Miks tuhkrud nii kallid on ja kuidas hind kujuneb?

Tõhulised pajatused

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Miks tuhkrud nii kallid on ja kuidas hind kujuneb?

PostitusPostitas väike kuradike (Teema autor) » 28. mai 2013, 20:14

AlbinoFurets kirjutas:http://www.okidoki.ee/item/2409676/ Eelistaksin küll sellelt kasvatajalt osta kui teistelt kasvatajatelt kes müüvad 5 või 7x kallimalt...



Kahjuks neid loomi keda müüakse odava hinna eest saadab halb maine põhjusega. Taolistelt müüjatelt ostes ei saa kunagi kindel olla, mis tervisega loom on. Ning kui loom ei ole vaktsineeritud ja kiibitud, kallineb hind selle võrra, et ostja peab need protseduurid loomale ise tegema.

Pealegi, ma olen üsna kindel, et Eesti kasvatajate kutsikate hinnad ei ole 5 või 7x kuulutuses mainitud hinnast. See on seal üsna krõbe :)

Edit (Kissu): Eraldatud teemast "Müügikuulutused ja kahtlase väärtusega info".
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Müügikuulutused ja kahtlase väärtusega info

PostitusPostitas Adelle » 29. mai 2013, 08:55

Ma ütleks ka, et 180 eur on päris kirves hind vaktsineerimata, kiibistamata ainult dokumendiga (eeldades, et see on ikka pass) ei tea kust tuhkrukutsika jaoks.
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Müügikuulutused ja kahtlase väärtusega info

PostitusPostitas AlbinoFurets » 29. mai 2013, 09:21

Kas kiip on nii tähtsi? Minu meelest mitte. Looma pealt tahetakse lihtsalt raha teenida. Välismaal on tuhkruid sama palju kui eestis kasse-koeri ja nad on varjupaikades. Samuti ma ei tea mis hinnaga müüakse mujal maal tuhkruid kuid usun et mitte nii nagu siin. Ta on ikkagi lemmikloom ju, kes tahab head kodu ja hoolivat pere. Selline kauplemine-äri pole ilus ja see on vaid minu arvamus! Kui keegi annab tuhkurt tasuta ära, on kohe kisa, miks? Tavalise kassi ja koera eest ei küsita sellist summat, kuid tõulooma eest küll. Ma ei väida et kõik peaks tasuta olema või et ei taha maksta vaid nt 30-75/85 oleks õige hinnavahemik lemmiklooma puhul.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Müügikuulutused ja kahtlase väärtusega info

PostitusPostitas Marilin » 29. mai 2013, 11:36

Minu arvamus on jällegi see, et lemmiklooma hind peabki olema kallis, et ei tekiks liialt neid inimesi, kes ostavad loomi emotsioonide najal. "Ta on ju nii armas, hind ka odav, ostame endale ka." Kui hind on üleval, siis üldjuhul inimesed natukenegi enne mõtlevad, kui tegutsevad.

Kiip peab olema näiteks kohustuslik, kui soovid loomaga reisida Euroopa Liidus. Samuti on palju olnud ju juhuseid, kui loom kaduma läheb, keegi ta leiab, aga omanikku ülesse ei leia, sest loomale ei ole paigaldatud kiipi.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Müügikuulutused ja kahtlase väärtusega info

PostitusPostitas AlbinoFurets » 29. mai 2013, 15:04

Jah, see on õige aga hiljem võiks seda ehk muuta ka? Ma arvan et neid inimesi on palju kes tuhkurt tahavad, aga hinna pärast ei osteta. Kui vaadata eelmiste aastate hindu, oli tuhkru hind alates 100€, kuid see on nii palju tõusnud. Samas kui keegi annab ära, tahavad kõik osta ja nad ei pruugi usaldusväärsed olla, näiteks müüvad kallima hinnaga maha.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Müügikuulutused ja kahtlase väärtusega info

PostitusPostitas väike kuradike (Teema autor) » 29. mai 2013, 21:00

Kiip on küll tähtis, sest see võimaldab looma tuvastada kui ta kodust on ära jooksnud, või omanik ta kuritahtlikult on kodust välja visanud. See, et loom võib ka varjupaigas olla, ei ole vastus. Loom peab olema kodus, kuhu ta võetud on. Kiip on ka töövahend loomapüüdjatele jne.

Mis puutub tuhkrute hinda, siis tuhkrud ei ole hamstri või merisega võrreldavad. Samuti ei ole nad võrreldavad koerte ja kassidega, keda võib igast teisest perest leida. Tuhkru kasvatamine ja aretamine nõuab spetsiifilisi teadmisi ja oskusi, ning sellest ka krõbedam hind. Samas, minu arust 200 EUR maksta kasvataja töö eest ei ole palju. Ja tõepoolest, nii välistatakse olukord, kus loom läheb perre kes selleks valmis ei ole. Samuti on ammu teada, et kasvatajad tuhkrukutsikate arvelt raha väga ei teeni, suur osa kulub tuhkru kasvatamiseks ära.

Võin ka öelda, et mitte-kasvatajalt oli tuhkru hind 100 euri 6 aastat tagasi, kui mina oma loomad ostsin. Järgnevate aastatega on kutsikate hinnad kindlasti tõusnud. Soodsamalt saab nö teise ringi loomi, sest nendest tahab pererahvas lihtsalt lahti saada.

On asju mille puhul peab leppima, et need on luksuskaup ja need on kallimad kui muud tooted. Tuhkrud on luksuskaup. Kui ei jaksa tuhkru ostu raha maksta, siis ei jaksa ka tema arstiarveid või hoolduskulusid maksta. Ja siis ei peaks inimesel tuhkrut ka olema.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Müügikuulutused ja kahtlase väärtusega info

PostitusPostitas Ailen » 30. mai 2013, 06:58

AlbinoFurets kirjutas: Samuti ma ei tea mis hinnaga müüakse mujal maal tuhkruid kuid usun et mitte nii nagu siin.

Siinkohal ütlen, et Skandinaaviamaades ja Venemaal alla 250€ looma ei saa ning ma olen arvamusel, et ka Eestis võiks tuhkruhind tõusta.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks tuhkrud nii kallid on ja kuidas hind kujuneb?

PostitusPostitas elen500 » 30. mai 2013, 16:40

Ka mina olen palju mõelnud tuhkru soetamisele ja ka lapse unistus on saada tuhkur. Aga hetkel siiski piirab hind selle võimaluse ja kahjuks ei taheta ka nö järelmaksu võimalust pakkuda (ehk pole õiget inimest kohanud). Olen hetlel uurinud tuhkrute hindasid ja need varieeruvad 100-260 euroni. Millest nii suured erinevused?
Sellele vaidlen vastu, et kui pole raha tuhkru muretsemiseks siis pole raha ka tema eest hoolitsemiseks. Minu loomad on kõik alati saanud vajalikku arstiabi ja muid teenuseid. Lihtsalt lisaks tuhkrule on vajalik ka korralik suur puur ja muud esemed, mis moodustabki kokku üsna suure summa mida kahjuks minul üksinda korraga välja käia ei õnnestu.
Samuti olen ise loomalaste müügikohemusega arvamusel, et ka tuhkrukasvatajale võiks prioriteediks olla looma hea tulevik ja hooliv kodu, mitte vaid suur summa mis tegelikult ei taga looma mitteringlusesse sattumist või korralikku kodu. Minu jaoks oli küll olulisem kodu kus loom saab väljas liikuda, tema eest hoolitsetakse kui võimalikult suur hind.
Jah,tuhkrus on kallid aga isiklikust kogemusest tean,et sageli ostavad rikkad inimesed oma võsukestele kalli looma kes mõne aja pärast ununeb,veedab oma elu vaid puuris või antakse ükskõik kellele ära.
Kasutaja avatar
elen500
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 14
Pildid: 6
Asukoht: Põlva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks tuhkrud nii kallid on ja kuidas hind kujuneb?

PostitusPostitas Ailen » 31. mai 2013, 13:05

Miks on TAVALISELT kasvatajate kutsikad kallima hinnaga kui n.ö mitte-kasvataja omad? Tihtipeale on isased muust riigist, see tähendab, et kasvataja raiskab raha, et sõita oma emasega isase juurde(sõltuvalt riigist, võtame Soome, Helsingi; ca 100 euroga peaks arvestama). Juhul, kui emane ei jää tiineks, valitakse kas uus isane või minnakse sama isase juurde tagasi, mis tähendab seda, et sa maksad veel omast taskust reisikulud. Isase omanik tahab ju ka oma osa saada, tavaliselt on selleks kas ühe kutsika hind või mõnedel isastel on aga oma hind, mis võib olla suurem, kui sinu ühe kutsika hind.

Lisaks, kui on väga suur tung kutsikatele, on kasvatajad ka selle tõttu tõstnud hinda.

Minu poolt on respect kasvatajatele, kes on hingega selles, kes otsivad terve aasta isast, valivad hoolega sugupuud ning kaaluvad erinevaid variante ja on nõus sõitma teise Euroopa otsa, et saada hea välimusega ja tervisega kutsikaid.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks tuhkrud nii kallid on ja kuidas hind kujuneb?

PostitusPostitas elen500 » 31. mai 2013, 14:33

Sellele ei vaidlegi vastu, et kvaliteetse kasvatusega tegelevad ja ehk ka aretusse müüdavad kutsikad on kallid. Kuid aretusega tõsiselt tegelevaid inimesi pole ju Eesti mõistes kuigi palju aga müüjaid on oluliselt rohkem. Näiteks Okidoki lehel on mitmeid kuulutusi kus on müügil lihtsalt "kutsikad" ja küsitakse 180-260 eurot ühe eest. Pole juures mingit kirjeldust päritolu kohta. Sel juhul on minu meelest tegemist siiski teenimisvõimalusega.
Kasutaja avatar
elen500
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 14
Pildid: 6
Asukoht: Põlva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks tuhkrud nii kallid on ja kuidas hind kujuneb?

PostitusPostitas maris2 » 31. mai 2013, 17:05

Aga ostja saab ju ise valida kelle käest ta omale looma ostab ja mis hindi on sobiv. Keegi ju ei käsi suvaliselt okidoki müüalt ka osta. Meie Rakvere tädi müüs ka haigeid ja hammasteta loomi 220 euroga, inimesed ostsid ja pärast nutsid. Keegi ju ei sunni ostma.
Ja korraga ei olegi ju vaja puuri ja looma eest maksta. Kui sa võtad kasvatajalt siis oled sa ta juba ilmselt ammu enne sündimist broneerinud. See ongi aeg et saaksid talle kõik vajaliku muretseda ja kui pisike koju tuleb on tema jaoks kõik olemas. Mina ootasin oma esimest tuhkrut 6 kuud. Mõned on järjekorras veel kauem, oleneb millise kasvataja kasuks otsustad.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Miks tuhkrud nii kallid on ja kuidas hind kujuneb?

PostitusPostitas Ailen » 31. mai 2013, 20:54

Minu arvates taoline teema on varemgi juba üles võetud.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks tuhkrud nii kallid on ja kuidas hind kujuneb?

PostitusPostitas elen500 » 31. mai 2013, 22:10

Minu jaoks isiklikult pole oluline eriline sugupuu kuna ma paaritamisega niikuinii tegelema ei hakkaks, tuhkur saaks pere lemmikuks. Seetõttu võiks ju näiteks hea tuhkru veidi lihtsama sugupuuga saada ka odavamalt aga kuidas seda kontrollida,et kutsikad terved on?
Ise mõtlen,et ka tuhkrukasvatajatel sarnaselt koerakasvatajatega on ehk soov,et nende hea sugupuuga tuhkur käiks näitusel ja nö jõuaks kusagile mitte ei kaoks kusagile kellegi lemmikuks. Või saan valesti aru?
Samamoodi koertega on ilmselt ka tuhkrumaailmas saada kutsikaid,kes on nö ilma paberiteta aga siiski "tõukutsikad" mitte kusagil viletsalt kasvatatud ja suvaliselt paaritatud rahateenimise asjad.
Seetõttu ei saagi aru müügiloogikast kui tahaksin endale tuhkru soetada. Sellele tuleb ilmselt jälle vastus,et osta kasvatajalt, mis on kõige lihtsam antav vastus aga siiski.
Kuna tuhkur (kui ta meie perre kunagi tuleb) oleks pereliige ja lemmik siis ideaalis käiks kutsikaid vaatamas ja sel moel valimas kes meiega sobiks mitte ei broneeriks vastsündinu. Kasvatajate jaoks on ilmselt see mõttekäik ka kummaline.
Kasutaja avatar
elen500
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 14
Pildid: 6
Asukoht: Põlva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks tuhkrud nii kallid on ja kuidas hind kujuneb?

PostitusPostitas Ailen » 01. juuni 2013, 08:29

Broneerid sa niivõinaa kutsika juba enne sündi, sest idee järgi oled sa teinud kindlaks mis soost ja värvusest sa endale tuhkrut soovid. Mitte ükski kasvataja, ei eelda, et sa juba vastsündinuna pead valima endale välja kutsika. Tavaliselt saadab kasvataja kirja, kui võib tulla kutsikaid vaatama ja valima, selleks ajaks on tavaliselt kasvataja välja valinud kutsika(d), kes jääb(vad) aretusse.
Kasvataja, kes on nö hingega asja juures ja teeb nö kallimaid paaritusi, ei eelda, et kõik järglased lähevad aretusse ja hakkavad näitustel käima. Muidugi on tavaliselt viimase üle päris hea meel. Kõik kutsikad ei sobigi aretusse, tavaliselt on ainult paar kutsikat või üks, kes sobib aretusse ja see tavaliselt kas jääb kasvatajale, läheb kaasomandisse või mõnele muule kasvatajale.

Samamoodi nagu ka tõutunnistuseta "tõukoera" võtt on suur loto mäng on ka mitte kasvatajalt tuhkrukutsika võtt loto mäng.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks tuhkrud nii kallid on ja kuidas hind kujuneb?

PostitusPostitas postituvi » 02. juuni 2013, 13:01

Selles artiklis on küll juttu koerakutsikatest ja nende paljundamisest raha saamise eesmärgil. Kuid enamuses kehtib see jutt ka tuhkrukutsikatega äritsemise kohta.
Eriliselt tahaks välja tuua mõned lõigud:
"Eesti kennelliidu juhatuse esimehe Astrid Lundava sõnul on kutsikavabriku koer, kes enamasti ostetud ajalehe- või internetikuulutuse kaudu, sageli juba ostuhetkel armetu ning müüja kaob pärast raha kättesaamist. „Telefonile ega e-kirjadele ei vastata ning ammugi ei kompenseerita kutsika kaasasündinud tervisehädade ravikulusid, nagu see on tõukoeraarenduses heaks tavaks,” lausus ta"
nii samuti kehtib see ka tuhkrukutsikate millerdaja( raha saamise eesmärgil paljundaja)kohta- kui loom müüdud, siis edaspidine looma "käekäik" neid enam ei huvita.

"Hinnavahe „paberitega” ja „paberiteta” pesakondade vahel kõigub Astrid Lundava hinnangul 20-50% ulatuses. Vahe põhjuseks ei ole mitte kallid paberid, nagu väidavad kutsikavabrikandid, vaid pesakonna kasvatamiseks kulunud vahendid. „Korralik kasvataja läheb vajadusel oma emast koera paaritama sadade kilomeetrite kaugusele. Ta hoolitseb koera tervise eest tiinuse ja imetamise ajal ning tagab kutsikatele eakohase toitmise,” ütles ta. Enamasti on hinna sees ka hilisem toetus." Kindlasti on olemas ka korralikke kasvatajaid, kuid paraku see, et nad ei taha oma kasvatajaseisust ametlikuks teha, paneb ikkagi kahtlema nende motiivides( kasvatajaks registreerimine ei ole midagi rahaliselt üle jõu käivat). Suvalise kuulutuse peale tuhkrut ostma minnes, ei saa kunagi kindel olla, mille alusel on valitud isasloom( osad millerdajad peavadki kodust emast ja isast, kes siis aastast aastasse paarituvad igal jooksuajal) ja mis toiduga on toidetud nii emast tiinuse ajal kui imetamise ajal. Niisamuti, mida on söönud kutsikas( on olnud juhtumeid kus tuhkrukutsikaid toidetakse kodujuustuga- et jah, odavast toitmisest siin rääkida ei saa, AGA- rääkides kutsika toitainete vajadusest ja piimatoodete seedimisest...)
Millerdajad panevadki oma hinna vastavalt sellel, milline on hetke nõudlus ja üritavad müüa oma kutsikaid ametlike kasvatajatega võrdse summa eest.

" Kuidas ära tunda kutsikavabrikut?

• Kutsikavabrikant ohverdab kasumi nimel looma heaolu.
• Tõukoera puhul puuduvad korrektsed dokumendid.
• Koerad elavad nõuetele mittevastavates tingimustes. Kui korralik aretaja peab oluliseks, et sünniksid tugevad-terved koerad ja et neile tagatakse uues kodus head tingimused, siis kutsikavabrikutes on oluline eelkõige koerte paljundamine ja kiire realiseerimine.
• Kutsikavabrikant ei pea oluliseks koeraema heaolu ja paaritab koera lubatust tihemini.
• Koeraema partneri valik on juhuslik.
• Sageli loovutatakse kutsikad lubatust varem.
• Ei sõlmita ostu-müügilepingut, mis tagaks nii ostja kui ka müüja õigused.
• Arveldatakse ainult sularahas.
• Ostjat ei lasta tuppa/majja/korterisse sisse ning müüja soovib koera üle anda kuskil parklas, bussipeatuses või keset tänavat.
• Ostjat ei lasta müüdava koera ema juurde.
• Loomal puudub veterinaarpass ehk loom ei ole kiibitud ja vaktsineeritud.
• Loomale antakse kaasa küll pass, kuid passis pole selgelt kirjas, millises kliinikus on teostatud vajalikud veterinaarsed protseduurid.
• Et mitte anda koeravabrikantidele põhjust uute koerte paljundamiseks, tuleb oma lemmik muretseda usaldusväärsest kohast."

Antud artikkel peaks suht hästi selgitama ka tuhkrute hinda ja selle kujunemist. Ja selgitama miks ei tohiks eelistada neid, kes 100 euroga tuhkrukutsikat müüvad( või ka 250ga, kuid olemata ise ühegi tuhkruklubi liige).Ega suurem rahasumma kindlust ei anna. Vastutuse oma kutsikate eest võtavad ainult Kasvatajad.
Eestis tean mina kahte tuhkute klubi/liitu. Eesti Tuhkrute Liit( liidu lehelt saab infot kasvatajate kodulehtedest) ja Silver Ferret Club(vene keelne)
Oma valiku, mis on tähtsam, kas ostu-müügi tehingult säästetud 100 eurot või natukenegi suurem kindlustunne, et kutsika eest on emakodus hästi hoolitsetud ning mure korral saab pöörduda kutsika müünud isiku poole, peab igaüks ise tegema. :)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Miks tuhkrud nii kallid on ja kuidas hind kujuneb?

PostitusPostitas Heleri » 27. juuni 2013, 14:49

Issand kui põnev arutelu siin on.

Albinofuretsile ja teistele teadmiseks, et Soomes, Rootsis jne müüakse tuhkrukutsikaid alates 350.-eurost. Selle raha eest saab kutsika ilma ühegi süstita, on olemas kiip ja pass ja kindlasti ainult lemmikloomaks. Kui soovid aretuseks looma, siis hind on 500.-eurot.

Huvitav jutt, et suvalised müüvad kutsikaid 180.-euroga ja kasvataja müüb 5 korda kallimalt....... Ka ühel kasvatajal võib ühe pesakonna raames olla erineva hinnaga kutsikaid, samas on erinev ka erinevate pesakondade hind ja oleneb ka ostjast, pakutakse ka järelmaksu võimalust ja on ka tingijaid.
Kuulutusse pannakse 1 hind, kuna portaalid ei võimalda panna hinnavahemikku. Paljudel juhtudel pannaksegi kallim hind, et vältida niisama küsijaid ja kergemeelseid ostjaid. Kellel on suur soov ja tahtmine ja on vastutustundlik inimene, jõuab kasvatajaga ka hinna osas kokkuleppele.

Kiip ei ole kindlasti see, mis selle kutsika hinna selliseks teeb nagu ta on. Paaritusega ja emase tuhkruga ja pesakonnaga seotud kuludest on meil ka kuskil mujal vist juttu olnud, ei hakka sellest siin eraldi ja pikalt kirjutama. Vahe ongi selles, et mõned kulutavad seda raha oma pesakonna peale ja selle saamise/planeerimise peale, teised ei kuluta. Kutsikad kasvavad kuskil laudas põhuhunnikus, inimest vb vahest näevad ja ongi kõik. Minu jaoks konkreetselt tähendab pesakond 0 vaba aega (koristamine, kutsikate õpetamine ja sotsialiseerimine jne). Ja vabandage väga, aga minu vaba aeg ka maksab, eriti kui see võtab vähemalt 2 kuud õhtused ajad.


Kutsikaid saab vaatama ja valima tulla iga kasvataja juurde, broneerimine ei tähenda kutsika ostmise kohustust. Kui tuled vaatama ja ikkagi ei meeldi, siis keegi ei saada sind koju tuhkur kaenlas.
Aga esimest korda tuhkrut nägev inimene ei oska millegi põhjal enamasti valida. Eriti kui terve pesa on ühte värvi jne. Küsitaksegi nõu kasvatajalt, et kes millise iseloomuga on jne.
Tuhkrutel ei ole tõugu, kõik on kodutuhkrud, vahe lihtsalt on selles, kuidas kutsikad on üles kasvatatud ja palju nende vanematest ja sugulastest teada on, kas on pikaealised tuhkrud, millesse nad surevad jne.
Kõige olulisem kasvataja käest ostes on see, et kasvataja on sulle vajadusel terve tuhkru eluea saadaval, aitab probleemide korral, vajadusel otsib talle uue kodu jne. On kuhu pöörduda ja on kelle käest nõu küsida. Need on tema lapsed ja ta tunneb neid. See on värskele omanikule väga oluline, et oleks olemas tugi. Selle võrra on neid teiseringi loomi vähem.



Ikka tuli pikk jutt.....
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks tuhkrud nii kallid on ja kuidas hind kujuneb?

PostitusPostitas elen500 » 27. juuni 2013, 21:20

Eesti elatustaset ja palganumbreid ei anna kahjuks Soome ja Rootsiga võrrelda, seega on üsnagi loogiline, et seal ka loomad rohkem maksavad. Teada on ju, et soomlased käivad Eestist ka muid loomi ostmas.
Kasutaja avatar
elen500
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 14
Pildid: 6
Asukoht: Põlva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks tuhkrud nii kallid on ja kuidas hind kujuneb?

PostitusPostitas Tutipluti » 28. juuni 2013, 17:25

Võin vastata Rootsi hinna kujunemise kohta seda, et siinse hinna kujundab suuresti ka veterinaari juures käimise kulu. Kasvatajad müüvad siin oma kutsikaid vaktsineeritult (põhivaktsiin, mis vajab uuendamist iga aasta) ning kiibitult ja veterinaari poolt läbi vaadatuna. Iga liigutus on eraldi hinnaga ja see ei ole mitte väike ( minul vaese eestlasena võttis esialgu suu lahti). Pluss siis ka toit mis annab oma osa hinnale kuna valid ju ikka kõige kvaliteetsema ja parema söögi(kuivtoit+toortoit), et kutsikad areneks nii nagu vaja.
Pluss tõesti ,nagu Heleri mainis, see aeg mis kulub kutsikate sotsialiseerimisele ei ole isegi mitte rahasse arvestatav.
Kutsika hinnaklass võrreldes elatustasemega on siin tegelikult suhteliselt sama kui Eestis.
Minu pere ja muud loomad:) Taksid Bosse, Lily, Luuna, Jänks Hugo, tuhkrutest rõõmupallid Desiree ja Pipa ning kari loomahulle inimesi :)
Kasutaja avatar
Tutipluti
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 10
Pildid: 8
Asukoht: Stockholm
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks tuhkrud nii kallid on ja kuidas hind kujuneb?

PostitusPostitas Mari8 » 30. juuni 2013, 19:20

Mina olen tuhkrumaailmas alles noor, aga minu arust on kasvatajate hinnad täiesti mõistlikud. Loomulikult mõtlesin ka mina alguses, et "issand jumal, miks ometi nii kõrge hind nii väikese looma eest??", aga olles siin pisis ja mujal internetiavarustes põhjalikumalt tutvunud sellega, milline töö on kasvatajatel tuhkrutega juba sünnist saati, millist hoolt ja pühendumist vajavad nad uuelt omanikult edaspidi ja kuidas tuhkur pereliikmena on võrdne väikese lapsega, siis ei ole minul enam mingeid küsimusi hinna kohta. Lisaks kõigele muule on kõrgel hinnal veel üks pluss: inimestel, eriti lastel, on tihtipeale väga muutlik meel. Kui tuhkrut peab ootama ikka 6 kuud või aastakese, siis inimene muutub selle aja jooksul. Võib olla täiesti võimalik, et selle aja jooksul läheb ka see esmane "tuhin" üle ja siis saab inimene aru, kas ta ikka tõesti tahab seda täiskohaga vastutust ja uut pereliiget. Väga palju võetakse loomi hetkeemotsiooni ajel. Olen näinud kuidas väikesed lapsed ostavad loomapoest hamstreid, kuna need maksid ainult 3 eurot ja toppisid need siis endale varrukasse öeldes: "me ikka ostame neid siit ja mängime nendega, need on ju nii odavad!"
Kui aga see soov ikka püsib ja pole vaid hetkeline emotsioon, siis on see aeg ju täiesti piisav, et ostuks raha kõrvale panna. Kindlasti ei ole nüüd kõik tuhkruomanikud rikkurid, aga ka väikesest sissetulekust on ju võimalik igakuiselt kõrvale panna ja ükskord saab see summa täis. KUi keegi ütleb, et ta on juba lapsest saadik tuhkrut tahtnud, aga kõrge hind on takistuseks, tekib küsimus, et kas inimesel pole siis elu jooksul mitte mingit sissetulekut, kust tuhkruostuks kõrvale panna? Kui ei ole, siis ilmselt tõesti pole tuhkruvõtmine väga hea mõte, sest ta vajab ikkagi pidevalt kvaliteettoitu ja head hooldust - kõik maksab. Mulle pakuti ka 60 euroga tuhkrukutsikat, ta elas pappkarbis omaenda väljaheidete sees ja toitus kohupiimast... Pealegi minu arust väärivad tõeliselt head kasvatajad toetust oma suurepärase töö ja aja eest.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks tuhkrud nii kallid on ja kuidas hind kujuneb?

PostitusPostitas Lizard » 05. juuli 2013, 10:40

Alla 18 aastasele kodanikule ei tohiks üldse ilma vanema kirjaliku loata looma müüa (ema-isa kaasa). Olgu see siis hamster või keegi teine. Karvataja müügi hind Eestis on ainult natukene kõrgem kui näiteks poes müüdavate tuhkrute hind. Aga suur vahe on selles milline töö on loomaga enne müüki ära tehtud. Poes ei viitsi keegi nende kasvatamisega vaeva näha, aga raha küsivad palju, ostjaid on ka paraku palju. Saate küll võibolla 50 eur. odavama looma kuid kas see on siis seda väärt, et loom on antisotsiaalne, lohaks, tundmatut päritolu, maksate juurde veel vaktsiinid, kiip jne.
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Miks tuhkrud nii kallid on ja kuidas hind kujuneb?

PostitusPostitas Ailen » 05. juuli 2013, 10:44

Näiteks teatud Soome kasvatajad ei müügi alaealistele tuhkrut, mitte mingi hinna eest.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks tuhkrud nii kallid on ja kuidas hind kujuneb?

PostitusPostitas AlbinoFurets » 05. juuli 2013, 14:26

Lizard kirjutas:Alla 18 aastasele kodanikule ei tohiks üldse ilma vanema kirjaliku loata looma müüa (ema-isa kaasa). Olgu see siis hamster või keegi teine.


No mina arvan et ehk alla 10 aastasel oleks vaja ema-isa kaasa, vanemad lapsed peaks lihtsalt juba eelnevalt vanematega rääkima sellest ja nõusoleku andma, siis piisaks ka allkirjast? Muidugi võib ka ema-isa kaasa võtta või lasta neil osta. Kui aga vanemad on kategooriliselt vastu, siis ei tohiks. Ma arvan et vanematel kui 10-12 aastat peaks juba vastutustunne olemas olema ju, eriti kui varem erinevate loomadega kokkupuudet on ja ka õdede-vendadega hästi käituda oskab.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Miks tuhkrud nii kallid on ja kuidas hind kujuneb?

PostitusPostitas väike kuradike (Teema autor) » 06. juuli 2013, 21:29

Isiklikult arvan et 10-12 aastane laps ei ole veel piisavalt vastutustundlik, et vanemate nõu küsida, kuulata või selle järgi tegutseda. Pigem võiks vanusepiir olenevalt loomast olla 15 või 18 aastat, vastavalt sellele, kui suur ettevõtmine looma pidamine ja tema eest hoolitsemine on.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks tuhkrud nii kallid on ja kuidas hind kujuneb?

PostitusPostitas postituvi » 06. juuli 2013, 22:08

Natuke OT kuid: Ja kes vastutab looma heaolu eest? Kui loom on alla 18a-se isiku oma, siis selle isiku eest VASTUTAVAD tema vanemad. Ja loom on koos lapsega vanemate vastutusel( et lapsevanem peab tagama selle, et tema võsuke oleks võimeline hoolitsema koju võetud lemmiku eest nii nagu igale loomaliigile kohane on).
Seega on igatepidi tervitatav, kui alla 18a-se nooruki loomaostu soovi kinnitab ka lapsevanem nii looomapoes kui ka kasvataja juures(paberijupid allkirjadega ei tähenda midagi).

Praegu on kasvatajate ja loomapoe tuhkrukutsikate hinnavahe u. 25 euri... Mõttetu vahe, et peaks eelistama seda sotsialiseerimata ja 99% tõenäosusega sugupuuta( teadmata terviseriskidega) poelooma. Kahju on muidugi neist seal, aga mida rohkem ostetakse- kuna kahju on- seda rohkem neid müüki tuuakse- kuna ju ostetakse... surnud ring...
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Miks tuhkrud nii kallid on ja kuidas hind kujuneb?

PostitusPostitas Harleyquin » 14. juuli 2013, 13:12

Ostsin isegi oma kalli loomapoest, kuid pooldan mõtteviisi, et loomapoodides müüdav "eluskaup" on igati taunitav.Lemmikloomi võiks müüa vaid kasvatajad ja sedagi massidesse end reklaamimata, et ei tekiks justnimelt "hetkeemotsioonist" tulenevalt ostusi, sest neid inimesi on nii palju, kes emotsioonoostust hiljem kas tüdinevd või ei saa lihtsalt kasvatamisega hakkama.
Kasutaja avatar
Harleyquin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Kelmikas
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist