Lehekülg 1/1

Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 15. august 2012, 13:13
Postitas joannai
Tere, eilsest elab nüüd meil kaks deegu tirtsu, nad on natuke üle kuu vanad.
Nimesid veel ei osanud panna, sellega läheb natuke veel aega, aga üks tibi on hüperaktiivne, kui lahti tuppa lasta jooksma siis enam naljalt kätte ei saa, teine selle eest on aga rahulikum. :-)
Eile õhtul oli üsna ehmatav vahepeal, kuna nad siristavad vahepeal nagu laululinnud.. Praegu küll tudivad vaikselt oma pesas.

Lisan ka siis mõne pildikese neist armsakestest :biglove:
Siin siis 3pildikest, neist ja terrariumist, mis vajab veel täiendamist :wink:

http://s1079.photobucket.com/albums/w518/joannai2/?action=view&current=5ba88de7.jpg#!oZZ3QQcurrentZZhttp%3A%2F%2Fs1079.photobucket.com%2Falbums%2Fw518%2Fjoannai2%2F%3Faction%3Dview%26current%3Dbf8b1520.jpg

Re: Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 15. august 2012, 13:22
Postitas Pinto
Tere tere uutele tibidele! :hi:

Kust nad pärit on?

Terraariumis saate veel usinalt sisustuse tegeleda :)

Re: Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 15. august 2012, 13:29
Postitas joannai
Raplast loomapoest, loodan siiralt et mõlemad on emased :wacko: , kontrollisin neid eile õhtul 2-3korda üle siit leitud ühe pildi järgi :-)

Re: Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 15. august 2012, 13:54
Postitas IloveAnimals
Teretulemast deegulasse! :hi:
Pliksid on väga armsad ning tervita neid minu poolt.
Terraariumit võiksid tõesti natuke sisustada: panna õuna-,pirni- või sarapuu oksi, mingi kõie, neile tunimiseks, jooksuratta, väise linnuredeli, jne.....

Re: Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 15. august 2012, 14:29
Postitas joannai
Tere tere, tervitused edastatud. Terraariumi sisutamisega tegelen lähiajal :happy:

Re: Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 19. august 2012, 13:48
Postitas joannai
Niisiis on meie deegu plikadel 5päev uues kodus, paistab et nad on juba kohanenud kuigi nuuksumist on vahepeal pärist palju. :sad:
Nagu ennegi kirjutasin et üks on aktiivne ja teine üsna laisk, enamasti ta sööb ja magab, teine jookseb võrreldes temaga päris palju ringi..
Täna klõpsasin siis paar pildikest kahjuks ma neil väga veel vahet ei teekuna välimus on täitsa sama, ainult iseloomu järgi :-)
Ja veel nii palju et deegud said endale õunapuu oksi, mille otsas nad naudivad ronimist, ja ka mõned torud(vetsurullid). Väga julgeks tibideks on saanud, roniva ise juba käe peale, kui seda puuris rahulikult hoida, üks üritas juba mööda pusa varrukat välja ronida :-D

Pildid:
http://i1079.photobucket.com/albums/w51 ... 2cb8c0.jpg
http://i1079.photobucket.com/albums/w51 ... 5e434a.jpg
http://i1079.photobucket.com/albums/w51 ... 4f48ea.jpg
http://i1079.photobucket.com/albums/w51 ... c9cb5b.jpg
http://i1079.photobucket.com/albums/w51 ... 3a09b8.jpg

viimased kaks peaks olema arglikum tibi, kuna enamus ajast oli ta peidus kui kaamerat nägi :happy:

(Edit samton: Muutsin lubatust suuremad pildid linkideks.)

Re: Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 23. september 2012, 21:52
Postitas joannai
Kuna pole enam väga ammu kirjutanud, siis vahepeal on pliksid palju muutunud, nad kasvavad tohutu kiirusega. :-D
Vahepeal said siis nad endale jooksuratta, alguses kui jooksid siis see krigises õudsat moodi, kuid lahendasime selle väikse probleemi toiduõliga, kuna ma ise olen nädala sees koolis siis, iga nädalavahetus kui neid näen on nad aina suuremaks ja priskemaks kasvanud. :happy:

Nimedeks said nad endale Sofi ja Paksu :lol:

Täna meisterdasime neile uue pesa, tahtsime et see oleks suurem, kuna nad ka ise on nüüd juba palju suuremad, aga kahjuks need mõõtmed mis said tehtud jäid siiski liiga suurek, ja sinna kuhu oli ette nähtud auk, et nad saaksid sisse pugeda tuli hoopiski klaasi vastu, loodetavasti lähiajal saame me seda viga parandada saagides seda natuke kitsamaks.
Praegu istuvad nagu kukku nunnud ja pole sellest pesast väga huvitatud, lemmik tegevus on neil jooksime seal rattal :razz:

Oleme neid ka päris palju lahti lasknud tuppa kahjuks neid naljalt kätte enam ei saa, meeldib küll inimeste otsas turnida ja pusasid närida, aga lõpuks lähevad maailma avastama, siis pole puurist enam üldse huvitatud peaasi, et üksteise lähedal oleksid :wink:

Pilte ka:
http://s1079.photobucket.com/albums/w518/joannai2/
Kahju et üks pilt läbi klaasi, aga nad on nii armsad olid purgis korra kuni puuri puhastasin,sest oma kaasas kantavasse puuri nad enam ei mahu, üritasin ka pilte teha ilusaid aga ei õnnestunud kuna nad on liiga suured juba selle jaoks

ei saanud kahjuks piltide panemisega siia hakkama

Re: Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 24. september 2012, 12:18
Postitas Kessu
Vahvad deegud. Eks neile meeldivad igasugused pesad ja torud. Meil on sellltst hetke vähe kui ratas tühi on. Seda kastatakse nii magamiseks kui ka jooksmiseks.

Re: Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 24. september 2012, 13:46
Postitas Aydy
Sofi ja Paksu on väga vahvad ja ilusad sul-meeldib nende elamine ja kohe on näha, et loomade eest hoolitsetakse hästi.
Seda jooksuratast tulebki aeg-ajalt õliga määrida, muidu hakkab ikka hirmsalt krigisema..ja veel võib lõigata joogikõrrest 2 pisikest juppi ja kinnitada need sinna otsa, kus see ratas läbi käib. Siis on ka mõnus vaikus jooksmisel :)
Väljas joostes nad ei saa sul jah ise puuri tagasi minna, sest elamine kõrgel.. muidu tavaliselt nad ikka ise jooksevad koju tagasi. Äkki mingi redel neile sinna meisterdada jooksmise ajaks...siis ei pea neid mööda tuba taga ajama :)

Re: Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 24. september 2012, 16:22
Postitas joannai
See jooksuratas kipub jah niiviisi olema, et tühi on see harva.. enamasti jooksem seal Paksu, Sofi rohkem laiskleb ja mõnuleb pesas (kui ta just ei söö)
Redel ka hea võimalus, aga kas te oskate keegi soovitada miskit, nad närisid joogitopsil selle toru ümbert mingi kummi osa ära, ja kui reedel koju läksin oli see maas, panin otsa tagasi ja lähi päevil saavad ka uue pudeli, aga mis sinna panna, v oleks vaja ehitada sinna ümber midagi? Olen Tallinnas palju poode läbi kammind kust leiaks üleni metallist torust pudeli, aga enamus siiski sellised nagu neil praegu on :/

Re: Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 24. september 2012, 17:24
Postitas Aydy
Vaatasin jaa, et see pudel seal puuri sees-väljaspoole oleks parem panna, aga sul seal pole sellist kohta. Neid kumme müüakse ehituspoodides muidu küll, aga nad närivad nagunii selle uuesti läbi. Et parem on nt meisterdada joogipudelile puidust kast ümber, sisse teha väike auk, kust siis mahuks joogipudeli see tila läbi. Või tihedast võrgust teha pudelile ümber nn aedik, et nad ei pääseks seda kummi seal närima. Või siis lasta teha terra seina üks väike auk, kust pudeli tila läbi mahuks, et saaks panna selle väljapoole puuri.

Re: Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 24. september 2012, 19:39
Postitas Pinto
Üks võimalus on veel- pudel pane kaane peale ja pudeli tila läbi võrgu. Selleks küll peab pudeli all olema mingi kõrgem asi, milel pealt nad saavad juua, aga pudel jääb niiviisi ellu :)

Re: Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 24. september 2012, 19:42
Postitas joannai
Aitähh vastuste eest, eks kolmapäeval hakkan midagi meisterdama ;)

Re: Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 01. november 2012, 16:07
Postitas joannai
Vahepeal siis on tirtsud teinud oma igapäeva toimetusi peamiselt jooksud rattal. Hakkasime valmistama uut puuri, mis loodetavasti ka lähiajal valmis saab, näeb igaljuhul üsna ilus välja :happy:
Eile siis ostsin neile pudipadi, kuna vahepeal meil liiva puuris sees ei olnud, kuna ruumi on siis kuidagi vähe, panin sooski eile kausiga tsintsillade liiva neile, kohe joksid pessu mõnulema sinna sisse, lisaks said veel uue suure tiudukausi, deegude maiuspulki jpm.
Nad on muutunud sõbralikuks, ronivad kohe käepeale ja tulevad uudistama kui käes puuri paned või lihtsalt süüa/juua paned..
Meil oli ka väike mure kuuke tagasi umbes, muutsin´nende puuri kujundust ning nad katekooriliselt keeldusid magamast oma majakeses, vaid sättisid end üksteisekaissu või tudusid rattapeal :mellow:
Loodetavasti puuriga enam kaua ei lähe, ostame sinna sisse ka suurema (28cm) läbimõõduga ratta sisse, kuna see hakkab neile kahekesi koos joostes väikseks jääma :razz:
Puurist üks pilt ka, natuke halva kvaliteediga kuna telefoniga tehtud
http://s1079.beta.photobucket.com/user/joannai2/media/Foto0320.jpg.html

Re: Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 02. november 2012, 15:20
Postitas IloveAnimals
Väga armsad pildid. Puur näeb täitsa kena välja, kujutan juba ette missugune see tuleb. :P Minu Miki& Minni tervitavad. Tee deegupõnnidele mitu pikka pai ja musi ka.

P.S! Mul täpselt samamoodi deegudega. Algul pidin pooltunni väikses puuris neid taga ajama. Ja nüüd tulevad ise käe peale. Mõlemad tulevad jooksuga puuri ukse juurde, kui ma ukselahti teen, või koju tulen koolist. Nad teavad, et ma annan neile mdagi head.

Re: Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 02. november 2012, 16:16
Postitas joannai
Heh, eks ma annan paid ja musid edasi neile.. Loodan tõesti et juba sellel nädalavahetusel saame puuri valmis et neil oleks hulga rohkem tegevust :)

Re: Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 08. november 2012, 17:36
Postitas joannai
Ja lõpuks saidki tibid uue kodu endale :happy: Kindlasti teeme lähiajal muudatusi seal, lisame asju ning plaan ka lamp neile osta, et soojem oleks natukene :razz: siin kohal ka küsimus: Kas oskate soovitada mingit kindlat ?

Pildid: http://s1079.beta.photobucket.com/user/joannai2/media/Foto0324.jpg.html
pildid seegi kord kahjuks telefoniga tehtud
joogipudel nii madalal, kuna ehitaja ei osanud väga otsustada, lähiajal muutub ka see probleem

Re: Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 08. november 2012, 23:20
Postitas Pinto
Kas puur on pealt täitsa lahi või käib sinna miskit kaaneks ikka peale?

Kui te ise saate normaalse riietusega toas olla, siis ei ole neil soojuse pärast lampi vaja. Nad on ikkagi mägedes elavad loomad, mitte mõned troopika asukad, kel sooja vaja :)

Re: Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 09. november 2012, 14:20
Postitas IloveAnimals
Väga vaffa puur! :-)

Re: Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 10. november 2012, 10:17
Postitas joannai
Peal käib ikka kate ka, et nad välja ei saaks, eile olid nad päris elevil juba julgesid köielgi ronida.. tundub , et nad ise on oma uue koduga rahul :)

Re: Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 22. jaanuar 2013, 22:31
Postitas joannai
Heii
Kahjuks pole ammu aega olnud kirjutada, aga meie neiud elavad endiselt väga lõbusat ja lärmakat elu :-)
Nad on väga headeks suhtlejadeks välja kujunenud, iga kord kui mõni liigutus toas on, on nemad esimesed aktivisti..
Paksu ja Sofi said endale ka uue suure 28cm läbimõõduga ratta mida nad jumaldavad. Kui vahest tuppa vabadusse lastakse on Sofi täielik energia pomm, kuid see vastu Paksu naudib lihtsalt puhata ja kuskil pehme teki peal peesitada :biglove

kahjuks pilte laadida selle tahveoarvutiga ei saa

Re: Joannai deegu plikad

PostitusPostitatud: 26. veebruar 2013, 19:14
Postitas LiisaDeegu
Väga armsad nunnukesed