Villakhiir ja väikelaps

Puhvis pajatused

Moderaator: Imbeeh

Villakhiir ja väikelaps

PostitusPostitas kxuke (Teema autor) » 24. september 2009, 14:18

Tere!
Oskab keegi 2kki oelda, ma tahan endale tsintsilja v6tta, aga mul kodus 1-aastne laps..on kellelgi tsintsilja ja v2ike laps..kuidas on? Kas laps loomale stressi ei tekita?
kxuke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Villakhiir ja väikelaps

PostitusPostitas Loomahull » 24. september 2009, 15:20

Eks see oleneb ikka nii loomast kui lapsest. Kui lapsele selgeks teha, et see pole mitte karvane mänguasi, keda sabast sikutada ja igatpidi nätsutada, siis peaks kõik sujuma. Samuti peaks loom olema julge, et mitte ehmuda lapse järsematest liigutustest.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villakhiir ja väikelaps

PostitusPostitas samton » 24. september 2009, 16:34

Loe seda teemat ka: viewtopic.php?f=127&t=7710, seal on sarnase küsimuse üle mitmeti arutatud.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villakhiir ja väikelaps

PostitusPostitas kxuke (Teema autor) » 24. september 2009, 17:30

Nii, meil oli enne merisiga ja siis laps k2is ja peksis lahtise k2ega vastu puuri..merisiga harjus sellega ja ei teinud v2ljagi..
Merisiga enam pole ja m6tlesin tsintsilja peale, aga igalt poolt olen lugenud, et need iga asja peale ehmuvad ja see tekitab neile stressi.
Kui ma ostan looma kellegi k2est, mitte farmist..kas siis 2kki v6ib tsintsilja ka l2rmiga olla harjunud?
Tahax teada, kas kellelgi on aastane p6nn ja tsintsilja..kuidas on?
kxuke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Villakhiir ja väikelaps

PostitusPostitas Imbeeh » 25. september 2009, 13:22

Minul endal ei ole last aga minu vennapoeg, kes on 1,5 aastane on alati külas käies loomakestest huvitatud ja käib neid puuri juures vaatamas ja kui nemad endast märku ei anna siis püüab puuri juures lärmi teha. Tsinsud on suht leppivad loomad, aga samas on nad väga väledad ja toramavad ringi. Sülelooma tsinsudest ei saa. Mina alguses arvasin ka, et tsinsud on meeletud stressipallid kuid tegelikult olukord nii hull ka ei ole. Kuid tsinsud on väga seltsivad loomad ja vajavad oma perenaise tähelepanu ka, et kas väikse lapse kõrvalt on piisavalt aega loomaksetega tegelemiseks.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villakhiir ja väikelaps

PostitusPostitas nuki8 » 28. jaanuar 2010, 21:44

Minu kahene laps ja üksik tsinsu jooksevad õhtuti võidu. Peab jälgima, et laps haiget ei tee. Mulle tundub, et tsinsu lausa ootab, et lapsega peitust mängida. See ei ole hirmutamine vaid mäng. Sellised mängud muudavad vähemalt minu looma hästi julgeks... ei oska seletada mismoodi. Igatahes kui laps on puuri juures, tuleb ka villak kohe lähemale. Laps pistab sõrmed läbi võre ja hiireke lakub neid või nuusib niisama.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villakhiir ja väikelaps

PostitusPostitas Sirtsu56 » 28. jaanuar 2010, 23:07

Mina arvan et võiksite mõelda merisea võtmise peale või jänes näiteks, isegi kass oleks parem, kuna keegi meist ei tea mida loomad mõtlevad, kui keegi äkki prantsatab mööda puuri võret, ehk oli ta tõesti leplik või lihtsalt arg ?!. Enda loomi vaadates küll ei kujutaks ette kui keegi käiks neid pidevalt häirimas. Kui sain omale chinchilla nr.2 :D siis tal oli eelmises kodus 1 koer ,kes pidevalt käis häirimas ,haukus hullult, loom oli nii närviline. Tänu selllele on see chinchilla nii arg, et iga praksatuse peale ehmub. Samas minu juures olles on veidike rahulikumaks muutunud. Eks see oleneb loomast ka palju, et mis iseloomuga .
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline