Vanuse kindlakstegemine

Tuttsabalised saavutused

Moderaator: postituvi

Vanuse kindlakstegemine

PostitusPostitas miiiisuh (Teema autor) » 12. jaanuar 2011, 17:21

Kas on võimalik kuidagi kindlaks teha, kui vana minu deegu on? Poest ei öeldud ning ise ei julge ma umbkaudselt midagi pakkuda.
Ma tean, et jube tobe olukord, aga ma ei tea, mida peale hakata :dunno: . Hirmsasti tahaks ju teada, kui vana mu deegu on : |
Kuna sain ta hiljuti, siis kasvu järgi on ta pisike veel, umbes sama suur, kui täiskasvanud liivahiir (omasin liivakaid varem)
Kui vaja, võin ka pildi üles laadida :umm:
miiiisuh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vanuse kindlakstegemine

PostitusPostitas postituvi » 12. jaanuar 2011, 17:45

Kas tal sabaotsas olev tutt on lahti läinud? Et on arusaada, et sabaotsas on pintsel? Ega ole pea või selja peal näha karvavahetus triipu?
U. 1.5 kuusel titel vahetub titekarv- alates ninast taha poole. titekarv on selline tumedam hallikas, kuid uus kasvav karv on heledam, rohkem pruunikam. Kuskil teiseks elukuuks on uus karv seljas.
Ja sabaotsa pintsel hakkab ka tasapisi avanema 1,5 kuuselt( kuid päris pintsliks veel ei lähe)
Ise liivakatega võrrelda ei oska, kuid Pinto peaks oskama nende omavahelist suurist võrrelda.
Kui õnnestub, kaalu deegutitt köögikaalul ära. Ka kaalu järgi saab umbes vanust öelda.
võiksid lisada küll pildi( täispikkuses deegust)

Pilt
peaaegu 7 nädalane deegutitt vahetab karva. sabaotsas pintsel veel peaaegu täitsa kinni.. mõned udemed on juba ka osaliselt avanemas

Pilt
täiskasvanud deegu sabapintsel
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Vanuse kindlakstegemine

PostitusPostitas miiiisuh (Teema autor) » 12. jaanuar 2011, 20:13

Kaal on umbes 80-90 grammi.
Saba saba.. Ma vaatasin pilte, oleks justkui vahepealn tundunud, aga võibolla mu silmanägemine petab..
Muidu kui ma oma deegut vaatan, on ta minu juurde tulekust saadik tundunud siukse hallika karvaga.
Kaks pilti muidu, ei tulnud just kõige paremad välja vist.. :mellow: :
1.
2.
miiiisuh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vanuse kindlakstegemine

PostitusPostitas postituvi » 12. jaanuar 2011, 21:05

Pildid on jah suht vähe informatiivsed, kuid tundub, et sabake hakkab lahti minema~- kollakal pildil on näha pintslikarvu. Karvavahetusest ma paraku nende piltide põhjal järeldusi teha ei saa :P
Minu deegupojad kaalusid viienädalaselt 85-100g( mul oli neid 2 isast ja 1 emane). Võimalik, et poes on su deeguke lihtsalt toitu vähem saanud ja seetõttu kaal väiksem :dunno: Minu tited sõid al. kolmenädalaselt tissipiimale ka lisaks tahket- nii palju kui tahtsid.
Kuidas tal selle karvavahetusega on? kas on näha 2-värvilist kasukat- nagu mu esimeses postituses oleval pildil? Sest kui karval ei ole kahte tooni, siis on see pigem juba vahetunud(kui et tal on alles beebikarv, sest karv hakkab vahetuma ~1kuuselt, kuid tema on tõenäoliselt vanem kui 1 kuu, sest 1 kuusel on sabaots täitsa kinni alles)...
Ise praegu pakun ta vanuseks umbkaudu 1,5 kuud +- 1 nädal
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Vanuse kindlakstegemine

PostitusPostitas miiiisuh (Teema autor) » 12. jaanuar 2011, 22:53

Praegu uurisin teda veidike, tagantpoolt on rohkem hallikam, eestpoolt siuke pruunjas, umbes nagu pildil.
miiiisuh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vanuse kindlakstegemine

PostitusPostitas postituvi » 12. jaanuar 2011, 23:14

Siis sobibki talle vanuseks kuni 2 kuud(tõenäoliselt 1,5 kuud). Minu deegupojad olid teiseks kuuks kogu kasuka välja vahetanud. Eks see võib natuke ajaliselt erineda ka, kui kiiresti kuskil pesakonnas kasuka vahetus algab-lõppeb. :)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Vanuse kindlakstegemine

PostitusPostitas miiiisuh (Teema autor) » 12. jaanuar 2011, 23:24

Oh, siis on hästi :) Aitäh abi eest.
miiiisuh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist