Legendid ja väärarusaamad tuhkrutest ning nende hooldamisest

Tõhulised pajatused

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Legendid ja väärarusaamad tuhkrutest ning nende hooldamisest

PostitusPostitas salchicha (Teema autor) » 24. juuli 2011, 14:16

Kuna ei leidnud sobivat teemat kuhu kirja panna minule hiljuti antud "soovitus"
Lugu siis järgmine:
Käies loomaarstil tavalisel ülevaatusel, soovitas üks nooremapoolne arstitädi (kes ilmselt tuhkrutest midagi ei tea) määrida tuhkur kokku oliiviõliga!!!!! See pidavat vähendama haisu!! :wacko: Mina siis suures hämmingus ja kohe kindlasti teda mitte uskudes küsisin, et kuidas selline asi siis peaks välja nägema.... Noh, et määrid käed oliiviõliga kokku ja siis pühid oma käed tuhkru selga puhtaks, see seob haisu või siis kinnistab selle karvadesse ja see ei hõlju sul mööda tuba laiali :shock:

Kuidas inimesed üldse sellise asja peale tulevad ja kas nad üldse mõtlevad mida võib loom tunda, apppiiii :bang:
Õnneks see arst ei tegelenud minu loomaga!
Lapsehoidja 24/7, aina hullemaid pättusi tehakse :)
Kasutaja avatar
salchicha
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Pildid: 9
Asukoht: Gran Canaria ja Hiiumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Legendid ja väärarusaamad tuhkrutest ning nende hooldamisest

PostitusPostitas postituvi » 24. juuli 2011, 14:24

Üks levinuim on ju see( tuhkruvõõraste inimeste seas), et tuhkur tuleb öösel ja une pealt murrab su kaelast kinni võttes maha :) e. "närib kaela läbi"
mult on ka minu korda küsitud, et kas nad ohtlikud ei ole ja öösel sind unepealt maha ei murra ;) :D
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Legendid ja väärarusaamad tuhkrutest ning nende hooldamisest

PostitusPostitas salchicha (Teema autor) » 24. juuli 2011, 14:27

Seda lugu olen ma kuskilt siit foorumist lugenud ja sain kõvasti naerda :D
Lapsehoidja 24/7, aina hullemaid pättusi tehakse :)
Kasutaja avatar
salchicha
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Pildid: 9
Asukoht: Gran Canaria ja Hiiumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Legendid ja väärarusaamad tuhkrutest ning nende hooldamisest

PostitusPostitas Zmile » 06. august 2011, 10:09

Kui viimati käisin ühes loomapoes Sipsikule toitu otsimas ning küsisin kindlasti kassipoja toitu, küsis arst kui vana tuhkur mul on. Vastates, et 3 aastane, vaidles ta mulle vastu, et kassipoja toitu ei tohi anda, kuna selles on liiga palju energiat ning neerud lähevad läbi. Sellepeale, kui ütlesin et tuhkrud söövadki kassipoja toitu ja neil on kiire ainevahetus, vaadati kahtlustava näoga otsa. Valisin siis toidu ostmiseks siiski teise koha.
Tuhkrupoiss Sipsik :)
Kasutaja avatar
Zmile
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 141
Teemad: 2
Pildid: 4
Asukoht: Espoo/Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Legendid ja väärarusaamad tuhkrutest ning nende hooldamisest

PostitusPostitas Liisukas » 29. august 2011, 22:02

postituvi kirjutas:Üks levinuim on ju see( tuhkruvõõraste inimeste seas), et tuhkur tuleb öösel ja une pealt murrab su kaelast kinni võttes maha :) e. "närib kaela läbi"
mult on ka minu korda küsitud, et kas nad ohtlikud ei ole ja öösel sind unepealt maha ei murra ;) :D


Ma ei tea mis haige arusaam see on! Ja kus kohast see pärit on? Ka minu sõbranna, kes esimest korda peale tuhkru võtmist minu juurde ööseks tuli rääkis sellest mulle juba telefoni teel (ilma et ta oleks looma näinudki veel).

TUHKRU HAIS on ka ju väga levinud müüt. Ja arvatakse, et see hais on ikka selline, et kui kodu ukse lahti teed, siis viskab sellise haisu ninna nagu laudas, nii et jala pealt niidab maha. :D Aga tihti inimesed, kes külas käinud on ja tuhkrut süles hoiavad ütlevad, et nad ei tunne mingit haisu ja suruvad oma nina karvade sisse, et selles veenduda. Eks iga loomaga käib ju kaasas mingi teatud ''looma lõhn''.
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Legendid ja väärarusaamad tuhkrutest ning nende hooldamisest

PostitusPostitas väike kuradike » 29. august 2011, 23:53

Peale seda õhtulehe juttu, kus tuhkur imiku sõrmed ära sõi, olen mina sellekohaseid küsimusi päris mitu korda kuulnud. Päris väärarusaamaks seda pidada ei saa, kuna see ju tegelikult juhtus, aga usun et see on ikkagi suhteliselt haruldane, kui sellist asja ette tuleb. Samas, tänu artiklile on väga paljud sellega kursis ja arvavad et taolist asja juhtub igapäevaselt.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Legendid ja väärarusaamad tuhkrutest ning nende hooldamisest

PostitusPostitas Ailen » 30. august 2011, 09:00

Seisin poe ukse juures oma tuhkrupoisiga, ning ikka kena hulk rahvast läks mööda ja arutas, näed see on see kanade murdja, kes tapab kana ära ja jätab ta sinna paika ning jookseb ära. Siis keeratakse minu poole, kas sinul on ta kanu murdnud?!

Lisaks mu poe juures seismisele, olid mu kõrval kamp poisse, kes ilmselgelt lisaks sellele, et ta on niii nunnu ja ma tahan ka endale tuhkrut, hakkasid rääkima oma sõbra tuhkrust. Jutt koosnes põhiliselt sellest, et ta pidevalt s*tub ja närib kõike ning ründab kõiki, tänu sellele siis keegi tal sõpradest ei julge külas käia ja nii mõnigi kord oli neil jutt emaga panna loom magama. Kuna nad arutasid seda omavahel, mitte minupoole pöördudes, siis mul oli siuke tunne, et läheks peaks loengu maha, kuidas kasvatada tuhkrut. Aga kuna ma olin üsna kindel, et mu juttu ei jääda uskuma, et temast on võimalik kasvatada ka normaalne loom, siis ma ei läinud ka rääkima. Ilmselgelt ka siukestelt väärkasvatatud ja lollipeaga võetud sõbra tuhkrutelt tulevadki need väärarusaamad ning igast kuulujutud.

Enne seda kui mina hakkasin üldse endale tuhkrut otsima, kui minu eluka võtmis plaan oli vaid jutt, räägiti mulle ka haisu juttu. Seda siis selkujul, et mu vanaema töökaaslasel oli ka kunagi tuhkur, keegi kuskilt tõi. Too olevat ka nii haisenud, et isegi inimene olevat juba haisenud nagu tuhkur. Mina seda juttu ei uskunud. Nüüd, kui tuhkru omanik, küsin iseenda käest, kui hullult see loom siis tõesti pidi haisema, et isegi pererahvas haises või siis kastõesti ei hoitud ta puuri korras või mis?!
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Legendid ja väärarusaamad tuhkrutest ning nende hooldamisest

PostitusPostitas Pootsman » 30. august 2011, 09:56

Tõenäoliselt ikka see inimene ei pidanud hügieeni. Kui ei oska iseend puhta hoida, veel vähem taipab see inimene siis loomade elupaika puhastada.
Pootsman
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Legendid ja väärarusaamad tuhkrutest ning nende hooldamisest

PostitusPostitas väike kuradike » 30. august 2011, 10:50

Jooksuka ajal on suht tõenäoline et tuhkruga ühes toas elades võtavad riided ja kõik muu selle lõhna külge. Ei ole see kuidagi seotud halva hügieeniga. Mina elasin kohe algusest peale oma tuhkrutega ühes toas, suurema osa ajast jooksid ja magasid nad mul vabalt. Ja tõepoolest, jooksuka ajal oli terve elamine tuhkrulõhna täis, kaasa arvatud ka minu riided ning mina ise :sneaky:

Mind see muidugi ei seganud, aga ema pööritas iga jumala kord silmi kui kokku saime.

Ailen, kuidas sul siis kanu kodus ei ole :rofl: :rofl: :rofl:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Legendid ja väärarusaamad tuhkrutest ning nende hooldamisest

PostitusPostitas triinabelle » 30. august 2011, 11:42

Muide, kui aus olla, siis meil on nii kana(lise)d kui tõhud ja kõik on elus ning keegi kedagi ei murra. Kui võimalus anda, siis võib-olla küll aga me eelistame rahulikku kooseksisteerimist.
Mis puutub inimeste haismisse siis liialdamata olen tundnud tuhkru haisu ja aru saanud, kes ruumi siseneb kuigi olin ukse poole seljaga. Sel inimesel oli kodus parajasti jookuajane isane.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Legendid ja väärarusaamad tuhkrutest ning nende hooldamisest

PostitusPostitas Ailen » 30. august 2011, 13:11

Seda ma ei tea, kas oli isane või emane ja kas lõigatud.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Legendid ja väärarusaamad tuhkrutest ning nende hooldamisest

PostitusPostitas Johhike » 31. august 2011, 13:11

See kanade murdmise jutt on kõige sagedasem mida ma kuulnud olen. Üks kord läks üks keskealine paarike mööda ja naine müksas meest ja viitas Eddie´le "vaata, see on see, kes meil 6 kana maha murdis". Ma muidugi ei saanud ütlemata jätta, et ei ole sama loom. Naine siis imestas, et kas tegu polegi tuhkruga. Vastasin, et tegu on küll tuhkruga, aga tema kindlasti murdmas ei käinud :-D .
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Legendid ja väärarusaamad tuhkrutest ning nende hooldamisest

PostitusPostitas AlbinoFurets » 24. juuni 2012, 18:47

Nii palju, kui ma näinud olen, maksavad tuhkrud suhteliselt palju, nende toidu kilohind on üüratu ning ilmselt ei tohi nad midagi peale selle spetsiaalselt tuhkrutele möeldud toidu muud süüa, kuna nende tervisele pole see hea vöi mida iganes (viimases pole muidugi kindel, aga väga vabalt vöib nii olla). Nad pole ju just eriti pisikesed ja ilmselt vajavad avaramat puuri, kui see akvaarium, milles nad loomapoes on.
Sellise jutu leidsin siis. Ajab vihale küll, kui loomast midagi ei teata, võetakse ja pärast "üllatuse" tagajärjel ära antakse.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Legendid ja väärarusaamad tuhkrutest ning nende hooldamisest

PostitusPostitas Marilin » 24. juuni 2012, 19:33

Nii.. ja mis selles tekstis valet on? Miks see su arust väärarusaam on? Maksavad ju suhteliselt palju, pisikesed ka pole ja kindlasti vajavad avaramat puuri, kui see akvaarium, mis loomapoes. Eks selle toidujutuga on natuke ülepingutatud, aga muu ju õige?
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist