Operatsioon - poegade saamise vältimiseks

Hool ja mure hamsude tervise pärast.

Moderaatorid: E4-, Saara

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Operatsioon - poegade saamise vältimiseks

PostitusPostitas Jällu (Teema autor) » 25. september 2009, 13:53

Tere!

Tahaks teada siis kas ka hamstritele on võimalik seda operatsiooni teha et lõigatakse need seemned ära et rasedaks ei saaks jääda. On see võimalik? :-) Küsin sellepärast et tahan võtta 2 hamstrit, üks oleks tüdruk ja teine poiss, ja ma tahan nad ühte puuri panna. Puur on suur muidugi. :happy:

Ette tänades, Jällu.
Nirvana
Kasutaja avatar
Jällu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 130
Teemad: 21
Pildid: 1
Asukoht: Tartu/Tammelinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Operatsioon.

PostitusPostitas riinu559 » 25. september 2009, 14:59

Mismõttega sa erinevast soost hamstrid võtad? Mõtekam oleks siis võtta ju kaks emast/isast - kuid isased võivad kaklema minna. Ja kuldhamstreid peetakse ühe kaupa, aga kui mõtlesid käbushamstreid, siis neile vaevalt selliseid operatsioone tehakse. (Ma ei usu üldse, et Eestis pisinärilistele neid oppe tehakse.) Ja operatsiooni käigus ei eemaldata mingeid ''seemneid''.
Rullike, jään sind alatiseks igatsema
[Lupsu, Emma, Lisa, Tutsu, Charlotte, Rullike, Tuffy]
Kasutaja avatar
riinu559
♥♥♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 767
Teemad: 12
Pildid: 17
Asukoht: Tallinna lähedal.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Operatsioon.

PostitusPostitas E4- » 25. september 2009, 19:06

Tõesti oleks targem võtta samast soost loomad, kui nii kui nii poegi ei taheta saada. Pisinärilistele ikka selliseid operatsioone tehakse (rottidele), aga näiteks kääbushamstrid on küll selle jaoks liiga väikesed. Risk on nii palju suurem, sest arstil on väga raske seda operatsiooni teha ja tänu sellele ka paljud arstid keelduvad selle tegemisest.
Ei lõigata mitte seemned ära, vaid munandid (kastreerimine) ja emastel loomadel suletakse munajuhad (steriliseerimine). Ning loomadel pole mitte rasedus, vaid tiinus. :-)
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Operatsioon - poegade saamise vältimiseks

PostitusPostitas Liizkaa » 28. jaanuar 2012, 21:32

Mul juhtus nii moodi et ma tahtsin võtta vennad , kui tuli hoopis vend ja õde kuid ma tahtsin neid kokku jätta ja rääkisin sellest Tartu FIK'i arstile , ja seal öeldi mulle et kääbushamstrit on täiesti võimalik kastreerida ;) kuskil 20Eurot , kuid kui tuleb raskem opp , on midagi valesti seal ümbruses või midagi tuleb arvestada 30Euroga.
Kasutaja avatar
Liizkaa
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Pildid: 5
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline