Palun abi

Puhvis pajatused

Moderaator: Imbeeh

Palun abi

PostitusPostitas TsintsuRuudi (Teema autor) » 11. veebruar 2015, 20:05

Loodan, et see koht on siiani kasutuses ja keegi saab mind aidata.
Nimelt on minul villakhiir olnud umbes ~3-4 kuud, nii, et olen selles asjas alles päris uus. Eelmised omanikud andsid mõned nipid nii, et tegelikult saan ma enda Ruudiga hästi läbi. Temal on aga nimelt probleem, et ta on hakanud närima enda joogipudeleid - neid on nüüdseks olnud juba 3.
Esimese pudeliga saime üsna kaua, kuid seegi õnnestus tal katki närida. Seejärel ostsime uue, mis oli juba ostust alates praak, nüüd kolmandat pudelit näris ta nii, et selle plastmassist osa küljest tuli see toru lahti ning kukkus maha, panin tagasi ja avastasin, et pudel laseb nüüd vett läbi, kuid mitte sellest kohast, kus see plastikust osa on vaid sellest kohast kus on see kuulike, mille lakkumisel tsintsilja peaks vett saama. Selle asemel, et talle siis vett anda kui tsintsul janu on jookseb pudel veest tühjaks ja ma tõesti ei tea mida teha. Kui ma nüüd uue pudeli ostan siis panen mingi puidust klotsi vahele, aga mulle jääb mõistmatuks see, kuidas see vesi sellest kuulist mööda saab, sest algselt töötas pudel ju normaalselt.

Kas kellelgi on veel selline probleem või on minu tsintsu ainuke selle veidi ebameeldiva närimisvajadusega?

Tean küll, et nad on närilised ja närivad kõike, mis võimalik, kuid samas esialgu tal sellist probleemi ei olnud. Närimisasjad on tal samuti olemas.
Aitäh, neile, kes vastavad :)
TsintsuRuudi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi

PostitusPostitas samton » 11. veebruar 2015, 20:59

Kas sul on pudel puuris sees, et ta seda närida saab?
Mul on pudel väljaspool puuri, nii et ainult see metallist tila ulatub puuri. Tõsi, mõni hambakriips on pudeli korgiosale siiski peale tekkinud.
Toas ringi joostes saaks ta pudelit närida küll, aga siis on ilmselt nii palju muud tegemist, et ei tule pähegi.
Pildilt on pudel näha
Pilt
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi

PostitusPostitas Mercar » 11. veebruar 2015, 21:45

Ilmselt on pudelis siiski pisikeauk kusagil. Tavaolukorras tuleb vett kuuli liigutamisel, kuid kui pudelis enam vaakumilaadset olukorda pole, ehk on kaks ava ja õhk saab kusagilt sisse siis hakkab jah tilkuma. Üldiselt aga nagu Samton mainis ei tohiks loom pudelit väga närima ulatuda
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi

PostitusPostitas nuki8 » 12. veebruar 2015, 10:19

Lisaks pane talle puuri närimiseks nt oks või midagi. Las askeldab nendega.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi

PostitusPostitas PisiPiku » 19. august 2015, 14:15

Kas saite probleemile lahenduse? Lisan siia ka enda pisikeste pesa pildi (ma ei kutsu nende kodu puuriks, sest ise ka ei tahaks puuris elada ju).
9555

Joogipudeli ostsin klaasist, kuna chinnidel ei tohiks olla mitte midagi plastikust nende pesas. Iga kord, kui käin linnast väljas metsas, toon neile lehtpuu oksi närimiseks ja ühtlasi ehitan pisikestele nendest maju jne.
Nende pesa ehitasin ise vana kapi sisse. Kahtlustan, et probleemi taga oli asjade paigutusega pesas... kui on edasi probleeme, siis kirjutage julgesti. aitan kuidas saan :)
Kasutaja avatar
PisiPiku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Pildid: 19
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron