Hammaste pikkus

Hool ja mure hamsude tervise pärast.

Moderaatorid: E4-, Saara

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Re: Milliseid haigusi hamstritel esineb?

PostitusPostitas SigneL (Teema autor) » 04. märts 2004, 14:53

See, kui hamsikul hambad liiga pikaks kasvavad, nii et ta enam süüa ei saa, on hamstrile väga ohtlik! Sest hamsik ei saa enam süüa ja võib nälga surra. Teiseks - liiga pikad hambad hakkavad vigastama suud ja keelt ning seetõttu tekivad suhu haavandid, mis võivad põhjustada hullemaidki tervisehäireid!
esiteks - hamster tuleb kohe viia loomaarstile, kes tal hambad lühemaks lõikab.
teiseks - ütle oma sõbrale, et ta kindlasti paneks puuri hamstrile närimiseks mingi asja - kas lehtpuuoksa (okaspuu oks on mürgine), närimiskivi või närimisklotsi (mõlemaid müüakse loomapoodides). Närimine aitab kulutada hambaid ja takistab neil liiga pikaks kasvamast.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Siq » 16. märts 2004, 17:01

Tavaliselt kulutavad enamus hamstrid oma hambaid juba tavalist toitu süües (kuivtoidu segu) + igasugu juurikad ja närimisküpsised.
Need asjad (närimiskivid, lehtpuuoksad) peavad puuris muidugi ka olema, et ta saaks hambaid kulutada. Tihtipeale (kui hamsik elab võrepuuris) kulutavad nad oma hambad ära ka puuri võresid närides.
Siq
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Hammaste pikkus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. september 2004, 14:31

Kui pikad on tavalise kuldhamstri hambad?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 20. september 2004, 14:42

Igatahes pikad.
Liiga pikad on nad siis, kui suhu ära ei mahu, kuidagi kõverad on, huulde lõikuma kipuvad ja hamster enam tahket toitu süüa ei saa. Kui kahtlustad või ongi hamsu sellises seisus, siis tuleks käia loomarsti juures (kiiresti! muidu ta sureb nälga) ja hambaid kärpida.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. september 2004, 19:53

Aga kas hamsul valus ei ole, kui tal hambaid kärbitakse?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 20. september 2004, 19:58

Hamstril kasvavad hambad kogu elu - närides kulutab ta neid lühemaks, muidu kasvaks need tal varsti suus risti.
Peamine nipp on, kuidas teda paigal hoida nii palju, et saaks hambaid lõigata. Vähemalt rottidel on nii. Mõni arst võib tahta selleks narkoosi teha, aga see on ohtlik, kui nii väikse looma doseerimisel kogemusi pole.
Loodan, et muretsed asjata ning hambaid lõigata pole vaja!
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruudi » 20. september 2004, 20:04

Signe lehelt:
Hambad. Kuna hamstri hambad kasvavad pidevalt, tuleb tal neid õiges pikkuses hoidmiseks pidevalt kulutada. Närimiseks pane hamstrile puuri kas spetsiaalne mineraalkivi või lehtpuu oks. Kui hambad liiga pikaks kasvavad, siis kasvavad hambad reast välja, loomake ei saa enam hästi süüa (mille lõpptulemusena võib loomake lõpuks isegi nälga surra) ja ta tuleb hammaste lühemaks lõikamise jaoks viia loomaarstile.
Ruudi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida teha, kui hambad liiga pikad on

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. september 2004, 16:18

ma avastasin, et mu hamsul pole ei üleval ega all enam ühte hammast.. :cry: ega see ohtlik pole? ja hambad tunduvad kah päris pikad olevat.. ma panen küll talle oksi puuri ja mõtlen ka kivi osta.. hamsu jäi arvatavasti oma hammatest ilma seoses sellega, et ta kukkus kardinapuu otsast alla..:( ja tal on praegu pojad ja toidu kogub ikka suhu ja ma ikka loodan, et ta ise kah sööb.. aga ta tundub ikka aktiivne olevat ja mu õde ütles, et nägi et tal kasvab juba üks hammas.. loodkem, et kõik läheb hästi..:)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. oktoober 2004, 09:15

kui hambad on pikad soovitan minna loomaarsti juurde varsti lähen oma hamsudega kaa ja loomaarst teeb neil hambaid lühemaks.....kui hamsul on hambad pikad hakkab see tema söömist häirima:(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tupsununnutupsi » 16. november 2004, 17:02

hambaid peab hamsu kogu aeg kulutama.Näiteks et sööb porgandit.Võib ka oksakesi hamsule närida anda. Pähklid on kah parimad,sest need maitsevad hamsudele ja eriti kreeka pähklid nood on hästi kövad ja head.. või kuidas õelda...Kui hambad on liiga pikad sis tuleb arsti juurde hamsu viia, muidu löpeb see kurvalt!!!
tupsununnutupsi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida teha, kui hambad liiga pikad on

PostitusPostitas Pilleriin » 18. november 2004, 21:35

Tavaliselt sellel juhul tuleb kas arsti juurde minna ja lasta need kikud lühemaks lõigata, kui need on nii pikad, et ta ei saa enam miskit närida. Ma ei tea kas see arsti juurde viimine küll täitsa õige tegu oleks aga nii on räägitud, et viiakse. Lihtsamal juhul pangu puuoks(lehtpuu kindlalt) puuri ja küll hamsu ise hakkab seda närima või andku talle kõvemat juurvilja/puuvilja nt porgandit või pähkleid :)
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

minu hamsul on hambad liiga pikad?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. märts 2005, 19:22

tal on nii et, kui ma at nagu vaatan teda siis paistavad ta hambad suust välja kas see on normaalne või ma pean minema looma arsti juurde?
:eek:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Ei saa söödud midagi!

PostitusPostitas kerluusha » 19. august 2005, 01:08

Olen murest lõhki minemas!
Pisemal hamsul on hammastega midagi viga. Ta ei saa söödud midagi. Varem nagu ei saanud aru, aga siis proovisin järele. Andsin lehtsalatitüki talle. Ta nosis ja nosis aga mitte üht hambajälgegi ei olnud sel lehel pärast. Siis vaatasin ta hambaid.. alumised hambad oleks nagu puseritti, teine teise peal. Andsin sihvkasid ka, ajas põskedest välja, proovis süüa- ei õnnestunud.
Hakkasin mõtlema, et.. pisem hamsu.. MIKS pisem? Ei saa süüa, sellepärast?
Mis nüüd teha? Arsti juurde viia ta?
:cry:
Viimati muutis Endised kasutajad 25. oktoober 2005, 16:57, kokku muudetud 1 kord.
Et neil oleks sama hea, kui meil koos nendega!
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ei saa söödud midagi!

PostitusPostitas kerluusha » 19. august 2005, 15:32

Nii, nüüd saime hamsu hambad lõigatud. Ülemised hambad olid viltu suulakke kasvanud ja alumised olid ka liiga pikad. Ilmselt sellest, et ta ei viitsinud krõbuskeid sööma hakata ja jõi emapiima liiga pikalt ja hambad ei saanud teritatud.
Nüüd sööb ta ilusti ka terakesi.
Et neil oleks sama hea, kui meil koos nendega!
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ei saa söödud midagi!

PostitusPostitas kerluusha » 25. oktoober 2005, 16:59

Kahjuks ei hakanudki ta hambad sirgelt kasvama. Nüüd lõikan tal iga nädal hambaid. :wink: Õnneks ei kasva need väga kiiresti, et ühe korraga nädalas tuleb ilusti toime. Ja rohkem on vaja alumisi lõigata. Ülemised ikka kuluvad hammustades.
Et neil oleks sama hea, kui meil koos nendega!
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

hamstri hambad kasvavad pidevalt liiga pikaks!

PostitusPostitas janett » 02. detsember 2005, 22:04

Ostsin septembris kaks kääbushamstrit. Üks on täiesti normaalne: sööb, joob, jookseb rattal ja magab. Teine nokitseb toidu kallal, joob natuke, jookseb väga vähe ja magab. Teine hamster on esimesest palju väiksem et on iga väga suur vahe ja väiksema hambad kasvavad nii pikaks. Hammaste pärast ta ei saagi süüa. Olen lõiganud ta hambaid aga need kasvavad tagasi. Olen ka pannud puuri oksi, soola kivi, närimispulki jne. Aga need ei aita, mida teha? :eek:
janett
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 02. detsember 2005, 23:48

Tavaliselt ongi nii, et üks kääbushamster kipub olema paksem ja teine peenem. Nii, et sellepärast ei tasu sul muretseda. Ka minul on nii, et üks kääbushamster on peenem kui teine (või siis paksem kui teine). Paksemat võiks siis nimetada "kambajuhiks" või veel parem "bossuks". ;)
Lahendus oleks see, kui sa laseks lõigata regulaarselt tema hambaid. Igaks juhuks võid puuris ikka hoida õunapuu oksakesi, soolakivi vms.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: minu hamsul on hambad liiga pikad?

PostitusPostitas kerluusha » 03. detsember 2005, 12:29

Nonii, minul on kaks kääbushamstrit. Kui nad veel väikesed olid hakkasin vaatama, et miks ühel neist hambad suust välja paistavad. Vaatasin siis lähemalt, andsin talle ühe kapsalehekese. Ta näris ja nosis, tegi igasuguseid trikke sellega, aga mitte üht hambajälge ei olnud hiljem seal peal. Siis oli selge, et hambad olid liiga pikad ja puseritti ka veel. Muide, tema on mul just väiksem hamster. Õnneks mu tädi perekonnal on hamstreid kohe väga palju (sealt ka saadud mu kääbsud) ja ühel neist on sama probleem. Nende hamsul Pontsul polegi alumisi hambaid, need on ära murdunud. Ja ülemisi on vaja lõigata kuna need ei kulu ilma alumiste hammasteta. Läksin siis tema juurde neid lõikama, õppisin ise ka lõikamise ära ja nüüd lõikangi 1 kord nädalas, pisikese hamsukese hambaid. Kuna need on puseritti, siis nad ei kulu ja jäävadki kasvama.
Äkki on sul sama lugu hamsuga? Kas hambad on puseritti?
Kui sa lõigata oskad, siis pead hakkama regulaarselt lõikama, nädalas 1-2 korda. Ja kordagi ei tohi lõikamist vahele jätta, see võib olla ju tema jaoks isegi eluohtlik kui ta süüa ega juua ei saa selliste hammastega. Samuti soovitan igasugust närimismaterjali talle puuri panna, et ta neid ise ka natuke kulutaks.
Viimati muutis Endised kasutajad 03. detsember 2005, 12:34, kokku muudetud 2 korda.
Et neil oleks sama hea, kui meil koos nendega!
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. detsember 2005, 12:31

Hamstri hambad kasvavadki pidevalt,sest ta on ju näriline.See on normaalne ja ta peaks saama puuris loomulikult hambaid teritada.Minu hamsul on võrepuur ja seda närides kulutab ta oma hambaid. :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: minu hamsul on hambad liiga pikad?

PostitusPostitas Saara » 03. detsember 2005, 12:43

unexplained kirjutas: Kui sa lõigata oskad, siis pead hakkama regulaarselt lõikama, nädalas 1-2 korda.

Aga kui õppinud ei ole/ei oska, siis ära mitte mingil juhul lõika! Nii võid asja veel hullemaks teha.
Mine loomaarsti juurde, lase esimesed korrad tal lõigata ja õpi tema käest- lase end juhendada, kuni selgeks saad :) .
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammaste pikkus

PostitusPostitas aNeTe » 28. jaanuar 2008, 10:28

Kas see on normaalne kui kolme kuu vanusel hamstril on umbes 3-4 millimeetrised hambad?
Ma käisin ühes loomapoes ja nägin ühte sellist hamstrit ja müüja ütles et ta on kolme kuune ja et ta alles kasvavad hambad.
Ning veel üks küsimus millised ja kui pikad hambad on kuu vanusel hamstril(süüria).
Te olete targemad ja mul endal ei ole kunagi ühtegi hamstrit olnud aga ma olen väga palju lugenud nender kohta ning seal oli kirjas et peavad olema pikad hambad aga kolme kuune hamster on juba päris suur ja mulle hakkas see muret valmistama.
Palun aidake!
Mitte püstijäämine pole tähtis, vaid see,
et suudad pärast iga kukkumist üles tõusta.
Kasutaja avatar
aNeTe
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 8
Pildid: 4
Asukoht: K-Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammaste pikkus

PostitusPostitas sindrinahk » 28. jaanuar 2008, 20:22

3 mm hambad on veel ok, aga 4 mm kispuvad juba liiga pikad olema (uskumatu küll, et 1 mm võib nii olulist rolli mängida, aga nii see on). Hambad kasvavad hamsudel kogu elu, seega ongi vajalik, et puuris oleks midagi sellist millega hamster saab närides hambaid kulutada. Süüria hamstrite hambapikkuse kohta ei oska midagi öelda, kuid kindlasti on hambad natuke pikemad. Poemüüjate juttu ei tasu tihti uskuda, sest nad ajavad umbluud või seda juttu, mis neile sobib.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammaste pikkus

PostitusPostitas Mercar » 29. jaanuar 2008, 01:15

Minu Süüria kuldhamstrilel olid hambad tsipa pikemad. Ülemised vast 3-5 mm, alumised pikemad.
Ettekujutuse saamiseks netist hamstrihaigutuste pilte: LINK
Saad ise ettekujutuse ja võrrelda sellega mida poes nägid...
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammaste pikkus

PostitusPostitas aNeTe » 29. jaanuar 2008, 11:51

Miks hamstritel(süüria) alumised hambad pikemad on?
Suur aitäh, et aitasite! :happy:
No poes oleval hamstril olid need hambad ikka väga palju lühemad :sad:
Kuid loodan et kõik saab korda.
Mitte püstijäämine pole tähtis, vaid see,
et suudad pärast iga kukkumist üles tõusta.
Kasutaja avatar
aNeTe
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 8
Pildid: 4
Asukoht: K-Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: millist panna?

PostitusPostitas missikas » 30. oktoober 2011, 19:20

mis puuoksa kuldhamstri puuri panna?

tänades missikas :lol:
Kasutaja avatar
missikas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hammaste pikkus

PostitusPostitas E4- » 30. oktoober 2011, 19:30

Kõige parem on õunapuu oks, mida pole kindlasti mürkidega pritsitud ning mis otse sõidutee ääres ei kasva.
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammaste pikkus

PostitusPostitas saaramsi » 03. november 2011, 19:09

Kas kõikidel hamstritel hambad kasvavad nii pikkaks et tuleb lõigata?
Stella ,Saara ,Maria ,Eva ja Mia ( Hamstrid )
Kasutaja avatar
saaramsi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 9
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammaste pikkus

PostitusPostitas E4- » 03. november 2011, 19:13

Hammaste lõikamine on hamstrite puhul siiski äärmuslik ja harva esinev vajadus. Enamikel hamstritel ei esine hammastega probleeme.
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammaste pikkus

PostitusPostitas Shierra » 09. juuni 2012, 19:18

Aga kuidas ma saaksin näha hamsu hambaid? Minu hamster kohe üldse ei lase näidata hakkab tõmblema ja hammustama. Ilmselt ei oska ma hamstrit ilusti hoida, et tal hambaid vaadata. :umm:
χάμστερ ♥
Kasutaja avatar
Shierra
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 99
Teemad: 4
Asukoht: Jüri alevik, Rae vald, Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Hammaste pikkus

PostitusPostitas DessaMerisiga » 09. juuni 2012, 22:19

Kui minul hamsud olid siis ma lihtsalt pistsin neile selle vatitiku hammaste vahele. Nagu hobusel. Hamsud küll ajasid seda võimalikult kiiresti keelega välja aga vähemalt näha sai :P.
Kasutaja avatar
DessaMerisiga
We are young
Pisi mängur 2013
Pisi mängur 2013
 
Postitused: 2574
Teemad: 17
Pildid: 16
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist