Pätt ja Kratt

Vöödilised sõbrakesed meie kodudes

Moderaator: v66dik

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Pätt ja Kratt

PostitusPostitas KrattPätt (Teema autor) » 04. jaanuar 2010, 20:21

Tere kõigile.

Meie peres on alates 22.detsembrist 2 uut oravat Pätt (isane) ja Kratt (emane). Nägin praegu teemat alustades, et üks Kratt on siin veel, ei pannud sama nime meelega.... Pätt on pätt seetõttu, et ta on juba esimese kahe nädalaga väga suurte pättustega hakkama saanud, põgenes meie äraolekul puurist ja tegi diivani ja toataimedega üks-null. Kratt sai oma nime lihtalt riimumise tõttu, ja tegelt ta esimestel päevadel taris oma pesa pähkleid nii täis, et teda võib Kratiks pidada küll.

Loomad ise on imearmsad, väga ilusate vöötidega :-D Hetkel on pilte ainult Pätist, Kratt pole veel nii leplik, et temast korralikke fotosid saaks. Kui Kratt ka poseerima asub, siis panen mõlemast korraga pildid ka üles.


Õnnelik on olla oravaomanik, isegi kui diivanis on augud...
Viimati muutis GunnyBunny 04. jaanuar 2010, 20:53, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Muutsin pealkirja.
Kasutaja avatar
KrattPätt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: 2 uut vöödilist varakambris

PostitusPostitas Pinto » 04. jaanuar 2010, 20:39

Tere tere :hi:

Kui piltideni jõuad, siis võid diivani augud ka pildile jäädvustada :lol:
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: 2 uut vöödilist varakambris

PostitusPostitas maris2 » 04. jaanuar 2010, 20:49

Neid auke vaataks mina ka :rofl: .
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Pätt ja Kratt

PostitusPostitas KrattPätt (Teema autor) » 10. jaanuar 2010, 19:45

Tere

Oravate (ja diivani...) pilte võib nüüd ja edaspidi vaadata aadressil http://picasaweb.google.com/meie.oravad

Elu kulgeb meil üldiselt nagu ameerika mägedel, vahel tundub, et väga hästi ja teinekord jälle üle kivide ja kändude. Kratt (emane) on üsna talveunes, käib ainult päeva ajal väljas, siis kui meie tööl oleme. Pelglik on ta ka. Kui talle läheneda, siis ta kas mängib surnut või lipsab pessa. Ta on arvamusel, et kui ta ennast ei liiguta, siis teda pole olemas :rofl: Vahel on nagu multifilmis. Vaatan teda, ta tardub. Vaatan korraks kõrvale, ta liigub 2 sammu edasi, kui uuesti vaatan, siis jälle tardub (ainult siis 2 sammu kaugemal kui ta eelmine kord oli). Kratt on ilusasti koolitatud ja teeb oma hädasid ühte nurka ja ajab aluspanu peale.

Pätiga on vähe keerulisemad lood. Tema armastab siristada ükskõik kus, näiteks puuri küljes rippudes, kõht seina (tapeedi) poole. Tulemus on siis see, et ma pean mitu korda päevas tapeeti märja lapiga pesema. Meil on oravatel iseehitatud puur, millel on üks väljaulatuv kuubik, mida nimetame jõusaaliks. Seal on jooksuratas. Kui puuri põhiosal on lisaks võrgule ka ca 15cm pleksiklaasist äär, siis sellel kuubikul on ainult võrkseinad, kuna me ei arvanud, et see kujuneb Päti lemmikpaigaks. Seal ta põhiliselt elab, sööb, ja käib ka wc-s, kõike läbisegi. Seega kõige tüüpilisem pissitamistreenimismeetod, tõsta must aluspanu kohta, kuhu peaks tekkima wc, ei sobi. Sest see on ainus koht kogu puuris, kuhu aluspanu panna ei saa. Eks see on vist murphy seadus, et ta just seal armastab toimetada. Üldiselt me oleme hetkel jõudnud arusaamiseni, et tuleb vähemalt ajutiselt ka sellele treeningkuubikule seinad ümber ehitada ja aluspanu sisse panna, et saaks sel meetodil Pätile kombeid õpetada. Proovisin muidu ka loomapoest saadud kassidele-koertele mõeldud haisupritsiga talle asja seletada, aga selle asemel, et eemale peletuda, hakkas ta sinna haisutatud põrandale eriti suuri loike tegema, ilmselt eesmärgiga rohkem haiseda. Lisaks ta lakkus peale seal kõndimist nii meeleheitlikult oma varbaid, et mul tekkis hirm, kas ta äkki mingil moel allergiline pole või see talle halvasti ei mõju. See haisuprits on hetkel kapis paremaid päevi ootamas. Proovisin ka selle jõusaali põhja pesemise pabereid pissinurka tõsta, aga kuna paber on tore pesamaterjal, lõppes asi sellega, et nad toppisid ka need pissised paberitupsud omale põske ja viisid pessa :wacko: Seega ka see strateegia vedas alt.

Omavaheline läbisaamine on neil suhteliselt arusaamatu. Alguses magasid nad ühes pesas, puuri peal väljas olles kippusid madistama, aga pesas oli rahulikult. Peale seda, kui Pätt meie äraolekulo 2 päeva korteri peal ringi trallis, viskas Kratt ta pesast välja (või ei sobind talle endale enam selline väikekodanlik elu). Pätt kolis omaette elama. Praegu on siis seisud sellised, et kui nad kahekesi korraga pesadest väljas on, siis varem või hiljem lõppeb nende kooseksisteerimine puuris meeletu tagaajamisega. Kusjuures taga ajavad nad üksteist arusaamatult, kord üks teist, siis teine esimest, vahel ehmatavad mõlemad ära ja jooksevad üldse kumbi omas suunas... ainuke reeglipärasus on see, et kui Pätt läheneb oma vanale pesale, ehk sellele, kus nad koos elasid, ja kus praegu Kratt resideerub, siis läheb ilgeks madinaks, sest Kratt ilmselt kardab, et ta varud pannakse pihta.

Pätiga oleme üldiselt jõudnud sellisele sõpruse tasemele, et ta on paar korda mulle juba pihu peale roninud maiustusi sööma. Ma teen talle sellise kaval rea, et panen esimese maiuse sõrme peale, teise kesest pihku, ja kolmanda randme juurde. Esimese ta saab niisama kätte, teise jaoks venitab ennast häääääästi pikaks ja toetab esikäpad minu pihku. Kolmandani ta sel meetodil enam ei ulatu ja tal pole midagi muud teha kui üleni pihku kolida.

Eile tegin esimest korda puuri suurpuhastust ja Pätt ehmatas käsitolmuimeja müra peale nii ära, et lipsas puurist välja. Tagasisaamine vältas seekord ligi 3 tundi, mille jooksul me barrikadeerimise sobimatuid teid ja ehitasime jooksukoridore, ja tegime koledaid hääli, et ta diivani alt meile sobilikus suunas liikuma hakkaks. Peale seda vaheintsidenti on ka Pätt taas veidi arglikum, aga tasemeni number 2 (maiustus peo keskel ja päti esijalad peos) oleme uuesti tagasi jõudnud...

Aga noh, mõtlen, et kes tasa sõuab, see kaugele jõuab!
Kasutaja avatar
KrattPätt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pätt ja Kratt

PostitusPostitas maris2 » 10. jaanuar 2010, 19:55

Kuule mul su diivanist kohe kahju. Aga pildid väga armsad, ma jumaldan neid vööte. Ja väga vahav jutuke. Mul oli kohe kujutluspilt sellest pissimisest silmade ees ja väga naljakas tundus. Ilmselt see sulle muidugi nii naljakas pole. :-)
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Pätt ja Kratt

PostitusPostitas KrattPätt (Teema autor) » 10. jaanuar 2010, 19:59

Ma võtan nii diivanit kui pissimist ja ka kõike muud huumoriga. Mul on endal ka naljakas. Ega pahane ei saa nende peale olla, sellest ei tuleks midagi välja. Nad ju ikka rõõmuks võetud, ja tuleb arvestada ka nende pähklisuurust ajumahtu :-D Nii kaua kui nad mu meest ära ei söö või midagi tõeliselt kallist ära ei lõhu, siis ma naeran koos teiega.
Kasutaja avatar
KrattPätt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pätt ja Kratt

PostitusPostitas nuff » 10. jaanuar 2010, 20:26

Jeerum, see diivan on ikka täiesti 'viie tärni hotelliks' tehtud ju. Mitu sissepääsu ja puha...
Ma ausalt öelda ka südamest naeran, kui Pätist ja Kratist loen. Selle diivani loo tõttu hakkasin isegi öösel naerma, kui uni korraks ära läks. Kujutlusvõime hakaks tööle ja pidama ei saanud. :lol: Muidugi on see kurb, kui materiaalset kahju tehakse, aga parim leevendus sellele on suhtuda asjasse huumoriga. Sest olgu mis on, ma naeran oma kaakide tegusid ka, kuigi vahel on tunne, et vajan suhkruvett. :shock:

Pildid on väga head! ;-)
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pätt ja Kratt

PostitusPostitas Yoko » 11. jaanuar 2010, 15:07

Minu vöödikud õnneks diivani kallale ei ole läinud, vaid avastasid diivanialuse pesukasti, millesse nädala jooksul ilma minu teadmata tehti korralik staap. Isegi söögipoolist oli sinna veetud ning tundus, et üks neist plaanibki sinna resideeruma jääda. Kui hakkasin uurima, mis talle seal nii meeldib, avastasin, et tekikotist oli jagu saadud, üks osa sellest ära käristatud ning sealt seest mõnusat vatiteki materjali ka oma nurgakesse tassitud.
Yoko
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pätt ja Kratt

PostitusPostitas KrattPätt (Teema autor) » 19. jaanuar 2010, 21:10

Tere

Oravad endiselt vöödilised.
Lisasin huvilistele uusi pilte.

:A:
Kasutaja avatar
KrattPätt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pätt ja Kratt

PostitusPostitas maris2 » 20. jaanuar 2010, 20:24

Pildid on väga vahvad. Tore kuulda et vöödid ka alles :lol:
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Pätt ja Kratt

PostitusPostitas nuff » 20. jaanuar 2010, 21:24

Väga vinged tegelased! :-D
Minu lemmikpilt on see, kus Kratt uurib, mis värk on ;-)
No kuidas ma unustasin mainida, et see kuidas Pätt käe peal istub, on vägev!
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pätt ja Kratt

PostitusPostitas nuff » 23. märts 2010, 15:39

Avastasin, et albumis on uusi pilte! :clap:
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Meie vöötoravad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron