Deegude vahetus

Tuttsabalised saavutused

Moderaator: postituvi

Deegude vahetus

PostitusPostitas albus (Teema autor) » 25. aprill 2011, 15:55

Mul on emane ja isane deegu ning nüüd ka esimene pesakond. Rohkem pesakondi siiski ei sooviks ja seega otsin olukorrale sobivaid variante.Olen lugenud,et kastreerimine on kallis ja ka ohtlik. Kas on kedagi,kellel ka erisoolised deegud ja sooviks vahetada?Näiteks minu isane talle ja tema emane mulle või vastupidi?Muidugi ei ole kindel,kuidas loomad uue seltsilise ja keskkonnaga harjuksid.Kas kellegi on kogemusi vahetusega,on see mõeldav?
albus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegude vahetus

PostitusPostitas Pinto » 25. aprill 2011, 17:10

Kui sa ei soovi oma isast kastreerida, siis on ma arvan lihtsam otsida poegadele ja ühele vanematest uus kodu. Teise vanema ja samast soost poja(d) jätad siis omale.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude vahetus

PostitusPostitas albus (Teema autor) » 26. aprill 2011, 10:25

Nii vist tulebki teha,sest kastreerimine pidi väga ohtlik väikesel loomale olema.Ma ei tea,kas Pärnus mõnes kliinikus seda üldse tehaksegi. Muidu on täiskasvanud deegust rasek lahti saada.Poegadega on lihtsam,neid ikka soovitakse ja inimene saab iseendaga harjutada,aga vana loom on juba väljakujunenud isikus ning meie oma pole ka väga süleloom ega luba ennast väga kiskuda.Kipub näksama ja see pole sugugi meeldiv.Niisama kätte ei julge meist keegi teda võtta, kui maas jookseb,siis saab selja peale pai teha,aga selline ,keda kõhu alt sügada ta paraku pole.Sellise närvilise loomuga, aga muidu tore ja vahva tegelane.
albus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegude vahetus

PostitusPostitas Pinto » 26. aprill 2011, 11:58

Mingi jutt kuskil oli, et Pärnu kliinikus on liivahiirt kastreeritud. Kahjuks ei mäleta, kus seda lugesin ja mis kliinikuga tegu oli. Välismaal tehakse kastreerimisi juba üsna palju ja ka Eestis on neid hakatud rohkem tegema, sest nõudlust on. Meie foorumis on vähemalt 2 kastreeritud deegut, üks Tallinnas Tatari kliinikus ja teine Tartus R-kliinikus. Lugemiseks paar asja: hinnast ja pikemalt ühe deegu kastreerimisest.

Kui keegi ei taha ühte su vanematest deegudest, siis on ka variant ta eraldi elama panna koos samast soost pojaga. Siis küll lisandub uue puuri kulu ja mitme puuri ülalpidamine, mis tulevad lõppkokkuvõttes kallimad, kui ühekordne kastreerimise kulu.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude vahetus

PostitusPostitas Loomahull » 26. aprill 2011, 13:06

Minu pisike noor rott käis õnnetusjuhtumi/haiguse tõttu Pärnus opil, mis sisuliselt oli pool kastreerimist. Käisin Terveksis, mis siiani on väga hea mulje jätnud. Arst oli väga tore, rääkis, et neil on palju oppe olnud, küll merisigu ja deegusid, rotte ja liivahiiri on vähem. Isegi reptiilide oppidest rääkis. Igatahes jäi mulje, et nad on väga kogenud ja vähemalt minul läks kõik väga hästi. Rotike oli juba õhtupoolikul sama lõbus ja terve, hommikul oli op. Praegu on parima tervise juures ja sibab puuris ringi. :-)
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude vahetus

PostitusPostitas albus (Teema autor) » 28. aprill 2011, 13:36

Aitäh info eest.Helistan Terveksisse ja uurin,sest ei tahaks enda kasvatatud deegut lihtsalt ära anda.Nii harjunud juba nende mõlemaga.
albus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron