Miks just emane/isane tuhkur sul on?

Tõhulised pajatused

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Mis soost tuhkur/tuhkrud on sul kodus?

Emane (emased)
19
36%
Isane (isased)
21
40%
Emane ja isane (emased ja isased)
13
25%
 
Hääli kokku : 53

Re: Miks just emane/isane tuhkur sul on?

PostitusPostitas Terror » 20. juuli 2012, 00:11

Mina küll tahaks just teada, et mis eri soost tuhkrute vahe on, siis oskaks valikut teha.
Aga peamised asjad ongi vist juba ära öelnud, palju neid erinevusi pole.
Terror
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks just emane/isane tuhkur sul on?

PostitusPostitas maris2 » 20. juuli 2012, 10:38

Minu esimeseks tuhkruks oli isane, sest mulle lihtsalt soovitati võta isane. Kuna tegemist oli minu esimese tuhkruga, siis arvasin ise ka, et rahulikuma loomaga lihtsam harjuda. Kuid Bull oli väiksena kohutavalt aktiivne, ja siis ma mõtlesin et huvitav milline emane oleks olnud. Minu teiseks tuhkruks on emane. Miks? No see valik oli juba minu eest otsustatud, kuna oligi ainult üks kutsikas ja see oli emane. Bindi oli väiksena tohutult aktiivne möllumutt. Kui nüüd mängima hakkab siis jookseb ka kõik nurgad sirgeks. Minu kolmas tuhkur on jällegi isane. Miks? Sest arvasin et Bindil on isase loomaga lihtsam leppida kui emasega. No ma pole nüüd päris kindel kas see ka nii oli. Võibolla oleks pisikese emasega kõik hoopis teisiti olnud, aga seda ma teada ei saagi.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Miks just emane/isane tuhkur sul on?

PostitusPostitas Heleri » 21. juuli 2012, 16:33

No upitame siis natukene: absoluutselt kõik tuhkrud on väga erinevad nii iseloomu kui käitumise poolest, seetõttu ongi raske tõmmata siin mingit joont, et kas emane on selline ja selline ja isane on nii ja niisugune. Ühes pesakonnas 8 poissi võivad ka kõik täiesti erinevad olla. Mõni on rahulik ja mõistlik jõmm, mõni on siuke eluaktivist et anna olla.
Põhilisem vahe ongi suuruse vahe. Oma käe järgi ära koolitada annab mõlemat, nii emast kui isast.

Lemmikloomana erilist vahet ei ole, kui tuhkur on kastreeritud või steriliseeritud, siis ei tohiks nt isane emasest rohkem lõhnata või midagi. Kui tegemist aretusloomadega, siis isast on kordades komplitseeritum pidada kui emast. Kuna siikohal aretuslooma valimiseks ei lähe, siis ma neid aspekte pikemalt ei räägiks.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks just emane/isane tuhkur sul on?

PostitusPostitas triinabelle » 22. juuli 2012, 21:38

Ja ma kordaks ennast, et kui emane on siuke silgum - tavaliselt - siis pääseb ta ka rohkematesse kohtadesse, kuhu kobedamad isased ei mahu ja ei vinna ennast - talvetagumikuga vähemalt... :ups:
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks just emane/isane tuhkur sul on?

PostitusPostitas Liia814 » 16. märts 2013, 00:43

Minul on isane tuhkur kuna (eks)elukaaslane tahtis pesakonna kõige suuremat ja tugevamat looma. Emane tuhkur ei tulnud kõne allagi sest nemad ju nii suureks ei kasva kui isased. Valikuga olen rahul. Nüüd tahan võtta teist tuhkrut ja arvan, et ka tema saab olema poiss :) Ja mitte suuruse pärast vms. Emase steriliseerimine tundub veits himrutav ja riskantne ja samuti tahab loom pikemat taastumisaega jne. JA kuna ma eesti ei ole siis läheks selle lõikuse tegemisega natuke keeruliseks. Isase loomaga on selle koha pealt lihtsam :)
Kasutaja avatar
Liia814
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist