus võib juhtuda, et ühisvagunis sõites tuhkur häirib kaasreisijate öörahu. Nõutakse terve kupee välja ostmist, mis ei ole üldse odav. Muidugi on ka juhtumeid, kus ka sellistel reisidel vagunisaatjad vaatavad läbi sõrmede. Sellele lootma ei saa jääda ja alati tuleb arvestada maksimum variandiga.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Pinto » 07. jaanuar 2012, 20:12

Uuest aastast muutub lemmikloomadega reisimine lihtsamaks

Seoses üleminekuaja lõppemisega ja mitmete õigusaktide kehtetuks muutumisega muutuvad alates 01.01.2012 nõuded koerte, kasside ja valgetuhkrutega liikumisel EL liikmesriikide vahel ja nende importimisel EL välistest riikidest.


Uuest aastast ei ole enam nõutud, et Eestist:

- Ühendatud Kuningriiki, Iirimaale, Maltale ja Rootsi Kuningriiki viidavatel koertel, kassidel ning valgetuhkrutel oleks verest määratud marutaudi antikehade tiiter. Samuti on tühistatud karantiininõue;

- Ühendatud Kuningriiki, Iirimaale ja Maltale viidavatel koertel, kassidel ning valgetuhkrutel oleks tehtud kirpude vastane töötlus;

- Ühendatud Kuningriiki, Iirimaale, Maltale, Rootsi Kuningriiki ja Soome viidavatele kassidele oleks tehtud ehhinokokkoosi vastane tõrje (ussitõrje).

Muutunud on ka koerte ehhinokokkoosi tõrje tingimused. Nimelt ei ole Rootsi Kuningriiki viidavatel koertel ussitõrje enam nõutav. Küll aga peab ussitõrje olema tehtud Ühendatud Kuningriiki, Iirimaale, Maltale ja Soome viidavatel koertel. Ecchinococcus multilocularise vastane ravim peab olema manustatud vähemalt 24 tundi, kuid mitte rohkem kui 120 tundi enne kavandatavat sisenemist nimetatud liikmesriikidesse.

Samuti muutuvad ühendusevälistest riikidest sisse toodavate koerte, kasside ning valgetuhkrute imporditingimused ning näidissertifikaatide mudelid. Uute sertifikaatide kohaldamise üleminekuaeg kestab kuni 30.06.2012.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Tuhkruga reisimine

PostitusPostitas Terror » 22. juuli 2012, 16:23

Ei leidnud siit foorumist sellist teemat, kuid tekkis küsimus.. Nimelt on plaanis varsti võtta tuhkur, kuid teen üsna sageli väljasõite Eesti erinevatesse linnadesse. Koer käib minuga kõikjal kaasas (pisikest kasvu koer) ning pole probleemi. Sama teeks tuhkruga, ent kui hästi need loomad siis reisimisele vastu peavad? Reisin enda autoga, seega ei ole mingit jamamist bussidega, jne. Tihtipeale veedan nädalavahetusi tuttavate juures teistes linnades - kuidas käituda tuhkruga? Vean puuri kaasas? Või liivakaste? Või ei saagi teda kaasa võtta?

Edit postituvi: liitsin teema olemasolevaga
Terror
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisimine

PostitusPostitas mesimummu » 22. juuli 2012, 16:58

Tuhkrut on ju väga kerge igale poole kaasa v6tta, kuna ta on küllaltki väike loom :-)
Puuri pole vaja kaasa v6tta, ta saab transportkastis hakkama hädal käimisega jne. Igaks juhuks v6iks v6tta kaasa lisa liivakasti, et ei satuks hädasid valesse kohta. Ma ise käin ka oma tuhkruga igal pool ja temaga reisimimine pole probleem :-P
Valgetuhkur Ritter Sport &
Moonshine Evil Princess Vesuuv ♥
Kasutaja avatar
mesimummu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1097
Teemad: 7
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist