Loomapoe müüjate koolitamine ja tuhkrupidamise juhendid

Tõhulised pajatused

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Loomapoe müüjate koolitamine ja tuhkrupidamise juhendid

PostitusPostitas Lizard (Teema autor) » 05. juuli 2013, 10:16

Kristiines on jah terve trobikond kutsikasid, kõik ilusasti akvaariumis nagu kalad. Valede pidamise võtetega nagu poodides ikka. Terve akva põhi on täidetud graanulitega, pesa ei ole, potti ei ole. Kusjuures ma isegi ütlesin sealsele müüale, et parandaksid vähemasti elutingimusi neil...no viisakalt muidugi. Onu tegi seal üllatunud näo kui kuulis, et graanulite tolm mõjub tervisele kehvasti jne. Ütles, et neil ei ole olnud müüdud loomade tervisega probleeme...seega järeldan, et kui probleemi ei ole, siis võime südame rahuga müüa, seni kuni keegi ei esita pretensiooni. Paar päeva hiljem kui juhtusin uuesti sinna minema siis ei olnud midagi muutunud..neil nii bohh.
Graanulitest veel nii palju, et tutvusin hiljuti ühe looma poe müüaga. Tore inimene oli, töötas ühes teatud loomapoes, kus oli müüa ka tuhkur, kes oligi tatine ja aevastav (graanulite peal elav). Müüa vahetas töökohta, aga loomake jäi nii hingele, et ta läks ja tõi ta poest ära. Hingamisteed on nüüdseks loomal korras.

Edit (Kissu): Eraldatud teemast "Loomapoodides müüdavad tuhkrud".
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas Adelle » 05. juuli 2013, 11:12

Siin on vaja koputada poe omanike mõistusele ja kohe suure kaikaga. :mad:
Kui nad siin tuhkruid juba poodides müüvad siis peaks enne tuhkrupidamisjuhendi läbi lugema ja samuti selle ostjatele kaasa andma. Äsja kuulsin, et ühes peres suri tuhkur ära kuna nad ei teadnud, et emast tuleb steriliseerida. Tigedaks teeb.
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas Lizard (Teema autor) » 05. juuli 2013, 11:23

vot vot...selle juhendi peale olen minagi mõelnud :D Heleri ja Triin võiks kokku panna umbes taolise pisikese raamatu nagu on "Rott", "Hamster" jne (müüa loomapoodides), kus oleks kirjas kõige elementaarsem, et saaks harida natuke ka poe inimesi. Tegelt ma usun, et sellel raamatul oleks turgu küll, kuna huvi on ju tegelikult väga suur. Isegi ostaks, kuigi üht-teist siiski tean :D
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas Kissu » 05. juuli 2013, 12:43

Eestimaa Loomakaitse Liit tellis sellised juhendid, mis on ka üleval nende kodulehel. Osa neist ka pisilaste kokku pandud.

http://loomakaitse.eu/eksootiliste-loom ... ud-nouded/

Kahjuks poodidesse ei ole need siiani jõudnud, kuna ei ole kohustuslikud ja poed kahjuks vabatahtlikult raha ei kuluta nende väljaprintimisele.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas AlbinoFurets » 05. juuli 2013, 12:46

Igatahes pooldan ideed, kuna tuhkrud on ju nii sotsiaalsed ja iseloomuga loomad et nende ostmisel kuluks selline info-paber ära küll. Samuti võiks kirjas olla kust tuhkur pärit ja kas vaktsineeritud on?
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas väike kuradike » 06. juuli 2013, 21:35

Mingi aeg aastaid tagasi arutasime ka seda varianti, et ise tekst valmis teha tuhkrute kohta ja siis loomapoodidele anda. Aga minu mäletamist mööda jäi see ära, sest loomapoodidel ei olnud mingit huvi mingeid materjale jagada.

Võibolla nüüd oleksid nad nõus, aga ilmselt peaksime ise pidevalt jälgima et materjale oleks poes olemas, ja et neid ka jagataks klientidele/ostjatele
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas Mari8 » 07. juuli 2013, 00:05

Minu arust suurepärane idee!
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas Lizard (Teema autor) » 07. juuli 2013, 15:57

Ma ei saagi nagu sellest aru, kuidas saab olla nii, et looma poes töötavad inimesed ei tea müüdavatest loomadest mitte midagi (on kindlasti erandeid). See on ju tegelikult ilmselge hoolimatus..aga nohh..eks see on ettevõtete värk..peaasi, et pappi tuleks. See sama näidegi mis ma ennist kirjutasin, et ütlesin lausa ette kuidas on õige, aga midagi ei muutu..kurb :(
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas Ailen » 07. juuli 2013, 16:49

Kas see pigem ei ole mitte loomapoe omaniku "viga", mitte töötajate? Minu arvates on see siiski omaniku teema, kui "koolitatud" on töötajad ja mis tingimustes loomad elavad.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas 3rika » 08. juuli 2013, 11:04

Ilmselt on mõlemil siin viga, nii töötajal kui ka omanikul. Omanik jah, dikteerib kui palju teadmisi peab omandama aga kui töötajal ei ole ka absoluutselt mingit huvi enda töö ja nende loomade vastu, siis polegi midagi teha. Ses suhtes, et kui mina läheksin kohe ja praegu loomapoodi tööle ja näen seal loomakesi, kelle pidamisest ma midagi ei tea, siis ma uuriksin ise järgi ja jätaksin meelde, sest mul lihtsalt oleks huvi, et loomadel ka hea oleks.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodides müüdavad tuhkrud

PostitusPostitas Lizard (Teema autor) » 09. juuli 2013, 05:43

Eks siin on viga mõlemis pooles...samas ka haritud töötaja võib teha ettepanekuid omanikule. Tuhkru poes ülalpidamiskulud läheksid ju tiba väikesemaks. Näitesks kasvõi tuhkrutele elementaarne poti panek sinna klaas kasti. Hetkel nad kulutavad mega koguse seda saepuru jura, poti kasutamisega oleks töötajatel elu lihtsam ja kulud väiksemad.
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomapoe müüjate koolitamine ja tuhkrupidamise juhendid

PostitusPostitas Sirtsu56 » 12. juuli 2013, 09:53

Töötaja peaks ikka kõikkide loomade kohta teadma ,mitte ainult tuhkrute pidamistingimusi, kõik loomad on sotsiaalsed ja targad.
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoe müüjate koolitamine ja tuhkrupidamise juhendid

PostitusPostitas AlbinoFurets » 12. juuli 2013, 11:10

Just. Kõik loomad peaks sellise juhendi saama kaasa ostes, mitte vaid tuhkrud. Tuhkrutega on natuke teine asi kui närilistega, aga siiski.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Loomapoe müüjate koolitamine ja tuhkrupidamise juhendid

PostitusPostitas TuhkruTips » 12. juuli 2013, 20:03

Kõige kurvem vaatepilt, mida mina nägema juhtusin, oli umbes aastake tagasi Mustika ZooPlanetis: oli seal pisikeses klaaskastis pead-sabad koos 3 tuhkrut. Juhtusin sinna ajal kui neile anti süüa-juua ja vahetati puurisisu. Selleks võeti sealt paksu nahkkinda abil saba pidi välja tuhkrud, kes visati üle käe nurgas olevasse sügavasse pappkasti, kuhu lendas ka peale puuris allapanuks olev peen saepuru koos kõige selles sisalduvaga. Puuri visati laste liivakasti kühvliga 2-3 täit saepuru, ühte nurka krõbinakauss, teise veekauss ja edasi sabadest tõstes tuhkrud järg. Loomadel oli ruumi napilt ennast poolkõverasse sirutada, sinna lisaks see kohtlemine, mille kohase märkuse ma ka edastasin kirjalikult ettepanekute lehega poodi. Kuigi hiljem jõudis kohale, et vaevalt see kaugemale kui sinna pappkarbikesse jõudiski...
See oli minu jaoks viimane piir: peale seda pole sinna poodi kordagi jalga tõstnud.
... just @ the beginning of our new life ...
Kasutaja avatar
TuhkruTips
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 2
Pildid: 2
Asukoht: Suvepealinna naabruses
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoe müüjate koolitamine ja tuhkrupidamise juhendid

PostitusPostitas Harleyquin » 14. juuli 2013, 12:13

:lol: :lol: Ostsin minagi oma Tõru 2011 juunis rocca-al mare loomapoest, kui ta oli 2 kuune, koos elukaaslasega.Ostetud sai peale looma korralik suur puur, vajaminevad kausid, veepudelid, titekrõbinad, liiv, maiused, mänguasju ja ilus punaseruuduline kandekott!Tehtud tal kõik vajaminevad vaksiinid, kastreeritud 6 kuuselt, kiibistatud ja loomade registrisse kantud.Pass ka ilus sisine koos pildi ja jms olemas.
Tulles tagasi selle raamatu jutu juurde, siis meie ajasime seda tuhkru raamatut taga nagu hullud, kuna me ei teadnud praktiliselt tuhkrutest mitte kui midagi.Läbi sai kammitud pealinna suuremad raamatupoed, raamatukogud jne, kuid mida pole seda pole, ometi vahetult enne nunnu ostmist, nägime me pisikest raamatut spetsiaalselt tuhkrute jaoks, kui põhjalik ja õpetlik ta oli, ei oska öelda, kuid esialgu oleks abiks ikka olnud.Seega olen kahe käega selle poolt, et loomapoodides, kus müüakse nt tuhkruid, võiks selline raamat müügil olla, kus siis kõik vajalik tuhkru kasvatamisel kirjas, kuna teiste loomade raamatuid olen küll müügil nüinud, mida poes müüakse, kuid tuhkrute omi mitte.Tänu netile ja siinsele foorumile on Tõrul alati heast ja paremast kõht täis ja rõõmus meel, et vabalt joosta saab, nii toas kui väljas.Liivakastid on alati puhtad, söök jook ees, ja nalja saab mängides alati.Äraväsinuna poeb tihti kas oma sünnipäevaks kingitud mugavasse hiire sisse, mis on parajalt suur, nagu tema voodi "pesa" või lähedust otsides kaissu, ta mul kohati paras hellik, aga see on nii armas.
Kasutaja avatar
Harleyquin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Kelmikas
Prindi postitus

Re: Loomapoe müüjate koolitamine ja tuhkrupidamise juhendid

PostitusPostitas Lizard (Teema autor) » 05. august 2013, 12:16

Loomulikult vajavad õiglast kohtlemist kõik loomapoodides müüdavad loomad, aga hetkel kirjutame "Tuhkrutelgis" seega ärge saage valesti aru, et kes me siin tuhkrutest räägime ei hooliks teistest loomadest ;)
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomapoe müüjate koolitamine ja tuhkrupidamise juhendid

PostitusPostitas Tuhka » 27. oktoober 2013, 13:39

Olen paaril korral väga üllatunud olnud loomapoes käies.Nimelt olen juba eelarvamusega olnud igasse loomapoodi astudes,et ah mis need müüjad ikka tuhkrutest teavad,et ise tuleb olla kõige targem ning enne sisseoste tehes olen alati netist uurind,mis oleks kõige kasulikum mu loomakestele.Eelarvamus kujunend nii,kuna enamjaolt nii olnudki,et müüa ei tea miskit tuhkrutest.
Ja kui astusin Raudalu Konsumi lemmikloomapoodi,siis tormasin kohe rihma otsima oma tuhkur Toddile.Müüa tuli uurima,et kas saab aidata..Ma juba vastasin,et saan ise hakkama,kuid müüa siis uuesti küsis,et kellele rihma otsite..vastasin vaikselt, et tuhkrule..
Siis müüa koheselt hakkas rääkima,et oi neil pole sellist õiget rihma tuhkrule ja jutustas,kus selle hea rihma võiks saada jms.Olin suu lahti ja üllatund..tuli välja,et põrkasin kokku selle müüjaga,kes kunagi oli Petcenteris töödand ja sealt minema tulnud,kuna loomade kohtlemine seal alla igasuguse arvestust olnud ning oli ka tuhkru sealt kaasa ostnud,kes oli väetike,kuna oli allergiline oma aluspanule..
Vaatasin,et keegi oli sellest müüast siin tuhkrutelgiski kirjutand.Tänu talle loomake jäi elama ja nüüd täisväärtusliku elu elab,välimuselt pidi väikseke olema,kuid vähemalt tervis nüüd korras.Ja ütleme nii,et sinna poodi läheks teinekordki,hea on osta endale asju inimese käest,kes väga hästi tuhkrutega kursis :-) Ja Järve Selveri Petcenteriski oli täna positiivset emotsiooni pakkuv müüa.Ma jälle vaikselt sahmerdasin kassikonservide vahes ja lugesin silte,kui tuli müüja ja küsis,et kellele toitu soovite..vastasin jälle niimuuseas,et tuhkrule..olin enam kui kindel,et nagunii sealt mingit abi ei saa..ja siis äkki müüja hakkas tegutsema..ja ütles,et oi meil hetkel tuhkru jaoks üksikpakke pole kanalihaga,kuid siis tegi mulle karbi lahti,kus oli Hillsi Kitteni kalkuni ja kanalihaga erinevad pakid sees..Muidu tean,et seda komplektina tuleb osta,kuid tema arvutas mulle üksiku paki hinna ja ütles,et tuhkrutele need meie müüdavatest kassikonservidest kõikse paremad..olin jälle üllatunud ja väga tänulik talle.Et nüüd järgminekord ma siis enam sellise eelarvamustega hoiakuga pole,kuna olen saan meeldivaid üllatusi.Et loodetavasti tuleb selliseid müüjaid rohkem ja rohkem juurde :-)
Kasutaja avatar
Tuhka
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 9
Asukoht: Kiisa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist