Vöötorav talveunes.

Kuidas vöödiliste eest kõige paremini hoolitseda? Puhastamisest jalutamiseni.

Moderaator: v66dik

Vöötorav talveunes.

PostitusPostitas souzz (Teema autor) » 21. detsember 2010, 00:08

Selline küsimus siis, et mul suri vöötorav nüüd ära, aga kas on aru saada, et ta hingab, kui on talveunes ja kas ta on kanges olekus ja ei reageeri koputustele ja kui teda tõsta, siis ärkab ülesse või ei?
Orav oli alles 5 aastat vana ja toitsin ja jootsin ilusti, ma ei saa aru, mis valesti oli, järsku oli nii kõhna ja eile õhtul vaatasime, et magab ilusti ja täna hommikul lebas keset puuri ja külili ja ei reageerinud. Küsimus lihtsalt, et kas ta võis ka talveunes olla, mida ma väga tõsiselt kahtlen.
souzz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötorav talveunes.

PostitusPostitas nuff » 21. detsember 2010, 00:19

Oioi, kui ta tõesti ära suri, siis see on küll ääretult kurb. :-(
Minu orav oli ka talveunes. Oli puuris väga imelikus kohas täiesti kange - külili. Loomulikult ma ehmatasin väga. Võtsin ta kätte ja oli surnud mis surnud. Hoidsin pihu sees, aga ta hakkas sooja tundes liigutama. Silmad olid nii unised (paistes nagu kohvioad), ta ei suutnud neid tükk aega lahti teha. Liigutused olid sama aeglased. Aga käte sooja tundes hakkas ärkama. Imelik oligi asja juures see, et toas ei ole nii jahe, et saaks temperatuuri tõttu maha jahtuda ja kangeks jääda. Puur oli akna all, seal võis olla u 17-18 kraadi sooja.

Mina ei saanud hingamisest küll midagi aru, ta suudab end viia mingisse väga imelikku vegetatiivsesse seisundisse. Hingamine ei ole silmaga nähtav. Aga soojus äratab ta üles, vähemalt liigutama hakkab. Siis tuleks ta pessa panna, las magab.

Kui ta aga läks igavesele unele, siis ole tugev ning pea vastu. :better:
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötorav talveunes.

PostitusPostitas souzz (Teema autor) » 21. detsember 2010, 16:00

Huvitab väga, kas see viis aastat.. võis olla vanuse tõttu surm? Kohe kui saab, võtame ka kätte ja vaatame, kas hakkab liigutama. Kindel, et kui ta on kange ja ei näe hingamist, siis ta võib ikkagi talveunes olla? Üleeile, kui ma vaatasin, siis ta magas keras ja niimoodi ja liigutas vahel ja silmad oli ka kinni ja ei näinud midagi, aga eile oli lihtsalt keset puuri, kange ja ei reageerinud kui vastu puuri koputasime. Loodan praegu parimat. :)
Aga suured tänud vastuse eest. Orav on kindlasti loom, keda tahaks tulevikus omale võtta, kui täiskasvanuks saan, kuna niiväga meeldivad mulle. :P

Kui suur võimalus võib olla, et ta on veel elus?
souzz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötorav talveunes.

PostitusPostitas nuff » 22. detsember 2010, 01:30

Seda, kas ta nüüd kindlalt elus on, ei tea küll keegi teine öelda, kui teie pere ise - kui te selle kindlaks teete.

Mõned oravad võivad tõepoolest elada kuni 5-aastani.
Väidetavalt elavad isased vähem, emased kauem (kui tervis korras ja tingimused head).

Võibolla teie orav oli tõesti oma eluringi täis elanud. Palu vanematel orav üle kontrollida. Kui ta tõesti vikerkaare taha läks, siis ei saa teda ju puuri jätta...
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötorav talveunes.

PostitusPostitas souzz (Teema autor) » 22. detsember 2010, 09:01

ta ei olegi enam puuris, ta on ühes karbi sees, kus tal on igaksjuhuks ka õhuauk praegu, aga jah, suured tänud abi eest. :)
souzz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötorav talveunes.

PostitusPostitas Annu62338 » 09. aprill 2013, 19:47

Ma olen kuulnud ,kui vöödik jääb talveunne siis ta ei pruugi enam ärgta ja minna igavesele unele!!On see tõsi!! :mellow: :dunno: :mellow: :dunno:
Annu62338
Smailimaniakk
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötorav talveunes.

PostitusPostitas v66dik » 09. aprill 2013, 21:22

See ei ole tõsi. Magades nende kehatemperatuur küll langeb, kuid ärgates see taastub. Enne talveund koguvad nad pessa talvevarusid, mida siis pesas söövad. Toas peetavad vöödikud käivad tavaliselt mõnepäevaste vahedega ka pesast väljas joomas ja uusi varusid kogumas.
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötorav talveunes.

PostitusPostitas Annu62338 » 10. aprill 2013, 06:01

Tänud vastuse eest
Annu62338
Smailimaniakk
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötorav talveunes.

PostitusPostitas Annu62338 » 10. november 2013, 18:16

Kas on võimalik et vöötik jääb talveunne juba novembris
Annu62338
Smailimaniakk
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötorav talveunes.

PostitusPostitas v66dik » 10. november 2013, 18:59

On ikka võimalik. Tavaliselt jäävad vöödikud siis varakult talveunne, kui ruum on tavalisest toatemperatuurist madalam. Kuid kõik sõltub ikka igast vöötoravast isiklikult ja tema harjumustest. Meie 5-aasatne Triibu ei ole veel ühtegi talve maganud, aga samas kõik teised (isased) on iga talv mingi aja talveunes olnud. Tavaliselt küll novembris mitte, sest vöödikute puur on soojas elutoas, aga nende päevane ülevaloleku aeg väheneb kuskil 6 tunnini. Ja üsna tihti käivad nad ka sellel ajal pesas tukkumas.
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron