Väike Bibi

Kes need karvapallid on, kes meil kodus elavad?

Moderaator: Imbeeh

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 07. juuni 2012, 07:58

Juhuse tahtel oleme jälle villakhiire omanikud. Seekord loodame, et saame temaga kauem aega veeta, kui pimeda Villuga.
Pibi on 2a, hall, isane ja algselt pärit kasvandusest. Sealt võeti ta lemmikloomaks kuid asjaolude sunnil otsiti uus peremees, kelleks sain mina.
13 juuni 2012a tuli ta meie juurde. Muidugi kaalusime tema võtmist hoolega ja peaaegu oleksime loobunud chinchilla koju toomisest. Bibi on oma vanuse kohta üsna pisike, kuid ilusate pikkade vurrude ja hoolitsetud karva ning oranzikas-kollakate hammastega. Ta on super iseloomuga, hästi sõbralik. Süles paneb pisike hiireke silmad kinni ja ootab paisi. Puuris tuleb juurde, et teda sügataks. Hästi suur suhtleja. Puutuda lubab Bibi ennast igalt poolt, ilma probleemideta. Ainult selili keeramine ei meeldi.
Kuna Bibit tema tervise huvides tuppa vabalt jooksma eriti ei lubatud, siis ei oska ta seda soovidagi. Bibi ei tea, et tubades on tasapinnad, et tapeeti on tore seinalt rebestada ja mööblile on võimalik hambajälgi jätta. :-) Aga ta õpib kiiresti. Iga õhtu saab meie poisu tuba avastada. Juba kargas sõbrake jooksu pealt, nelja jalaga vastu ust ja seina. Kepsutab nagu kevadine vasikas halja aasa peal. Võibolla olen isekas, kuid loodan, et ta mu elamist ei hakkagi närima.



Muutsin postitust, sest parandasin kirjavigu
Viimati muutis nuki8 07. juuni 2012, 12:09, kokku muudetud 2 korda.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Pibi

PostitusPostitas Õntsu » 07. juuni 2012, 12:01

Tundub väga vahva sell olevat sul :-D Jääme kindlasti ka pilte ootama. Ja teretulemast ka uuele tsitsule :-)
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas Kuldhai » 07. juuni 2012, 13:48

Tore, et jälle uue hiirekese leidsite! Millal ta teie juurde tuli? Seal on veake sees.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 07. juuni 2012, 20:48

Vabandust, 6 juuni
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas villak » 08. juuni 2012, 08:55

Tore loomake :)
villak
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 08. juuni 2012, 11:24

Ei tea, mis mul nende kuupäevadega on :) Bibi tuli 5 juuni mitte 6 aga see selleks.

Lasime Bibi lahti ööseks. Meil on tuba täiesti ohutu. Oi kus ta jooksis, lausa kihutas. Laia voodi all oli kuulda aegajalt mütse. Eks ta püüdis madala voodi all suurest rõõmust vist saltosi visata.. Vastu hommikut panin ta ikkagi kinni. Chinchilla on meid täiesti omaks võtnud. Villakut sülle võttes on tal ainult väga väike, peaaegu olematu värin sees mis mõne sekundiga kaob.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 09. juuni 2012, 08:54

Alguses kui lemmikloom tuleb on temast nii põnev kirjutada. Talle on kõik uus ja huvitav ning just sel ajal toimub ka usalduslike sõprussidemete loomine.

Võtsin eile Bibi sülle. Ta oli väga rõõmus ja põrkas vahepeal. Selline tunne, et Bibil on vedrud all. Paar korda püherdas mu põlvedel nagu siis kui ta liivavanni võtab. Väike karvapall niheles ja sügeles ning lõpuks turtsatas pahaselt. Sain aru küll, et ta tahab jooksma minna. Huvitav on see, et tavaliselt peaksid villakhiired sellise soovi juures ise sülest maha hüppama, kuid Bibi ootas minu luba. Võibolla on talle kätevahelt põgenemise mõte võõras?
Paari tunni pärast tahtsin hiirekest puuri panna. Juba valmistusin tema püüdmiseks. Bibi istus, käpakesed ilusasti kõhu all ja ei kavatsenudki ära joosta. Sügasin ettevaatlikult tema vurru juurest, siis tegin pai.. Mõtlesin, et äkki jooksis ta toas peaga vastu seina, kuid olen juba esimesest päevast alates aru saanud, et tegu ongi natuke teistsuguse villakhiirega. (See peaga vastu seina jooksmise mõte oli täiesti reaalne hirm, sest Bibi on joostes nagu püssikuul. Ikka kuulen mütse, kui ta jooksu enne seina pidama ei saa.) Puuri panemine lõppes sellega, et jäime mõlemad diivanil magama. Villak peitis oma nina minu sülle jäi tukkuma. Vahepeal krigistas ainult hambaid.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas villak » 09. juuni 2012, 11:36

Ta on sind usaldama hakanud.Ootan pilte:)
villak
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 10. juuni 2012, 11:12

Mulle tunduvad nad välimuselt kõik ühesugused, kuid siin üks pilt.

Pilt
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas villak » 10. juuni 2012, 12:56

Kui nunnu karvakera.Minu oma on natuke suurem.Kui suur puur tal on?
villak
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 10. juuni 2012, 19:03

Ta elab tuhkrupuuris, pole ära mõõtnud. Puuri peal on kaks toruauku, mis praegu on võrguga kinni pandud. Võibolla tulevikus ühendan need teise puuriga. Plaanis on muretseda üks korralikum platvorm. Praegu Bibi ainult magab trellide taga, kuid õhtul saab poole ööni ringi lipata ning hommikul samuti natukene aega.
Hiireke käristab juba voodi taga tapeeti ning tassib meie riideid laiali. Arvasin, et ta diivanile ei hüppa, kuid teisiti ei oska seletada, kuidas riided kapi alla said. Öösel tabas mu kõrv ära, kui villak ise puuri läks.

Bibi on jah tilluke vaatamata oma vanusele. Suuremaks ta arvatavasti ei kasva. Kõige tähtsam on see, et ta terve on.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 13. juuni 2012, 21:10

nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas Pinto » 13. juuni 2012, 21:56

Väga lahe sõbralik villak! Ma nendega ülivähe küll kokkupuutunud, aga enamasti on mulle mulje jäänud, et inimesega nad sõbrustada ei viitsi. Bibi aga naudib seltskonda mulle tundub kohe mõnuga :)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 18. juuni 2012, 21:27

Bibil pole üldse kohanemisega brobleeme. Et ta öösiti ei kolistaks puuriga, lasemegi tal hommikuni vabalt toas ringi joosta. Tema päev algab siis, kui meie püüame magama jääda. Natuke ringi tormanud, hüppab tegelane voodisse ja hakkab jalgade juures püherdama. Lõpuks jookseb meie nägude juurde. Naljakas oli vaadata kuidas Bibi oma pehme ja karvase nina, magava lapse nina vastu pani. Seisis mõne sekundi, ainult pikad vurrud liikusid. Eks ta kontrollis, kas inimpõngerjas magab.
Seni kuni veel une ja ärkveloleku piiril suigun ajan villaku voodist minema. Võtan ta kinni ja lükkan üle voodiääre maha. Hopsti on elukas jälle tagasi ja üritab teki alla ronida, joosta mööda lamavaid inimesi (eriti üle nägude). Ta tuleb põhiliselt selleks, et teda sügaksin ja võibolla on voodis huvitavam kui maas. Bibi ei põgene, kui teda kinni võtta tahan. See on huvitav omadus chinchilla juures. Võibolla villak teab, et ma ei pane teda puuri ja seepärast ei kardagi.
Kui meie hommik saabub läheb hiireke tuttu, puuri. Jätan siis ventilaatori käima igaks juhuks. Kui on päris soe ilm õues, paigutan puuri külma vett täis pudeli.

Pilt
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 22. juuni 2012, 21:26

Tõin Bibile ühe lameda kivi. Selle panen sügavkülma ja hiljem puuri katusele. Kivist õhkuv jahedus langeb alla ning jahutab meie karvapalli. Puuris sees on poolenisti jäätunud liitrine veepudel mis on vastu villaku peidukat, veneaegset piimamannergut. Kõigele lisaks töötab praeguste ilmade puhul elupäästja ventilaator.
Kui kivi üles sulab ja ära kuivab, asetan selle puuri. Mõnikord, tavalises külmikus hoituna on see meeldivalt jahe, kus peal on Bibil hea kükitada. Loodame selle suve kuumad ilmad üle elada.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas Merru96 » 23. juuni 2012, 14:14

Armas ja sõbralik villak! Tore tegelane :)
Milly
Kasutaja avatar
Merru96
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 449
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 25. juuni 2012, 21:23

Oleme Bibit rohkem tundma õppinud ja enam tal öö läbi kolada ei luba, sest ta pissib meile voodisse. Tegelikult pissib Bibike ka oma puuris kuhu juhtub. Ei tea, kas seda asja saabki täiskasvanu villaku puhul ümber õpetada. Igatahes saab chinchilla joosta nüüd järelvalve all.
Bibi tahab väga laual kolada, kuhu saab mööda diivanit. Ükskord panin sinna kuivanud kibuvitsaõied ja muidugi kadusid need sealt üsna pea ära. Nüüd loodabki Bibi leida laualt uue maiuspala.

Bibi on hakanud mu kätt sugema. Võtab kahe käpaga käe ümbert kinni ja naksib hammastega. Alguses mõtlesin, et villak on millegi peale pahane ja tahab mulle kohta kätte näidata. Üsna pea sain aru, et tegelikult on see näksimine sõbralik. Minu eelmine villak tegi samamoodi.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas samton » 25. juuni 2012, 21:33

Väga armas! (Pean silmas nakitsemist, mitte voodisse pissimist.)
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 06. juuli 2012, 17:48

Ostsime Bibile uue toidu sest tundus, et ta ei söönud seda mida kaasa saime, ainult heina näksis. Nüüd ta ootab kausi juures, kuna süüa saab.
Villak on endiselt sõbralik ja järjest sõbralikumaks muutub. Vahepeal ta lihtsalt hüppab niisama vastu meie jalgu. Ühel õhtul võttis Bibi minu laiadest püksisäärtest kinni hammastega ja kukkus keksima ümber jala. See oli väga naljakas, ei teagi, mis ta mõtles. :-D
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas AlbinoFurets » 06. juuli 2012, 21:25

Oleks huvi ka tema puuri näha, milline ta kodu välja näeb?
Bibi ehk mõtles, et tõmbab püksid lõhki. :-D
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 07. juuli 2012, 14:20

Mõõdud on siis 770mm*480mm*kõrgus 600mm
Ütleks, et see pole tema kodu. Kodu on terve tuba. Pole veel jõudnud puuriga midagi suurt ette võtta. Pildil on näha liivavann kardina juures ja teine toidukauss tabureti all. Ventilaator töötab isegi öösel, et Bibil hea olla oleks. Puuris on paar närimisoksa, pesa, lapik jahe kivi, närimiskivi, heinapall, toidu ja jooginõu. Aluspanuks saepuru. Närimiseks mõned vetsupaberirulli sisemused, külma veega pudel (jahutuseks).
Pilt
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 23. juuli 2012, 15:07

Eile tegin Bibist video. Arvan, et ta peab mind teiseks chinchillaks :)

http://www.youtube.com/watch?v=FK54sadz ... e=youtu.be

Ja teine video http://www.youtube.com/watch?v=9vqy6Iwx ... e=youtu.be

Pilt

Õhtuti kalpsutab villak mööda tuba ringi ja tuleb alati mind diivanile kiusama. Üritab pliiatsit ära varastada ja proovib raamatut närida. Siis naljaga näpsan Bibit külje pealt. Bibi ei jää mulle võlgu vaid mängib, et on hirmus kuri ja naksab mind vastu. Võtab käisest või käest kinni hammastega ja lükkab kätt eemale. Teistega ta nii ei mängi.
Üks õhtu kutsusin karvapalli enda juurde. Ta on peaaegu alati jooksuga tulnud, kui teda kutsun. Sügasin villakut kukla tagant ja lubasin teisest toast paranka tuua. Bibi jooksis mulle järele nagu kass :happy:

Üks varasem armas video, kus Bibi mu süles maiustust nosib http://www.youtube.com/watch?v=W5QFIGg2 ... e=youtu.be
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas MinniNummi » 23. juuli 2012, 21:42

Väga vahva chinchilla, ta lausa naudib sügamist.
MinniNummi
Õigekiri longab
 
Postitused: 176
Teemad: 4
Asukoht: Paide
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas Sirtsu56 » 24. juuli 2012, 10:33

Väga ilus tupsuke on :)
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 28. juuli 2012, 21:35

Kui diivanil istun, jalad üle diivani ääre tuleb Bibi jalgadega mängima. Hüppab nende otsas, näksib hammastega. See on hirmus kõdi kui ta vurrud üle varvaste käivad. Ega ta ei lähe ära ka. :lol:
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 16. august 2012, 11:27

Meil on toas üks peaaegu maani ulatuvate lehtedega sõnajalg. Bibi käib lehti näksimas ja mina ajan teda ära. Kahjuks see eriti ei õnnestu. Siis proovis abikaasa Bibit minema lükata. Bibi arvas, et temaga mängitakse, võttis kahe esimese käpaga käest kinni ja lahti ei lasknud.
Eile kui harjaga põrandat pühkisin haakus üks hall karvapall, hammastega harja külge.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas eloke » 16. august 2012, 13:36

Nii nummi :biglove:
kitu ja Kratt. Minu viimased nunnud <3
Kasutaja avatar
eloke
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 8
Pildid: 16
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Tuju: Vallatu
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 06. september 2012, 11:31

Bibi kõrvad vajuvad hommikuks lonti. Siis on ta unine ja veidi tujukas. Mida rohkem õhtu poole aeg liigub, seda erksamaks Bibi muutub. Lõpuks ei jõua ta ära oodata, kuna tuppa jooksma saab.
Bibi on ka paksemaks läinud. 49g juurde võtnud päevast, mil ta sain.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 24. september 2012, 19:05

Bibi elab hästi. Siin mõned pildid
Pilt Pilt
Pilt Pilt
Pilt
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 10. detsember 2012, 15:18

Kui läheme kodust pikemaks ajaks ära hakkab Bibi imelikku häält tegema. Ei oskagi seda häälitsust kirjeldada. Võibolla midagi bruuuu-bruuu sarnast. Kuidas Bibi teab, et plaanime kauemaks ära minna? Vahepeal läheme niisama jalutama, kuid sel ajal ei tee villak meie lahkumisest väljagi.
Panime Bibi puuri ühe päris suure pappkasti. Talle meeldib kast nii väga, et on jätnud isegi puurivõrede kangutamise järgi. Muidu ta öösiti ikka lõgistas nende kallal, kuid nüüd on vaikus.
Kui loomakese tuppa jooksma laseme ronib ta päris varsti meile voodisse. See on nagu villaku turvapaik. Ainus koht, kuhu kahejalgne väike inimene talle järgi ei tule. Siis trallib Bibi meie, suurte inimeste otsas ja põrkab kuis jaksab. Vahepeal mängib, et meie jalad on koledad vaenlased mis tuleb surnuks kallistada. Mul on mõnikord taskus rosinaid, Bibi maiuspalad. Õpetan siis villakut, kuidas neid taskust välja nuhkida.
Varem kui Bibi liiga tüütuks muutus, lükkasin ta voodi ja seina vahel olevast avausest voodialla. Nüüd enam see nipp läbi ei lähe. Bibi surub oma käpad vastu seina ja nurjab mu plaanid.
Bibi on hästi julge, lausa tüütamiseni. Kuid kui puuri mineku aeg käes, ei anna ta ennast kätte. Jookseb voodialla ja meie jääme tühjade kätega. Siis peab kaval olema ja mängima, et Bibi ei huvita meid üldse. Mõnikord teesklen, et magan. Bibi tuleb asja uurima ja ongi lõksus.
Viimati muutis nuki8 03. jaanuar 2013, 10:29, kokku muudetud 1 kord.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Meie villakhiired

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist