Liivahiired Reede ja Rintintin

Kiired tegutsejad meie kodudes

Moderaator: triini22

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Taibu (Teema autor) » 18. september 2011, 21:33

Tere kõigile
Siin alateemas tuleb siis edaspidi pilti ja juttu Pinto Luuna kahest pojast - Reede ja Rintintin. Pilte praegu ei tule, sest fotokas paranduses :)

R&R kolisid Tallinna minu juurde eile - 17. septembril. Esimese asjana, kui terra oli üle vaadatud, viskas Rintintin ennast majas külili ja läks magama. Õige pea viskas ennast üle tema ka Reede ja nii tehti esimene puhkus. Edasi läkski nii, et Rintintin enamiku ajast magas ja Reede oli see aktiivsem pool. Täna on aktiivsuse tasakaal juba võrdne :)

Rintintin üritab vist natuke võimu näidata :) Pätsas mul käest korraga kaks päevalilleseemet ja sõi need kohe ära. Siis tegi tuule alla terra teises otsas asjatavale Reedele, et kontrollida, et temal midagi üle ei ole. Reede lahendas parasjagu ühte lubamatult suure papitüki probleemi ja ei saanud ilmselt üldse pihta, mis toimus :) Praegu on päevalilleküsimus lahendatud nii, et kumbki nosib oma eraldi nurgas - milline parasjagu lähemal on.

Ja nende suure puumaja võtsin praegu ära - ei tahtnud sealt enam välja tulla. Aga täna õhtul oli vähemalt minu käsi juba sõber. Kui enne käe peale ei tulnud, siis nüüd pean juba neid ise maha kallutama, kui kätt ära võtan. Küllap on meeles, et sealt võib midagi head saada. Päevalilleseemned lähevad koheselt kaubaks, porgand huvi ei paku...
Taibu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas sindrinahk » 18. september 2011, 22:09

Tervitused suurtelt tädidelt :hi: ! Pildisadu jääme ka ikka ootama :wink:
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Pinto » 18. september 2011, 22:10

Nii hea on "omadel" Pisis silma peal hoida ja eriti kui omanik nii vahvalt neist kirjutab :)

Sa ostsid nad oma seemnetega küll kiiresti ära ja eks need seemned seleta ka miks porgand ei sobi- millal need noored siis ennem on tervislikku toitu eelistanud kui nn rämpstoit on käepärast :D
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Taibu (Teema autor) » 20. september 2011, 20:37

Täna päeval oli terra mikromaailmas kerge looduskatastroof aset leidnud. Joogiseadme alla kuhjati kokku strateegilise kõrgusega saepuruhunnik. Selle tippu oli väga kunstipäraselt sätitud üks pabeririba, mis otsapidi joogiotsiku ja teist otsapidi saepuru vastu oli. Nii tõmbas see pisike paberitükk kogu jooginõu terrasse tühjaks.

Praegu laiskvorstid magavad esimest korda nii, et ma neid näen. Ja koliti ümber terra teise otsa. Varem kuhjati enda kohale kohev paberipilv, nüüd magavad üksteise otsas, ühel lõug vastu klaasi taeva poole püsti. Kaks tundi on aktiivselt aega veedetud liivas supeldes, heinas mängides, õuna süües ja üksteisega maadeldes.

Kas see, kui nad nagu "kaklevad", ongi nende mängimine omavahel? St keegi viga ei saa, aga vahel ikka käib kõva üksteisega rahmeldamine. Ma mõtlesin, et äkki on nagu mingi positsiooni paikapanemine?
Taibu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Pinto » 22. september 2011, 09:43

See veepudeli otsa saepuru sisse kaevamine on neil jah mingi kahtlane komme. Tõenäoliselt tahavad vett ära peita su eest :D

See poksimine on jah nende mäng ja eks nad harjutavad ka paika panemist, sest kunagi hakkab ikka üks neist possiks :)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Taibu (Teema autor) » 07. oktoober 2011, 15:42

Lõpuks sain ka kaamera remondist tagasi, kuid ega see veel head pildisadu ei tähenda. Just jahtisin neid päris tükk aega terras ringi. Tulemuseks on tohutu hulk pilte sabadest, tagajalgadest, selgadest ja muidu imelikest udukogudest :) Niiet nii vilgaste loomade pildile saamine on omaette lõbu.

Aga siin siis näide sellest kui mina oma fotosessiooniga nende kõige kibedamasse tööaega sisse sadasin. Õhk on lausa saepuru täis :)

Pilt

Ja siin üks ära-praegu-sega pilt Rintitninist.

Pilt

Eks ma siis jätkan kaameraga luuramist.
Taibu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Pinto » 07. oktoober 2011, 18:19

Sa monteeri need sabad, jalad, seljad ja muud kehaosad Photoshopis hiireks kokku :rofl:
Huvitav, et nad veel redelile pole oma hambaid näidanud ja pulgad ikka alles on. Või on see uus redel :D?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Taibu (Teema autor) » 07. oktoober 2011, 21:28

Ma mõtlesin ise sama, et kui midagi välja ei tule, siis tuleb Photoshopis kollaaž kokku kleepida.

Aga redel on jätkuvalt see esimene. Üks pulk kadus umbes nädal või natuke rohkem tagasi, muidu ainult koorivad. Samas papp ja munarest läheb kiirelt kaubaks. Ja panen puumaja ka vahel sinna päevaks, et saaks ikka rohkem närida. Kuid praegu on jah nii, et puud eriti ei näri.

Üle kõige lemmiktoit on päevalilleseemned, järgmisena kaerahelbed. Värsket toitu kunagi kohe ei söö, aga poole päeva pärast on ikkagi kadunud või ainult natuke järel. Ja nad sel juhul ikkagi söövad, mitte ei peida kuhugi ära.

Ja selle veepotsiku tühjakslaskmisega on tõesti mingi vandenõu! :D Ma ei tea juba mitu korda ma olen märga saepuru välja korjama pidanud. Aga panin nüüd natuke vähem saepuru. Käike saavad ikkagi teha nii selles kui ka heinas, aga enam nii suuri hunnikuid vee alla ei kuhja.
Taibu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas junsukas » 09. oktoober 2011, 16:43

Nii nunsad mustad ja mulle meeldib Rintitnini valge triip ka väga.Ühesõnaga väga nummi uus luure sessioon :)
Kasutaja avatar
junsukas
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 358
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: mustamäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Taibu (Teema autor) » 30. oktoober 2011, 20:39

Ühe teise teema all räägib onu Hunt kuidas tema mihklid terrat katva võrgu suunas hüppavad. Sama siin. Õigemini, minul on hüppajaid üks - Reede. Esimest korda juhtus see öösel. Reede hakkas puuris hüppama, haakis ennast võrgu külge ja hakkas seda kõige krigisevama heli saatel närima. Selle peale ärgates tekkis väike õudusfilmi hetk. Kui süda jälle õiges taktis lööma hakkas, läksin uurima. Nojah, kargabki. Silmad muudkui üles suunatud. Ja nüüd vahel tal tulevad need hood peale, aga siiski väga harva. Reede on ka veel see julge poiss, kellele meeldib peopesale hüpata ja mööda kätte üles õlale ronida.

Rintintini sellised jõu ja ilu numbrid ei huvita. Tema tunneb ennast kindlalt terras allapoole tuhnides. Täiega lähevad mõlemale peale kokku kägardatud paber ja hein. Rintintin muideks ei oska liivas supelda. Mõlemal on ka üks suur hirm. Need on need Tallinna kuulsad "lehmkajakad", kes vahel aknast mööda lendavad. Kui see lennukaar või vari juhtub poistele silma jääma, siis joostakse väga paanilist amokki lähima varjupaiga poole.

Söövad praegu Versale-Laga näriliste (peamiselt vist hamstri) toitu. Suht suur rasvasisaldus, aga pole vast hullu. Lõhnab küll super hästi ja kõik kaob toidukausist ära ka. Ju siis maitseb.

Ja redelil on juba lausa kolm pulka läbi näritud! :D
Taibu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Daalia » 30. oktoober 2011, 20:56

Nii vahvad hiired! :)
Emma-Leena, Getter, Anna, Kes, Mis, Maria, Põssa, Deegu, Deegu-Toomas, Komissaar Deegu, Aura
Foorum Näriline :)
Kasutaja avatar
Daalia
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Pinto » 31. oktoober 2011, 10:10

Lehmkajakad :blol: Looduses on nende suurimateks vaenlasteks linnud ja kuna liivahiirte nägemine pole just kõige parem (aknaklaasi nad ei näe), siis parem on iga varju peale peitu pugeda. Vahest ehmatatakse ka näiliselt ilma põhjuseta, kui nt pliiats laualt maha kukub.

Tundub, et sellel pesakonnal on suurem vabaduse janu kui enamustel hiirtel :) Kui terraariumis närimismaterjali ja piisavalt aluspanu on, siis võib neid õhtuti jooksutada, et nad natuke väsinumad oleksid öösel ja nii palju hüpata ei jaksaks. Terraariumi ümberkujundamine (vahetada asjadel kohad kasvõi) annab ka mõneks ajaks tegevust.

Liivas suplemine on neil pigem instinkt, kui õpitav käitumine. Vähemalt oskavad pisikesed pojad seda praktiliselt kohe kui liivale satuvad. Isegi kui ennem pole liiva näinud ja esimest korda liivale pääsevad ilma emata, et ka eeskuju pole.
Sa võid Rintintinile liiva natuke seljale raputada, küll ta ka suplema hakkab kui end mustana tunneb ;) Või jäta ükskord liivakauss kohe pikemaks ajaks terrasse. Las kaevavad terve päeva selles näiteks.

Vaata, et sa siis virtuaalnäituse jaoks nad ilusti ritta ka sätid ja pildile paned ;)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Taibu (Teema autor) » 31. oktoober 2011, 13:16

Oijah, ma peaaegu juba mõtlesin, et loobun võistlusest. Neid ei saa isegi spordirežiimiga pildistades korralikult pildi peale. Ikka mingi udu. Aga eks ma nädalavahetusel proovin, kui rohkem loomulikku valgust. Praegu on kojujõudes alati pime ja välguga ei saa ikka õiget lähivõtet.

Ma sageli panen neile päevaks maja terrasse, selle ümber ja sees meeldib neile sahmerdada. See üleshüppamine tundus nagu ajutine, ei ole enam mõnda aega täheldanud. A noh, ei tea mis nad seal üksi teevad.
Taibu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Taibu (Teema autor) » 02. november 2011, 19:56

Sõpsud söögipausil:

Pilt

Pilt
Taibu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Pinto » 02. november 2011, 20:10

Näed, on ju küll neid võimalik pildistada :happy:
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Taibu (Teema autor) » 02. november 2011, 21:15

Jah, kui nad päevalilleseemnega ära osta :rofl:
Taibu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Daalia » 03. november 2011, 16:24

Lihtsalt imeilusad hiirekesed!
Emma-Leena, Getter, Anna, Kes, Mis, Maria, Põssa, Deegu, Deegu-Toomas, Komissaar Deegu, Aura
Foorum Näriline :)
Kasutaja avatar
Daalia
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Taibu (Teema autor) » 04. november 2011, 09:41

Aitäh :)
Taibu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Bossering » 29. november 2011, 09:49

Väga sehvid mihkilid kuid Rintin on tiba sehvim :thu:
Selle hüppamisega on jah, et kui elamine ümber tõsta, siis mõnda aega on rahu majas.
Sai omal just korralik ümberehitus tehtud ja viimase ca 20 tunni jooksul pole keegi katusest huvitatud.
Isegi käsi pakub huvi ainult nii palju, kui et kontroll kas miskit head peal ei ole ja tagasi urgudesse asjatama või maastiku ümberehitusi teostama :D
Kasutaja avatar
Bossering
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 3
Asukoht: Hetkel Jõhvi muidu ikka puhta Tartlane
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Taibu (Teema autor) » 29. november 2011, 10:19

Jah, mida rohkem tegevust madalal, seda vähem nad ülespoole tahavad. Või õigemini ikkagi - tahab, sest ainult Reede hüppab.

Reede on pisemat kasvu ja isegi praegu selline saledakse, seevastu Rintintin on juba üsna pontsakas. Sellele viitab selgesti see, et vahel ennast sügamiseks kaheksaks keerates kukub ta ümber, oh seda nalja. Ilmselt ei jõuakski ta hüpates sinna võre külge ennast haakida.

Reede on üldse selline atleetlikum tüüp, jookseb mööda käsi ja õlgu ja mööblit vapralt ringi ( ja teeb puuri küljes lõuatõmbeid :D ), Rintintin vähe tudiseb ja hoiab kõhtu maadligi, kui mingit turvalisemat pinda ei ole. Tuleb trenni hakata tegema!
Taibu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Pinto » 29. november 2011, 13:40

Minu arust on nii huvitav jälgida, kuidas ühe pesakonna hiired täiesti erinevateks kasvavad. Kes jookseb ja hüppab, kes pigem sööb ja magab ja mõni hoopis tegeleb kaevetöödega. Täiesti erinevad isiksused :)

Kas Rintintin liiva vastu on huvi hakanud ülesse näitama?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Taibu (Teema autor) » 29. november 2011, 22:01

Nop. Ma puistan terasid liiva sisse ja pudistan talle pisut peale ka, et ta sellesse ikka pühenduks, aga no see on ju vähene. Muidugi, liivakastis toimub ikka väikest sõbralikku kaklust ka vahel, niiet olenevalt päevast, kui Rintintin alla jääb, siis saab selg ikka liivaseks :D

Ma olen kaussi päevaks sisse ka jätnud, kes teab, ehk mingi hetk ka kasutas, kuid nii nagu Reede seal püherdab, ei ole Rintintin küll mitte kordagi teinud nii et ma näinud oleks.

Aga on jah erinevad isiksused. :)
Taibu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Taibu (Teema autor) » 09. detsember 2011, 08:19

Kuna minu majapidamises on igasugune rosinate olemasolu välistatud ja nende suhtes kehtib täielik nulltolerants ka väljaspool kodu, siis pole ime et poisid seni vähemalt minu juures rosinaid saanud ei ole. Kui aga üks ilmselgelt minu rosinapõlgust mitteteadev inimene mulle kuivatatud puuviljade segu tõi ja seal üsna pirakad rosinad sees turritasid, siis mõtlesin et okei. Pappi minu elamises juba ammu ei vedele, ehk närivad hiired ka rosinatest läbi. Sirutasingi siis täna hommikul käe ühe rosinaga terrasse ja oh sa jutt, mis madin ja kaklus selle pärast lahti läks. Pidin kaotajale rahustuseks õlale koputama ja tähelepanu suunama, et näe, siin on veel üks, pole mõtet teist sellepärast hammustada. Tundub, et lemmiksöök nr 2.
Taibu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Pinto » 09. detsember 2011, 18:06

Kes see siis ikka nii heast kraamist ära ütleb :D Magus veel pealekauba. Vähemalt on sul nüüd olemas rosinahävitajad, kui need kogemata taas su majapidamisse peaks ilmuma :D Liialdada muidugi nendega ei saa, aga aeg ajalt täitsa lubatud.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Taibu (Teema autor) » 03. jaanuar 2012, 00:09

Kuna just siis, kui tahtsin ennast loendama minna, on stat.ee-l süsteemihooldus käsil, siis mõtlesin natuke update'ida Reede ja Rintintini tegemisi. Hoolimata nende igapäevastele pingutustele terrast läbi murda ei ole veel keegi planeerimata põgenema pääsenud. Hoopis on nad kõvasti peale läinud minu sõpradele, keda vahel lausa takistada tuleb, et nad poisse päevalilleseemnetega üle ei ujutaks. Ka juletakse neid kätte võtta, kuigi tavaliste rottide ja hiirtega see ilmselt kuidagi teema ei oleks.

Atleet Reede ja paksuke Rintintin saavad omavahel igatahes paremini kui kunagi varem läbi. Rintintin ei suple jätkuvalt liivas ja Reede jõuab terrat katva puuri küljes järjest rohkem aega rippuda. Natuke pean mõtlema nende tulevale elukorraldusele, kuna ootamatult pean hakkama edaspidi tööasjus sageli mitu päeva järjest välismaal viibima. Tuleb tugisüsteem välja töötada :)

Seniks aga tervitused ja head uue aasta soovid annab meilt edasi iginärija Reede:

Pilt
Taibu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Pinto » 04. jaanuar 2012, 14:48

Nii liivahiirelik pilt :rofl:
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired Reede ja Rintintin

PostitusPostitas Taibu (Teema autor) » 07. november 2012, 09:27

Igaks juhuks ka siia märge maha. Reede ja Rintintin otsivad uut kodu viewtopic.php?f=130&t=18039
Taibu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Meie liivahiired

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist