kas tsintsu võib ka õue lasta jooksma?

Kuidas kõige paremini oma karvapalli eest hoolitseda - puhastamine, küüned, pesemine, jalutamine jne.

Moderaator: Imbeeh

PostitusPostitas Sille (Teema autor) » 05. juuli 2004, 12:48

marjake33 kirjutas:palun öelge, kas tsintsusid tohib välja viia.Mul on olemas muidu väli puur, aga mai tia kas ma tohin neid välja viia...
:?


Minu teada ei tohi,nad ei talu päikest ja tõmbetuult,võivad ülekuumeneda, heina seest mingi nakkuse saada,kui selle murulapi peal on oma hädasid teinud kassid ja koerad.Neil on ikkagi toes turvalisem elada.Päikest sulle!Sille. :D :D :D
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. mai 2005, 14:37

minu teada tohib minu oma on küll õues käinud
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 18. mai 2005, 16:27

tsintsudega jalutatakes küll väljas :) Rihma otsas.
Hea ei ole teda välja viia tuulise ilmaga, sest nad nakatuvad väga kergesti.
Vaata teemat, jalutus rihm tsintsule, seal on pikemalt räägitud kuidas nendega väljas käiakse :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tsintsusid tohib õue viia?

PostitusPostitas morfiid » 18. mai 2005, 17:18

Aga kuna marjake 33-mel on olemas välipuur, siis ei ole rihmaks vajadust.
Välja viimisest veel niipalju, et kui elad linnas, siis ma ei soovitaks teda välja viia. Kuna linnas on liiga suur lärm ja palju muud hirmutavat - nt kassid, koerad. Nende viimaste eest pead tsintsusid ka maal kaitsma. Samuti ehmatavad neid linnud, kes neist üle lendavad. Samuti võivad nad päikesepiste saada. Tõmbetuul on ka ohtlik asi.
Kui puuri põhi on võrgust, siis ära pane puuri muru sisse. Ennem kusagile betoon põrandale.
Viimati muutis Endised kasutajad 20. mai 2005, 22:06, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas tsintsusid tohib õue viia?

PostitusPostitas tsuvi » 20. mai 2005, 15:23

Tsintsut võib õue viia küll, aga siis on oluline jälgida, et tal oleks võimalus kuhugi varju minna (kui viid puuriga). Kõige parem oleks, kui ehitaksid sinna välipuuri midagi pesakasti sarnast, siis tsints saab ise vajadusel varju minna. Ja eriti kaua ei tohi ta korraga väljas viibida ning nad on tõesti väga tundlikud tuule suhtes :)
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

kas tsintsu võib ka õue lasta jooksma?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. august 2005, 12:31

kas tsintsu tohib õues aedikus joosta?
ja kui kõrge peaks aedik olema?
ega tsintsu ei kaeva ennast aia alt läbi?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas tsintsu võib ka õue lasta jooksma?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. august 2005, 10:57

Tsintsiljade raamatus oli kirjas, et neile valmistab suurt rõõmu väliaedikus jooksmine ja et sellekas sobivad suve algus ja lõpp. Kesksuvel pidavat liiga kuum nende jaoks olema. :wink: ..rohkem ei tea ma selle kohta midagi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas tsintsu võib ka õue lasta jooksma?

PostitusPostitas Kairi » 04. august 2005, 11:08

Väliaedikust nad vast välja küll ei kaeva, aga mina ei ole küll usaldanud tšiljadele värsket heina/rohtu anda. Väljas olles nad seda aga paratamatult söövad. Lisaks sellele tekitab see neile ehk liialt stressi kui neid oma kodusest puurist välja viia võõraste lõhnade, häälte kätte. Mulle isiklikult tundub, et tšiljad on õnnelikumad ühes kindlas kohas, kus nad teavad turvaline olevat.
Viimati muutis Endised kasutajad 04. august 2005, 12:44, kokku muudetud 1 kord.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 04. august 2005, 16:28

Aga kui on oma aed ja seal ei jookse mingid teised loomad, siis on inimesi kes käivad jalutusrihmaga väljas ja lasevad tsintsudel joosta :)
Selles suhtes oleks isegi aedik ettem kui rihm. Aga aedikus tuleks neid koguaeg jälgida. Ja aedik peaks olema vast katusega,s est nad ronivad muidu sealt lihtsalt üle ;)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas tsintsu võib ka õue lasta jooksma?

PostitusPostitas morfiid » 04. august 2005, 20:23

Neid võib panna välja, väliaedikusse, aga ainult juhul, kui väljas pole liiga külm või märg. Samuti soovitan sellist väliaedikut, mis oleks igalt poolt kinnine, ka lagi ning põhi. Lihtsalt turvalisuse pärast. Sest ka oma aeda võib mõni kass sisse hiilida, ning aedikusse sisse hiilida.
Tsintsudele meeldib vägagi urge kaevata, niiet põhi peab aedikul kindlasti olema!!!
Tsintsu peab olema värske rohuga harjunud. Tegelikult soovitatakse aedik üldse betoonpõrandale panna, kuna mõned taimed muru sees võivad olla mürgised (nt tulikad, mida leidub murus rohkesti). Liiga palju rohelist põhjustab ka tervisehädasid!
Teda ei tohi jätta aedikusse kauaks - 20-30 minutist piisab täiesti. Ja aedik peab olema viludas, kindlasti mitte päikese käes. Ja vesi peab kindlasti olema saadaval.
Kui elad mürarikkas kohas - nt ligidal autoteele, siis soovitan teda ka mitte välja viia.
:) Edu!
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas tsintsu võib ka õue lasta jooksma?

PostitusPostitas Syrle » 05. august 2005, 15:07

Mina olen viinud enda omi lihtsalt puuriga välja, aga eks mul ole see väiksem kah, kui enamikel teist. (Poes müügil olev papagoi puur)
Üldiselt neil meeldib väljas käia, kuigi üks kord lendas kärbes puuri ning seepeale istusid nad kahekesi pesas ega julgenud väljagi vaadata. Kõik vajab harjumist. :wink:
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline