Lehekülg 1/1

Kolimine teise riiki- kuidas chinchillaga?

PostitusPostitatud: 23. juuni 2010, 22:54
Postitas Entera
See pealkiri pole ehk kõige parem, aga teema selles, et kolime Soome elama. Kuigi teekond kokku on ca 4 tundi (millest 3,5 tundi laevasõitu), siis kardan meeletult, kuidas ta selle üle elab :wacko: . Mul on põhimõtteliselt 3 päeva aega otsustada, mis ma teen, kas jätan ta Eestisse ämma-äia juurde (mis pole tegelt meeltmööda mitte ühelegi meie pereliikmetest, sest tunne on nagu jätaks oma lapse siia) või riksime ja võtame ta kaasa. Algul oli teine mure ka, et kui me Eestisse tuleme, siis ei väntsuta jälle looma ju ega vea endaga kaasa, aga mees juba mõtles välja mingi aegreleega söötja, et pm leiaks see osa ka ilusti lahenduse. Aga nüüd ongi suurim mure, kas ta elab selle ikka üle? Mida teie arvate? Ja kui ta ikka kaasa võtta, siis on äkki nippe kuidas looma elu võimalikult mugavaks ja stressivaeseks teha.

Tervitades,
Entera

Re: Kolimine teise riiki- kuidas chinchillaga?

PostitusPostitatud: 25. juuni 2010, 11:33
Postitas Imbeeh
Mina arvan, et tsinsu elab ilusti selle reisi üle, kui ta ilusti oma kandepuuris on. Olen ise niimoodi ühe looma endale koju toonud, kus reis võttis kokku üle nelja tunni aega. Eks loomakene natukene stressis on aga kui ta saab rahulikult olla ei juhtu midagi. Et neli tundi ei ole nii pikk. Ning kui loom ikkagi kui pereliige siis kaasa ja nende jaoks ju ei ole see suur mure, millises riigis ta elab.

Re: Kolimine teise riiki- kuidas chinchillaga?

PostitusPostitatud: 25. juuni 2010, 16:20
Postitas Kallikera
Võin rääkida omadest kogemustest, et ei ole see reisimine nii hull nende jaoks midagi. Aasta alguses, kui poiss oli alles paar nädalat meie kodus olnud, pidin sõitma teise eesti otsa. Kuna elukaaslane polnud üldsegi vaimustatud mu poisist, siis ei jäänud muud üle kui võtsin ta kaasa. Autoga bussijaama Tallinnas, sealt bussiga tartusse, tartus autosse, autoga sõitsime mööda linna, edasi teise autosse, sellega sõitsime siis põlvasse ning peale seda räpina lähistele. Ja ei ütleks et poiss oleks olnud väga endast väljas. Bussis ja autos sai paar korda sülle, ülejäänud aja oli oma kandekastis. (kassi omas, hea suur) Ja kohale jõudsime, siis pool tundi sai söömisaega rahulikult ning vuras siis mööda tuba ringi. Ja tagasi sai liigutud kahe autoga. Ühega siis tartusse ja sealt tagasi Tallinna. Osa sõidust poiss magas mantli all õlal, ülejäänud aja keksis "puuris" ringi.

Re: Kolimine teise riiki- kuidas chinchillaga?

PostitusPostitatud: 26. juuni 2010, 11:26
Postitas Kissu
Kindlasti tuleks hankida kassikandepuur, sest ülejäänud jäävad tsintsudele väikeseks. Sinna saab ka ukse külge toidukausi ning isegi joogipudeli kinnitada.

Üldiselt aga ei ole see 4 tundi nii hull midagi ja nad elavad sellise reisi kenasti üle. Eriti, kui pärast oma puuri oma lõhnade keskele pääseks. :)