Piia ja Polli

Millised tuttsabad meil kodus on

Moderaator: postituvi

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Piia ja Polli

PostitusPostitas kataa (Teema autor) » 21. veebruar 2017, 12:08

Mõtlesin, et puhun natukene elu sisse deegulasse ja näitan oma deegud ka ette. Enne, kui nad võetud said, sai siin ikka lugemas käidud ja igasugu huvitavat infot kõrva taha pandud.

Aga nüüd minu deegudest. Järgmisest kuust saavad piigad kahe aastaseks.

Piia on uudishimulik preili, kes on alati esimesena platsis igal pool. Ta on väga sõbralik ja temaga võivad isegi külalised tegeleda rahulikult. Vahepeal ehmatab mõne asja peale, kuid see ehmatus läheb üsna kiirelt üle, kuna uudishimu on liiga suur. :)


Polli on iseloomult vanainimene, kes kardab kõike ja kõiki ning tema usalduse väljateenimiseks läheb korralikult aega. No, läks 1,5 aastat selleks, et ta tuleks peopessa tudule. Nüüd on nii memmekas, et kui puuriukse lahti teha, siis tuleb ja sätib sülle tudule. Aga, kuna ta kardab koguaeg ja väga ettevaatlik, siis võib ta ehmatusest hammustada ja külalised hoian temast pigem eemale. Oleme ise ka tema käest paar korda hammustada saanud. :)

Alguses esimesed pool aastat elasid nad linnupuuris, mis sobis nende jaoks hästi. Hiljem jäi see väikseks ja me ehitasime neile suure puuri. Praeguseks elavad nad teises uues puuris, mille ehitasime kuu aega tagasi ja seda ka kolimise tõttu. Uues korteris ja puuris on nad siiani väga rahul olnud. Välja pole nad korteri peale saanud eriti, kuna siin vaja veel nipet-näpet asju teha, et nende jaoks keskkonna turvalisemaks muuta. Puuri koristuse ajal on nad käinud vannituba uudistamas. Siis pidi neil uudishimu nii suur olema, et jooksid edasi-tagasi.

Kambas on üks kiisu ka, kellega nad said alles pool aastat tagasi tuttavaks. Alguses karjumist oli ja ähvardamist kassi suunas, kuid nüüd ei tee kumbki neist üksteisest välja.

Hea küll, praeguseks vast piisab. Järgmise korrani :)
kataa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 3
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Re: Piia ja Polli

PostitusPostitas kataa (Teema autor) » 20. märts 2017, 13:54

Eelmine nädal said piigad 2 aastaseks. Täna meelitasin nad kaalule ja tulemuseks: Piia kaalub meil 252 grammi ja Polli 220 grammi. Üks pühapäev said nad esimest korda uudistada uut korterit ning see möödus hästi. Kui väike hirm peale tuli, siis jooksid ruttu minu ja mu elukaaslase juurde varju ning kogusid julgust, et edasi liikuda sealt, kust nad tagasi jooksid. Lõpuks oli terve korter käidud ja hakkasid pättusi vaikselt tegema. :)

Alguses nuuskisid esimene tund niisama, pärast tuli kõik kohad uuesti läbi käia hammastega. Kõige rohkem meeldisid neile ahjuvärv ahjul ja vanad toolid, sinna kippusid uuesti tagasi.

Lõuna paiku on neil enamasti uinak, mil nad tuduvad vaikselt oma pesakeses. Kassi jaoks on see tavaliselt huvitav ja ta läheb piilub puuri, kas piigad on pesas või miks nad nii vaiksed on. Seda ka hästi ettevaatlikult, kuid alati on kass see, kes ehmatab hüppega puuri juurest eemale. Piigad kargavad siis korraga pesast järsult välja puuri äärde ja see on meie jaoks humoorikas vaatepilt. Meil deegud teevad kassile tuule alla koguaeg. :)

Hea küll, järgmise korrani! :)
kataa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 3
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Piia ja Polli

PostitusPostitas Lind1100 » 06. aprill 2017, 06:44

Hilinenud õnnesoovid pisikestele! :-)
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2145
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 13 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Meie deegud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline