Leidsin hiirepoja.

Imepisikesed ja kiired vudilased

Leidsin hiirepoja.

PostitusPostitas KadiKisel (Teema autor) » 19. november 2005, 18:41

Tere. Oleks hirmsasti abi vaja. Nimelt on lugu järgmine. Koer leidis maakohast hiire pojad. 2 tükki. Esimest ta vigastas ja too suri ära :cry: . Aga teine jäi ellu. Kuna praegu on üpris külm, siis ma ei tea, lolli peaga võtsin teise sealt pesast ära sest kartsin et koer võib tollelegi liiga teha.
Arvan et too on u nädalane. Silmad on kinni.
Ja nüüd ei oska midagi teha. Olen püüdnud pipetiga süüa anda piima. Seda ta mugib küll usinasti. Kuid tahaks teada, et kui tihti, kas poest ostetud piim kõlbab(või peab lahjendama vms)
Igasugused vastused on oodatud!!
KadiKisel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 19. november 2005, 20:07

Võibolla oleks parem teha sellest piimapulbrist piima, mis on beebidele mõeldud. Hoia ta soojas ja anna palju süüa. :)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Leidsin roti poja!

PostitusPostitas paraboa » 19. november 2005, 21:45

Mul ei ole küll selliseid andmeid roti kohta , aga merisea piima rasvaprotsent on 7,2% (võrdluseks "rasvane"poepiim 3,5% ja kohvikoor 10 %) Kui me lähtume eeldusest , et rott on ka näriline , siis tahaks ta pigem rammusamat sööki . Küülikute ja merisigade piimaasendaja retsept oleks selline :
700g lehmapiima
50g munakollast
150 g 30% koort (nn vahukoor)
50g päevalilleõli
veidi C vitamiini
või 20 g vitamiini - mineraalainesegu (saab loomaarsti käest )
Valmis segu võib külmkapis hoida ja sealt iga kord paras ports soojendada .
Ei tea öelda , kas see nüüd üks ühele sobib , aga õigele rotipiimale peaks lähemal olema . Jõudu sulle pisikese eest hoolitsemisel . :)
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 19. november 2005, 21:53

Anna teada kui silmad avanevad ja üldse kuidas nad arenevad! :)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Saara » 19. november 2005, 22:13

Ja veel: ole valmis, et ta ei pruugi sul kõigest hoolimata kauaks ellu jääda... :(
Aga loodame ikka parimat :)
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Leidsin hiirepoja.

PostitusPostitas KadiKisel (Teema autor) » 20. november 2005, 10:42

On siis nüüd hommik. Öösel olin üsna ärksa unega. Toitsin 2 korda.
Paraboa: Palju tänu. Üritan seda järgmise toitmisega.
eagles: Teen seda! Juba järgmisel päevalgi on näha, et ta on kosunud. Ukerdab ilusti juba oma magamiskohas ja otsib sobivat asendit! Eilsel päeval liigutas üpris vähe. Praegu paistab ta igatahes tervise juures olevat :)
Aga ja ma olen kõigeks valmis. Annan endast parima, et väike ellu jääks!
KadiKisel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

leidsin kolm hiirepoega

PostitusPostitas pläägu » 12. mai 2008, 22:36

siin küll juba oli teema ühest hiirepojast... täna just lõhkusin kogemata hiirte pesa (kompostikastis) ja võtsin hiired tuppa. annan titepiima (omal väike laps kodus :) ja tegin sooja pesa, aga rohkem ei oska midagi peale hakata. ikka pelgan, et äkki ei jää elama, see oleks kurb. pisid sellised karvutud ja silmad kinni, ilmselt pole veel nädalasedki. nad nagu niiväga ei taha süüa ka, võibolla ei oska veel? samas piiksuvad ja ronivad muudkui üksteise otsa ja kaissu. enne magamaminekut annan veel süüa ja ilmselt pean öösel ka toitma (põnni pärast pean tõusma niikuinii, mul nüüd nagu neli last :), aga tahaks kuulda rohkem hästilõppenud hiirepojalugusid... ja kas siis, kui nad juba endaga hakkama saavad, võin nad õue viia oma elu elama?
Kasutaja avatar
pläägu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: leidsin kolm hiirepoega

PostitusPostitas sindrinahk » 12. mai 2008, 22:59

Ma loodan, et sa oskad inglise keelt
http://www.thefunmouse.com/info/orphanedmice.cfm

Ei jõua lihtsalt ise tõlkima hakata. Kerides teksti allapoole leiad ka käest toitmise variandi.

Veel pisis samalaadne teema http://www.pisi.ee/viewtopic.php?f=47&t=3654
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: leidsin kolm hiirepoega

PostitusPostitas triini22 » 13. mai 2008, 08:28

Tore,et sa pisi leidsid, unustasin sulle delfis millegipärast lingi anda. Lisan igaks juhuks siia ka sulle kirjutatud õpetuse:
Pojad peaks olema vähem, kui 7 päeva vanad. Tegemist on tõenäoliselt koduhiire poegadega (Mus musculus).

Pojad on sündides paljad ja pimedad ning kaaluvad kõigest 1 g, nende silmad avanevad 12…15 päeva vanuselt ja imetamine kestab 18 päeva. Pojad iseseisvuvad ja saavutavad suguküpsuse 2 kuu vanuselt.


Koduhiire poegade käest söötmise kohta täpselt ei tea, aga usun, et neid võib sööta samamoodi, kui liivahiire poegi:
Poegi toidetakse kassipoegade piimaasendajaga (saab loomaklinikust). Piima tuleb lahjendada 2x lahjemaks, kui on purgil õpetatud (st paned piimapulbrit 2x vähem). Antakse tilkhaaval nõelata süstlast või pipetist. Pipeti ots pane suu juurde külje pealt. Võid proovida nii, et lased pipetist/süstlast pisikese tilgakese ja paned selle poja suu vastu, ta peaks selle sealt ära limpsima. Peab jälgima, et piim ei läheks ninna. On oht, et see läheb kopsudesse. Piim peab kindlasti olema u 37-38C. Peale söötmist on vaja kindlasti sooja veega niisutatud vatitikuga nende peput pühkida, et nad pissiksid/kakaksid. Ise nad seda muidu ei tee. Kui nad ei kaka, siis oota natuke ja proovi uuesti. Kogused:
    vastsündinud (kuni 7pävased) - 1ml piima (korraga) 10-12 korda päevas
    9-20päev - 4ml piima 4-8 korda päevas
    20. päev - 4ml piima 1-3 korda päevas. lisaks tuleb anda tahket toitu (nt kaerahelbed, väiksed seemned), võib anda piimaasendajaga niisutatud saia, keedetud riisi. Varsti peaks nad hakkama ise tahket toitu sööma.
Sindrinaha antud lingis on kirjas, et hiirepoeg vajab toidukorral 0,5ml piima 1g kehakaalukohta, st 10g poeg peaks ühel toidukorral saama 5ml piima. Hiirepojad on veidi väiksemad kui liivahiirepojad, 10g peaks nad kaaluma kuskil 1,5-2 nädala vanuselt.
Kui piimast läheb kõht lahti, võib anda veidi sooja kummeliteed.
Pojad peavad olema kogu aeg soojas, st hea oleks kui neil oleks soojenduskott ligidal.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: leidsin kolm hiirepoega

PostitusPostitas pläägu » 13. mai 2008, 09:34

niih, täna öösel üritasin ka neid toita, hommikuks igatahes olid üsna kõbusad. mida ma ei saa kontrollida, on see, kui palju mu hiired kaaluvad. ja 1ml piima - ma ei ole kindel, et nad just niipalju söövad, pigem ikka vähem :S järgmine kord proovin siis suu külje pealt anda.
Kasutaja avatar
pläägu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: leidsin kolm hiirepoega

PostitusPostitas triini22 » 13. mai 2008, 10:43

Hea kui nad midagigi söövad. Hiirepojad kasvavad üpris kiiresti, kui nad korralikult süüa saavad. Usun sa saad aru, kui neil hakkab kõht täis saama. Nad veel nii pisid, et ega nad korraga palju söö. Aga kõht läheb ruttu tühjaks ja süüa tuleb anda päris tihti (u iga 2 tunni tagant).Kui nad saavad liiga vähe süüa, siis nad ka ei kasva ja jäävad silmnähtavalt väikseks/kiduraks.
Jõudu sulle igatahes, anna teada kuidas neil läheb :happy: .
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: leidsin kolm hiirepoega

PostitusPostitas pläägu » 13. mai 2008, 11:05

praegu magavad kõik mu neli (!) last, kõhud piima täis :) seekord õnnestus juba rohkem neile kolmele sellile anda, aga nad on ju niiii tillukesed, vaevalt poole sõrme pikkused, päris jant on siukseid sööta. piiksuvad omaarust hästi valjusti ja ronivad ka agaralt mööda sõrmi, nii et pole vist kõige väetimad. ehk saavadki neist ka suured hiired ühel heal päeval :) ootan põnevusega, millal nad silmad lahti teevad. ja kunas neil karv hakkab kasvama? praegu ikka üsna nahksed, tume triip selja peal ja saba puha roosa. ainult ninad on natuke villased. ja kas peaksin hakkama mingit puuri neile otsima juba, kaua nad seal kingakarbis püsivad? mul kunagi lapsena ka hiired olid, aga need püüdsime prügikastist ja olid juba täitsa suured, nii et läksid kohe kaanega akvaariumisse ja sõid ise, selliseid täpikesi pole varem kasvatama pidanud.
Kasutaja avatar
pläägu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: leidsin kolm hiirepoega

PostitusPostitas triini22 » 13. mai 2008, 12:11

Karv peaks hakkama tulema kuskil nädala vanuselt või veidi hiljem. Siin on pildid hiirepoegade arengust, saad ehk veidi aimu. Puuri peaks ostma arvatavasti enne kui neil silmad lahti lähevad, siis ei püsi nad sekunditki paigal. Neile on arvatavasti vaja ilma võredeta puuri, muidu vist poevad võre vahelt välja. Enne kontrolli poegade sood kindlasti üle, et õde/vend ei jääks kokku elama. Kui neil hakkab karv peale tulema, siis on emastel poegadel kõhul ilusti näha karvutud ringikesed (nibud), isastel neid pole. Kui poegadel karv juba pikemaks kasvab, siis pole enam nibusid näha.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: leidsin kolm hiirepoega

PostitusPostitas pläägu » 14. mai 2008, 09:17

tere hommikust kaasaelajad :) täna öösel siis on pisid end pesast välja ajanud ja omale uue pesa teinud, väga asjalikud. ei tea, miks neile mu vana soki see ei meeldinud olla. karvu veel ei paista, silmi ka mitte, aru ei saagi, kui vanad nad olla võiksid. seda ka veel ei paista, kas mõni emane on. söötmisprotseduurist saavad juba hästi aru ja kakavad ka korralikult. nii et loodan ikka parimat. mul aga küsimus, kas kellelgi on mulle nende jaoks puuri laenata? ja tuleviku tarbeks - kas ehk mõni tahaks omale koduhiiri lemmikuteks? mu mees kahjuks skeptiline pisiloomade suhtes ja vägisi neid koos elama pole ka mõtet sundida. või siis lähevad peale iseseisvumist mul aeda tagasi, eks panen neile seal süüa edasi mõnda aega ja vaatan, kas saavad hakkama? tänud neile, kes mõistavad ja aitavad :)
Kasutaja avatar
pläägu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: leidsin kolm hiirepoega

PostitusPostitas Meloofia11 » 14. mai 2008, 09:35

Koduhiiri ei tohi õue elama jätta. See on neile väga ohtlik ja nad võivad surra! Võiksid nad hoolitsevasse peresse anda mitte loomapoodi viia. :wink:
Muffin, Pandora, Timmi, Mupsu, Cordelia, Rosanna
[Lilly, Pipi, Cookie, Minnu, Mixike]
Kasutaja avatar
Meloofia11
Hobused ja pisilemmikud =)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2461
Teemad: 49
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna juures
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: leidsin kolm hiirepoega

PostitusPostitas pläägu » 14. mai 2008, 10:24

lugu selline tobe, et ma arvan, et need on koduhiired - tegelikult ma täpselt ei tea. ikka õuehiir oli pesa teinud mu kompostikasti, mille siis lahti kaevasin ja hiired leidsin. aga kui te teate kedagi, kes neid omale tahaks, siis kui nad juba hakkama saavad, võin ära anda küll. ja kui keegi teab kedagi, kel hiirepuur niisama seisab, siis laenaksin seda ka kasvuajaks.
Kasutaja avatar
pläägu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: leidsin kolm hiirepoega

PostitusPostitas Mercar » 14. mai 2008, 12:48

Metsikud hiired võib muidugi lahti lasta aga kuna neil ei ole ema kes neid välja õpetaks siis tõenäoliselt saavad nad ruttu hukka kuna kiskjad (kassid, varesed) keda nad karta ei oska on varmad neid murdma.
Aga muidigi võib ka õnneks minna.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: leidsin kolm hiirepoega

PostitusPostitas sindrinahk » 14. mai 2008, 19:31

Ma kardan, et kui võre vahe on üle 5 mm, siis väga suure tõenäosusega poevad pojad võrede vahelt läbi. Vaja oleks sellist pleksiklaasit puuri, kust neil ei ole võimalik plehku panna.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: leidsin kolm hiirepoega

PostitusPostitas Mercar » 14. mai 2008, 20:23

Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: leidsin kolm hiirepoega

PostitusPostitas sindrinahk » 14. mai 2008, 22:42

Pigem sellised nagu esimene ja viimane puur. KLIKK Neil on võrevahe pealt kitsam, juhul kui suurena osutuvad nad lendhiirteks.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: leidsin kolm hiirepoega

PostitusPostitas Mercar » 14. mai 2008, 22:54

No ma arvestasin sellega et suurena elavad nad aias :) Aga üldiselt on Duna puurid suht head ja need pisikesed ei näri sealt vast end kohe välja ka.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: leidsin kolm hiirepoega

PostitusPostitas pläägu » 15. mai 2008, 10:10

tre jälle,
mul nüüd sihuke puur, mille põhi plastikust ja küljed ning katus võre. nii näpuga katsudes ei tohiks nad sealt läbi mahtuda. aga vist hoian veel mõne aja neid karbis, kuna tihti sööta on puuris ebamugav. täna hommikul tunduvad nad juba suuremad kui eile, ja tumedamad, ilmselt mingi karv juba kasvab. silmad ikka kinni, aga enam ei maga niisama, vaid krabistavad ringi vahepeal ja jutustavad, piiks läheb ka kogu aeg valjemaks - kui üleval vannitoas neid söödan, siis on piiksumine juba alla elutuppa kuulda :)
Kasutaja avatar
pläägu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

väga-väga kurb...

PostitusPostitas pläägu » 16. mai 2008, 17:17

...aga ühte hiirepoega enam ei ole :sad: Jõudsin neile nimedki panna, Pläägu jr, Kraaka ja kolmas, kelle elu lühikeseks jäi, oli Puuk. Juba päeval tundus ta natuke loid ja nüüd koju tulles sain teda veel natuke peos hoida, kui kustus ta eluküünal. Lähen nüüd ja matan ta maha ja hoian sõrmi ristis, et teised vastu peaksid. Ma just jõudsin mõelda, et jäävad ikka ellu, on juba palju tublimaks läinud, aga näe ikkagi... :mellow:
Kasutaja avatar
pläägu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: leidsin kolm hiirepoega

PostitusPostitas Carmen » 16. mai 2008, 19:01

:sad: , ja kui siin oleks üks pisaraid valav smaili, siis paneksin selle ka. Nii hinge läksid kõik need pojad. Nii armsad ja pisikesed ja väetid ja... Oeh.. Elu on üks kurb asi :sad: .. Aga õnneks on teised elus ja terved. Loodame, et.. Ei hakka ära sõnumagi..
Ma siin mõtlesin, et.. Kassiemme ja ka teiste imetajate emad aitavad vahel poegi peale söömist nii, et lakuvad ntx kõhtu, et gaasid saaksid väljuda (nii ka inimlastel ju, aga neil patsutatakse seljale) ja kakamist abistatakse kaa lakkumisega.
Et ehk on hiirtel ka vaja kuidagi, maitea.. gaase aidata väljutada? Sel puhul aitaks ju õrn päripäeva masseerimine kõtule. Ja vatitikuga ka vb hästi õrnalt tagumikust masseerida?
Ehk panin nüüd väga puusse milelgiga, pole varem hiiri olnud kunagi, aga hakkasin mõtlema, et teised imetajad ju.... Et kuuldavasti see olevat koguni eluohtlik kui nii ei tehta..

vastukaja?
Kasutaja avatar
Carmen
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 202
Teemad: 10
Pildid: 1
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: leidsin kolm hiirepoega

PostitusPostitas pläägu » 16. mai 2008, 19:18

seda mulle ka soovitati ja seda ma teen peale iga söötmist, st pühin vatitikuga peput. ma ei oskagi arvata, mis Puugiga juhtus :( oma nime sai ta just sellepärast, et teistest usinamalt sõi... nüüd ta on aias piibelehtede all. et kui suurt hiirt temast ei saanud, siis saab maikelluke.
Kasutaja avatar
pläägu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: leidsin kolm hiirepoega

PostitusPostitas pläägu » 17. mai 2008, 09:23

aitäh, kes te kõik kaasa elasite. täna hommikul lahkusid ka Pläägu ja Kraaka ja selle teema siin võib lukku panna. kole kurb on, aga nad olid ikka vist liiga väikesed ja ei kohanenud... ei taha ka enam jupp aega ühtegi looma, need väiksed sellid läksid ikka väga hinge, mis siis et nad ainult viis päeva mu hoole all olid.
Kasutaja avatar
pläägu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Hiired

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline