Lehekülg 1/1

Deegude ujutamine

PostitusPostitatud: 28. august 2011, 23:26
Postitas LoveIsbestMagic
Täna ujutasin ma deegusid. Pesafoorumist lugesin, et seda võib teha. Lötu hoidis mult sõrmedest kinni ja mul ei jäänudki muud üle, kui ta sealt veest välja võtta. Pisikesele tundus see meeldivat. Lubas oma peakest sasida ja kastis ennast ikka korralikult vette. Pärast kuivatasin ta ilusti ära ja hoidsin sooja teki sees teda.
Mõni päev peaks veel tegema, aga äkki ma leian mingisuguse parema koha, kus teha, sest vann jääb veidi suureks ja see kauss, kus täna sai tehtud, jäi veidike väikseks. Deegud hüppasid sealt välja.

Soovitan ka proovida. Pesafoorumis peaks sellest isegi juttu olema.

Re: Deegude ujutamine

PostitusPostitatud: 29. august 2011, 08:54
Postitas Pinto
Mina ei soovita deegusi ilma vajaduseta (millegagi määrdunud karv) vette panna. Neil on väga tihe aluskarv, mis märjaks saades kuivab väga kaua. Pealmine karv võib näida kuiv, kuid alumine on tihtipeale alles niiske ja siis on deegudel lihtne külmetuda (isegi kui tuba tundub soe).
Vette panemine on deegudele ka väga stressitekitav (mitte lõbus ajaviide!) ja enamus deegusi ei naudi vees olemist (mõni üksik erand võib olla, kuid neid on haruharva). Nad hakkavad paaniliselt tahtma veest ära saada ja rabelemise käigus võib vesi sattuda neile hingamisteedesse. See aga tähendab, et deegu võib väga kergelt uppuda. Isegi madalas vees, kus jalad põhja ulatuvad.

Deegud küll oskavad ujuda instinktiivselt, kui peaksid vette kukkuma, kuid kunagi ei roni nad vabast tahtest vette, et seal ujudes aega viita või ennast pesta. Deegud pesevad ennast liivas püherdades.

Kui sa tõesti tahad teada, mida teeb deegu, kui satub vette, siis pane madalasse karpi kuni 0,5cm vett ja lase deegul otsustada, kas ta tahab sinna minna. Enamasti nad sinna ei lähe, või kui, siis kogemata.

Re: Deegude ujutamine

PostitusPostitatud: 25. oktoober 2011, 10:54
Postitas kellyrott
Kui mu deegud suvel puuriga õues olid,siis ma panin neile sinna väikse kausi koos madala veega.Vahepeal nad jalgupidi olid seal sees,aga ma usun et vesi neile väga ikkagi ei meeldi :-)

Re: Deegude ujutamine

PostitusPostitatud: 26. oktoober 2011, 17:46
Postitas Degus
Pinto kirjutas:Kui sa tõesti tahad teada, mida teeb deegu, kui satub vette, siis pane madalasse karpi kuni 0,5cm vett ja lase deegul otsustada, kas ta tahab sinna minna. Enamasti nad sinna ei lähe, või kui, siis kogemata.


Mina olen oma deegudele pannud maiuseid väga madalasse vette ja siis küll keegi sealt põgenema ei hakka. Ja kui loom saab ainult kõhu alt märjaks, siis pole asi nii hull.

Re: Deegude ujutamine

PostitusPostitatud: 26. oktoober 2011, 21:37
Postitas LoveIsbestMagic
Ma ka kuni kõhuni, Pisike ei põgene, kuid Lötu küll.

Re: Deegude ujutamine

PostitusPostitatud: 04. veebruar 2012, 16:22
Postitas SugarBabex
Niisiis deegud puhastavad ennast liivas nagu tsintsiljadki?

Re: Deegude ujutamine

PostitusPostitatud: 05. veebruar 2012, 18:00
Postitas Pinto
Oled täitsa õieti aru saanud. Deegud, tšintšiljad ja liivahiired puhastavad ennast liivavanni.

Re: Deegude ujutamine

PostitusPostitatud: 29. aprill 2012, 11:43
Postitas RotiSõber
Mina ei ole deegut vette pannud ja ma arvan, et talle see ei meeldigi.Mõnikord kui puuripõhja ära pesen/kuivatan ja siis see veel pisut märjaks jääb, siis deegu ei ole nõus ennem sellesse astuma, kui iga viimanegi tilk on ära kuivatatud ja ka saepuru on sisse pandud :D .Pigem olen ka arvamusel, et liivas tahavad nad end meelsamini puhastada.Muidugi oleneb ka deegust.Kui peaks tekkima olukord kus deegu tõesti mustaks läheb siis ise peseksin deegut veega ainult siis kui tõesti karv on millegagi määrdunud.

Re: Deegude ujutamine

PostitusPostitatud: 28. juuni 2012, 08:40
Postitas MLS
Ma ei ole deegusid viimasel ajal veega pesnud, aga kui veega pesta ja peale seda nad puuri panna ,hakkavad nad püherdama ja nende karv saab jälle mustaks :D

Re: Deegude ujutamine

PostitusPostitatud: 09. märts 2015, 17:58
Postitas justme
Tahaks kõigile meelde tuletada, et pärast deegu pesemist/ujutamist tuleb loomake korralikult kuivatada! Endal oli sellega väga kurb kogemus. Olin sunnitud oma deegut pesema, sest tal õnnestus ennast tapeediliimiga kokku määrida. Kuna oli suvine aeg ei tahtnud fööniga kuivatades looma traumeerida, kuivatasin ainult rätikuga ja lasin tal siis ise kuivada. Paar nädalat hiljem oli loomake kopsupõletikus ja päästa teda enam ei õnnestunud :sad: . Tagantjärele tarkus on muidugi tore, aga ehk on see teistele õpetuseks.