Rott tänaval

Leidsid hüljatud või vigastatud looma, mis saab edasi?

Rott tänaval

PostitusPostitas rotu112 (Teema autor) » 16. juuli 2011, 10:47

Tere, kõigepealt mainin ära ,et tegin siia foorumise kasutaja puhtalt sellepärast ,et abi küsida sest ise ei oma ühtegi närilist. Niiet ma vabandan kui analoogne teema kordub, on vales kohas vms.

Eile õtupoolikult Tallinnas säägiplatsi juurest leidsin koduroti ( ma oletan ,.et on kodurott). Mingid tüübid olid minu ema jutujärgi(kes nägi enda tooaknast asja pealt) pannud kivid talle ümber ja teda kinni hoidnud. Kui vaatama rotti läksin olid kõrbsed tal peal ja tuvid vaatasid teda kui mõnusat õhtusööki. Üks kutt kes tuli ka kivisid temaümbert ära lükkama pakkus talle vett, valades seda maha aga ei midagi, rott ainult turtsatas sellepeale ja istus edasi. Tundus ausalt nagu loomake annaks kohe otsad. Kutt läks minema ja mina jäi rotivalvesse(kui seda võib nii nimetada). Hiljem kui ema töölt lahkus ei suutnud ma rotti maha jätta, võtsin enda valge pusa ja mässisin ta selle sisse ning viisin koju. Poolel teel trollis avastasin ,et tal on suu verine natukene sest mu valge pusa oli vereplekke täis sellest kohast kus tal suu oli.
Koju jõudes kukkus rott papkarpi panes täiesti küllili ega ei liigutanud aga hingas. Ma ei tea kas nagu mängis surnut või oligi hinge vaakumas ? Ajasin ta püsti ja toppisin pudelikorgis vee talle ette. Utsitasin teda niikaua kuni ta lõpuks enda nospli sinna sisse sai ja siis hakkas suurtes kogustes jooma. Ajas korvi ümber ja jõi pappkarbi pealt kogu vee ära. Tõin uue korgitäie vett ja ta jõi seda ka juba väga isukalt.
Üldiselt oli väga uimane , kui kabriga krõbistasin siis kõrvad liikusid ja vaatas ringi, üldiselt ei liikunud, tiirutas vaid paar korda enda ümber. Trolli peal olles liigutas mingil hetkel päris mõnusalt- tahtis vist pusa seest välja saada.
Kahjuks jäi mul kutt õhtuks roti valvesse ja hetkel ma ei tea kas vaeseke elas öö üle v mitte. Aga siit siis küsimus ,et oskab keegi öelda mis võis tal viga olla? Sest otseselt oli ta terve suust tuli ainult natuke verd kui ta vastu pusa toetas, ei voolanud, silmad ei olnud klaasistunud.
Väga väga kondine oli roti kohta (neid mis ma poes olen näinud). Ning teine küsimus ,et oskab keegi öelda ja abistada ,et mida edasi teha selle pisikesega kui ta nüüd tõesti selle öö üle elas ja ellu jääb ? Igasugused soovitused ja nõuanded on teretulnud :)
rotu112
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rott tänaval

PostitusPostitas triinabelle » 16. juuli 2011, 11:21

Kiiresti mõnele arstile näitama! Niimoodi pole võimalik diagoosi panna, ilmselgelt on tegemist kurnatud loomaga - vedelik on kõige tähtsam - kui ta seda juba ise joob, on hea märk. Võib pakkuda ka haklihatükikesi, kassikonservi, puuvilja. Nädalavahetusel on kauem lahti Lasnamäel Veteksperdi loomakliinik ja Mustamäel Kiili tn 11 asuv Mustamäe Loomakliinik. Päris rotispetsialisti kohta ma neis kliinikutes ei tea, et oleks aga kindlasti saab aidata nädalavahetuse üle elada. Sealsamas Tatari tn alguses on Tatari Loomakliinik, kus rottidega tegeletakse - võib-olla oligi loom haige, käidi seal, saadi lootusetu diagnoos ja otsustati "loomast loobuda" teda kuskile lihtsalt maha jättes või prügikasti poetades - paraku on selliseid inimesi oi, kui palju. Loodan, et minu versioon asjast ei vasta siiski tõele. Aga sellist suhtumist näen paraku liiga tihti.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott tänaval

PostitusPostitas rotu112 (Teema autor) » 16. juuli 2011, 12:36

Triinabelle - tänud vastamast, kohe kui uudiseid saan annan ka siia teada :) Kui öö üle elas siis on arstijuurde jooks :)
rotu112
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rott tänaval

PostitusPostitas Aydy » 16. juuli 2011, 12:45

Vaene rott :( Loom oli šhokis, kurnatud, kindlasti ka janus ja nälgas, et ei ole ime, kui tundus, et loom annab kohe otsad.
Väga julge ja tubli tegu (on veel neid inimesi, kellel on süda õiges kohas), et julgesid ta kaasa võtta ja tema eest hoolt kanda!!!!!
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Rott tänaval

PostitusPostitas rotu112 (Teema autor) » 16. juuli 2011, 12:48

Aydy - minujaoks oli vastuvõtmatu loom tänavale surema jätta. Mõtlesin ,et kui isegi annab otsad siis tehku seda parem kuskil soojas toas või minu pusa vahel trollis sõites mitte sedasi tänaval kus mingid tuvid/kärbsed ja linnud teda vaatasid nagu õhtusööki.
rotu112
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rott tänaval

PostitusPostitas Aydy » 16. juuli 2011, 13:03

Kas on juba miskit ka täna kuulda olnud-rotike elas öö üle? Saate täna arstile minna? :)
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Rott tänaval

PostitusPostitas samton » 16. juuli 2011, 13:06

Oled tõepoolest väga tubli. Jälgin seda teemat ja ootan uudiseid - loodetavasti ikka häid.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott tänaval

PostitusPostitas rotu112 (Teema autor) » 16. juuli 2011, 13:45

Hetkel uudiseid pole aga kohe kui kuti endal kätte saan siis raporteerin ka siia :)
rotu112
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rott tänaval

PostitusPostitas Kuldhai » 16. juuli 2011, 14:50

Niiiiiii väga ootan häid uudiseid! Vaene loom...
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott tänaval

PostitusPostitas rotu112 (Teema autor) » 16. juuli 2011, 16:01

Niisiis sõbrad. Kahjuks toon kurbi uudiseid.
Rotu lahkus meie juurest arvatavasti täna öösel vastu hommikut.
Õhtul oli kõik korras olnud veel, oli isegi sööma hakanud ja jõi endiselt ilusti ja päris palju.
Kutt oli just õhtul enda õega plaani pidanud ,et tundub ,et asjad korras ja saab hommikul kohe arstile helistada ja öelda ,et on kohe vaja tulla.
Kahjuks ei jõudnud hommikul arstile aga kutt helistas ikkagi. Arst arvas ,et on mürki saanud vms,et kui pealmisi vigastusi ei olnud siis ei ole palju valikuid väga. Ütles ,et osad inimesed kuulevad seda rahvajuttu ,et rott on mega tugeva seedimisega ja võib kõike süüa ja ,et siis äkki olid midagi absurdset antnud ,et lihtsalt näha kas juhtub midagi v mitte. Et ehk anti mingit kergemat mürki/tablette vms asja ja kui nähti ,et asi kahtlaseks muutub ei julgenud lihtsalt vastutust võtta ja viisid looma kuhugi välja ,et siis "loodus oma valiku teeks".

Hommikul sai Rotu ka maha maetud suvila hoovi ilusti ja kuti õelapsed kes loomulikult üdini kurvad olid tegid talle pisikese hauakivi ja panid lilli sinna juurde.
Nüüd ta on vähemalt paremas kohas kus keegi talle enam liiga ei tee.
Loodan ,et sain selle pisikese viimased elutunnid vähemalt paremaks teha ükskõik siis kas ta oligi hukule määratud või mitte. Parem ikka, kui see ,et tuvid oleks ta surnuks nokkinud tänaval v mingi loll huligaan talle veelrohkem haiget oleks teinud.


Tänan kõiki vastajaid ja abistajaid ning üldse neid kes temapeale kasvõi korra mõtlesid. Arvan ,et pisike sai nende mõne tunniga endale rohkem fänne kui tal kunagi olnud on.


R.I.P Rotu
rotu112
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rott tänaval

PostitusPostitas Kissu » 16. juuli 2011, 16:09

Oi kui kurb. Ma nii lootsin, et ehk ikka õnnestub see pisike rotike päästa.
Puhka rahus väikseke! :lein:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Rott tänaval

PostitusPostitas samton » 16. juuli 2011, 16:17

Nii kahju. :lein:
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott tänaval

PostitusPostitas postituvi » 16. juuli 2011, 16:24

Kurb.... :hurt: :lein:
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Rott tänaval

PostitusPostitas Aydy » 16. juuli 2011, 16:36

Kui kahju :( Vaene pisike.. Vähemalt sai ta kenasti maha maetud ja rotu sai natukenegi hoolivust ja armastust tunda.
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Rott tänaval

PostitusPostitas Kuldhai » 16. juuli 2011, 18:47

:hanky:
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott tänaval

PostitusPostitas Merily » 17. juuli 2011, 18:00

Nii kurb... Minagi hoidsin pöidlaid pihus :(
Vähemalt sai rotike natukenegi headust tunda... :lein:
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Kuidas aidata hädas looma?

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline