Tuhkruga reisimine

Tõhulised pajatused

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Tuhkruga reisimine

PostitusPostitas cosmical (Teema autor) » 26. juuni 2005, 18:11

Lugesin vist kuskilt tuhkrutelgist või mujalt (ei mäletagi täpselt, et oli juttu tuhkruga reisimisest ... otsingut kasutades seda ei leidnud [vb tegin midagi valesti]). Aga püstitasin siis uue teema, et uurida täpsemalt mdia kujutab endast tuhkruga reisimine. Sooviks teada just nimelt laevaga Soome minemist? Mis peab tuhkrul olemas olema, mis vaktsiinid tehtud jne? Mida kõike pean tegema, et saaksin tuhkruga ilma takistusteta Soome minna? Kõik vastused, soovitused ja arvamused on teretulnud :)
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Heleri » 26. juuni 2005, 20:29

Selleks, et tuhkruga Soome minna, peab tal olema europass, milles on kehtiv marutaudi vaktsiin (tuhkur peab olema vaktsineeritud marutaudi vastu vähemalt 30 päeva enne reisi) ja loom peab olema kiibistatud. Midagi muud ei olegi vaja. Tuhkur peab olema transpordipuuris.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical (Teema autor) » 26. juuni 2005, 21:11

Kuidas ja kus saaksin vormistada talle europassi ning ta kiibistada? Ja kui palju see maksma võiks minna? (Kas seda kõike on võimalik ka Tartumaal teha?)
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Heleri » 27. juuni 2005, 08:23

Europassi saab loomake siis, kui lähed teda vaktsineerima. Marutaudivaktsiini tehakse alles siis, kui tuhkur on vähemalt kolm kuud vana. Kiibistatakse ka kliinikutes, kas just igas, seda ei oska öelda, pead helistama ja küsima. Kiibistamine ise maksab kuskil 400 krooni, pass on umbes 25 krooni ja vaktsineerimine koos visiiditasudega kuskil 200 krooni.
Kiipi ei maksaks enne panna, kui loomake on nelja-viiekuune, sest tuhkrud on nii väikesed ja neil on väga tihke nahk ning see protseduur on neile suht valulik. Ja see kiip ei ole üldsegi väike! Soomes näiteks kiibistatakse tuhkruid ainult siis, kui nad on narkoosis.
Aga Sul on veel aega nende toimingutega, tuhkruplika ju veel nii noorekene.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical (Teema autor) » 27. juuni 2005, 08:39

Eks mul jah aega on veel päris palju ... aga lihtsalt uurin (saan targemaks :D) siis hiljem on teada kõik mis tegema peab ja kus ja palju maksab jne :)
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. juuli 2005, 08:44

Kui liikuda mööda maad või isegi ka meritsi, siis ei ole reisimisega ilmselt probleeme. Oleme suundumas augustis pikemale puhkusele välismaal ja tahtsime oma loomakese endaga kaasa võtta. Pool teekonnast tuleks minul minna lennukiga. Uurisin erinevatest lennufirmadest ning ainukesena lubas pagasisse (mitte salongi) rootslaste odavlennufirma FlyNordic, teised firmad ei olnud nõus isegi pagasis transportima. Soojalt soovitati cargofirma poole pöörduda.
Samas lugesin, kuidas USA lennufirma Virgin suisa reklaamib, et nende lendudel saab reisida ka tuhkrutega.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical (Teema autor) » 15. november 2005, 18:29

Nüüd siis ka Tinkerbel Eesti Vabariigi kodanik. Sai täna endale mikrokiibi ja lemmikloomapassi. Kõik see kokku Väikeloomakliinikus FIK koos marutaudivaktsiiniga (mille tegin paar-kolm kuud tagasi) läks maksma 370 EEK
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. november 2005, 14:47

Kas tuhkrutele siis tohib ikka marutaudivaktsiini teha?
Mina sain aru, et Eestis tehtavad marutaudi vaktsiinid on tuhkrutele keelatud.
Viimati muutis Endised kasutajad 08. detsember 2005, 15:03, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Heleri » 16. november 2005, 15:03

Marutaudivaktsiin peaks igal tuhkrul tehtud olema. Eestis spetsiaalset tuhkrute marutaudivaktsiini jah ei ole, kuid koerte-kasside oma sobib ka.
Samamoodi peaks olema tehtud vaktsiin koertekatku vastu. Jällegi, spets vaktsiini ei ole, kuid tark kirjandus väidab, et Nobivac (sellega vaktsineeritakse nt Suurbritannias) ja Trivirovac (Venemaal) vaktsiinid on ka lubatud.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas ewu » 01. november 2007, 11:33

Minul ka selline mure, et olex vaja tuhkrupoiss lennutada Norrast Eestisse. Kuid kas keegi teab, ega see tuhkrule kuidagi halvasti mõju? Mõtlen just lendamist.
Kasutaja avatar
ewu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Asukoht: Läänemaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Lind1100 » 01. november 2007, 11:39

Minu teada lendamine kui selline küll halvasti ei mõju. Pigem on probleeme tuhkru lennuki pele lubamisega.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas helen125 » 01. november 2007, 16:25

Kõigepealt pead uurima sealt lennufirmast, kas ja kuidas tuhkruid üldse lennukisse lastakse, ja mis vaktsiinid jne ja asjad peavad olema selleks(marutaud ja katk peavad kindlasti olema tehtud) , et saaks üldse reisida, kiip ja pass peavad kindlasti olema.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Sandra » 01. november 2007, 16:47

Ma usun, et lendamine ei tee midagi, alguses on vb veidike ehmunud, aga lõpuks kerib ennast kerra ja magab mõnusat und reisi lõpuni. :)
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Lizard » 08. november 2007, 14:01

autoga sõit, ka pikemad otsad ei ole kindlasti mingi probleem, aga kui lennukisse siis mul ka varsti sama mure. Tahsks tupsu kaasa võtta, aga veel ei tea kas saab.
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas bbrenda » 17. aprill 2008, 17:14

Mul ka, et kui ma võtaksin tuhkru Eestist siis tegelt ma pean temaga ju koju tagasi reisima st, et me elame Brüsselis ja kui kutsikad sünnivad mais, siis nad on augusti lõpuks kolme kuused, aga siis peab veel kuu aega ootama marutaudi vaktsiinist 30 päeva. Suht keeruline. Kui pisikese saaks siis läheks keeruliseks ning ma ei tea sedagi, kas need lennufirmad mis Brüsselisse lendavad on nõus tuhkru peale võtma. :sad:
Samas mul tulevad vanemad autoga juuli lõpus Brüsselisse tagasi, aga siis pole tal ju ka vaktsiinid tehtud, peaks siis ära peitma. :lol:
Tuhkrud on sama magusad kui suhkrud!
Sweety Tweety!
Kasutaja avatar
bbrenda
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 5
Asukoht: Brüssel; Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas dyanake » 16. juuni 2008, 22:12

Minul siis selline küsimus, et kui nüüd läheme Lätti oma tuhkrupoisile järgi(kellel pole passi/ega kiipi), kas võub tagasiteel tkkida mingeid probleeme? Siis veel selline küsimus, et kuidas bussiga(nt. seesama Riia-Tartu) on? On probleeme peale lubamisega vms? Et kui tuhkrupoiss ikka oma transpordipuuris, et kas siis õib bussijuhil mingeid pretensioone olla`?
Kasutaja avatar
dyanake
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Diana » 16. juuni 2008, 22:34

Seaduse järgi võib riigipiiri ületada loom, kellel on mikrokiip ja europass. Kui loom on vanem kui 3 kuud, peab olema vaktsineeritud marutaudi vastu (pluss karantiin). Nõue kehtib kasside, koerte ja tuhkrute puhul. Täpsem info: http://www.vet.agri.ee/?op=body&id=57 , http://www.agri.ee/?id=10856 Kasvataja, kes müüb oma kutsikaid välismaale, võiks sellest teadlik olla ja eelnevalt kiip ja pass loomale muretseda.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Heleri » 17. juuni 2008, 16:15

Rahvusvahelised bussiliinid loomi peale ei võta. Riiast Eestisse tulev buss on täitsa rahvusvaheline liin ja loomi nad ei vea. Kutsikas peab piiri ületades kindlasti olema Europassiga ja kiibistatud, olenevalt vanusest kas siis vaktsineeritud marudaudi vastu või mitte. Iga kasvataja peaks seda teadma, isegi Lätis või Leedus.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas dyanake » 19. juuni 2008, 20:40

Nii, helistasime siis bussifirmasse ja küsisime täpsemalt järele. Tõesti loomi nad ei soovi bussi, kuid meie küsimise peale vastati,et igae soovile võidaks ka vastu tulla ja, et nad uurivad Riia peakontorist asja :) Eks nüüd paari päeva jooksul selgub, mis vastuse saame.

Aga muide OT aga küsiks, ei suuda leida enam - Kui vanalt võib tuhkrukutsikat kiibistada, lugesin kusagilt, et kui liiga noorelt kiibistada, pidi tekitama see pisikesele valu?
Kasutaja avatar
dyanake
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas cuiza » 19. juuni 2008, 21:20

Mismõttes valu?
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas triinabelle » 20. juuni 2008, 10:31

Torkamine on torkamine - valus on see igal juhul. Kõige valutum on see juhul kui torgatav suudab paigal olla ja siplemisega endale mitte lisavalu tekitada. Tuhkrute puhul ongi kõige tähtsam õige kinnihoidmine ja siis läheb asi kõige lihtsamalt. Kiibi võib panna igaühele, kelle sisse see ära mahub. Kuna kiip ise on 12x1,5 mm, siis sellest suuremasse organismi võib selle juba paigaldada. Tehakse ka spetsiaalseid kiipe näiteks hiirtele - see oli vist 8x1 mm, kuid neid kasutatakse põhiliselt laborihiirtele ja nad on tükk maad kallimad. Samuti ei too neid Eestisse ükski firma ning neid kasutatakse väga spetsiifilistes ringkondades.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas dyanake » 20. juuni 2008, 20:57

Okei :) Selge siis! Tänud! :wink:


Edit:
Sain täna vastus Ecoline peakontorist Riiast ja õnneks oli vastus jaatav :) Ainus as nende poolt oli, et ostaksime tuhkrupoisile 5-12 aastase lapse pileti :D Aga eks ta ju olegi meie nö. laps ;)
Kasutaja avatar
dyanake
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Kitu222 » 30. juuni 2008, 19:19

Mina uurisin kunagi ka seda lennukiga vedamise asja. See läheb nii hirm kalliks, et isegi kui kutsika odavalt saad, läheb kokku nii kalliks, et võid siit 10 kutsikat osta juba. Julm, aga nii on. Ahjaa, loomi veab ainult estonian air, aga tuhkur nende lemmikloomade nimekirja ei kuulu, nii et minul soovitati rääkida kullerfirmadega, kes loomi leenukitega veavad. Hull keeruline ja hull kallis lõbu!
Käpik, Vorst (RIP 29.05) ja Delia a´ka Mõmmik
Kasutaja avatar
Kitu222
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas cuiza » 01. juuli 2008, 18:40

Ühesõnaga,kui kunagi tahaksin välismaalt kuskilt endale kutsikat osta, siis ei tasu ära jh nagu ma teie kirjutatust aru saan.
Olen ise ka sellele mõelnud,et mis moodi see tuhkru lennukiga eestisse vedamine välja peaks nägema, jube kui loom peaks kuskil all lennukis olema,kus on ka kohvrid.
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas bbrenda » 10. jaanuar 2009, 22:50

Aga kas Estonian Air tõesti ei luba tuhkrut lennukile? Ma mõtlen, et kui ta oma puuris on, siis ta ei tee ju kellegile halba. Peaks uurima seda asja.. mis see siis olgu! :P Oma kandepuuris ta neid võresid ju läbi ei hammusta niikuinii. :lol:
Kasutaja avatar
bbrenda
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 5
Asukoht: Brüssel; Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas GunnyBunny » 10. jaanuar 2009, 22:53

Äkki keegi nende töötajatest on kogenud tuhkrupussu? :p
Kasutaja avatar
GunnyBunny
Greevixor
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1767
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas helen125 » 11. jaanuar 2009, 17:23

Minu arust see hais ei puutu üldse siia. Lihtsalt osadel inimestel on allergia ja osad ei teagi nt et neil on allergia, ja mida siis teha kui taeva all hakkab keegi lämbuma ja surema sest järsku tuleb allergia, ei saa ju nagu bussis et pidur peale ja kõik. Kõrgel taeva all võib isegi nohu põhjustada suuri valusid osadel inimestel, sest see rõhk muudab asjaolud teiseks.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas bbrenda » 11. jaanuar 2009, 19:10

Sama õib olla nii koerte kui kassidega. Äkki on kellegil allergia? Aga jah, kes teab miks nad ei lase. Võibolla tõesti haisu pärast, kuna päris paljud inimesed arvavad, et tuhkur haiseb hullult. K.a mu vanemad :dry:
Edit: Hmm, uurin seda Estonian Airi kodukat ja vaatan seda lemmikloomade osa. Seal "lemmikloomad pagasiruumis" vaatan, et tuhkrut pole, kuid nirk on. Ei tea kas tuhkur võiks minna nirgi alla? :P Samas kui lugeda alt "täiendav info" siis seal on ka tuhkrute kohta juttu. Ei saagi nüüd täpselt aru.. :huh:
Tuhkrud on sama magusad kui suhkrud!
Sweety Tweety!
Kasutaja avatar
bbrenda
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 5
Asukoht: Brüssel; Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas väike kuradike » 12. jaanuar 2009, 00:15

Nojah, aga ütleme ausalt, et kui kellegi tegelane tõepoolest lennukis tuhkrupussu laseks, siis ma usun, et see pahameeletulv oleks meeletu. Ja keda see mõjutab - ikkagi lennufirmat.

Samas, ma ei usu, et tuhkrutel lühikesel sõidul seal pagasiruumis väga halb olla oleks, võibolla ainult natuke jahe. Muidugi oleneb, kas transporditakse väikest kutsikat, või täiskasvanud looma. Kutsikat võib see natuke traumatiseerida jah.

Üldise reisimise kohta niipalju, et minu pätid sõidavad minuga autos küll igale poole kaasa, kuhu vähegi saab. Väga kena kogemus oli mul peale eelmise aasta tuhkrupäevi, kui sõitsin edasi Haanjasse sünnipäevale ühte kohalikku külalistemaija. Pererahvas kes kohta pidas oli nii tore ja uudishimulik. Ja saime hakkama isegi sellega, et kahe toa peale oli 1 WC, kuigi minu pättidel on kalduvus võõraid varbast naksata :ups:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas triinabelle » 12. jaanuar 2009, 15:40

Kolleeg, kes pidevalt koertega lendab, teadis öelda, et kui loomad pagasis on, siis pagasiruumi pidavat ka köetama - tulime Hollandist ja siis ta soovitas mul uurida, et kui ma tahan mingeid taimi vms, siis uurigu ma, kas loomapuure ka pagasisse läheb. Tuhkur teoreetiliselt peaks kuuluma nende loomade hulka, kes lendavad salongis - see piir on vist kuni kaheksa kilo koos puuriga. Iga lennufirma kehtestab endale ise reeglid ja nii mõnigi on pidanud lihtsa otselennu asemel ringiga reisima, et saaks kasutada neid firmasid, kes loomi aktsepteerivad.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist