Piia ja Polli

Millised tuttsabad meil kodus on

Moderaator: postituvi

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Piia ja Polli

PostitusPostitas kataa (Teema autor) » 21. veebruar 2017, 12:08

Mõtlesin, et puhun natukene elu sisse deegulasse ja näitan oma deegud ka ette. Enne, kui nad võetud said, sai siin ikka lugemas käidud ja igasugu huvitavat infot kõrva taha pandud.

Aga nüüd minu deegudest. Järgmisest kuust saavad piigad kahe aastaseks.

Piia on uudishimulik preili, kes on alati esimesena platsis igal pool. Ta on väga sõbralik ja temaga võivad isegi külalised tegeleda rahulikult. Vahepeal ehmatab mõne asja peale, kuid see ehmatus läheb üsna kiirelt üle, kuna uudishimu on liiga suur. :)


Polli on iseloomult vanainimene, kes kardab kõike ja kõiki ning tema usalduse väljateenimiseks läheb korralikult aega. No, läks 1,5 aastat selleks, et ta tuleks peopessa tudule. Nüüd on nii memmekas, et kui puuriukse lahti teha, siis tuleb ja sätib sülle tudule. Aga, kuna ta kardab koguaeg ja väga ettevaatlik, siis võib ta ehmatusest hammustada ja külalised hoian temast pigem eemale. Oleme ise ka tema käest paar korda hammustada saanud. :)

Alguses esimesed pool aastat elasid nad linnupuuris, mis sobis nende jaoks hästi. Hiljem jäi see väikseks ja me ehitasime neile suure puuri. Praeguseks elavad nad teises uues puuris, mille ehitasime kuu aega tagasi ja seda ka kolimise tõttu. Uues korteris ja puuris on nad siiani väga rahul olnud. Välja pole nad korteri peale saanud eriti, kuna siin vaja veel nipet-näpet asju teha, et nende jaoks keskkonna turvalisemaks muuta. Puuri koristuse ajal on nad käinud vannituba uudistamas. Siis pidi neil uudishimu nii suur olema, et jooksid edasi-tagasi.

Kambas on üks kiisu ka, kellega nad said alles pool aastat tagasi tuttavaks. Alguses karjumist oli ja ähvardamist kassi suunas, kuid nüüd ei tee kumbki neist üksteisest välja.

Hea küll, praeguseks vast piisab. Järgmise korrani :)
kataa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 4
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Re: Piia ja Polli

PostitusPostitas kataa (Teema autor) » 20. märts 2017, 13:54

Eelmine nädal said piigad 2 aastaseks. Täna meelitasin nad kaalule ja tulemuseks: Piia kaalub meil 252 grammi ja Polli 220 grammi. Üks pühapäev said nad esimest korda uudistada uut korterit ning see möödus hästi. Kui väike hirm peale tuli, siis jooksid ruttu minu ja mu elukaaslase juurde varju ning kogusid julgust, et edasi liikuda sealt, kust nad tagasi jooksid. Lõpuks oli terve korter käidud ja hakkasid pättusi vaikselt tegema. :)

Alguses nuuskisid esimene tund niisama, pärast tuli kõik kohad uuesti läbi käia hammastega. Kõige rohkem meeldisid neile ahjuvärv ahjul ja vanad toolid, sinna kippusid uuesti tagasi.

Lõuna paiku on neil enamasti uinak, mil nad tuduvad vaikselt oma pesakeses. Kassi jaoks on see tavaliselt huvitav ja ta läheb piilub puuri, kas piigad on pesas või miks nad nii vaiksed on. Seda ka hästi ettevaatlikult, kuid alati on kass see, kes ehmatab hüppega puuri juurest eemale. Piigad kargavad siis korraga pesast järsult välja puuri äärde ja see on meie jaoks humoorikas vaatepilt. Meil deegud teevad kassile tuule alla koguaeg. :)

Hea küll, järgmise korrani! :)
kataa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 4
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Piia ja Polli

PostitusPostitas Lind1100 » 06. aprill 2017, 06:44

Hilinenud õnnesoovid pisikestele! :-)
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Piia ja Polli

PostitusPostitas kataa (Teema autor) » 22. jaanuar 2018, 11:53

Hei taas!

Tahan märku anda kõigile, et kae ei pruugi alati tähendada suhkruhaigust. Piial tekkis umbes kuu aega tagasi kae ja samal päeval ruttasime arstile. Arst kontrollis veresuhkrut, uuris silmakesta laseriga ja ka värvilahusega. Veresuhkur on korras ja silmad ka terved. Arvas, et ilmselt on silma sees rõhk suurenenud ja see on tekitanud loomale kae. Mainiti, et selliseid asju tuleb ka ette ja sellisel juhul ei tehta midagi. Loom pidavat edasi elama oma tavapärast elu ja ainuke segav faktor ongi kae, mis tekitab nägemisprobleeme.

Tol hetkel kurtsin ka, et silmadest on tulema hakkanud valget rähma ja selle tarbeks sai tehtud 10 päevalise kuuri silmatilkadega. Valge rähm silmade nurgas tähendab alati silmapõletikku. Peale ravi enam ei ole täheldanud, seega põletik sai välja ravitud. Deegule silmatilkasid panna on päris jube :). Piia tahtis koguaeg hirmsasti sülle tulla ja usaldada, aga silmatilgad ei meeldinud talle kohe üldse. Kraapis, raputas, peitis ennast ja tegi tilkadepaneku väga raskeks. Lõpus hakkas meie peale ka podisema kurjalt, kui tilgutamiseks läks.

Nüüd peaaegu pimedana podiseb ka, kui ta ei saa maha või kuskile minna, kuhu hirmsasti sooviks. Lisaks on ta selle kaega hirmus tüütuks muutunud :). Nõuab koguaeg sülle ja tahab, et teda igale poole tassitakse laudade peale pannakse. Kui me otsustame, et aitab küll, jooksku niisama süles, siis hakkab küüntega kraapima ja hammustama.

Üldiselt looma pimedusest ei saagi tegelikult aru. Jookseb ja mängib tavapärasel viisil nagu terve loom. Ainult siis, kui ma käe panen kusagile ja ta sellele otsa jookseb, siis saab aru. Toapeal ka jookseb ka tihedamini kapile otsa või toolijalale. Siis saab ka aru, kui ta toapeal kuskile alla tahab minna, aga ta ei julge minna, sest ta ei näe, kui kaugel maapind asub temast. Seetõttu peame olema koguaeg seal, kus ta parasjagu mõllab, et aidata tal alla saada igalt poolt.

Järgmisel arstivisiidil plaaniti neeruproove ka teha, aga arst ei tahtnud vaest looma väga piinata. Leidis jutu põhjal, et me anname pähkleid ja seemneid üliharva ning loomade kaal on ka normis, seega ilmselt on neerudega kõik korras. Muidugi toonitas, et me jälgiks söömist, väljaheiteid ja asju.

Muidu läheb meil väga hästi. Märtsis saavad deegud 3. aastaseks ja meil ei ole sellist tunnet, et nad nii kaua olemas olnud oleks. Aeg läheb uskumatult kiirelt ikka. Iga õhtu on rutiiniks saanud see, et nad kahekesi magavad minu peopesas nii pool tundi. Kui ma enam ei jaksa, siis elukaaslane jagab neile maiust ja süüa ning nad elavnevad. Viimasel ajal võtavad maiuse kätte ja viskavad peopesas pikali ning söövad nagu kuningad voodis. :)

Hea küll, tervisi ja paisid kõigile Piia ja Polli poolt. :)
kataa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 4
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Piia ja Polli

PostitusPostitas Lind1100 » 12. veebruar 2018, 21:16

Aeg läheb tõesti kiiresti...

Väga midagi kommenteerida ei oska, kuid loen huviga. Alati on k lootust, et kellelgi võib hiljem kogemustest kasu olla. :-)
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Piia ja Polli

PostitusPostitas kataa (Teema autor) » 01. märts 2019, 16:03

Piia ja Polliga on jätkuvalt läbi raskuste kõik hästi. Saavad 14. märtsil meil 4 aastaseks, juhuuuuuuuuuu!

Polliga on vahepeal olnud üsna kehvad lood. Hambad on tekitanud söömishäireid ja palju muresid. Arsti juures sai ära viilitud ja kaal hakka uuesti kosuma, kuid mõne nädala pärast oli ühtäkki ohtlikult madalale langenud (155 grammi). Helistasin tol hetkel pooled arstid läbi, et nädalavahetuseks aega saada ja lõpuks võttis meie enda arst, kui kõikidel teistel oli kinni. Vaadati hambad üle ja kosteti sealt, et hambad on korras, probleem on kahjuks millegis muus ning paraku puuduvad deegude jaoks pisikesed aparaadid, mis tuvastaksid probleemi.

Läksime koju ja otsustasime, et nii ei saa. Meie Pollil ei ole küll aeg minema hakata ja hakkasime tegutsema korralikult. Ostsime hunniku igast häid kraami toidu osas kokku, andsime valuvaigistit ja hoolitsesime, et tal koguaeg soe oleks. Heade kraamidega saime ta kuidagi sööma, kuigi sõi väga viletsalt. Ilastas toidu märjaks, osa kukkus suust välja tagasi ja üldse pusis toidu kallal väga kaua. Nii kahju oli vaesekesest. Nägi välja hästi kõhna, ei jaksanud tasakaalu hoida ja takkatippu tekkis silmapõletik kah. Selle ajaga muutus loom väga süleloomaks, tahtis kaisus tududa ja väga lähedust.

Umbes nädal aega hoidsime koguaeg hinge kinni igakord, kui puurile lähenesime.. kas pisike veel liigub või mitte. Mingi hetk hakkas kaalu juurde tulema ja tundus, et hakkab vaikselt paranema. Hakkaski, aga siis hakkas jälle kaal langema. Otsustasime valuvaigistist loobuda, kuna kõrvalsümptomina oli ravimiinfos välja toodud toodud isupuudus. See toimis, pisike hakkaski vaikselt sööma. Silmapõletiku saime ka välja ravitud ja nüüdseks on temast saanud täitsa aktiivne loomakene.

Uhhhh, tänaseks on kaal tõusnud 175 grammile. Kosub mu pisikene :)

Tegu on ikkagi loomakene, kes umbusaldab kõike ja kõiki. Igakord, kui talle määrati miskeid ravimeid, siis ma oma peas mõtlesin, et issakene, kuidas ma talle neid annan. Ehmatan vaesekese ära, et ta ei taha enam kunagi inimese lähedale tulla. Läks hoopis vastupidi, me olime suutnud kõikide nende aastatega tema usalduse ära teenida, et ravimid seda ära ei lõhkunud. Ta sai hoopis aru, milleks seda kõike vaja on ja tahtis igakord aina rohkem sülle kaissu.

Samuti muutis see olukord teda väga julgeks ka sellel viisil, et kui muidu toas ringi joostes pigem hiilis ettevaatlikult kappide alt kappide alla, siis nüüd sõna otseses mõttes lennutab mööda tuba ringi. Seda nähes ma ikka lõkerdasin tükk aega naerda, et selline loom teeb meil selliseid trikke. Vuhiseb mööda tuba ringi, hüppab, ronib, jookseb, närib kõike ja uudishimu on ka tohutu. Vauu, vanaduses alles iseloom muutub. :)


https://scontent-arn2-1.cdninstagram.com/vp/ebab7eeb5d9aad09ba212cceda6dd9c9/5D0520D9/t51.2885-15/e35/51045594_2384611988489607_5108546065688919025_n.jpg?_nc_ht=scontent-arn2-1.cdninstagram.com
kataa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 4
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Piia ja Polli

PostitusPostitas kataa (Teema autor) » 18. märts 2019, 20:28

Polli läks siiski täna ära vikerkaare taha :lein:

Deegudel on taga purihambad, mis kasvavad ka suureks ning need olid kohutavas olukorras. Piinasid teda mitu nädalat ja täna sai rahu...
kataa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 4
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Piia ja Polli

PostitusPostitas Lind1100 » 19. märts 2019, 13:15

Kaastunne... :lein:
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Meie deegud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist