Hamstrite talveuni lõppes surmaga

Hool ja mure hamsude tervise pärast.

Moderaatorid: E4-, Saara

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Hamstrite talveuni lõppes surmaga

PostitusPostitas annelyege (Teema autor) » 27. veebruar 2011, 18:56

Tere!
Palun abi, sest leian, et lootust ehk on veel. Nimelt võtsime paar nädalat tagasi lapsele kaks hamstrit ja nüüd on jama :sad:
Loomakesed on sündinud 15 jaanuar.2011.
Täna hommikul avastasime, et üks pisikestest on väga haige. Ta oli külm ja ei reageerinud millelegi. Nagu magaks keras. Aga surnud ei ole. Olime õnnetud ja hakkasime uurima mis viga. Sõbranna kellelt me nad saime arvas, et ehk näris midagi mida ei tohiks. Me siis arvasime, et äkki tõesti, sest öösel oli neil maius otsa sanud ja pulka oli ka proovitud usinasti. Aga lõunaks oli teise pisikesega sama lugu. Nüüd on meil puuris kaks keras tudivat külma loomakest :sad:
Söögiks ostame neile ainult poest selleks ette nähtud toitu ja lisaks oleme andnud värsket. Eile õhtul said kenakese värske salatilehe ja väikse rõnga porgandit. Vesi on värske. Puuris on põhjas poest ostetud laastud.Hädal käisid nad kausikeses millesse oli pandud lindudele ette nähtud liiva mis oli ka Petcentrist ostetud. Lisaks veidi heina mida me oma jänkule juba kaks aastat kindlast kohast toome. Veel oli puuris kaks jooksuratast, paar toru-ka tualetpaberi oma. Kirjeldasin kõike nii täpselt kui oskasin, et oleks kergem tuvastada mis viga kallikestel. Korra käis küll mõte läbi, et äkki on külma saanud, sest puur on aknaall. See aken küll lahti ei käi aga sealt õhkub kindlasti kõlma aga kas see loogiline ka on???
Palun abi...ja ehk jäävad nad siiski ellu.
Ette tänades Anne-Ly
Kasutaja avatar
annelyege
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 6
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aidake pisikesed haiged!

PostitusPostitas E4- » 27. veebruar 2011, 19:11

Kõige tõenäolisem on sellise kirjelduse puhul minu arvates siiski külma saamine. Kui hamster on pidevalt külma käes ja tal pole võimalust kuskile sooja minna, langeb ta lõpuks talveune sarnasesse seisundisse.
Pane puur sooja kohta ja võimaluse korral soojenda veel lisaks kas soojakotiga või kuumaveepudeliga. Masseeri neid õrnalt, et aidata kaasa vereringele ning samuti ürita neid üleval hoida. Ürita neid kuidagi jooma saada, et neil ei tekiks vedelikupuudust. Hiljem peaks hamster ise hakkama usinamalt jooma, kuid alguses on vaja teda ise sundida. Võid lisada ühe teelusikatäie suhkrut ühele klaasile veele.
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aidake pisikesed haiged!

PostitusPostitas Saara » 27. veebruar 2011, 19:18

Kuna Sa ei kirjutanud, kas tegemist on kuld-või kääbushamstritega, ei oska muud arvata, kui et tegemist võib olla talveunega. Kui hamster on püsivalt külmas keskkonnas (st ~alla 17 kraadi), siis võib ta jääda talveunne. Kui puur on akna all, siis on väga tõenäoline, et viimastel nädalatel olnud külma tõttu õhkub ka hamstripuurini külmust ja see mõjutab hamstreid.
Talveunest on kirjutatud siin:
sindrinahk kirjutas:Talveuni (alajahtumine)
Süüria hamstrid võivad minna talveunne kui nende elukeskkonnas on äkiline temperatuurilangus, vähene vee olemasolu jne… Talveunes hamster võib näida kange ja külmana väheste hingamismärkidega. Seega on paljud hamstriomanikud arvanud, et nende talveunes hamster on hoopis surnud. Hoolikalt vaadates selgub, et hamster ikka hingab. Hamstrid ei planeeri talveund, kuid keskkonnaolude muutudes võivad nad jääda talveunne, et elada üle ebasobivad ajad, kuid siis tuleb jälgida, et hamster ei jääks nälga ja et tal poleks vedelikupuudust.
Abinõud
Hamster tuleks viia soojemasse kohta, kus temperatuuri tuleks aeglaselt tõsta. Hamstrit ei tohi panna radiaatori ega tule lähedusse või teise kohta kus on äärmiselt kuum. Kui hamster hakkab tõusma, siis ta hakkab värisema ja tõmblema ning kehatemperatuur hakkab aeglaselt tõusma ning tõmblemine intensiivistub. Täieliku ärkamiseni talveunest võib aega minna 30...60 minutit. Kui hamster on ärkvel tuleb talle võimaldada palju vett ja süüa ning hamster tuleb jätta rahule. Kääbushamstrid taluvad palju paremini külma kui süüria hamstrid ja pole teada, et kääbikud oleks olnud talveunes.

Kõige arukam oleks loomakesed siiski kiiremas korras arsti juurde viia, sest foorumis saavad amatöörid vaid oletada, aga väljaõppinud arstil on võimalus loomakesi lähemalt uurida ning neid aktuaalselt aidata.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster on külm ja ei reageeri

PostitusPostitas annelyege (Teema autor) » 27. veebruar 2011, 19:32

Aitäh kaasa muretsemast. Ma arvan, et teil võib õigus olla talve une suhtes, sest oleks nad haiged, siis oleks nad juba loogiliselt võttes taevas.Sest esimene jäi selliseks juba 15 tundi umbes tagasi. Kuna lühema karvaline jäi enne ja pika karvaline hiljem, siis ma usun seda talveune juttu. Meil on jh toa temperatuur tavaliselt kuskil 18-20 ja loogiline on ka see, et seal akna all oli kindlasti jahedam. Loodan, et saame asja nüüd jälle korda. Igastahes me üritame nüüd neid soojendama hakata. :-D
Ah jaa siin küsiti mis tõugu nad on ja ma kaldun arvama, et krantsi tõugu :razz: Nimelt nad on vennad aga välimus on erinev. Mutt on on nagu nimi ütleb lühikese tumehalli kasukaga ja Tuust on pikakarvaline beez isend. Loomakesed pärinevad Petcentri loomapoest, kus üks emane sai pojad :ups:
Kasutaja avatar
annelyege
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 6
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster on külm ja ei reageeri

PostitusPostitas Sipsuka » 27. veebruar 2011, 20:21

Kui saad tee pilti ja pane üles. Siis osatakse öelda, mis hamstrid nad on. Ja nüüd vii hamstrid kuskile soojemasse kohta.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster on külm ja ei reageeri

PostitusPostitas annelyege (Teema autor) » 28. veebruar 2011, 00:02

:sad:
Kahjuks ei ole meie Mutti ja Tuusti enam. Teadmiseks teistele ma selle kirja siiki kirjutan. Soojendamine sujus päris kenasti ja võttis aega umbes kaks tundi enne kui me saime loomakesed nii kaugele, et nad juba hakkasid elumärke näitama. Enne sai Mutt endale veidi elu sisse ja juba hakkas vaikselt liigutama. Isegi pissis minu peale ja siis hakkasid järsku need krambid millest oli juttu. Esimese hoo elasime kenasti koos üle aga teise ajal väiksekese jõud rauges ja ta läks minu kätevahel taevasse. Arvasin, et äkki tegin liiga kõvasti mazaasi ja sellepäras aga teisega juhtus sama lugu aga mazaasi ma temale ei teinud. Lihtsalt hoidsin soojas oma kätevahel ja mingi ajapärast ta hakkas vaikselt juba liigutama. Isegi hammustada üritas. Aga peale teist värinahoogu heitis tema ka hinge minu sõrmedevahel. :lein:
Loodan, et keegi enam kunagi ei tee seda viga mida meie tegime. Me tõesti ei võinud arvata, et neil seal külm hakkab. Mul on olnud kunagi aastaid tagasi ka hamster ja midagi sellist ei ole ma siiski varem kuulnud. Ma ei saa öelda, et mul oleks külm maja aga põrandal on siiski alati tükk maad külmem. Kahju, et selle teada saamiseks pidid pisikesed nii lõpetama. Aga õppige teie siis vähemalt meie vigadset ja loodan, et teil on ikka ja alati kõik ok. Ja kui meie pispiiga siiki uut hamstrit soovib, siis ehk tuleb meilegi uus karvakera uuesti perre.
Aitäh neile kes kohe reageerisid ja nõu andsid.
Kasutaja avatar
annelyege
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 6
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster on külm ja ei reageeri

PostitusPostitas Kuldhai » 28. veebruar 2011, 10:05

Nii kurb...Kaastunne :lein:
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster on külm ja ei reageeri

PostitusPostitas annelyege (Teema autor) » 28. veebruar 2011, 11:41

Aitäh Kuldhai.
Kasutaja avatar
annelyege
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 6
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist