Kääbushamstril silma juurest punane

Hool ja mure hamsude tervise pärast.

Moderaatorid: E4-, Saara

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kääbushamstril silma juurest punane

PostitusPostitas Jossu1 (Teema autor) » 08. august 2010, 16:47

Minu hamsul on silma juurest karvad nagu märjad püsti ja nende algusest(sealt kus nad kasvama hakkasid nahalt vist )on punane.Kas peaks loomaarstile minema?Palun aidake !
Jossu,Minnu,Dinnu ja Lissu olete mul südames sügaval! ♥
Miss you! :'(
Kasutaja avatar
Jossu1
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 3
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kääbushamstril silma juurest punane

PostitusPostitas E4- » 09. august 2010, 22:34

Proovi alguses silma kummeliteega puhastada. Kui paari päeva pärast silm paremaks ei lähe, siis pöördu loomaarsti juurde.
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kääbushamstril silma juurest punane

PostitusPostitas HamsterGirl » 20. august 2010, 19:58

tere
minu hamsul on kaa nii et silma ümbert on punane ja ta kissitab seda silma määrin kummeliga aga loomaarsti juurde eriti ei tahaks minna kuna ta soovitab arvatavasti magama panemist:(
HamsterGirl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Pihtla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kääbushamstril silma juurest punane

PostitusPostitas Merily » 20. august 2010, 21:14

Minuteada pole meil foorumis ühtegi loomaarsti. On küll väga tarkasid inimesi, kes aidata püüavad ja aitavadki nii palju, kui nende võimuses, aga loomaarst on siiski see, kes näeb Sinu looma ja ütleb täpselt, mis viga on. Pead ainult leidma selle õige (st mitte koertele pühenduv, vaid siiki pisinäriliste arsti). Ei usu ma seda ka, et nüüd ainult ühe haige silma pärast loom magama pannakse. On olemas igasugu rohtusid ja kreeme ja muud sellist, millest tavainimestel aimugi pole, seega pöördu siiski arsti poole (kui silm on juba pikemat aega haige), sest internetisoovitused üldjuhul ei ravi looma terveks, kui asi on tõsine.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kääbushamstril silma juurest punane

PostitusPostitas Saara » 21. august 2010, 06:33

HamsterGirl kirjutas:aga loomaarsti juurde eriti ei tahaks minna kuna ta soovitab arvatavasti magama panemist:(

See on küll üsna ränk oletus. Loomaarst soovitab looma magamapanekut ikka siis, kui ravi enam ei aita ja loomake tõesti hinge vaakumas. Punane silmaümbrus vaevalt ravimatu ja surmav haigus on, käi siiski loomaarsti juurest läbi. Foorumis võime me Sulle küll soovitada, kuidas hamstri eest hoolitseda, kui ta haige on, aga diagnoosi paneb ja ravi määrab siiski loomaarst.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kääbushamstril silma juurest punane

PostitusPostitas hamsud » 07. detsember 2010, 23:07

Sest näiteks minu Hamsul on sama asi ja siis kui mina käisin kliinikus(Kenno loomakliinikus) siis mu hamsule kirjutati silmatilgad välja, sest mu hamsu on püsitmatu ,nii ütles loomaarst (Silmatilgad maksid 100 eeku).Muidu oleks ta teinud hamsu silmale loputuse ,sest silmalau on paistes ja nüüd kus ma olen silmatilku kasutanud,võin ma öelda ,et see aitab ,sest Hamsu silm hakkab tasapisi paranema;)
hamsud
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 8
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kääbushamstril silma juurest punane

PostitusPostitas Liizkaa » 07. veebruar 2012, 19:47

ma käisin pärast oma kääbuka silmaprobleeme arsti juures soovitas silmatilku (aind 5eurot). Hakkas paranema, ja lõpuks paraneski. Polnud enam midagi viga aga u 2nädala pärast hakkas imelikuks muutuma oli kõhn jõuetu ja värises. Kui tahtsin arsti juurde minna , avastasin et ta on surnud. Ema helistas loomaarstile ja ütles et me ei tulegi ja küsis mis võis surma põhjus olla. Arst ütles et silmas olnud põletik oli läinud ajju. Aga ma arvan et seda ei esine paljudel.
Soovitan teda silmatilkadega ravida ja tema eest hästi hoolt kanda! :)
Kasutaja avatar
Liizkaa
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Pildid: 5
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kääbushamstril silma juurest punane

PostitusPostitas 3rika » 07. veebruar 2012, 22:55

See on jah väike võimalus, et kohe magama pannakse. Pigem ikka minna loomaarsti vastuvõtule, kui lasta loomal piinelda. Minu Pätsul oli ka silmaümbrus kole imelik ja otsustasime minna vastuvõtule. Selgus, et silmapõletik ja et silmi tuleks puhastada ning lisaks veel tilku panna mingi 3 nädalat. Silmatilgad maksid meil 8 euri. Tänaseks päevaks on aga silmad kenasti paranenud ja olukord lahenenud ! :)
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kääbushamstril silma juurest punane

PostitusPostitas hamsud » 12. juuni 2012, 20:59

Liizkaa kirjutas:ma käisin pärast oma kääbuka silmaprobleeme arsti juures soovitas silmatilku (aind 5eurot). Hakkas paranema, ja lõpuks paraneski. Polnud enam midagi viga aga u 2nädala pärast hakkas imelikuks muutuma oli kõhn jõuetu ja värises. Kui tahtsin arsti juurde minna , avastasin et ta on surnud. Ema helistas loomaarstile ja ütles et me ei tulegi ja küsis mis võis surma põhjus olla. Arst ütles et silmas olnud põletik oli läinud ajju. Aga ma arvan et seda ei esine paljudel.
Soovitan teda silmatilkadega ravida ja tema eest hästi hoolt kanda! :)


Meil oli täpselt sama moodi
hamsud
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 8
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline