Piiritaja poeg

Leidsid hüljatud või vigastatud looma, mis saab edasi?

Piiritaja poeg

PostitusPostitas Ketzike (Teema autor) » 10. juuli 2014, 05:12

Hei! Üleeile toimus midagi mis toimub juba 4 suve järjest, leidsin maja juurest linnupoja. Seekord piiritaja. Mind paneb imestama tema käitumine toidu suhtes. Püüdsin talle kärbseid ja muid õhus lendlevaid putukaid, lömastan vees pehmeks ja ta neelab ilusti, kõik teised linnupojad kes mul on olnud sülitasid toidu välja, aga see siin sööb hea meelega. Noka peab ainult ise lahti tegema ;) Helistasin ka keskkonna ametisse ja seal öeldi, et pange linnupoeg tagasi maha, aga no sipelgad on kohe kannul ja varsti oleks ta seal ussitanud ja mul endal ka paha tunne. Praegu on ta mul väikses kausis, kus on kuivatatud hein ja sahmerdab seal midagi :) lendama hakkab ta alles augusti alguses ja siis lugesin, et saavad kohe iseseisvaks. Küsin siis, et kui tihti peaksin teda söötma? Kui võimalik ja viitsite, siis võiksite teha mulle kellaaegadega plaani. Teeksin ükskõik mida, et see väikseke elusana ja tervena lendama õpib. :)
Kasutaja avatar
Ketzike
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 16
Pildid: 7
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Piiritaja poeg

PostitusPostitas cougar » 10. juuli 2014, 08:53

Maha kohe kindlasti mitte. Piiritajad ei saa maapinnalt õhku tõusta, olen isegi visanud neid õhku, kui mõni on maasikapeenrasse maandunud. Parem oleks puuriida või rõduserva peale või kuhugi nii. Kui ta süüa võtab, siis võid teda ka mõned päevad kodus pidada, muidugi tingimusel, et teised lemmikud, kui sul neid leidub, teda kätte ei saa.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Piiritaja poeg

PostitusPostitas krokudill » 10. juuli 2014, 10:26

Anna kindlasti vett ning tee väike madalate servadega pesake ja pane ta sellega õue (mitte päikese kätte) kuskile kõrgemale , kui ta ise mõne aja pärast ära ei lenda, siis võid proovida teha õhku visata. Üldiselt kui piiritajad juba pesast väljas, siis nad peaksid piisavalt tublid olema et iseseisvalt oma eluga hakkama saada. Tal võib paar päeva aega minna, et kosuda ja jõudu koguda.
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Piiritaja poeg

PostitusPostitas Ketzike (Teema autor) » 10. juuli 2014, 12:27

Annan talle vett ilma nõelata süstlaga ja ikka neelab ilusti. See siin on veel pealtpoolt udusulgedega ja ma ei usu, et ta niipea lendama õpib, aga annan endast parima. :)
Kasutaja avatar
Ketzike
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 16
Pildid: 7
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Piiritaja poeg

PostitusPostitas MJ12 » 21. juuli 2014, 09:08

Tere,
olen piiritajapoega toitnud nüüd juba 4 päeva, loodan siiralt, et ta kosub ja minema lendab, kas kellelgil on kogemusi? Jagage!
MJ12
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Kuidas aidata hädas looma?

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist