Algaja Deegusõber palub abi :)

Tuttsabalised saavutused

Moderaator: postituvi

Algaja Deegusõber palub abi :)

PostitusPostitas Karin1406 (Teema autor) » 10. juuni 2011, 00:34

Tere,

minu pojal on kolmapäeval sünnipäev ja plaan on kinkida kaks toredat Deegu- tüdrukut. Algul mõtlesime, et kingime ühe, aga kammisin siin kõik deegusid puututavad teemad läbi ja minust oleks kohutavalt ebaõiglane võtta vaid üks :ups:
Käisin ka vaatamas deegudele mõeldud puure, siis vaatasin siin isevalmistatud puure ja otsustasin, et poe puurid jätan poodi ja teen meie deegu-plikadele ise võimsa elamise, et nad ennast siin ka hästi tunneksid. Mure aga nüüd selline:

Laps läheb nädal pärast sünnipäeva, kuuks ajaks maale suvitama- kuhu ta ka oma deeegu-plikad kaasa võtaks. (Maal ootab deegusid suur, kahekordne tsinslijadele mõeldud puur, kus nad siis niikaua elada saaks) Selle kuu ajaga meisterdan kodus meie enda puuri valmis.
Maale minekuks (3 tundi auto sõitu) mõtlesin muretseda trantsportpuuri, kuid see aeg, mis laps pärast sünnipäeva veel kodus on- maksimaalselt nädal- pole meil deeguplikasid kusagil pidada. Niisiis mõtlesin, et ei osta seda trantspordi puuri, vaid hoopis hamstritele mõeldud puuri??? Kas seda tohiks kasutada ka trantsportimiseks? (Autos paigutaksin nad tagumise iste ette maha või kinnitaksin turvavööga istmele, vajadusel mingi linakene puuri peale, et päike liiga ei teeks vms)

Ja kas kui pisi-deegud mul nädal aega siin väikses hamstripuuris pesitsevad, võiks neil mingisugust suuremat kahju teha? Hamastripuuri panen loomulikult ratta ja mingi pesa ja puuoksi jms, mis neile meeldida võiks. Vb pabistan üle, aga tahan, et neil hea oleks... :)

Esimene mure tuli pikk ja segane, kuid abi palun veel mõnes küsimused:
* Kas Deegudele peaks ihuhädadega toimetamiseks olema eraldi nurgake? kui nii, kas selles nurgakeses peaks olema mingid erilised graanulid vms? Olen plaaninud, et puuri põhja tulevadki need puugraanulid, mitte saepuru, kuna saepuru pidi tolmu koguma.
* Kas kahe deegu puhul on vaja kahte joogipudelit, või piisab ühest? sama küsimus ka maja kohta?

* Kui tihti vajab puur puhastamist? Poest öeldi, et, kui poja :happy: teeb seda iga nädal, on ta tubli, kuid piisab ka sellest kui puhastada iga 2 nädala tagant- kas nii pika vahega haisema ei lähe?

* Mitu päeva saavad deegud üksi hakkama? Nt kas saaks neid nädalavahetuseks üksi koju jätta? Ja kui läheme pikemaks ajaks, kas siis piisab sellest, et naabritädi käib annab vahepeal süüa, aga ei mängi nendega- tal foobia :razz:
* Kui tihti peab neile süüa ette andma ja kas suurema koguse ette panemisel reguleerivad nad ise oma söömist või õgivad kõik korraga sisse, nagu mu hamstritele kunagi kombeks oli?

Igasugused toredad soovitused on ka oodatud :) Meie plaanitavast puurist niipalju, et kavatsen selle teha päris suure ja korraliku- innustust sain "oorgauh" kasutaja piltidest :)
Deegula tuleb vähemalt! 3- kordne, neljakandiline- tugeva, suhteliselt suure plassmassist kasti alusele. Ehitustpoest ostan võrgu, nurgaliistud, ühte seina kavatsen punuda pajuvitsest puuvõrestiku, mille kinnitan võrgule, kasutan palju oksi ja muid looduslikke materjale- see trepi idee oli lahe, samuti tuleb sinna ratas, magala jms- väldin kruvisid vaid mõtlesin, et kasutan puit- tüübleid nt maja kokkupanemisel vms.

Olen ääretult tänulik igasuguse info ja soovituste eest. Deegu-plikad saavad olema esimesed lemmikloomad meie pojale ja selleks, et õpetada teda nende eest õigesti hoolitsema, pean kõigepeale ka omale deegude kasvatusteooria selgeks tegema :)

K.
Karin1406
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 7
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Algaja Deegusõber palub abi :)

PostitusPostitas Karin1406 (Teema autor) » 10. juuni 2011, 01:48

surfasin veel siin paar tundi ja leidsin deegude toitumise ja üksi olemise kohta juba vastused kätte... aga on teema esimesele osale küsin veel juurde, et kas Deegulaste lokustamine ühest puurist teise selle kuu aja jooksul neile stressi ei või tekidada?
Karin1406
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 7
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Algaja Deegusõber palub abi :)

PostitusPostitas Degus » 10. juuni 2011, 10:27

Eks ikka võib, aga see ongi neile uus asi. Tuleb ise juures olla ja jälgida. Minu omad näiteks üldse enam transportimist ei karda. Mis puutub puuri puhastamisesse, siis üle kahe nädala on pisut palju. Nädalas pigem korra või kaks. Ja selle nädal aega deegupojad saavad küll hamstripuuris elada(kuigi on teada-tuntud, et kõigepealt muretsetakse puur ja asjad, mitte deegud ;))

Edu!
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Algaja Deegusõber palub abi :)

PostitusPostitas Karin1406 (Teema autor) » 10. juuni 2011, 10:39

Tean jah, et asjad peaksid ikka enne olemas olema, aga see otsus, et võtame deegud tuli põhimõtteliselt eile hommikul :) suutsin niipalju ära organiseerida, et maal oleks deegudel mõnusalt suur elamine olemas ja oma puuri kavand on ka olemas. eks endal jäigi kripeldama, et kuidas neil seal hamstripuuris olla oleks, seetõttu siit abi otsisingi :) aga ma siis väga ei muretse... poeg lubas pühalikult, et kui kunagi lemmikloomad saab, siis hoolitseb ise nende eest, oli nõus ka kirjalikult seda tõendama :P ja ise arvan ka, et nädalas korra võiks nende tegelaste kodu koristada küll jah :) aitäh...
Karin1406
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 7
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Algaja Deegusõber palub abi :)

PostitusPostitas Aydy » 10. juuni 2011, 12:36

Tere ja nii vahva, et otsustasite deegude omanikeks hakata :) nad väga vahvad loomakesed.
Lapake aga kõik teemad seoses deegudega läbi, sest väga palju tuleb teada-eks see alguse asi :)

Ihuhädadega toimetamiseks eraldi nurgakest vast vaja ei lähe-seda veel eriti suurde puuri, sest kui palju ruumi, siis lasevad kus juhtub.
Kui minu loomad elasid veel väikeses puuris, oli eraldi nurgake (plastmassist näriliste wc nurk), panin sinna natuke liiva põhja ja nad hakkasid seda kasutama küll. Aga see ei olnud ikkagi ainus koht, kuhu oma hädasid tehti..pissisid ka mujale ja junne on nagunii igal pool puuris palju-palju :D Suurde, isetehtud puuri ma enam mingit eraldi nurgakest ei teinud/pannud.

Piisab ühest joogipudelist.

Puuri puhastamise kohta- ma ütleks, et suur isetehtud puur ei vaja nii tihti küll puhastamist, kui need väikesed võrepuurid. Eks olene ka loomade arvust, kui suured sittajad nad on, mis on allapanuks jne.

Nädalavahetuseks saaks neid küll üksi koju jätta. Panna hein, söök ette ja värske vesi samuti. Kui kauemaks ära minek, siis peaks keegi käima neid vaatamas, nende vett vahetama ja süüa panema!

Kõike korraga nad sisse ei õgi-tunnevad kui kõht täis ja üle ei söö. Muidugi kui toitu palju ees, siis hakkavad seda peitma :D
Piisab kui panna söögitopsi 2 supilusikatäit sööki.
Minul on kaks suurt söögitopsi, plekist ja panen sinna sööki niipalju, et ma järgmisel päeval juurde lisama ei pea. Siis neil toit olemas ja ma ei pea muretsema kui nt hommikul kuhugile tõttan, et neil hommikul või päeval söök otsa saab.

Võib tutvuda ka minu teemaga ja vaadata pilte-ehk saab ideid deegude kodu kohta ;)
Võin öelda, et kõige raskem oli tegelikult puuri sisustamine, kui puuri tegemine :P Sest kui ikka niipalju suurt ruumi, tuli läbi mõelda, et neil turvaline oleks, et nad kusagilt maha ei kukuks või valest kohast ei hüppaks alla. Siis saigi mingi idee paika pandud, see puuris valmis tehtud ja üks deegu katsetamiseks sisse lastud-kas ja kuidas hakkama saab seal. Kusjuures minu katsejänesest deegu ise väga palju aitas meisterdamisele kaasa :D

Edu ja jään siia ootama pilte puurist, kui see valmis saab, samuti deegudest ja juttu nende tegemistest! ;)
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Algaja Deegusõber palub abi :)

PostitusPostitas DBS » 10. juuni 2011, 13:04

Minu pooltki siis tere tulemast deegu omanikute hulka! :-) Minagi jään ootama pilte puurist ja deegudest.
Kasutaja avatar
DBS
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 426
Teemad: 10
Pildid: 56
Asukoht: Viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Mees
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline