Ühest soost jaapanlased koos elamas.

Imepisikesed ja kiired vudilased

Tantsuhiirte mitmekesi pidamisest

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 29. jaanuar 2004, 22:03

metsmaasikas kirjutas:Aga jaanika lehelt lugesin välja et isased ei saa omavahel läbi ja hakkavad kaklema...

Ei pruugi. Sama öeldakse esimese asjana selle peale, kui rääkid isaste rottide koos pidamisest. Hiired on rottidega siiski nii sarnased, et julgen ses osas sõna võtta (ja soovitan sul ka Rotipesast lugeda neid tutvustamise ja koos pidamise teemasid).
Sellel võib mitu põhjust olla, miks isased kaklevad.
1. Liiga väike puur. Hiir on väike küll, aga väle, ja tahab ruumi. Mida suurem puur, seda õnnelikum loom.
2. Ongi agressiivsed isased. No selliseid tegelikult ei tohiks paaritada. Hea aretamise tulemusel on ka hiirtel võimalik saavutada see, et koos elavad isased ei kakle.
3. Puuri puhastades tuleb alati natuke nende lõhnaga, st. pissist aluspanu tagasi panna. Muidu on see nagu uus territoorium ja neil on vaja hakata seda jagama.
Artikkel. Isaste hiirte agresiivsuse geneetilisus.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tantsuhiirte mitmekesi pidamisest

PostitusPostitas Nellu » 24. veebruar 2004, 21:22

Aga mul on maist saadik üks isane tantsuhiir ja ma tahaks teist isast praegu juurde võtta. Emast ei taha, sest siis tulevad pojad.. Kui ma võtan teise isase juurde siis on ju esimene hiir teisest vanem. Kas siis ei teki probleeme? Kas nad ei lähe siis kaklema, kui üks on vanem?? :?
Nellu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 24. veebruar 2004, 21:27

Tead, seda on raske öelda. Üks kogenud hiirepidaja hoiatas mind, et isased kaklevad alati palju rohkem. Soovitan sul Rotipesast lugeda õpetusi rottide tutvustamise kohta - samasid reegleid järgides võiks olla võimalik ka hiiri tutvustada.
Noori on vanale kindlasti kergem tutvustada kui kaht täiskasvanut omavahel. Soovitaks sul võtta kaks noort poissi - mitmele uuele on raskem tuupi teha kui ühele uuele ning neil kahel oleks vähemalt võimalik koos olla kui midagi tutvustamisest välja ei tule. Kui omanikult võtad, siis on ka võimalus nad veel tagasi viia, kui üldse läbi ei saa.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tantsuhiirte mitmekesi pidamisest

PostitusPostitas onne_l » 18. mai 2004, 21:50

Olen kaks korda proovinud oma hiirele uut kaaslast tuua, aga mõlemal korral n lugu lõppenud kaklusega. Esimesel kooral oli minu hiir väiksem ja seega läks uustulnuk kallale. Viimane kord aga näitas minu hiir juba teise, uue üle ülemvõimu.
Arvatavasti ma aga enam ei hakka talle kaaslast tooma, sest ta on juba kuldses keskeas ja eks ta ole natukene vast nagu inimestegagi: vanale koerale enam uusi trikke ei õpeta! Kahju on muidugi sellest, et ma kohe alguses mitut hiirt ei võtnud, aga loomapoes öeldi mulle, et hiljem on teise hiire juurdetoomine väga kerge ja kulgeb pea alati probleemideta. Kahjuks on aga nüüd mu kogemused hoopis risti vastupidi tõestanud :(
onne_l
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Tups&Täps » 10. juuni 2004, 17:23

Mul oli enne 2 emast aga nüüd 2 isast juures... Eks varsti näeb, kuidas omavahel läbi hakkavad saama. Praegu on isased väga aglikud :(
need samad kaks isast on poest "laguun" ostetud . nüüd nad on juba mingi aja ennast kosunud ja jooksevad ringi samakiiresti kui emased . mõlemad lasevad jooksuratta peal ringi juba nagu segased
Tups&Täps
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Ühest soost jaapanlased koos elamas.

PostitusPostitas juuli-ann » 29. juuli 2004, 15:57

Kas kaks isast jaapani hiirt(vennad) saaks ilma emaseta kenasti koos elatud?
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 29. juuli 2004, 16:02

Jah, kui nad loomu poolest agressiivsed pole. See selgub siis, kui neil puberteet käes. Põhimõtteliselt aga võib küll samasoolisi koos pidada.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 29. juuli 2004, 16:12

Kui vanalt puberteet on?,
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ühest soost jaapanlased koos elamas.

PostitusPostitas sireland » 05. august 2004, 15:50

Mul elavad 2 emast jaapanlast koos nad kaklesid anult ühe korra(minu teada ja see oli alguses kui ma nad sain umbes kuu aega tagasi) nüüd eallved rahulikult oma elu :)
sireland
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ühest soost jaapanlased koos elamas.

PostitusPostitas Pilleriin » 03. september 2004, 16:44

ma panin oma isased ja emased japsid eraldi puuridesse, sest muidu tuleks liiga palju hiiri...
pojad kah neil praegu, aga need juba päris iseseisvad ja kaks annan kohe kohe ära...
kuid nüüd tundub olevat suur emane hiir taas tiine... kas ma pean tulevaste poegade isa emase juurde panema tagasi? või saab emane ise hakkama?
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 03. september 2004, 18:09

Novot, see on dilemma tegelikult, sest ta aitab ju poegi soojendada aga samas jääb emane siis tõenäoliselt uuesti tiineks.
Ma arvan siiski, et emane saab ise hakkama.
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 05. september 2004, 09:53

Ühesoolised saavad ilusti koos hakkama. Ja emane saab ilusti ise hakkama poegadega.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ühest soost jaapanlased koos elamas.

PostitusPostitas Pilleriin » 06. september 2004, 18:21

mul emane jagab veel oma puuri kolme oma tütrekesega.. ma arvan, et nemad soojendavad kah pisikesi.. :)
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ühest soost jaapanlased koos elamas.

PostitusPostitas Pilleriin » 25. september 2004, 16:34

no nii mul juba päris tükk aega elanud emased kui ka isased eraldi puurides, aga eile õhtul ei saanud ma magama jääda, sest isased hiired hüplesid puuris ringi.. isaste puuris on 1 täiskasvanud isane ja 2 tema poega, kes on ühevanused.. läksin vaatama, et mis möll käib ja nägin et mingi tagaajamine käib ja piiksusid kah veel.. panin siis selle taga aetava hiirekese teistest eraldi ööseks.. muuseas need kes kaklesid need olid noored hiired... hommikul panin tagasi teiste juurde ja nood võtsid ta rahulikult vastu ja jäid üksteise kaisus magama ja tundus et said päris hästi läbi.. kas see on siis nende puberteet ja kas on ohtlik neid koos ühes puuris pidada?
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

miks hiir suri ja kas on mõtet hoida isaseid ühispuuris?

PostitusPostitas Pilleriin » 02. oktoober 2004, 11:35

Eile tulin koolist koju ja läksin oma jaapanihiiri vaatama ja nägin, et isaste puuris on kaks hiirt üksteise otsas ja kuidagi süüdlaslike nägudega ja siis nägin teisel pool puuri, et üks tantsuhiir on surnud :cry: ma nüüd siis ei saa aru millesse ta suri. Tal olid mingid valged imelikud täpid karvkatte peal ja samas oli ta nina otsast verine ja karvkatte peal oli kah tsuti verd... need täpid on hästi kahtlased, mis tal peal olid.. või hoopis tapsid teised isased hiired ta ära, sest nad ajasid taga seda hiirekest? Kas tasub üldse isaseid ühes puuris hoida? Ma tahan sinna puuri varsti veel lisada ühe isase.. ja loodan, et teised hiired vähemalt teda ei hakka ahistama..
palun andke nõu :?
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. oktoober 2004, 20:19

Ka mina avastasin eile hommikul ,et hiired on üksteise otsas kuidagi kummalised ja külmad kuid nad hingasid siiski ja värisesid.Eraldi tõstes avastasin ,et tagajalgu nad alla ei võtta ja olemasoleva(käsil ikka karvavahetus?)karva peal valged täppid,see paistis pigem kõõmana,sest lilla veega puhtaks pestes see kadus.Niisiis hiired sooja vette ,pärast istusin teleka ees tükk aega hiired olid aga pikkali rättiku sees minu peo peal ja ootasin jälle imet.See ime juhtus suvel millest ma paar rida allpool kirjutasin.Ja juhtus nüüdki,kuid mulle tundub see täieliku müstikana.MIllest selline hettkeline tagajalgade halvatus,temperatuuri langus ja need valged täppid?Nüüdseks juba kaks korda on soe tesinfitseeriv vann neid aidanud.Teadmatus jääb ikkagi õhku rippuma?Puuri puhastades pesen ja kuivatan kõik hoolikalt ,kemikaale ei kasuta,teised pole hiiri puutunud ja endal on käed alati pestud,loomapoes pole juba mitu kuud käinud,et sealt mõne viiruse kaasa toonud,ühesõnaga kõik on kodus olemas sellest ajast saadik kui ma nad pool aastat tagasi võttsin ja siis sai hiired ka käest kätte antud mitte loomapoest ostetud.Tundub ,et ma pole selles suhtes ainus kes vastuseid otsib.Kaks korda olen olnud õigel ajal õiges kohas.Aga teistel pole sugugi nii hästi läinud :roll: :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 11. oktoober 2004, 21:35

Isased hiired saavad omavahel nii kaua hästi läbi kui emast ligi pole. Kuid hiljem lisatud isendit ei pruugita omaks võtta. Sellist "halvatust" olen minagi oma isase hiirega näinud. Puhusin ta ellu, aga veel tükk aega oli ta kohmakas. Millest, miks? Pole aimugi.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Tups&Täps » 11. oktoober 2004, 22:23

hmmm... meil on 7 isast koos(emased täiesti eraldi), vahel on ikka nägelemisi nende vahel, aga üldiselt sujub isastel kooselu hästi :)
Ja mingit halvatust või nõrkust pole oma hiirtel veel kohanud, kuid teistele soovin edukat hiirepidamist!
Tups&Täps
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Arwen » 15. oktoober 2004, 10:07

Mul juhtus ka eile õnnetus. Muidu hoian kõiki isaseid erinevates puurides,igalühel ka emane seltsiks, aga eile otsustasin ühe isase ja temaga koos elava emase mõneks ajaks teiste juurde suurde puuri tõsta et nad joosta saaksid. Mingeid kaklemishääli ja piuksumisi kuulda ei olnud, kuid kui läksin hiiri üle vaatama siis oli juurdetõstetud vana isane puuris pikali ja üks noor isane ta kukil närimas :'( Mustukese kehatemperatuur oli tohutult langenud ja terve tagakeha haavu täis. Poputasin siis teda terve õhtu hoidsin oma peos soojas, panin haavadele rohtu ja andsin vett lakkuda. Hommikuks on ta õnneks veel elus aga tagakeha, saba ja jalakesed haavu ja verevalumeid täis. Tagajalgu ta ka hästi alla ei võta aga kuidagimoodi ikka liigub. Aga näeb küll jube vilets välja :(Natuke sööb ka..loodan et saab terveks.
Arvan ka et isaseid hiiri eriti ei tasu ühes puuris hoida, vähemalt mitte koos emastega..surmkindlalt hakkavad nad kaklema ja tavaliselt saab lõpuks mõni hiir tõsiselt viga :(
Arwen
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. oktoober 2004, 18:27

tundub ,et minu hiirtel on tervis nüüd täiesti korras,uus karv seljas ja üli aktiivsed.Tahtsin küsida,kui kaua võib kassi toitu neile anda? :D :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Tups&Täps » 09. november 2004, 09:44

nüüd seal samas puuris kus mul 7 isast oli. seal tekkis neid probleeme ikka päris palju viimati.
mul neid isaseid miskit 15 . mõtlesin välja sellise asja et panin puuri mis on poole riiuli suurune . varustasin nad söögi ja joogiga aga mitte midagi muud ei pannud. ei mingit karpi ega jooksuratast . õhtu jooksul vaadates neid sain aru nende seas on üks vana hiir kes nn hoiab korda (kui teised lähevad kaklema siis ta läheb vahele ja annab mõlemile peksa) . nii oli olnud nii 4-5 korda ja peale seda pole krdagi mingit kaklemist olnud ja magavad kõik armsasti hunnikus kuna ju magamiskohta kuskil ei ole, seega neil ei ole lihtsalt muud võimalust kui et nad peavad üksteisele meeldima et sooja hoida.
edu teistele !
Tups&Täps
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: miks hiir suri ja kas on mõtet hoida isaseid ühispuuris?

PostitusPostitas m » 09. november 2004, 11:09

offtopic: need valged täpid surnud hiirte karvades on tõenäoliselt mingid parasiidid, kes külma naha vastast eemale ronisid :(
Tehke parasiiditõrjet oma ülejäänud hiirtele!
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 09. november 2004, 16:56

Minu hiirtega on praegu nüüd kõik korras. Kõik on täie tervise juures. Isaseid hoian eraldi. Kuigi proovisin neid kokku panna igat moodi, aga kohe läheb kismaks lahti. Täitsa jube kuidas nad kaklevad! Ma kavatsen osta ühe suure kahekorruselise puuri ja üriatn isased sinna panna. Eks ma vaatan, mis nad teevad. Kui hakkavadki kaklema jälle, siis pean midagi veel mõtlema, mis ma nendega teen.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tantsuhiirte mitmekesi pidamisest

PostitusPostitas Ankake » 14. jaanuar 2005, 11:21

Ka mina olin algul arvamisel, et saan oma isahiiri mitmekesi koos pidada, kuna nad on ühe pesakonna pojad. Niipea aga kui nad päris täiskasvanuks said, algas kaklus pihta. Kergetest nägelustest ja solvangutest läks asi üle nii karmiks, et kahel kolmest hiirest on saba tükk maad lühemaks saanud ja kõrvad komposteeritud. Hambajäljed kerel paistsid läbi karvkatte välja, nii ma siis eraldasin kõik kolm eraldi puuridesse. Päev peale eraldamist võtsin kõige agressiivsema tegelase enda kätte,kus ta kükitas mind oma mustade silmanööbikestega seirates nagu armsus ise ja küsisin:"Kas siin peksjaid mehi ka on?" Peksja mehe kogu olemusest õhkus aga ilmset süütust.
Neist artiklitest, mis siin eelpool toodud, lugesin aga välja et agressiivsuse vastu aitab isaste kastreerimine. Pidavat ka lõpetama selle erimärgistatud pissiga puurivõrede pritsimise (loe:haisutamise). Tahaksin, et saaksin hiiri koos pidada, mitte ei peaks neid seitsmes eri puuris hoidma. Nad on ju sotsiaalsed olevused, kel üksi igav. Emastega ka niisama kokku ei tahaks lasta, kuna ei soovi uusi pesakondi ja pealegi võib nii karta suguluspaaritust (üks emane on poiste ema, teised aga vist tädid või vanaemad). Kas Eestis üldse on loomaarsti, kes mu isahiirtele selle operatsiooni ära teeks? Tahaksin neile rahulikku vägivallatut elu.
Ankake
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ühest soost jaapanlased koos elamas.

PostitusPostitas kerliilrek » 29. september 2008, 16:45

Vana teema küll, aga minu jaapanlased kaklevad, no mitte just ei kakle, vaid üks nagu tahaks teisele kallale minna, aga teine jookseb eest ära . Isased mõlemad . Mõtlesin, et äkki saab nad loomapoodi tagasi viia , ja uued emased tagasi tooma .
Kasutaja avatar
kerliilrek
Gotta Be Somebody , ;)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 805
Teemad: 18
Pildid: 4
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ühest soost jaapanlased koos elamas.

PostitusPostitas sindrinahk » 29. september 2008, 19:27

Minu isased ka kaklesid. Lahutasin nad koheselt. Ei saa lasta ju ühel hiirel teist terroriseerda. Sa ei taha ka ju, et mingi kaak sulle iga päev tappa annaks. Miks sa arvad, et emased paremini läbi saaksid?
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ühest soost jaapanlased koos elamas.

PostitusPostitas kerliilrek » 29. september 2008, 20:18

No ma olen lugenud et emased saavad hästi läbi . Aga ega nad hullult ka ei kakle, pigem ajavad üksteist taga .
Kasutaja avatar
kerliilrek
Gotta Be Somebody , ;)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 805
Teemad: 18
Pildid: 4
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ühest soost jaapanlased koos elamas.

PostitusPostitas Roosahullus » 30. september 2008, 19:03

Minu jaapanlased on nii kenad , on igal pool koos .
Magavad koos , ükspäev läksin vaatama mis nad teeved ja siis magasid nii et mõlema pepud olid üksteise nina all . :biglove:
Kasutaja avatar
Roosahullus
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 161
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ühest soost jaapanlased koos elamas.

PostitusPostitas Katz » 08. jaanuar 2012, 20:19

Ma olen pikka aega tantsuhiiri pidanud.Reeglina mitu isast kokku ei sobi,hakkab kohe võimuvõitlus.Nad julmad,kaklevad niikaua kuni nõrgem sureb.Tugevam isane on karja boss.Mul kaks puuri hiiri,kummagis üks isane,emasid võib olla palju tahes,nagu kukk kanakarjaga.
Kasutaja avatar
Katz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Pildid: 3
Asukoht: Kunda
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Hiired

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron