Sobiv toatemperatuur

Kuidas vöödiliste eest kõige paremini hoolitseda? Puhastamisest jalutamiseni.

Moderaator: v66dik

Sobiv toatemperatuur

PostitusPostitas tapetseerija (Teema autor) » 09. jaanuar 2008, 13:49

aga kas keegi teab mis temperatuuri nad armastavad? sest mul on kodus külm, hoian teda radika lähedal (mitte vastas aga lähedal)
Viimati muutis Scratchy 12. september 2008, 20:01, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Eraldasin vöötoravate üldisest teemast.
tapetseerija
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sobiv toatemperatuur

PostitusPostitas Scratchy » 12. september 2008, 20:00

ossam_tossam kirjutas:Ma arvan, et nad on suht külmataluvad, põhimõtteliselt on nad ju Siberist, kus talviti paks lumi maas. Olen kuulnud ka arvamusi (ma pakun, et see inimene elas Soomes, aga pead ei anna), et neid võib aasta läbi õues puuris pidada, samas arvan, et Eesti kliimas oleks see siiski liiga ekstreemne. Igatahes ma ei usu, et sul toas nii külm on, et ta radika juurde panna tuleks. Nad saavad oma pesa vooderdamisega täitsa hästi hakkama, kui neil puuris saepuru, paberit, heina jms leidub
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv toatemperatuur

PostitusPostitas Katariina » 25. november 2008, 12:17

Mõtlesin ise, et kui võõdikute puur viia koridori või kuuri kus on jahedam ning vaiksem ehk siis jääb isane vöödik ka lõpuks magama. On teine väikseke ikka nii närviline ja valvab pesakasti.
Meie askeldused puuri läheduses teevad teda veel närvilisemaks.
Kui madalat temperatuuri võivad vöödikud taluda?
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv toatemperatuur

PostitusPostitas stiina » 12. jaanuar 2009, 21:17

Et tegelikult vöödikud ei taha väga sooja kuskil 18 kraadi ringis , ja seda et kui sina või su perekonna liikmed on haiged siis neid vöödiku ligidale lasta ei tohi sest vöödikud võtavad vasti inimeste grippi.
stiina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sobiv toatemperatuur

PostitusPostitas vöödik » 12. jaanuar 2009, 22:03

Mul toas suhteliselt palav ja kui akna lahti teen siis mõlemad oravad sirutavad ennast puurivõre küljes nagu jahutaks kõhtusid.Päris naljakas vaadata.:)
Kasutaja avatar
vöödik
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 3
Pildid: 3
Asukoht: keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Sobiv toatemperatuur

PostitusPostitas Scratchy » 19. jaanuar 2009, 16:15

Kui tuba õhutatakse, siis tuleks kas vöödikud selleks ajaks toast välja viia või katta puur niimoodi kinni, et vöödikud külma ei saaks, tuuletõmbe kätte ei jääks.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv toatemperatuur

PostitusPostitas HamsterX » 08. aprill 2011, 20:32

Ma arvan küll, et lahtine aken meeldib vöötoravatele, kui sealt just tuult täiega peale ei puhu. Aga nad saavad vajadusel oma pesakasti varjuda või mujale.
Samas mida jahedam on, seda rohkem on lootust, et nad jäävad talveunne ja saavad järglasi pärast kevadel, sest siis nad on oma aastaringses tsüklis.
Samas täitsa õue ei julge soovitada neid panna, sest ühel kasvatajal olevat isane õues tänavu talvel hukkunud, kuigi emane talvitus ilusasti. Ega sellest enne aru ei saagi, kui kevadel alles, sest kui ta talveunes on, siis ta nagunii ei liiguta.
Ma hoidsin ise alguses 0..5 kraadi suvilas ja siis tõin keskküttega korterisse. Üks oli talveunes ja äratasin ta oma peopesas lambipirni all üles. Võttis ikka kaua aega. Ja mõnusalt jahe oli ta keha alguses. Pärast poolt tundi hakkas juba värisema, see paneb vist vere liikuma. Ja lõpuks kui oli virgem, siis naksas juba ka näpust :-D
HamsterX
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 122
Teemad: 3
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Sobiv toatemperatuur

PostitusPostitas nuff » 09. aprill 2011, 22:55

See isane oli eelnevalt elanud 2 talve tubastes tingimustes. Ta ei ehitanud omale talveks pesa (ei vooderdanud oma pesakasti). Ta ei maganud talveund (ka jahedas toas mitte). Looduse poolt antud instinktid (et temperatuuri langedes peab pesa vooderdama, toitu varuma ja talveuneks valmistuma) ei hakanud tööle. See kõik sai talle kahjuks saatuslikuks.

Lambi all soojendamine ei ole vast päris hea mõte - kui looma äratamine talveunest väga vajalik on, siis ikka enda kehatemperatuuri abil (pihkude sees näiteks, või keerata särgi/pluusi alaserva sisse vastu enda ihu). Ma mäletan lapsepõlvest, kui varbad külmetasid ja kui need tuppa tulles sooja said, siis valutasid kohutavalt - järsk remperatuurimuutus tegi seda. Kui looma keha alajahtub (mis seoses talveunega tekkib), siis peab looma ülessoojendamine olema sujuvam (leebm), mitte lambi all. See võib ta tervisele põntsu panna. Näiteks alajahtunud inimest soojendatakse ka väga aeglaselt üles.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline