Kahtlane talveuni

Hool ja mure hamsude tervise pärast.

Moderaatorid: E4-, Saara

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kahtlane talveuni

PostitusPostitas HamsterRules1 (Teema autor) » 12. veebruar 2012, 21:19

Tere, et mul on hamster. Ta on süürihamster vana umbes 5 või 6 kuud. Täna kui puuri tahtsin puhastama hakata, vaatasin algul et ta on surnud, ta ei liigutanud üldse kui teda torkisin näpuga natuke..õnneks ei olnud! Ta liigutas hästi vähe ja oli üli uimane, isa soojendas teda käte vahel ja 10 minuti pärast oli ta veidikene aktiivsem, aga ikkagist uimane. Puhastasin selle aja sees puuri ära. Toit oli otsas, pesas ka ei olnud kui seal tuustisin. Hamster oli üsna kõhna võitu samuti, kuigi eile just andsin talle seemneid ja kapsast. Panin ta puhtasse puuri tagasi, ta tegi endale taas suure pesa ja läks sinna magama. Kausi panin toitu täis, seehulgas ka kapsalehekese. Kas see oli talveuni, või mingi halb asi? Mis see olla võiks? Ta oli nii kahtlaselt liikumatu ja ei reageerinud üldse mitte millegile, kõhna samuti, ma polnud talle vist kolm päeva süüa andnud :wacko: :wacko: vaid üksikuid sihvkasi vahepeal. Ma arvasin et tal on varud olemas, sest ükskord kui puhastasin oli terve ta pesa toitu täis! Vesi on tal värske, iga päev vahetan. Niisiis, keegi oskaks midagi vastata?
Sleepy ♥ ..
Kasutaja avatar
HamsterRules1
Õigekiri longab
 
Postitused: 262
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Maa Planeet
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 19
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kahtlane talveuni

PostitusPostitas Ööloom » 12. veebruar 2012, 22:15

No tule taevas appi!Kolm päeva ei anna süüa! Loomal peab alati toit ees olema! :bang: Vahet ei ole siis, kas tal on kusagil mingid varud või mitte! Tema ei saa minna ja ise kusagilt toitu juurde võtta ju! Selleks oled tal sina, kes temale süüa annab!
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Kahtlane talveuni

PostitusPostitas Sipsuka » 12. veebruar 2012, 22:27

Hamstritel ei ole sellist asja nagu talveuni. Hamstrid on kõrbeloomad, seega vajavad nad üsna sooja elukeskkonda. Mina pigem kipun arvama, et ta võis toidu puudusest ennast sellisesse faasi viia, kus elutegevus on võimalikult madal, kuna peab piisavalt energiat hoidma. Samuti nagu Ööloom ütles, peab hamstritel, kõikidel! loomadel, olema toit 24/7 kätte saadav. Kui sa ka ei taha anda iga päev, anna kasvõi ülepäeva aga üle 2 päeva ei tohiks kindlasti hoida. Meil endal on toas 13-15 kraadi sooja, vahest rohkem, vahest vähem, kuid hamstrid on kõik krapsakad ja aktiivsed. Looma ei saa nii võtta, et oi tore loomake, täna võiks sulle süüa vist ka panna. Looma eest peab püsivalt hoolitsema ja teda hoidma. Nüüd hakka talle korralikult ja regulaarselt süüa andma ja looda, et ei ole tekkinud püsivaid kahjustusi.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kahtlane talveuni

PostitusPostitas Saara » 13. veebruar 2012, 00:01

Vastupidiselt Sipsuka väitele esineb kuldhamstritel küll talveunne jäämist.
taara kirjutas:K: Kas mu hamster saab talveunne jääda?
V: Jah, saab. Talveuni kestab 2-3 päeva ning on põhjustatud kesisest toidulauast, vähesest valgusest ning temperatuurist alla 5 kraadi.

Talveune kohta on kirjas ka hamstrite terviseprobleemide teemas ning üks konkreetne näide, mis küll väga halvasti lõppes, on siin.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 849
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron