Triini liivahiired

Kiired tegutsejad meie kodudes

Moderaator: triini22

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas triini22 (Teema autor) » 17. august 2010, 08:27

Arsti juures käidud. Fidol puhastati seal kõrvu, mis talle üldse ei meeldinud, aga oli tubli, ei hammustanud, ainult kraapis veidi ja üritas mulle käte vahele peitu ära pugeda. Tal olid mõlema kõrva kuulmekäigud täiseti kinni, ainult pisike ava oli näha. Põletik oli ka sees. Arst tegi talle kohapeal veel kaks süsti, ühe hormoonsüsti, mis võtab turse alla ja vähendab ärritust ning teise antibiootikumi süsti (enrofloxacim). Kodus pean tal ka veega kõrvu puhastama ning lisaks sain 8 süstalt antibiootikumiga, mida tuleb 1xpäevas süstida. Järgmisel nädalal kolmapäeval lähen temaga uuesti arsti juurde, siis peaks turse olema kõrvades alanenud ja on paremini aru saada, mis seal kõrvades toimub. Kas oli lihtsalt põletikust turses või on seal miski kasvaja.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas Pinto » 17. august 2010, 10:28

Hoiame Fidole pöialt!
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas TuhkruPoiss » 17. august 2010, 17:45

Loodan, et lihtsalt turses ja Fido saab terveks..
Jõudu ja jaksu!
Tim & Chrys.
Kasutaja avatar
TuhkruPoiss
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1484
Teemad: 19
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere, Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas triini22 (Teema autor) » 19. august 2010, 07:43

Oehh, ma täiega vihkan süsti tegemist :grr: . Eile läks üks doos raisku, kuna Fido hakkab kohe rapsima, kui süsti tegema hakkan. Tundus nagu nõel tuli süstimise ajal välja ja karv oli ka sealt kohast veidi märg. Tuligi uuesti teha. Täna pean nüüd minema arstilt ühe juurde küsima. See süstimise koht annab vist alguses u 10-15 min jooksul tunda, kuna kui ma ta puuri tagasi panen on ta jube närviline. Jookseb ja kargab puuris ringi ning nakitseb süstimine kohta. Ma pole ühtegi looma varrem süstinud, ei tea kas selline käitumine on normaalne. Samas tundub nagu kõrvad on veidi paremaks läinud küll. Hoiab ilusti püsti ja sees ei tundu ka nii turses enam, kuigi kuulmekanalid on ikka kinni.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas samton » 19. august 2010, 08:13

Süstimine on üks kole tegevus, jah. Mida väiksem loom, seda ebemeeldivam. Mingi vilumuse pikapeale ju saavutab, aga ega see asja meeldivamaks tee.
Jõudu ja kannatlikkust teile!
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas triini22 (Teema autor) » 03. september 2010, 15:15

Eelmisel teisipäeval läksid Fido ja Elias omavahel kaklema. Arvatavasti sellepärast, et Fidol olid need süstimise kohad valusad ja ta arvas, et Elias teeb talle haiget. Ta oli mõlemal kintsul need kohad veel katki ka närinud. Kui teine juurde läks, võttis kohe ähvardava poosi. Fido sai ikka päris kõvasti hammustada, õnneks verd palju ei tulnud. Sai nad siis tutvustmispuuri tõstetud. Õnneks oli järgmisel päeval arsti aeg juba kinni pandud. Arst ütles, et antibiootikumi tuleb edasi anda. Küsisin suukaudset, kuna süstimine on liialt valus (ma ei oska nii hästi süsti teha ja juba see võib haiget teha). Suukaudset rohtu tuleb anda 2xpäevas, kuna selle toime on nõrgem. Arst tegi talle koha peal veel ühe antibiootikumi süsti ja valuvaigistava süsti. Haavadele saime ka salvi, mida tuleb ka 2xpäevas määrida. See salv on üpris rasvane ja mõlemad poisid näevad rasvased välja. Poisd sai kokku panna juba eelmisel neljapäeval, siis tutvustamispuuri ühele poolele. Eile panin nad koos suurde puuri, kõik läks hästi ja viha üksteise peale ei pidanud. Fido saab rohtu nii kaua, kuni koorikud on haavadelt ära tulnud ja nende alt on nahk paranenud. Väiksemad haavad on terved, aga kahel suuremal haaval on ta koorikud maha kratsinud ja need peavad veel paranema. Kõrvad on paremaks läinud, turse on alanenud, kuid kuulmekäigud on ikkagi kinni ja ta ei kuule helisid. Arst arvas, et need ei lähegi lahti, sest seal on arvatavsti miski kasvaja moodi asi.
Peale süstimist Fido kartis käes olla. Nii kui kätte võtsin, lasi sülle pabulad. Nüüd pole enam pabuldanud ja rohu võtmisele ei punni ka nii hirmsasti vastu. Kui puuri ukse lahti teen, siis ikka tuleb vaatama, kas midagi head saab, aga temaga tuleb rohkem tegeleda ja poputada, et tal hirm üle lähkes.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas samton » 03. september 2010, 15:40

Vaene Fidokene, kõik teevad talle liiga - Sina ja arst ja Elias ja... :sad:
Poputa teda nüüd hoolega, et poiss jälle julguse tagasi saaks. Pikk pai talle siitpoolt kah!
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas junsukas » 03. september 2010, 16:08

Mia annan ka oma pikka pikka pai neile ja kuidas ka liivahiirtel läheb?Ja kas ka neid vahepeal pildi pealt vaadata?
Kasutaja avatar
junsukas
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 358
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: mustamäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas sindrinahk » 03. september 2010, 17:21

Pikad paid Fidokesele! Saagu ilusti terveks :hurt:
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas iris2000 » 07. september 2010, 17:42

Kuidas Fidol läheb?
Meie blogi asub SIIN
Dogs for ever!...
Kasutaja avatar
iris2000
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 339
Teemad: 7
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas triini22 (Teema autor) » 07. september 2010, 18:30

Rohtu enam ei anna ja viimased haavad on sama hästi kui paranenud. Käes kardab ikka veidi olla, kuid kui puuri lahti teen, siis tuleb ilusti vaatama, mis antakse. Üleeile ostsin arbuusi ja loomulikult said hiired ka oma osa. Kui poiste puuri lahti tein, Fido magas. Puhusin talle veidi arbuusi lõhna, mille peale ta ruttu pesast välja roinis, et teda jumala eest ära ei unustataks. Arbuusi krabas kiiruga sõrmede vahelt ja hakkas samas mugima. Ta oli pooleldi puust tunneli peal sel ajal, kuid jalgealune ei olnud eriti kindel ja ta libises sealt maha. Aga see ei seganud arbuusi söömist.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas Pinto » 08. september 2010, 09:10

Minu arust on nii halb vaadata, kuidas nad arbuusi või millegi sellise lasevad saepuru sisse ja siis seda prahist toitu söövad :D. Neid endid aga ei sega see üldse.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas triini22 (Teema autor) » 08. september 2010, 09:44

Kui toidu küljest satub saepuru suhu, siis mul võtavad nad käpaga selle suust ruttu ära. Selliseid kleepuvaid toite annan tavaliselt väikese tüki ja üritan neile kohe käppade vahele anda, et pudiseks ei läheks, või siis panen kuhugi, kus pudi pole.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas ILovLittles » 31. oktoober 2010, 15:56

Kuidas hiirtel läheb pole, ammu kirjutanud siia. :-)
Lendur ja Lutikas
Snape Severus ja Sirius Black
Kasutaja avatar
ILovLittles
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 502
Teemad: 4
Pildid: 17
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas triini22 (Teema autor) » 23. november 2010, 09:12

Pole tõesti ammu kirjutanud, proovvin täna õhtul või homme uusi pilte ka panna. Emased käituvad mul viimasel ajal imelikult, või siis Nelly. Ta nimelt on Kellyl mõlemalt põselt karvad ära näkitsenud ja nahk on ka isegi veidi kärnas. Enne seda oli tal pealael karvutu laik, nüüd on sinna karvad vaikselt tagasi hakanud kasvama. Pidevalt näen, kuidas Nelly läheb Kelly juurde ja üritab põski näkitseda, Kelly jälle üritab teda ära ajada. Ei teagi kas see on domineerimise asi või miskit muud. Mul on kodus Fidost veel seda haavasalvi järgi, aga arst ei soovitanud iga kriimu peale seda panna. Samas Kelly on päris häiritud, kui Nelly teda nendest kohtadest näkitseda üritab, ehk on need kohad valusad. Lähen peale tööd kliinikust läbi, küsin kas tasub sinna salvi panna. Poisid toimetavad tasapisi, Fido hakkab varsti juba vanaks jääma. Elie vaatasin, et ta liigub puuris kuidagi imelikult, nagu tasakaal kaoks vahepeal natule ära. Lasin nad diivanile jooksma, seal jälle tatsas ilusti ringi, kuigi paaril korral kadus seal ka nagu korra tasakaal. Panin nad siis mingi aeg puuri tagasi ja Fido hakkas kohe ninaga puuri põhjast otsima, kus talle pandud maius on :razz: . Panin neile siis natuke kooritud sihvkasid. Elias võttis ilusti ühe seemne ja hakkas seda seal samas sööma. Fido aga ahnitses endal suu seemneid täis ja otsis veidi ehk on seal veel mõni, kui enam ühtegi ei leidnud, jooksis kuhugile urgu neid mugima. Pidin Eliasele sihvkasid veidi juurde panema. Tavaliselt käib Fidol selle ahnitsemisega kaasas ka tagumikuga elu eest teise eest ära nügimine. Kuna ta ei kuule, siis kui ta maiuse andmise ajal juhtub magama puhun talle veidi õhku peale, et ta ka maiuse järgi tuleks. Eile andsin neile banaani ja puhusin talle üle banaani veidi õhku. Fido lausa tormas pesast välja, ise veel poolunes, banaan maitseb talle väga.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas ILovLittles » 23. november 2010, 15:04

Polegi enda hiirtele proovinud banaani anda aga arvan et neile maiseb ka. Jääme pilte ootama, tahaks Kelly põski ka näha. :-)
Lendur ja Lutikas
Snape Severus ja Sirius Black
Kasutaja avatar
ILovLittles
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 502
Teemad: 4
Pildid: 17
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas triini22 (Teema autor) » 23. november 2010, 19:36

Lubatud pildid siis:
Pilt
Nelly ja Kelly
Pilt
Nelly
Pilt Pilt
Kelly
Sellel pildil on näha ka põsel olev karvutu laik. Teisel põsel on samasugune. Panen talle nüüd sinna peale iga päev haavasalvi. See ei pidanud eriti hea maitsega ka olema, ehk siis Nelly ei taha enam neid kohti näkitseda.
Pilt
Fido
Pilt
Elias

Edit: lisasin suurema pildi Kelly põsest. Pildil klikates avaneb suurem pilt.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas ILovLittles » 23. november 2010, 19:40

Kelly põsed on imelikud loodame, et paraneb ära.
Elias ja Fido on nii ilusat värvi. :-)
Lendur ja Lutikas
Snape Severus ja Sirius Black
Kasutaja avatar
ILovLittles
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 502
Teemad: 4
Pildid: 17
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas Pinto » 23. november 2010, 20:05

Lõpuks pildid ka :)

Tee neile puuri mingi suur muudatud. See peaks ka natuke aitama selle karvade närimise vastu. Toimetavad muude asjadega ja ei tule meelde, et teisel soengut kujundada.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas junsukas » 23. november 2010, 20:40

Jah minu meelest on ka Elias ja Fido nii ilusat värvi ja nunnud ka.Muidugi teised ka samuti.Ning meie hiirtega hoiame pöidlaid et kõik läheb hästi ja ta põsed paranevad kiiresti ära!
Kasutaja avatar
junsukas
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 358
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: mustamäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas Mikiriki » 06. jaanuar 2011, 12:30

Väga armsad hiirekesed sul!
Kasutaja avatar
Mikiriki
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas triini22 (Teema autor) » 21. jaanuar 2011, 09:42

Fido hakkab mul vanaks jääma (sai 3a ja 3kuu vanuseks hiljuti), enamuse ajast magab ja ta on kaalus tublisti alla võtnud. Ma olen üritanud teda maiustega veidi paksemaks saada, aga selle tulemusena on nüüd Elias rullike, kuklal on isegi väike polsterdus :dry: .
Nellyl hakkab vist see Kelly närimine ka vaikselt üle minema, pole teda viimastel päevadel enam Kelly põski näkitsemas näinud ja karv hakkab ka sinna tagasi kasvama. Vahepeal nagistasid emased selle näkitsemise pärast, mõtlesin, et kui nii edasi läheb, siis on varsti tüli majas.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas Loomahull » 21. jaanuar 2011, 09:53

Soovime Fidole jõudu ja jaksu!
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas Pinto » 21. jaanuar 2011, 11:52

Loodetavasti on kõhnemine lihtsalt vanadusega seotud ainete mitte nii hästi omastamisest, mitte mõnest kasvajast.

Hea, et plikad nüüd rahumeelselt läbi saavad. Kas Kellyle kasvasid põskedele tagasi mustad või valged karvad?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas triini22 (Teema autor) » 21. jaanuar 2011, 13:47

Tal mõned üksikud valged karvakesed on seal põskede peal.
Ma arvan, et Fido on selle pärast kõhnemaks läinud, et ta magab enamuse ajast ja käib vähem söömas. Ma olen teda vaadanud, et ega kuskil mõnda kasvajat ei paista, lõhnanääre paistab puhas, samas ega neid sisemisi kasajaid ennem väljast ei näe, kui juba suureks on kasvanud. Üks võimalus on ,et tal on olnud mingi insult, sest ta ei liigu nii nagu terve hiir peaks liikuma. Kui ta tagumistel käppadel on, siis tal tekib vahel nagu hetkeline tasakaaluhäire - tuigub natuke.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas triini22 (Teema autor) » 24. jaanuar 2011, 10:06

Põhjus teada, miks Fido kaalus alla on võtnud - tal on hambad pikaks kasvanud. Süüa küll saab, aga mitte nii hästi kui enne ja torusid pole ma teda ka närimas näinud. Panin talle puuri väiksemaid seemneid, et ta süüa saaks. Kuivatasin saia ka, seda vaja närida ja ehk kulutab veidi hambaid. Hommikul panin puuri ja Fido vedas selle igastahes minema ja hakkas närima. Ei teagi mida teha, kas loota, et kulutab hambad ise lühemaks tagasi või minna arsti juurde ja lasta need lühemaks lõigata.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas Pinto » 24. jaanuar 2011, 11:12

Kui need on palju juba pikad, siis arstil saab nad kiirelt lühikeseks ja hiir saab normaalselt sööma hakata. Fido juba üsna vana ka, nii et talle see kaalu kaotus on rängem. Ma läheks laseks neid natuke lühendada. Saab kiiremini hiire sööma. Ise kulutamine võtab hulga rohkem aega.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas triini22 (Teema autor) » 26. jaanuar 2011, 09:31

Käisime eile arsti juures hambaid lõikamas. Lisaks vaadati kõrvad üle ja pandi sinna miskit salvi. Kui ütlesin, et Fido on vist kurt, kuna ta helidele ei reageeri, siis vaatas kuulmekäike ka. Päris kinni ei olnud. Tegi talle ka veel üke glükokortikoidi süsti, ehk teeb kõrvad lahti. Arst ei kinnitanud, et hiir on päris kurt, ütles et ehk ta ei taha välja teha, kui ma teda kutsun. Samas arvas, et kui glükokortikoidi süst ei mõju, siis võib ehk olla kõrvanärv vigastatud ja siis võib küll kurt olla.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas Pinto » 26. jaanuar 2011, 10:30

Kui ta ikka ei reageeri puuri avamise kolina peale või sellele, et puuri avades mingit muud heli teed (mitte vastu saepuru patsutamist, seda ta tunneb), siis ta ka ei kuule. Imelik arvata arstist, et hiir ei taha välja teha helidest. Liivahiir on liiga uudishimulik, et mitte välja teha helidest, mis kostuvad lähedalt ja võivad ka ohtlikud olla. Vahest on hiirtel jah pea kõhu all ja uni sügav, aga mõne hetke pärast reageerivad nad ikkagi helidele.

Aga loodame, et hakkab peale süsti paremini kuulma. Kas ta söömises on nüüd muutust näha?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Triini liivahiired

PostitusPostitas triini22 (Teema autor) » 26. jaanuar 2011, 11:00

Eile õhtul hakkas puuri pannes kuivtoitu sööma ja tundus, et polnud enam probleemi.
Õhtul igastahes kuulmise osas muutusi polnud, ei kuulnud minu tehtud hääiltsusi ega käeplaksu. Ma ise olen kindel, et ta on ikkagi kurt. Kui ta pesas magab, siis teine tuleb kutsumise peale ilusti pesast välja, Fido ei tee väljagi. Kui ma ta peale õhku puhun, siis tuleb vaatama, mida head talle antakse. Tihti on tal veel silmad kinni, aga nina on pikalt ees ja otsib maiust, nagu kardaks, et ta jääb sellest ilma, kui ruttu kätte ei saa. Vahel magab nii sügavalt, et puhumise peale ka ei ärka, siis tuleb teda sõrmega togida. Tal oli see kõrvapõletik vist ikka mitu kuud, ei saa olla, et see mingit jälge ei jätnud. Inimestelgi võib ju kõrvapõletik kurtust põhjustada.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Meie liivahiired

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist