Hais?

Imepisikesed ja kiired vudilased

Hais?

PostitusPostitas hiireke44 (Teema autor) » 06. veebruar 2005, 14:12

Jaanika küsimus sulle. Nimelt: sul on olnud nii laborihiir kui ka jaapanid, kumb rohkem nõnda nimetatult rohkem haisu eritavad?
hiireke44
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Arwen » 09. veebruar 2005, 22:58

Laborihiired haisevad veidi rohkem, eriti isased. Emased ei haise peaaegu üldse.
Arwen
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hais?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. detsember 2005, 13:25

jaa... mul on kaks isast laborihiirt, ning haisevad päris vängelt. praegu on enamjaolt nii, et puhastan puuri iga päev.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hais?

PostitusPostitas Merily » 25. juuli 2009, 20:47

Seoses haisuga, kuidas sellest lahti saada? Jaapani tantsuhiir on mul, pesen puuri ära, 5 minutit läheb mööda ja hais on jälle selline, nagu oleks eelmine nädal puuri pesnud. Iga 5 minuti tagant pole aega puuri pesta ka.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hais?

PostitusPostitas Kissu » 25. juuli 2009, 21:18

On olemas spetsiaalsed spreid, mis peaksid vähendama seda haisu. Ehk oleks neist abi?
Ise ei ole neid küll kasutanud, seega ei tea kui efektiivsed need tegelikult on aga foorumis siin-seal on soovitatud.

Küsi loomapoodidest seda. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Hais?

PostitusPostitas Mercar » 25. juuli 2009, 21:30

Milline on puur? Ega puur ei ole nö. akvaariumi tüüpi?
Juhul kui on siis kehtib järgnev jutt:

Sellises puuris õhk ei liigu, uriinine aluspanu kuivab aeglaselt ja hais on kerge tekkima...
Tean et nii kääbushamstritele kui jaapanlastele on raske leida sobivat võrepuuri (kust loom võrevahelt välja ei mahu) aga võimalusel tuleks selline puur hankida. Ise pole sobivat Eestis müügil näinud (aga rotipidajana pole ka otsinud) aga kunagine Pisi kasutaja Jaanika / Arwen need omale kusagilt ikka hankinud oli. Ehk tasub poodidest tellimisvõimaluse kohta küsida või ise netist tellida...
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hais?

PostitusPostitas sindrinahk » 25. juuli 2009, 22:13

Minul olid ka need kinnised puurid. Kuna isased kohe algul läksid kaklema eraldasin nende elamise seinaga ja kui tuli nädalavahetus läksin uut puuri ostma. Selle aja jooksul, mis nad ühes puuris olid (küll seinaga eraldatult) suutsid nad ikka tõsise haisurünnaku korraldada. Üks märgistas ühel pool seina ja teine teisel pool. Täis lasti sõnaotseses mõttes ka seinad. Egas muud üle jäänud kui käisin seinu niiske salfakaga puhastamas, sest sada korda päevas puuri puhastada oleks liig. Siis kui eraldi kolisin nad jäi asi natuke vähemaks. Aga isase tantsuhiire piss haiseb tõesti jubedalt. Muud ei jäägi üle kui puure tihti puhastada. Kui hiired väljas jooksid minu peal siis kui emb-kumb loigu lasi, siis läks pluus pessu kohe, sest see haises ikka päris korralikult, kuigi pissi tuli tõesti vaid tilgake.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hais?

PostitusPostitas Merily » 27. juuli 2009, 19:21

Meil on jah akvaarium. Egas' midagi, peab haisuga leppima...
Kunagi kuskilt kuulsin ka, et emaste hiirte piss nii väga ei haise. Läksin poodi hiirt ostma, see oli ainuke hiir. Küsisin, mis soost, vastati et emane. On ta jee emane, iga loll (vabandust väljendi pärast) saab aru, et emasest on asi väga kaugel. Sel ajal olin ma ka ise loll- ei osanud vahet teha. Hiireke on ise väga armas, haisu peab ära kannatama, sest hiireke on seda väärt.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hais?

PostitusPostitas nobipungu » 13. november 2010, 10:13

Mul tulid eile koju kaks pisikest laborihiire poissi :biglove: (1,5 kuused) ja meil ka hais juba päris vänge.Aga küll ma selle välja kannatan, sest hiired on väga armsad. Puurist niipalju, et meil on akvaariumpuur.
Loomad
Kasutaja avatar
nobipungu
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 298
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hais?

PostitusPostitas postituvi » 24. november 2010, 17:18

Mul hetkel 2 emast( pole 100% kindel) japsi- pühapäeval saabusid puhtasse elamisse... teisipäeval töölt tulles mõtlesin, et mul on miskit kuskil pahaks läinud... hiirte terra haises nii jubedalt...nagu roiskunud liha... Ka see hiirtetoit ise on suht halvalõhnaline asi...(deegudetoit küll pigem lõhnab kui et haiseb)
Mis või milline on see prey mis lõhnasid ära võtab ja kuidas seda kasutada... et kuhu lasta?Lihtsalt endale tuppa?
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Hais?

PostitusPostitas nirgike » 08. september 2011, 22:21

Ogahiired on siis lausa õndsus - nad on mul viis kuud olnud ja selle aja jooksul olen ma umbes 4 korda aluspanu vahetanud. Ja toas ei ole mingit haisu. Aluspanuks on Megazorb.
Heinast pesamaja pidin küll minema viskama, sest see hakkas väga pissihaisu levitama.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Hiired

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist