Tuhkruga reisimine

Tõhulised pajatused

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Tuhkruga reisimine

PostitusPostitas Terror » 22. juuli 2012, 22:15

Seekord offtopic, aga moded võiks ju teada ka anda, kui mu teema ära kustutavad - et teaksin, kust otsida vastust oma küsimusele. Tundub mõistlik vähemalt. Siiani pole küll leidnud ühtegi sõnumit vms selle kohta, et mu küsimus on mujale paigutatud.
Siit sain üldiselt vastuse ka juba.
Terror
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisimine

PostitusPostitas postituvi » 22. juuli 2012, 22:55

OT: Pealkirigi on antud teemal sama, mis Sinu omal- kui vaatad "Vaata aktiivseid teemasid", siis näed täpselt sama nimelist teemat- see, et postitused said liidetud, ei kaotanud ju Sinu küsimust ja üht saabunud vastust ju kuhugi. Ma ei kustutanud midagi- vaid liitsin olemasoleva SAMA teemaga.
Nats reisimise kohapealt siis ka :)
Mina tulin just emalt külast- reis rongiga. Minu 2 plikat minnes nats laamendasid transportpuuris. Kuna ilm oli ilus ja mul oli vaba päev( mitte tööreis), siis sai plikadega palju õues viibitud, ja seega toas oldud minimaalselt. Sellegi poolest, muugiti lahti ema riidekapp, kolistati ringi diivani sees ja tehti piss esikupõrandale... kuigi transportpuur oli ka seal. :) Aga ei mingit tõsiselt võetavat pahandust. Samas ema oli ka meie tulekuks ette valmistunud.
Viies tuhkru kellegi teise koju, peabki ennem selgeks tegema, mis oleks need ohtlikud kohad tuhkru jaoks(võimalus välja pääseda lahtisest aknast, ligipääs kemikaalidele, turnimine kõrgele- allakukkumisoht jne), ja mis aga võib ebameeldivust valmistada võõrustajale- nt. põrandal asetsevad suured lillepotid-lilled lihtsalt tapetakse mulla kraapimise käigus(+ tekkiv segadus), närilised lemmikloomadena(või muud koduloomad),valesse kohta tehtud hädad, nt. nahkdiivani närimine/kraapimine jne.
Enamik tõhke ,kui saavad piisavalt joosta ja end väsitada, magavad transportpuuris rahulikult terve öö( eeldusel et sinna on paigutatud wc-nurk jook+ toit ning tudukiik). Samas kunagi ei tea ette uue tuhkru temperamenti- mõni tõhk möllab päevad läbi nt. peres elava koeraga, kuid öösel ikka puuris laamendab.
Lisa poti Sa võid ju võtta kaasa sinna, kus sagedamini käid, kuid pidevalt uutes elamutes ööbides tuleb arvestada tõenäosusega, et tuhkur hakkab võõrustaja juures suvalistesse nurkadesse käima.

Kui Su tulevasel tuhkrul on ka puur(või tuhkrukindlustatud elamine, siis päris iga kord võibolla ei olegi vaja kaasa tassida teda-tuhkur saab ilma inimeseta hakkama nädalavahetuse, kui tal on piisav krõbina- ja veevaru + mänguasjad millega tegeleda. Kujutan ette, et pidevalt reisiva tuhkru jaoks on ka oma kodu kui "küla", ja nats kahtlasemaks muutub ka seal siis 100% potil käimine. Potil käimine eeldab trenni- järjepidevust. Pidevalt "kodu" ja seega ka poti asukohta vahetades, on tuhkur segaduses... ja ei vaevu potti otsima ka kodus...
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisimine

PostitusPostitas Ailen » 23. juuli 2012, 07:32

Ma siis räägin sellest, kuidas mina reisin oma laamendava tuhkruga. Üks kord oli selline kord, kus ma mõtlesin, et lähen transportpuuriga isa juurde külla. Peale seda ei lähe enam ever. 24/7 laamendab. Kuigi sai tehtud jalutuskäik randa, ca 5km, tuhkur sai mängida koeraga pool tundi, siis veel ajas kassi taga, igatahes tal oli väga aktiivne päev. Aga ikka ta laamendas transportpuuris terve öö. Ja minu tuhkur laamendabki. Tõmbab poti tagurpidi, viskab toidu laiali(siis kui ta sõi kuivtoitu, enam tal seda võimalust pole), tõmbab pudeli maha. Kui läheb hästi, siis kiik jääb terveks. Lõpptulemuseks on hästi palju koristamist ja oma väljaheiteid ning graanuleid täis tuhkur. :) Peale seda on alati puur kaasas olnud. Väga tähtis inf, et see eksperiment viidi läbi suvel, siis kui mu tuhkur oli eriti hull.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisimine

PostitusPostitas Lyysu » 23. juuli 2012, 11:36

Meie reisime tuhkruga iga kahe kuni kolme kuu tagant 2korda edasi tagasi Norra-Eesti vahet. Tuhkur on transpordi puuris. Nurgakast on mõtetu vahend, ta tagurdab ennast sellest üle, seega on terve transa põhi graanuleid täis. Söök on ees spets kausiga, mis on võre küljes kinni ja joogipudel (mis sõitmisel tilgub) on toidukausi kohal, sest muidu oleks kõik kohad vett täis. Puuris on kiik, kus ta oma 20h peab ära pikutama. Laamendamist pole siiani täheldanud. Sõidu jooksul saab ta igas bensiini peatuses 5-10min jalutada ja mina puhastan seni ära puurist graanulid, et haisema ei hakkaks. Eesti me peale transpordi puuri muud kaasa ei võta. Toiduvarusid peame niikuinii Eestist ostma ja suur 16kg graanulite kott on ka kodus olemas.

Ühe sellise reisi Norrast Eestisse võtame ette täpselt 10 päeva pärast :)
Roby ja Sid
Kasutaja avatar
Lyysu
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 336
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Norra Kirkenes
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisimine

PostitusPostitas Gunnar » 23. juuli 2012, 18:10

kui on mõni koht, kus tihedamini käite, nt nagu ma oma vanemaid iga kuu või tihedamini külastan, siis tekib seal ka tõhul oma poti-magamisrežiim ja kohad, hea oleks, kui saad sinna mõned pissipotid ootele jätta kuhugi selleks puhuks, kui külas käite.
Meil maal on tal kõik selge, elutseb teisel korrusel (ise läheb) ning hädad teeb isevalmistatud avatud puuris olevasse potti.

Kui lahtiselt hoida ei saa ja võimalust puuri veoks on, siis ma soovitan puuri kaasas vedada, ikka teine tera, kui transakastis passimine.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisimine

PostitusPostitas väike kuradike » 23. juuli 2012, 20:34

Nii nagu eelnevast jutust on selgunud, oleks kõigepealt vaja selgitada, kui pikad need reisid on.

Paar päeva saab tuhkur väga kenasti kodus hakkama, kui toit jook ees on. Samuti on see võibolla eelistatum pidevale transportimisele. Ega see ilmselt tuhkru jaoks ka väga meeldiv ei ole, kui teda pidevalt veetakse kuhugi ja ta peab võõras kohas kohanema hakkama.

Minu omad on väga edukalt päeva-paar kodus. Nad on mul igapäevaselt magamistoas lahtiselt, puuri meil ei ole. Enamuse ajast magavad maha. Kui inimest ei ole, on tuhkur enamasti ka rahulikum.

Kui mul on vaja pikemaks ajaks ära minna, üritan kõigepealt leida kellegi kes tuhkruid minu juures vaatamas käiks. Õnneks mu vanaema võtab hea meelega omale selle kohustuse, aga on vahetevahel ka tuttavaid kasutatud.

Viimase variandina võtan loomad transpordipuuriga kaasa. Siis peaks transpordipuuri hankima poti, et nad saaks vahepeal sõidu ajal häda teha. Omast kogemusest tean, et paber transa põhjas ei ole hea lahendus, auto väikeses suletud ruumis kipub sinna peale tehtud häda teatud aroome eritama.
Kui reisida on vaja pidevalt eri kohtadesse, siis võib tuhkrut öösel ka transapuuris hoida (vee ja toidukausi saab uksevõre külge kinnitada). See kaotab ära võimaluse et tuhkur võõras kohas häda valesse kohta teeb.
Kui reisitakse kahe koha vahet, näiteks linn ja maakodu, siis võib teise kohta lihtsalt puuri muretseda, mis seal pidevalt kohapeal on.

Ehk siis, variante on palju. Tuhkur kannatab kindlasti mõned päevad kodus, aga vajadusel saab temaga ka reisida. Iga omanik leiab lõpuks endale kõige sobivama variandi.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron