Tsintsude liivavann

Kuidas kõige paremini oma karvapalli eest hoolitseda - puhastamine, küüned, pesemine, jalutamine jne.

Moderaator: Imbeeh

Tsintsude liivavann

PostitusPostitas Kairi (Teema autor) » 26. jaanuar 2004, 15:18

Mõtlesin, et uuriks pisut, kui tihti te oma loomakesi liiva sisse püherdama lasete.
Või on teil liivavann kogu aeg puuris.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kristiinat » 27. jaanuar 2004, 12:18

Minul on kogu aeg liivavann puuris.Sellega on küll selline problee,et liiv saab kiiremini mustaks aga ma ei tee sellest suurt numbrit.Liiva saab alati ära vahetada ja kui ta on lihtsalt prahti täis,siis ma sõelun selle lihtsalt läbi ja kõlbab veel natuke aega kasutada.Kui ma liiva neile kord või kaks paneksin,siis nad hakkaksid küll nutma.Nad isegi magavad liivakastis liiva sees.Elu võib olla tõeline nauding!
kristiinat
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kairi (Teema autor) » 27. jaanuar 2004, 13:01

kristiina tiik kirjutas:Minul on kogu aeg liivavann puuris.Sellega on küll selline problee,et liiv saab kiiremini mustaks aga ma ei tee sellest suurt numbrit.

Sellega võib kaasneda ka see probleem, et tsintsude nahk muutub liiga kuivaks.
Kui nad ennast väga kratsima hakkavad, siis on nahk kuivaks muutunud ja sa pead nende vannitamist vähendama.
Kas nad sul liiva täis ei pissi? Seal pissisees püherdamine ka hea ei ole.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kristiinat » 27. jaanuar 2004, 14:03

Vahest juhtub sedagi,et pissivad aga siis ma vahetan kohe liiva ära.Tegelikult mind täitsa huvitab kuidas neil vabas looduses see asi käib.Siisei võta neilt keegi ju liiva ära.Püherdavad palju tahavad.Ja tegelikult ju toiduga on ka ju sama lugu.Õnneks nad ei ole veel ennast kratsinud(tihedalt) aga kui see nahk nendel nüüd kuivaks läheb,kas nad siis kratsivad ennast pidevalt või piisab,et kaks-kolm korda päevas?
kristiinat
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kairi (Teema autor) » 27. jaanuar 2004, 18:02

kristiina tiik kirjutas:Tegelikult mind täitsa huvitab kuidas neil vabas looduses see asi käib.Siis ei võta neilt keegi ju liiva ära.Püherdavad palju tahavad. Õnneks nad ei ole veel ennast kratsinud(tihedalt) aga kui see nahk nendel nüüd kuivaks läheb,kas nad siis kratsivad ennast pidevalt või piisab,et kaks-kolm korda päevas?

Vabas looduses on neil muid muresid kuhjaga ja pesevad nad ennast ilmselt tunduvalt harvemini, kui puuriloomad.
Mul endal seda muret pole, ma panen neile liivakausi kaks korda päevas puuri. Uurisin ka kasvatajate käest, nemad ka ei hoia kogu aeg liiva puuris ja kuiva nahaga probleeme pole olnud

Eks sa pead ise jälgima ja karva katsuma, kui see tundub kuivavõitu, siis peaksid vanne igaks juhuks vähendama. Kui kõik on OK, las ta siis olla. :wink:
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kristiinat » 27. jaanuar 2004, 23:01

Ma nüüd pööran sellistele asjadele siis rohkem tähelepanu.Aga mu enda elu läheks ju ka poole lihtsamaks,kui ma nendele näiteks kaks korda päevas vanni panen.Igal juhul ma proovin ,vaatame mis saab.
kristiinat
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas riku riku » 14. märts 2004, 14:44

minu tsintsu puhastab end iga päev umbes 15-25 min.!!!!
riku riku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas riku riku » 26. märts 2004, 09:03

aga puuri ma ta liivavanni küll ei jäta,sest ta lihtsalt keerab selle kummuli!!!
riku riku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kirbi » 03. mai 2004, 17:52

minu tsinsu irsub koguaeg oma liivakasti otsas ja kui ta sinna püherdama läheb on terve tema ümbrus liiva täis :s kas teil ka nii on?
liiv on tal muidu koguaeg aga kuna arusaada et see liiv enam puhas pole?minuarust on ta koguaeg ühesugune ja ma ka sõelun seda.
kirbi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kairi (Teema autor) » 03. mai 2004, 21:01

Esiteks ei ole liiv enam puhas, kui seal on loomakese pabulad ja heinakõrred ja muu sodi. Teiseks armastavad nad seda pissimiseks kasutada ja varsti hakkab see haisema ja kui loomake selles ennast peseb, siis varsti haiseb ka tema.
Üldiselt tekib pissusest liivast kõva tükk, mida on võimalik väga edukalt eemaldada. Pead ainult hoolikalt jälgima ja need tükid välja korjama, muidu püherdab ta selle laiali. :wink:
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sille » 04. mai 2004, 09:55

Minu tsinsud püherdavad liivas siis,kui nad ringi jooksevad.Lõbu laialt ja liiva ka kõik kohad täis.Aga see kerge liiv,tolmuimeja tõmbab hästi ära.Puuri ma liiva ei pane.Pööravad ümber.Sille.
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kirbi » 04. mai 2004, 17:42

kui tal see sodi sisse tuleb siis ma sõelun välja..ja ta ei ole mul veel mittekunagi sinna pissinud :)
kirbi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsude liivavann

PostitusPostitas pirtsak » 11. mai 2004, 07:14

mina panen liivavanni neile puuri sisse, aga see on tõsi, et siis on kogu puur pärast liiva täis. Ühe Ronja pojakese omanik aga hoiab liivavanni dušinurgas ja nii käib ka nende Ronni vannitoas vannis! :D
pirtsak
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. juuni 2004, 18:04

Meil juhtus selle vannitamisega lõbus lugu.
Korteris tehti remonti ja osa tsemendipulbrist jäi mõneks ajaks esikusse ämbrisse seisma.
Kui ma puuri puhastasin, lasin ta esikusse jooksma, et hea koht, kus pole võimalik pahandust teha ja kuskile ära kaduda.
Läksin siis mõneks ajaks tuppa, et midagi tuua või viia ( ei mäleta enam täpselt ) ja vaatan, et tsintsu kadund. Pole siin ega seal.
Hakkan siis otsima ja näen, et suured silmad vahivad seguämbrist vastu.
Nähtavasti meenutas see talle tema liivakasti, mida siis hoogsalt proovima mindi.
Hea, et neile vesi ei meeldi :twisted:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. juuni 2004, 00:28

Mina lasen oma tsinsul 1-2 korda nädalas liivavanne võtta :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kairi (Teema autor) » 12. juuni 2004, 10:28

Põhimõtteliselt peaks sellest piisama, aga jälgi tema kasukat, kui see muutub takuseks ja sees on kokkukleepunud karvatuuste, siis pead teda rohkem vanni laskma. :wink:
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. juuni 2004, 12:21

matmice`is on kirjutatud, et liiva peab vahetama vähemalt kord nädalas, minu tsintsud on nelja kuused ja püherdavad kogu aeg sama liiva sees.:S
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kairi (Teema autor) » 22. juuni 2004, 23:18

Kui see liiv neil pidevalt kättesaadav on, siis on ilmselt juba ammu täis pissitud. Kas nad sul haisema ei ole hakanud?
Isegi kui sa neil järelvalve all pesta lased ja liiva kohe puurist ära võtad, tuleks nii pika aja peale seda liiva vahetada.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas staarike3 » 17. oktoober 2004, 20:27

mina panen päevas 1-2 korda 15 minutiks taa ei tahagi vahest kaks korda käija...talle aitab yhest kaa....
staarike3
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsude liivavann

PostitusPostitas engela » 04. detsember 2004, 23:07

Minu chinchillal on küll liiv kogu aeg ees. ta pissib ja kakab sinna sisse, aga me puhastame seda iga päev. ta magab isegi liiva sees ja minu arust on ta nii õnnetu, kui tal vahest liiva pole ees.
engela
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsude liivavann

PostitusPostitas kairi02 » 05. detsember 2004, 03:08

Kui ma sain omale isase, siis temal oli ka kogu aeg liivakast puuris olnud ja ta ka magas seal, selle tagajärjel oli tal nahk nii kuiv ja karv lausa takune. Kui teda sügasin selja pealt, siis oli seal takuse karva sees liiva ja sodi, kui ma hakkasin ainult paar korda päevas seda liivakasti puuri panema läks paari kuu jooksul tal kasukas ilusaks. Mõnikord harva on mul küll terve öö või päeva see kast puuris, siis nad tukuvad ka seal kastis liiva sees.
kairi02
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nunnu4 » 05. detsember 2004, 12:16

mina ülepäeva tsintuid liiva sisse(minul on suur näriliste transpordipuur ning sinna nad mahuvad kahekesti) ,
nunnu4
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsude liivavann

PostitusPostitas morosi » 29. detsember 2004, 19:53

ma küll ei usu, et liiva kord nädalas vahetama peab - piisab sellestki kui seda aeg-ajalt sõeluda.
Aga kas te panete liiva sisse ka mingeid lisaaineid? Minu teada on väävlit ja tärklist soovitav liivale veidi lisada. Kuigi siis on loomad väävlilõhnaga :?
morosi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nunnu4 » 23. märts 2005, 11:12

Mina ise korjasin liiva meie rannal.
nunnu4
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsude liivavann

PostitusPostitas morfiid » 23. märts 2005, 11:19

Tavaline liiv on sõmer ja terav ning ärritab chinchilla nahka. See liiv mis poes on on pressitud aktiivsavist või vulkaanilisest tuhast ja on chinnudele palju meelepärasem. poest osta on ikka kindlam :wink: .
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nunnu4 » 23. märts 2005, 11:31

Ei, ma mõtlem ka sama liiva nagu poes, see on nagu tolm.Ma korjan seda kalju rannikutel.Näiteks Narva Jõesuus.
nunnu4
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Liivavann

PostitusPostitas evelinrootsi » 23. märts 2005, 16:27

Liivas peab ta suplema ~2 korda nädalas, 10-15 minutit. Liiva võib vajaduse korral puhtaks sõeluda ja uut peale kallata. Kord kuus tuleb liiv täiesti välja vahetada. Rannaliiv ei sobi. Peab kasutama loomapoe liiva. Kui ta stressis on, on ta liikumatu. Stressi tekitab müra, torkimine, transportimine, halvad tingimused. Villakhiire sööta anda 2 supilusikatäit päevas. Võib-olla häirib teda aluspanu? Kasutad ikka lehtpuu saepuru? (mitte, et ma mingi tšintšilja ekspert oleks, aga proovin aidata :lol: )
evelinrootsi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsu närib karva??

PostitusPostitas morfiid » 23. märts 2005, 21:18

Kaks korda nädalas on liiga vähe. Kõigeparem oleks liiva anda igapäev peale jooksmist. Sest nad ju jooksevad endid higiseks ja karv kleepub kokku.
Ja kahest supilusikatäiest on minumeelest graanuleid küll vähe. Ma ei oska öelda palju mina panes aga rohkem kindlasti. Täna vaatan täpsemalt järgi.
Maiustusi ärge segage graanulitega kokku sest siis nad nopivad ainult paremad palakesed sealt välja ja jätavad graanulid söömata. :P
TSUVI! Ma arvan et su chinchilla siiski ei näri karva. Ja stressis ta ka ei ole. Niiet olen peaaegu täiesti kindel et ta ei näri karva. AGA kui karv muutub selliseks nagu ma eelpool kirjeldasin siis teata kindlasti. Sellele küll otsest ravi ei ole (nagu ka lindude sulgede väljakitkumise tõvele) aga siis tekivad ka nahale haavandiid ja nendele on rohtu vaja.Siis pöördu arsti juurde.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cinderella » 24. märts 2005, 08:40

No liivakümblustest rääkides... minu Sebastian jookseb igal õhtul toas ringi ja korjab mööbli alt iga tolmutera oma kasukasse... Eriti veel pärast paitamist tahab ta oma karva jälle ära puhastada. Ja kui ma talle pärast jooksmist liivakasti ei pane, siis ta hakkab puuris otsima kohta, kuhu liiva on pudenenud ja siis hakkab seal 10 liivatera sees ennast keerutama. Jube hale on vaadata... Kui ikka tibu tahab ennast puhastada, siis annan talle iga päev selleks võimaluse :-)
cinderella
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas morfiid » 24. märts 2005, 08:43

Raamatutes kirjutatakse jah, et kaks korda nädalas. :P Ja alguses ma tegingi nii. Siis aga märkasin et jooksmise ajal ta käis ise seal liivakausis (see oli tal puuri peal koguaeg). Ja siis ma hakkasingi ikka vähemalt kord päevas seda panema. Ja karv on ka kõvasti ilusam kui emmem.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline