Berberi vööthiir

Imepisikesed ja kiired vudilased

Berberi vööthiir

PostitusPostitas kristiinat (Teema autor) » 02. märts 2004, 17:07

Tere siitpere!
Kuna olen inimene,kellele meeldivad igasugused ekstravagantsed loomad,siis ostsin endale BERBERI VÖÖTHIIRE ja varsti saan veel paarilise ka.
Kas keegi oskaks mulle täpsemat infot anda nende kohta või kas on kusagil internetis nendest juttu olnud.Pidi olema alles nii uus loomake,et pole eriti poodideski liikvel olnud.
Iseenesest on lühikese sabaga(lühemat sorti sabaga) Ja ise on ta vöödiline nagu metssea põrsas. :)
kristiinat
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Berberi vööthiir

PostitusPostitas SigneL » 03. märts 2004, 13:22

Kui satud peale raamatule "Lemmikloomade hooldamise Entsüklopeedia", siis ka seal on tollest tegelasest veidi infot.
Kas müüja ei informeerinud sind loomakesest?
Räägi, kuidas too vööthiir on - kui suur, mis iseloom jne. Väga huvitav oleks teada :)
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Berberi vööthiir

PostitusPostitas SigneL » 03. märts 2004, 13:26

Leidsin võõrkeelsed nimed :) :
VÖÖTHIIR - lad.k: Lemniscomys barbarus; ingl.k: Barbary striped mouse
Nüüd pole muud kui nimed otsimootorisse ja oi-oi kui palju lehekülgi selle loomakese kohta tuleb :wink:
P.s. kui julged, võid hooldamise kohta infot küsida ka Tallinna Loomaaiast ja Elistvere Loomapargist - seal puha suur näriliste aretamise ja uurimise keskus olemas.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Berberi vööthiir

PostitusPostitas kristiinat (Teema autor) » 03. märts 2004, 16:27

No see hiireke on ikka tõesti üks ilus loom.Ta on liivahiirest natuke väiksem ja üleni triibuline.Täpselt metsseapõrsas. :)
kristiinat
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Berberi vööthiir

PostitusPostitas SigneL » 03. märts 2004, 16:30

Oi, kui nunnu - ma jumaldan kõiksugu põrsataolisi olevusi :lol: Aga milline ta iseloomult on? Julge, kartlik, agressiivne, sõbralik...?
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Berberi vööthiir

PostitusPostitas kristiinat (Teema autor) » 03. märts 2004, 16:39

Kui ma tema sain,oi,oi,oi,kuidas ta kartis!Aga ma jutustan temaga ikka päevas mitu korda,ja eile lubas ennast juba kõrva tagant sügada.
Ja kui vilgas ta veel on!Ma ei ole veel julgenud teda kätte võtta,kuna sellise kiiruse juures võib ta mul viuhh... ja läinud.Nii,et ma olen hästi kannatlik ja järjepidev,küll ta siis mind lõpuks ikka täielikult ka usaldama hakkab ja ma saan ta oma suurele õlale istuma panna.
Ja tead kui toreda pesa ta punus endale.Tegi heintest sellise paraja palli,seest tühi,katusel pisike auk ja külje peal ukseava.Ja nii see pisike kriibukraabuline nunn mul siis pesitseb.Loodan peagi talle pruudi(d) saada,siis on ikka elul mõtet kah.Onju!
kristiinat
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Berberi vööthiir

PostitusPostitas SigneL » 03. märts 2004, 16:47

Ära karda - ega loom nii ei mõtle, et kui poegi pole, siis on elu mõttetu. Loomale on hea, kui tal on lihtsalt kaaslane.
Kas sa ikka kindlasti tahad hakata pidevalt poegi saama?
Mõtle hoolega järgi, kas sa oled valmis mitu korda aastas - sündivatele poegadele head ja toredad peremehed leidma! Ütlen oma kogemusest - see on päris vaevarikas ja murettekitav probleem, kui sa tahad neile tõesti hoolitseva ja armastava kodu leida!
Sest minul näiteks oleks kahju oma pojusid loomapoodi viia... Ja pole ju ükskõik, kelle kätesse su loomapojud satuvad?
Ses suhtes oleks võib-olla targem hankida talle teine samast soost paariline? Loe hiirefoorumist näiteks, kui hädas seal keegi oli, et ei ole hiirepoegi kuskile panna ja haub tõsiselt isase kastreerimise plaani.
Aga kui sa selleks valmis oled, siis miks mitte. Ainult et püüa sel juhul kindlasti hankida paariliseks mitte lähisugulane, vaid täitsa võõra verega loom - lähisugulusest sünnivad sageli haiglasemad ja nõrgemad pojud.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Berberi vööthiir

PostitusPostitas geeru » 03. märts 2004, 18:33

Vaatasin ka netis ringi ja leidsin sellise toreda lehe:
http://members.shaw.ca/petitepaws/zebra.html
Sain sealt näiteks teada, et see loomake võib otse üles kahe jala kõrgusele hüpata! :shock:
geeru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Berberi vööthiir

PostitusPostitas SigneL » 04. märts 2004, 14:20

Vauu! Noh, siis peab ikka väga valvas olema, kui need tegelased sul korterisse lahti pääsevad - ega neid vist naljalt siis enam püüa :wink:
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Berberi vööthiir

PostitusPostitas kristiinat (Teema autor) » 04. märts 2004, 14:40

Ongi nii! Ma sellepärast ei ole oma triibukandjat veel puurist päris välja võtta.Kahju ka ,kui minema jookseb.Loodame,et tulevikus,kui ta minu ja mu perega ära harjub,siis on natuke lihtsam ja julgem see keeruline asi. :wink:
kristiinat
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Berberi vööthiir

PostitusPostitas Liisa » 04. märts 2004, 14:47

geeru kirjutas:Vaatasin ka netis ringi ja leidsin sellise toreda lehe:
http://members.shaw.ca/petitepaws/zebra.html

Seda lehte lugedes jääb mulje, et tegmist on kuldhamstrile sarnase loomaga. Pärit kõrbeliselt alalt, on küllalt üksildane (koos elavad rahumeelselt vaid pesakonnakaaslased), väga vilgas, ei armasta eriti käperdamist, ei kannata külma.
Väga on rõhutatud, et igasugune võrepõrand ja võreratas (aga ratas on talle oluline) võib tal kergesti jalgu vigastada. Samuti on ta saba õrn ja võib ära tulla. Ja et kõikjalt peale akvaariumi närib või poeb ta välja. [Eks siis peagi kuuleme, kuidas Kristiina hiirt püüab ;) ]
Neil peaks olema midagi, mida närida ning majake koos pesamaterjaliga. See loomake ehitas endale muidugi kohe ise maja. :)
Näriliste toidusegule (milles ei tohiks olla palju päevalilleseemneid) võib lisaks anda vahel heina, õuna, porgandit, brokolit, võilille lehti (liigne värske ajab kõhu lahti) ja söödavastseid (no neid, mida kaladele antakse). Ja muidugi mineraalikivi ning vitamiinid.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Berberi vööthiir

PostitusPostitas kristiinat (Teema autor) » 04. märts 2004, 15:12

Ja et kõikjalt peale akvaariumi närib või poeb ta välja. [Eks siis peagi kuuleme, kuidas Kristiina hiirt püüab ;) ]
Jaah! Aitäh Liisa.Ma ei kujuta seda veel ettegi,kuidas ma teda taga ajan.Aga mõnusas võrepuuris ja veel kahekordses,elab ta mul küll.Siiamaani...on ta mul veel alles.Aidake mulle pöialt hoida,et see nii jääkski.
Ma loodan,et talle oma korter meeldib.Ma ehitasin talleigasuguseid treppe ja ühesõnaga nipet-näpet.
P.S.Pesa on tõesti ilus ja iga päevaga kasvab see pall suuremaks.Lihtsalt fantastiline!! :D :D :D
kristiinat
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Berberi vööthiir

PostitusPostitas SigneL » 05. märts 2004, 12:22

Nõmme Loodusmajas olid üksvahe vööthiired. Kuid juhataja loobus lõpuks nende pidamisest, kuna nad olid päris metsikud ja kartlikud ning ei püsinud üldse käes, st lastele nad kõige paremad lemmikud ei ole - pigem vaatamiseks head.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Berberi vööthiir

PostitusPostitas Liisa » 05. märts 2004, 13:02

Jah, seda oli ka sel konkreetsel ingliskeelsel lehel kirjas, et pigem vaatamise loomad. Mine tea, muidugi - ka hamsterite kohta öeldakse nii seda, et ei püsi käes, kui seda, et mõni on väga sõber olnud. Samuti nagu mina olen deegude kohta pigem negatiiset kuulnud ja siin ometi mõni neid peab ega kurda.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Berberi vööthiir

PostitusPostitas SigneL » 17. märts 2004, 13:53

Vööthiire ingliskeelne nimetus on lihtsalt "Striped Mouse" (lad.k. Lemniscomys sp; ingl keeles veel ka African Striped Mouse, Chipmunk Mouse, Striped Field Mouse, Zebra Mouse, Zebra Rat). Barbary Striped Mouse (lad.k. ka Mus barbarus) on konkreetse liigi, keda meiegi loomapoodides müüakse, ingliskeelne nimetus. Neid erinevaid vööthiire liike ju üle 10....
Ei teagi, kas "Berberi" on korrektne või ei - Eestis nad ju uued loomakesed... Elistvere Loomaparki ka kätte saada pole õnnestunud, et neilt küsida.
Berber eesti keeli on Põhja-Aafrikas elava rahva nimetus. Seega - kuna ka vööthiired Aafrikast pärit, siis võib vabalt olla.
"Barbary" ingliskeeles tähendab minu teada samuti berberit, aga ka "metsikut, barbaarset, julma".
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Berberi vööthiir

PostitusPostitas kristiinat (Teema autor) » 02. juuni 2004, 00:05

"Barbary" ingliskeeles tähendab minu teada samuti berberit, aga ka "metsikut, barbaarset, julma".

No ingliskeelne nimetus vastab tõele.Kui sain endale emase hiire juurde,siis öeldi kohe,et jumalapärast ära pane neid kohe ühte puuri.Pidid teine-teisel suisa naha üle kõrvade tõmbama.Tõin emase koju,panin teise puuri ja isase puuri kõrvale,seal nad nuusutasid ja polnudki vaenulikud.Panin kokku,kõik oli OK ja hommikul.....Emasel oli kolm suurt verist laiku kehal.ja mitte väikesed.Kohe eraldasin,turgutasin plikaussi,pisike paranes ja enne ühte kuud ma ei julgenud neid enam kokku lasta.Ja siis üks päev mulle aitas.panin kokku ja nüüd peale pikka tutvumist,kõrvuti puuris elamist,elavad need kaks hullukest koos,nagu turteltuvid. :)
kristiinat
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Berberi vööthiir

PostitusPostitas sandra234 » 20. märts 2018, 16:17

Tere, see postitus siin on küll vana, aga kas siit kellelgi on veel vööthiirt müüa? :-D
sandra234
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Hiired

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 6 külalist