Tiku, Taku ja nende pudinad

Millised tuttsabad meil kodus on

Moderaator: postituvi

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Tiku, Taku ja nende pudinad

PostitusPostitas cruella (Teema autor) » 25. september 2011, 15:22

Tere kõigile!

Meie koju tulid ka paar kuud tagasi kaks 4-6 aastast deegut. Alguses väideti, et on mõlemad poisid ja pidid vist isegi kaks venda olema, siis nüüd 22. septembril sündisid meie Takul 4-5 pisikest deegubeebit. Hetkel veel kindlad ei ole mitu neid on, sest ei taha veel emmet ja poegi häirida. :happy: Huvitaval kombel pidid need olema meie deegudel esimesed pojad, sest eelmises kodus neil poegi ei olnud. Ise oleme veel siin naenud, et enne oli neil kahel nii pisike ja halb puur, et nad ei tahtnudki poegi. :-D
Meie oleme nendel deegudel kolmandad omanikud ja enne olid nad eelmise omaniku tuttaval loomapoes elanud. Huvitaval kombel on nad päris sõbralikud ja muhedad sõbrad meil.

Tikuga ehk isase deeguga on meil ka veidi probleeme tema hammaste päras ja nüüd käime neid lõikamas ja söödame teda süstlast. Tikut me peame üldse veidi jälgima, sest röntgenis selgus, et tal tagumised hambad kasvavad pähe ja kui tal halb hakkab, siis peame ta deegumaale vist saatma. :sad: Hetkel elab ta väiksemas puuris, sest ei julge teda emasega kokku lasta enam, kuigi ta väga igatseb ja tahab oma vanasse puuri tagasi saada ja näha on, et emane igatseb ka väga ta järele. Ei teagi mida teha, kas lasta ta paari päeva pärast Taku jurde tagasi või peangi ta jätma üksi.

Loodetavasti saab meil siin tore olema. :hi:
cruella
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 2
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tiku, Taku ja nende pudinad

PostitusPostitas postituvi » 25. september 2011, 15:32

Tere tulemast Sulle ja Su deeguperele! :hi: Õnne ja jaksu ka piside kasvatamisel. See on küll huvitav tõesti, et neil varem pole ühtegi pesakonda olnud. Miks nad üldse niimoodi ringirändama on saadetud( et miks 2x kodu vahetama pidanud). Tikut ma Taku ja tittede juurde ei laseks. Sest suure tõenäosusega teeks ta emasele uued pojad. Ja kuna nad väidetavalt on "vennad", seega on tegu õe ja venna vahelise paaritumisega...
Kast tal hammaste jama pideva lõikamisega kontrolli alla hoida ei õnnestu(et lõikamas käia)?
Kumb neist muidu vanem on?
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tiku, Taku ja nende pudinad

PostitusPostitas cruella (Teema autor) » 25. september 2011, 16:18

Mul ei ole õrna aimu ka kui vanad nad meil olla võivad ja kes vanem on. Vanad omanikud ei tea, kui vanad nad on, öeldi ainult, et 4-6 aastat ja arst arvas sama. Takul kahjuks tõesti ei anna tagumiste hammastega midagi teha. Need kasvavad tal nii pahasti pähe, et vahepeal on silmad paistes ja ma annan talle valuvaigistit, kui ta paistab liiga vaikne olevat.
Eelmised omanikud ei tahtnud neid uude elukohta kaasa võtta. :(

Tikut ma siis Taku juurde enam ei lase. Peame oma Tikule ka suurema puuri lihtsalt muretsema, sest praegu on ta häbiväärselt väikeses puuris. :nono:
cruella
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 2
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tiku, Taku ja nende pudinad

PostitusPostitas cruella (Teema autor) » 24. oktoober 2011, 14:57

Meie Tiku, Taku ja nende pudinatest on nüüdseks alles Taku ja nende pudinad. Ehk meie Tiku, kes oli haige otsustas minna deegumaale nagu me oma pisikesele pojale oleme rääkinud. Väga kurb on, aga vähemalt pole tal enam paha olla. :lein:

Pudinatest on saanud päris suured juba. Sõõvad väga palju ja müttavad ka toas palju ringi. Emme Taku paistab olevat neist väsinud ja kipub neid naksama. Igav nendega ei ole ja näiteks täna öösel äratas üks deegudest meid suure piiksumisega üles. :hmmh:

Nimed on ka juba pisikestele pandud - emased on Toti ja Bibi (ta piiksub väga palju ja hästi kõvasti, kuigi veel pole kindel kas ta ikka jääb Bibiks, sest poeg tahab, et ta oleks Tiku nagu ta issigi). Poisid on hetkel Pelle (Pelle ja Toti on multikast võetud ja jällegi poja soov) ja Kuti ning nendele hakkame me vaikselt uut kodu otsima. Poiss pole nõus eriti nendest loobuma, aga ma arvan, et piisab kui emme Takule jäävad ta preilid seltsi. :thu:
cruella
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 2
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tiku, Taku ja nende pudinad

PostitusPostitas Pinto » 24. oktoober 2011, 15:07

:lein: Tikule. Nüüd tal ehk parem olla.

Loodetavasti leiate oma pisikestele poistele toreda kodu ja emmel saab oma tütardega huvitav elu veel olema :)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiku, Taku ja nende pudinad

PostitusPostitas cruella (Teema autor) » 24. oktoober 2011, 15:44

Ma loodan ka, et leiame poistele kiiresti uue kodu. Nad ei mahu enam viiekesi puuri ära ja varsti peame isased vist teise puuri tõstma. Huvitav millal ma jooksuratta võin lahti teha? Emme Taku ootab ja tahab väga sel joosta, aga ma kardan, et pojad saavad haiget. :hmmh:

7350
cruella
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 2
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tiku, Taku ja nende pudinad

PostitusPostitas postituvi » 24. oktoober 2011, 16:50

Head teed Tikule vikerkaarele teiste deegude juurde. :lein:
Rattast oleneb, et milline see on- võredega ratast ma ei paneks puuri, kuid traatvõrgust võiks juba vaikselt proovida. Oleneb ka millides kinnitused ja kus on rattal- et pisid kuhugi vahele kinni ei saaks jääda kui ratas keerleb ja nad seal ukerdavad. Kui pisid nt. puurist väljas jalutamas on, jäta Taku sinna jooksurattale, siis saab ehk oma esimese vaimustuse täis joosta. Ja hiljem õpivad pojad ka teda matkides jooksma.
Muidu oma esimeses postituses saad muuta ka teema pealkirja
See on tore, et 2 emast teile jäävad- siis on nad üksteisele sõbraks ka siis, kui kord Takut enam ei ole( arvestades et ta vanus võib olla 4-6a)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tiku, Taku ja nende pudinad

PostitusPostitas Marxy » 24. oktoober 2011, 16:54

Minuga juhtus ka, et kahest isasest otsustas üks emaseks hakata. Loomapoest ostsime ja nädala pärast saime 5 tk lisaks. Kõik terved ja tragid, arvatavasti poisid. 2 tk leidsid juba uue kodu, 2 tk ootavad uut kodu ja üks jääb issile seltsiks. Emme jääb üksinda, kuid kuna puurid kõrvuti, siis väga kurb tal loodetavasti ei hakka.
Marxy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Meie deegud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist