Vöödikute olukord loomapoodides

Vöödilised arutlused

Moderaator: v66dik

Vöödikute olukord loomapoodides

PostitusPostitas Pippi (Teema autor) » 08. juuni 2008, 19:51

Ma ei tea kuhu seda postitust panna aga siia ma siis selle kirjutan. Nimelt täna käisime peale kokkutulekut Linnu, nuuu ja raheldeeguga Roccas seal Bosse(endine Bramham) loomapoes ja seal oli jube palju vöödikuid ühes väikses hamstrikas koos. Ja kui sinna tuli umbes minu vanune poiss isaga ja nägi vöödikut, siis ütles lausa automaatselt: "Appi kui nunnu! Ma tahan endale! Issi, palun osta!" Noh, isa tal siis ostiski...aga ta ostis talle HAMSTRIPUURI! Jah, imetillukese hamstripuuri, mis on ka Mini Dunast väiksem. Pisar tuleb silma kohe. Isast ei saanud ma aru: endal on raha tuhande-viiesaja kroonine vöödik osta aga puuri eest maksab vaevu 300kr. Müüja oli eriti juhm- ta naeris, sõna otseses mõttes, mulle näkku, kui ma läksin juurde ja ütlesin, et miks nii väike puur, kas te müüja olete napakas või. Tõsiselt kurb juhtum... :sad:
Those little rascals nibbled my heart away.
Naiivsed lillekesed. lol.
Kasutaja avatar
Pippi
Bite me!
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 843
Teemad: 17
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 14
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: pilte oma vöödikutest ja nende puuridest!

PostitusPostitas Babu » 08. juuni 2008, 20:31

Me käisime ka peale seda seal ja seal oli tõesti palju vöödikuid ühes pisikeses puuris. Väikses puuris oli kolm vöödikut ja suuremas oli umbes 6tk. :sad: Aga nad olid lihtsalt nii armsad ja näksas Meloofiat sõrmest ka :D.
Headust pole kerge kohata, kuid seda on kerge ära tunda!
Mind on tabanud tõeline ROTIHULLUS!!!
Kasutaja avatar
Babu
friends are forever, boys are whatever .
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2203
Teemad: 26
Pildid: 8
Asukoht: Tabasalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: pilte oma vöödikutest ja nende puuridest!

PostitusPostitas Saara » 09. juuni 2008, 22:53

Pippi kirjutas: Pisar tuleb silma kohe. Isast ei saanud ma aru: endal on raha tuhande-viiesaja kroonine vöödik osta aga puuri eest maksab vaevu 300kr. Müüja oli eriti juhm- ta naeris, sõna otseses mõttes, mulle näkku, kui ma läksin juurde ja ütlesin, et miks nii väike puur, kas te müüja olete napakas või.
Sellisel juhul oleks võinud minna ostjatega rääkima- küllap isa ei teadnud, kuidas ja milles oravad elavad. Samas ei tohi minna agressiivselt küsima ning solvama, nagu praegusel juhul müüjaga tegite. See tekitab automaatselt sellise tõrkuva reaktsiooni, kus müüja ei soovigi koostööd teha.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: pilte oma vöödikutest ja nende puuridest!

PostitusPostitas raheldeegu » 10. juuni 2008, 11:18

Mina jälgisin seda värki arglikult pealt , kud nägin et mingit sõimamist kll polnud pigem nägi see välja nii :
Pippi: tere vabandust kas te ikka teate et vöötoravat ei tohi selles puuris pidada?
müüa ei vastanud midagi vaid irvitas näkku talle.
Kasutaja avatar
raheldeegu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 565
Teemad: 32
Pildid: 7
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: pilte oma vöödikutest ja nende puuridest!

PostitusPostitas Lind1100 » 10. juuni 2008, 11:31

Lind läks ja näitas veel üht suvalist kõrvalasuvat puuri ja ütles, et see sobiks paremini, oli umbes selline jenni-mõõtu või veidi suurem. Muidugi ei pööratud sellele mitte mingit tähelepanu. Tõenäoliselt oleks talle vaja isegi suuremat puuri, kuid võrreldes sellega mille müüja neile müüs, oleks see lausa paradiis.
Mina ei paneks sinna isegi hamstrit. Mainitud tillukese puuri suuruseks oli umbes 30x20x20 cm- alla poole minu suuremast transportpuurist.
Kui oravapojake puuri seina küljes korraks rippus, ulatus ta ninaga puutuma puuri lage ja sabaga põrandat. :sad:
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: pilte oma vöödikutest ja nende puuridest!

PostitusPostitas samton » 10. juuni 2008, 11:33

Pippi kirjutas:Müüja oli eriti juhm- ta naeris, sõna otseses mõttes, mulle näkku, kui ma läksin juurde ja ütlesin, et miks nii väike puur, kas te müüja olete napakas või.


Pippi enda sõnastuses nägi see küll sõimamise moodi välja.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: pilte oma vöödikutest ja nende puuridest!

PostitusPostitas Kissu » 10. juuni 2008, 11:38

Mina olen ka müüjatelt reeglina sellisest käitumist pigem näinud ja siis tublimad müüjad ei saa aru, et miks me loomapoe müüjatesse ei usu ning pigem skeptiliselt suhtume. On ju ilmselge, et see puur müüdi sellele loomakesele konkreetselt kasu eesmärgil hoolimata loomakese tulevasest elust. Sellised loomapoemüüjad ei hiilga just oma teadmistega aga nõnda palju on isegi lollilegi selge, et looma sellises puuris pidada ei saa. Pigem oli tegu hirmuga, et kui soovitada suuremat puuri, siis läheb kogu ost liiga kalliks ja jäetakse üldse ostamata - hirmus eksole?

Tõesti ei tasuks loomapoe müüjat sõimama minna "olete mingi napakas või" eriti kui see lapse suust tuleb, tekitab ilmselge vastureaktsiooni - mis sa laps mulle täiskasvanule õpetama tuled... Viisakalt tuleb selliseid asju ajada või vähemalt enamvähem viisakalt.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: pilte oma vöödikutest ja nende puuridest!

PostitusPostitas ossam_tossam » 10. juuni 2008, 13:19

Mõned loomapoed ajavad ikka täiega vihaseks küll :mad:
Samas olen nõus eelnevaga, et antud juhul oleks olnud kasulikum läheneda sellele isale ja öelda, et vöötorava puur peab olema ikka üle meetrise küljepikkusega.

Poe koha pealt soovitaks sinna tagasi minna koos oma vanematega ja loomakaitsesse võiks ka proovida pöörduda (kuigi nendesse mul erilist usku pole; ainus mida nad teha oskavad on paari kuu tagant kasukakaupluse ees pikette korraldada :sad:)
Viimati muutis Scratchy 12. september 2008, 21:46, kokku muudetud 2 korda.
Põhjus: Sindrinahk: Ühest smilest lause lõpus piisab. Pole vaja smile kuritarvitada. Eemaldasin liigsed smiled.
ossam_tossam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: pilte oma vöödikutest ja nende puuridest!

PostitusPostitas nuuu » 12. juuni 2008, 16:50

Kusjuures müüja ütles seal, et jah see puur sobib. Mees küsis ka ,et kas see puur sobib ja müüja ütles jah, et sobib. Meie läksimegi, siis sinna suure jutuga nende juurde, et selline puur ei sobi, aga see isa ei teinud kuulmagi. Ise, vaatasin seal rotte ka ja ütlesin, et meil seal Rakveres on küll rotid 50 krooni mitte 90 krooni ja, siis ma kuulsin kuidas müüja pobises, et mis ma tulin siis siia. Täitsa lõpp. Ta ei teadnud loomadest midagi istus oma pikkade küüntega ja, ei saanud isegi vöödikut puurist korralikult välja võtta kuidagi seal vingerdati puurid koos ja saadi lõpuks välja. Müüja on seal jube loll. Vabandan väljenduse eest, aga sellise sarkasmiga ma ei imesta ka miks seal ei voha kundedest.

Edit: Parandasin oma kirjavead ära!
Viimati muutis nuuu 13. juuni 2008, 18:01, kokku muudetud 2 korda.
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: pilte oma vöödikutest ja nende puuridest!

PostitusPostitas Pinto » 12. juuni 2008, 20:52

Käisin kah eile seal Rocca Bosses. Vaatasin vöödikuid ja muidu loomi ja müüjad sehkendasid midagi ühe vöötorava puuriga. Siis hakkasid omavahel rääkima: "seal emaste puuris on üks isane vähemalt, aga las mõnulevad" :shock: Vat kui laheda suhtumisega müüjad siis seal on.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödikute olukord loomapoodides

PostitusPostitas nuff » 31. märts 2010, 18:53

Täna sai käidud Narva Pet Centris. Seal oli üks vöödikutüdruk. Puurid on seal tilluksed, nagu loomapoodides ikka, kuid puuridesse oli loomadele pandud erinevaid sisustuselemente. Puidust majad ja turnimispuud, kellel rippkiik, kellel pesa. Oravale oli jooksuratas pandud.
Vöödikuplika oli minu arvates pooliku sabaga. Küsisin müüjalt, et mis sabaga juhtus. Öeldi, et sabaga ei ole mdagi juhtunud, ta on noor, kõigest 4-kuune. Mina teadsin, et vöödkud poegivad kevadel, aga mine tea, ehk on erandeid ja mõni poegib ka detsembris (kuigi rohkem usun, et 4 kuud tagasi viidi ta sinna poodi, nov-dets jooksuaeg tundub ikkagi imelik). Selle vöödiku saba oli nagu pooleks lõigatud pudelihari. Aga muidu askeldas puuris ja paistis rahulik. Kasukas oli ilusa tooniga: mitte selline punakas, nagu me enamuses näinud oleme, vaid pigem valge kõht ja pruunid triibud segamini helehallide triipudega
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline